Skocz do zawartości
acrobat13

Wszystko O San Diego 3700+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakupiłem sobie Athlona 64 3700+ San Diego. Jestem troche zmartwiony co do temperatur w porównaniu do mojego starego Venica.

 

San Diego - idle 35*C ; stress - 41*C (procesor na ustawieniach domyślnych - 2,2ghz @1,35v)

 

Po oc:

San Diego - idle 37*C ; stress - 44-45*C - po 35min SP2004 na smal FFTs test (ustawienia procka- 2805mhz @1,35v htt 255)

 

Czy te temperatury są normalne ? 0o

 

W porównaniu mój Venice - OC 2500Mhz v1,45 - idle 30*c ; stress 39*c (htt 250 x10).

 

Oba procki chłodzone AC Freezer 64Pro, oba na DFI LP nF4 Ultra-D. Dlaczego taka róznica temp? Rdzeń? Jaka max bezpieczna temp dla San Diego? Dużo tych pytań.. Dodam jeszcze ze na nowym 3700+ mam paste ACsilver 5, na Venice'u był glut domyśły z Freezera. Spać spokojnie i kręcić dalej? Czekam na odpowiedzi..

Edytowane przez acrobat13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

San Diego grzeje się mocniej niz Venice poniewaz ma więcej cache. Venice ma 512kb L2, San Diego 1mb = wiekszy rdzeń = wiecej wydzielanego ciepła. Kręć dalej i się nic nie martw. Temperatury OK.

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie wlasnie przyjechal San Diego 3700+ oem.

Odrazu chwycilem za testy i bach peknęło 3003Mhz na 1,4v - fajny ten procesorek w porownaniu do mojego starego venica.

temperaturka na fryzjerku na 5v i dobrze wentylowanej budzie 1xakasa120mm i 1xakasa92mm.Test z czujki Areocoolwatcha ok 40C stres

Potrzbne mi jest 3100 czyli 281 zeby ladnie z memami na div 166 latalo - zobaczymy czy sie uda.

Rzeczy ktorych nie przekraczac to : 50C w stresie i 1,55v ? zgadza sie?

Edytowane przez BorysVasiliev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś qupy teraz robią na tym E6, bo widze po tempach, że wyższe. Przynajmniej te 3Ghz na 1,55V wyrabiają. U mnie na procu Tt SilentTower 112 i posmarowany AS5 temperaturka w idle spada nawet do 22C w temp pokojowej a stresie nie widziałem nigdy jak 37-38 podglądając skrajne wartości w MBM.

Edytowane przez thermalfake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś qupy teraz robią na tym E6, bo widze po tempach, że wyższe. Przynajmniej te 3Ghz na 1,55V wyrabiają. U mnie na procu Tt SilentTower 112 i posmarowany AS5 temperaturka w idle spada nawet do 22C w temp pokojowej a stresie nie widziałem nigdy jak 37-38 podglądając skrajne wartości w MBM.

 

Jezeli temperatura w IDLE u Ciebie spada do 22c, to w pokoju musiałbys miec z 17c - 18c. Druga sprawa to rózna kalibracja i rózne modele układów które odczytują temperature z diody procesora. Takze zmierz temperature powietrza w pokoju podczas gdy MBM pokazuje te 22c, i mozesz sie troche zdziwic, jak np. termometr bedzie wskazywał 24.5c a MBM 22c :P Jak wiadomo, nie jest mozliwe schłodzenie procka powietrzem o temperaturze 24.5c do 22c, wbrew prawom fizyki ;) Np. u mnie teraz elektroniczny termometr pokojowy pokazuje 23.7c temperature otoczenia, czujnik płyty głownej ktory pokazuje temperature w obudowie wskazuje 32c, Core Temp 36c, czyli wszystko się zgadza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no umnie 1,4 na 3003mhz potrzebowal , zeby byc przy 3100 potrzebowal papu na granicy 1,5-1,55v.Jest wielki przeskok miedzy 3003 a 3093 przynajmniej umnie.CO nie zmienia faktu ze przez cale zycie z prockami mialem pecha : T-BredA :), 2sempy na s754 ktore nie przekraczaly 2300mhz i venice co max 2,5ghz.Narescie sie udalo cos przypadkiem wyrwac :)

Teraz tylko problem z uzyskaniem : mem - proc i bede happy wystarczy mi 3ghz jak bedzie wiecej czasu moze lookne ile max wyciagnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O0o0o... :blink: ładne te proce 3ghz na 1.4v :-P zawsze wiedziałem ze SD sie dobrze kręca ale ze aż tak :lol: fajnie jest miec takiego AMD :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój to BOXik z 4speed.pl - 355zl - czekałem na niego dosc długo (zamowiony niedziela, dostałem w piątek.. o0). Opłacało sie czekać.

 

Pomęczyłęm już go troszke na 2915, mozna uznac ze jest stabilny. Przeszedł spokojnie superPI 32M + 30min SP2004 (wiem ze mało ale wolalem 'pogierczyc' lol..).

 

Dołączona grafika

 

ps zlookajcie mi temperaturki przy okazji czy sa ok? wydaje mi sie ze moglbym bardziej chipset i mostefy schlodzic.

Edytowane przez acrobat13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój SD na 2.8Ghz wywalił się gdzieś po godzinie PRIME. Niestety nie ma mnie w domu i nie mogę go sobie dalej pomęczyć i zjada minie ciekawość.

 

Skoro przeszedł godzinę PRIME na 1.35V i 2.8Ghz to ten wynik rokuje nadzieję na stabilne 2.8ghz na lekko podniesionym napięciu?

 

Chłodzenie to Pentagram QVC-100AlCu na pełnych obrotach (2900 obrotów i straszny hałas)- w stresie 49 stopni. Ciekawe, że temperatura na nominanych ustawieniach praktycznie ta sama (no może 1 stopień różnicy).

 

Kupiłem w 4speed, wersję oem za 320zł czy coś koło tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A...to moze 2.9Ghz na 1.4v :-P jakie masz chłodzenie <_< p.s moze wiesz kto ma taka samą płyte jak twoja do sprzedania bo chętnie bym zakupil taką :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3102mhz on 1,475v tak wiec smiga smiga :) nie moge zlego slowa powiedziec.... jeszcze go pomecze ale cos czuje ze powyzej 3150 nie wyskocze nawet na 1,55v.

PS czekam u kogos na stable 3200mhz ;) czyli 291x11 :P

Edytowane przez BorysVasiliev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... wlaczylem Everesta i lekko zglupialem. Pokazuje mi tak:

 

- temp. plyty glownej 38*

- procesor 25*

- Aux 35*

- HDD 40*

 

Z kolei odpalony w tym samym czasie Speedfan pokazuje:

- temp1 35*

- temp2 38*

- temp3 25*

- temp1 40* (drugi raz temp1)

- HD0 40*

- Core 36*

 

I teraz zagwozdka - jak sie ma Core w Speedfanie do odczytow z Everesta?

Poza Core i HD0 nie udalo mi sie odcyfrowac pozostalych odczytow ze Speedfana. Wiem tyle, ze w czasie liczenia SuperPI 16M temp3 rosnie z 25* do 30-31, core do 44-45, pozostale odczyty sie w zasadzie nie zmieniaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3102mhz on 1,475v tak wiec smiga smiga :) nie moge zlego slowa powiedziec.... jeszcze go pomecze ale cos czuje ze powyzej 3150 nie wyskocze nawet na 1,55v.

PS czekam u kogos na stable 3200mhz ;) czyli 291x11 :P

A ile leciał na 1.35V? Twoja wersja procka chodzi nominalnie na 1.4 czy 1.35? (Z tego co wiem są dwie wersje- niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę.)

 

 

A...to moze 2.9Ghz na 1.4v :-P jakie masz chłodzenie <_< p.s moze wiesz kto ma taka samą płyte jak twoja do sprzedania bo chętnie bym zakupil taką :-P

http://www.sirius.pl/komputery/towar_cenni...939_DualDD.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...