Skocz do zawartości
acrobat13

Wszystko O San Diego 3700+

Rekomendowane odpowiedzi

czy obojetne jest czy kupie SD 3700 box czy oem, chodzi mi o mozliwosci proca do oc bo na wiatraczku bardzo mi nie zalezy ale jest mile widziany...

a tak pozatym to oplaca sie kupowac SD 4000+??

 

JAK BY KTOS MIAL JAKIEGOS SanDiego DO SPRZEDANIA TO CHETNIE KUPIE

witam.ja mam pytanie?znalazłem na allegro san diego 4000 i mam dylemat w opisie jest napisane że to E4 .http://www.allegro.pl/show_item.php?item=150499645 .Opłaca sie go kupić zamiast 3700 E6

a czemu ma sie nie oplacac... przeciez to to samo co 3700+ tylko ma na starcie wiecej MHz i wiekszy mnoznik... mnozniki mozna zmienic w dol i heya :) napewno lepszy wybor niz 3700+ E6 lecz poki meeron moze zalatwic 3700+ E4 to wybor jest oczywisty => 3700+ od meerona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wstepnie podkrecilem swojego E6 na 2750 MHz (11*250) na standardowym napieciu. Coretemp pokazuje w stresie temperaturuy w przedziale 55-58 stopni. Tylko jest jeden problem. Na SP2004 wyskakuje blad :

FATAL ERROR: Rounding was 0.5, expected less than 0.4

Hardware failure detected, consult stress.txt file.

Torture Test ran 0 minutes 7 seconds - 1 errors, 0 warnings.

Execution halted.

Windows chodzi stabilnie, S&M przechodzi bezproblemowo, dodatkowo meczony byl grami typu Fear, Battlefield2 i wszystko jest ok. Martwi mnie tylko ten blad w SP2004

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FX jak FX, nic wielkiego, FX-57 ma 2,8GHz na starcie, kręcą się tak samo jak colepsze 'zwykłe' san diego które teraz się kupuje, zaletą FX'ow jest odblokowany mnożnik a co za tym idzie możliwość działania w mniejszych temperaturach ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FX jak FX, nic wielkiego, FX-57 ma 2,8GHz na starcie, kręcą się tak samo jak colepsze 'zwykłe' san diego które teraz się kupuje, zaletą FX'ow jest odblokowany mnożnik a co za tym idzie możliwość działania w mniejszych temperaturach ;]

A nie da się zrobić jakiegoś moda na san diego aby odblokowac mnożnik?? wiem że kiedyś z innymi prockami zamalowywało się przewodzącym pisakiem pewne miejsca i mnożnik sie odblokowywał....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FX jak FX, nic wielkiego, FX-57 ma 2,8GHz na starcie, kręcą się tak samo jak colepsze 'zwykłe' san diego które teraz się kupuje, zaletą FX'ow jest odblokowany mnożnik a co za tym idzie możliwość działania w mniejszych temperaturach ;]

@hary rozwin co masz na mysli z tymi temperaturami

a dokladnie jak wyzej wspomniano, ten sam rdzen co w procku za 3 paki to po co przeplacac Dołączona grafika

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezle, strasznie niska temp masz. Czym to chlodzisz?

Fryzjer 64 pro + jeden fander 120 z boku wieje na proca i grafę, drugi z góry wyciąga gorące/ciepłe powietrze.

Powiem szczerze, że teraz mam drobne zboczenie na punkcie temp. (po wcześniejzych przejściach z socket A - 50*C w idle)

Edytowane przez rudy 102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zacząłem tego OT (ale nie do końca OT), pora na podsumowanie :D

 

No aukcja ciekawa bo to jest rzeczywiscie FX-55. Ma on na starcie 2.6ghz wiec powinnien sie diabelnie krecic :]

No właśnie rzecz w tym, że FX-55 to nic ciekawego! Na starcie 2.6Ghz i co z tego, skoro każdy SD E4 nawet na bardzo marnej mobo robi bez niczego 2.6GHz (mój E6 też nie ma z tym problemu na def). "Wyżej się kręci"- nie widzę podstaw do takiego stwierdzenia. Odblokowany mnożnik- ok, ok, tylko że prawda jest taka, że mnożnik def a3700 jest całkiem wysoki, nie mówiąc już o a4000- nie trzeba nawet mieć "specjalnej" płyty typu DFI (jak do kręcenia a3000). Cena może jest ciekawa, zwłaszcza na 3 dni do końca- i tu się zgadzam!

 

To co w tej aukcji naprawdę ciekawe, to nie jej przedmiot, a a osoby licytujące: jest to praktyczny i obrazowy przykład na to ile warta jest WIEDZA! Oczywiście nic nie mam do tych ziomków co licytują, a już daleko mi np. do zarzucania im głupoty- w innej dziedzinie to ja jestem ignorantem i to ja tracę!!!

 

 

tylko ze za tyle jest juz c2d 6300 :)

Czekaj, czekaj, jeszcze do końca 3 dni- zobaczymy co za to wtedy można będzie kupić :)

Ja za swojego Bartona2500+ wziąłem w licytacji 2m-ce temu 405zł!!!

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maly OT

 

dzisiaj zrobilem testy w 2 grach NFS Carbon i Alpha Prime (graficznie przypomina Q4)

 

detale byly ustawione na maxa, rodzialka 1024x768 bez aa

 

i miedzy prockiem 1800 MHz, a 2520 MHz lookajac non stop na frapsa roznicy praktycznie zero! nie wiem moze ja cos zle robie, ale dla mnie to lipa...

 

zaznacze, ze wybieralem miejsca gdzie fps najbardziej spadal, jak i plansze, na ktorych duzo sie dzialo, np. jazda w nfs z 12 przeciwnikami itp.

 

EOT

 

wiec jak cos to ja wypisuje sie z kupna SD 3700+/4000+ bicie rekordow juz mnie tak nie kreci, a jak w grach mam nie miec zadnej roznicy to po co kupowac ;/

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomęczyłem przed chwilką swojego SanDiego i na napięciu 1,45v wstaje na 2,97Ghz na box'owym chłodzeniu. W biosie ustawiłem dzielnik dla pamięci na 100 a HTT na 270. Pamięci pracują teraz z częstotliwością 135Mhz. Nie wiem dlaczego SuperPI strasznie słabo liczy 1M to 39s. Kręcę go dalej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomęczyłem przed chwilką swojego SanDiego i na napięciu 1,45v wstaje na 2,97Ghz na box'owym chłodzeniu. W biosie ustawiłem dzielnik dla pamięci na 100 a HTT na 270. Pamięci pracują teraz z częstotliwością 135Mhz. Nie wiem dlaczego SuperPI strasznie słabo liczy 1M to 39s. Kręcę go dalej ;)

przez to, ze pamieci masz tylko na 135 MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ta jak w koncu za ta max temperatura dla amd 3700E4 ?

Sciagnij sobie programik CoreTemp, tam bedziesz mial podany parametr TCaseMax - to jest temperatura, ktorej raczej nie powinno sie przekraczac. Np. w wypadku mojego procka to 57*.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Arrow

273x11 to 3Ghz ;] Lata na tym stable na 1.325v :) Mem na 166, bios OCWB2

Aktualnie próbuje ustabilizować 3.1Ghz (biosik 2.30, bo OCWB2 ma blokade... I memki na 133, bo na 166 na tym biosie nie wstają...), ale się wysypuje SP przy 1.375v... Teraz leci 4 minuta na 1.4v. Więcej na Asrocku nie dam bez moda... Ale i tak te 3Ghz mnie zadowala ;>

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Arrow

273x11 to 3Ghz ;] Lata na tym stable na 1.325v :) Mem na 166, bios OCWB2

Aktualnie próbuje ustabilizować 3.1Ghz (biosik 2.30, bo OCWB2 ma blokade... I memki na 133, bo na 166 na tym biosie nie wstają...), ale się wysypuje SP przy 1.375v... Teraz leci 4 minuta na 1.4v. Więcej na Asrocku nie dam bez moda... Ale i tak te 3Ghz mnie zadowala ;>

@Lanc, skad masz takiego fajnego procka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...