Skocz do zawartości
acrobat13

Wszystko O San Diego 3700+

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie po włożeniu proc wystartował z ustawień poprzedniego Venica czyli HTT 261 :D Niższego nie widział ;] Majkel ma jednak coś z płytą/procem, bo max mu robi HTT 250 :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choroba :/ no to mi sie juz skonczyla zabawa :/ po prawdzie mialem wszystko na auto poza pamiatkami 2x w dol i HTx3, ale zamiezalem miec spokojnie na codzien jakos wyzej a mam tak (narazie jeszcze bez wiekszych testow) :

z FSB 240 dalem na 260 i superpi 16M luzik

no to na 270 i zwiecha juz na planszy z biosem

zmniejszenie nic nie dalo i musialem resetowac BIOS

chwilowo dalem na 250 i dziala wiec bede myslal co dalej

plyta A8N-E z biosem 1013

 

Aha i teraz ( na 250 i SuperPI 8M) mam temp. CPU 42*, MoBo 30*, HDD 30* wszystko wedlog everesta a asus chlodzony niebieskim zalmanem z nawiewem ze sciany obudowy czyli nie bezposrednim moze to jego wina (znaczy sie mostka ??) hymm

Edytowane przez Leszkon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Majkel

[ciach!]a... Lanc no tak ale teraz nie wiem... Spróbuje jeszcze jutro poustawiać wszystkie opcje tak jak były wczesniej (pod venica) jezeli chodzi o memki. Jak to nic nie da to sie wieszne bo to jest chore... tak w skrócie - 2700 robi przy memkach na 208mhz a 2800 przy memkach 170 juz nie wstaje :|

Taki dziki przeskok. Nie wiem już co mam o tym myśleć :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz poprostu procka który dobitnie nie współgra z Twoim ramem? Ja miałem tak z Venice 3k+, kiedy to po zmianie twinów zakupiłem jakieś kingstony cl3 2x512 i za cholere nie chciały pracować nawet na standardowych taktach. Memtest wywalał się, miałem różne dziwadła. W innych płytach ram zasuwał. Sprzedałem ram, kupiłem w ciemno Goodramy i proc poleciał nawet 2930 MHz z ramem na 270 MHz...

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja u siebie tez musialem z ramem zluzowac.. lecial spoko na 280 a teraz juz nie chce :( no ale mam 11x280 i pamieci na jaie 256 czy jakos tak :) ale bede walczyl jeszcze jak bede mial czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz poprostu procka który dobitnie nie współgra z Twoim ramem? Ja miałem tak z Venice 3k+, kiedy to po zmianie twinów zakupiłem jakieś kingstony cl3 2x512 i za cholere nie chciały pracować nawet na standardowych taktach. Memtest wywalał się, miałem różne dziwadła. W innych płytach ram zasuwał. Sprzedałem ram, kupiłem w ciemno Goodramy i proc poleciał nawet 2930 MHz z ramem na 270 MHz...

Qrfa ja mam wlasnie takie Kingstony i jak kiedys bawilem sie winnim to przy sprawdzaniu samych memek juz przy okolo 414 MHz (207MHz) mialy dosc :/ szlag mnie trafi ale chyba bede musial faktycznie je spylic i ORT: wziac cos innego tylko funduszy nie mam bo ze "skarbonki na przyjemnosci" wszystko poszlo na procka :mur:

PS> cala noc (ponad 6 godzin) meczony SP204 na 2200@2750 1,3V, FSB 250, HTx4 i te pieprzone memki na 392 (196) stabilnie jak skala wiec przynajmniej mam pierwsze stabilne i pewne "przelozenie" czas pomeczyc go dalej...

 

Edit: Literowka

Edytowane przez Leszkon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszkon

Zobacz topic o OC ramów na naszym forum i zobacz jak latają moje kingi :] Znaczy sie nie moje tylko kumpla, ale na mojej płycie + procu ;> Puść je może na dzielniku 1:1, a nuż wstaną ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tak zrobilem i dalem te "mendy" na najnizszy mnoznik i o dziwo procek poszedl dalej zrobilem 11x273 (3009MHz) :D i przeszedl SuperPI 32M

mimo ze wczesniej efektywna szybkosc pamieci i tak byla ponizej nominalu <400MHz

Leszkon

Zobacz topic o OC ramów na naszym forum i zobacz jak latają moje kingi :] Znaczy sie nie moje tylko kumpla, ale na mojej płycie + procu ;> Puść je może na dzielniku 1:1, a nuż wstaną ;>

te moje kingi to scierwo :angry: i one nawet przy golej top modelce by nie wstaly ;)

 

Edit: No to wlasnie dalem na 11x280 i tak jak sadzilem odrazu blue scren -> ale to na bank plyta bo jak pisalem wczesniej kiedys ja meczylem i chyba na 276 albo 277 mi juz wywalalo (oczywiscie wszystko inne mialem wtedy na minimum), tak wiec teraz zostaje mi jeszcze sprobowac dobrac te nieszczesne pamieci i pobawic sie obnizaniem V + mnoznika i stabilnoscia tak aby sobie fajne C&Q w RightMarku ustawic ;)

 

Generalnie jestem zadowolony ze do 3GHz dobilem :D

 

Edit2: Zaraz jade do silesi z moja piekna i tak sobie pomyslalem ze moze kupie ten wentylek i jakos na jedna albo dwie srobki przymocuje do zalmana (NB) bo jest bardzo goracy, moze to cos da :)

Edytowane przez Leszkon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z FSB 240 dalem na 260 i superpi 16M luzik

SuperPI to żaden wyznacznik stabilności. Mi na 3ghz 1.4V przechodzi superPi, ale Prime się wywala prędzej czy później nawet na 1.575V !!!

Ja robię zawsze taki cykl, żeby mieć 99,99% pewność: 10h Prime (cpu stress), następnie 2h S&M (cpu load 100% i ram) i na koniec liczę sobie SP 32M. Test przeprowadzam w normalnej temperaturze pokojowej, przy zamkniętej budzie i w tym czasie w pokoju nie wietrzę. Jak przejdzie bez zająknięcia cały taki cykl to uznaje, że system jest stabilny.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SuperPI to żaden wyznacznik stabilności. Mi na 3ghz 1.4V przechodzi superPi, ale Prime się wywala prędzej czy później nawet na 1.575V !!!

Ja robię zawsze taki cykl, żeby mieć 99,99% pewność: 10h Prime (cpu stress), następnie 2h S&M (cpu load 100% i ram) i na koniec liczę sobie SP 32M. Test przeprowadzam w normalnej temperaturze pokojowej, przy zamkniętej budzie i w tym czasie w pokoju nie wietrzę. Jak przejdzie bez zająknięcia cały taki cykl to uznaje, że system jest stabilny.

ja bym dodal do tego 5 petli 3dmarka05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem sobie prezent na urodziny i kupilem w 4 speedzie Diego 3700+ Oem. Mialem brac z allegro 4000+ ale stwierdzilem ze to juz za duzo jak za jednordzeniowego procka.

Pojechalem do 4speed - zapytalem o E4, sprzedawca albo udal glupka :P albo faktycznie nie wiedzial, powiedzial ze sie nie zna i przyniosl mi pierwszego lepszego. Patrze - E4 :) no to wzialem.

Narazie lece Prime'a na 255 x 11 = 2810 przy 1.44V <- tak mi plyta ustawila na auto :/

Potem zdam relacje ile sie udalo wycisnac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem sobie prezent na urodziny i kupilem w 4 speedzie Diego 3700+ Oem. Mialem brac z allegro 4000+ ale stwierdzilem ze to juz za duzo jak za jednordzeniowego procka.

Pojechalem do 4speed - zapytalem o E4, sprzedawca albo udal glupka :P albo faktycznie nie wiedzial, powiedzial ze sie nie zna i przyniosl mi pierwszego lepszego. Patrze - E4 :) no to wzialem.

Narazie lece Prime'a na 255 x 11 = 2810 przy 1.44V <- tak mi plyta ustawila na auto :/

Potem zdam relacje ile sie udalo wycisnac :)

18 tydzien tego roku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie Ci nie powiem bo procka jak najszybciej chcialem wlozyc do plyty. Zrobilem fotke ale akumulatorki w aparacie padly.

Sprawdze jak sie naladuja :)

A czemu pytasz czy 18? tez w 4speedzie kupowales?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie Ci nie powiem bo procka jak najszybciej chcialem wlozyc do plyty. Zrobilem fotke ale akumulatorki w aparacie padly.

Sprawdze jak sie naladuja :)

A czemu pytasz czy 18? tez w 4speedzie kupowales?

a tak tylko sprawdzam czy mam dobre przeczucie (;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem - 0618XPAW :) czyli 18 tydzien.

 

Ale juz wiem ze procek to nie bedzie zaden super dzik - 3GHz wywalil przy 1.4V :) narazie leci kilka minut na 1.45. Mysle ze 3GHz zostanie ponizej 1.5V - wiec i tak bede bardzo zadowolony.

 

Powodem tak duzego napiecia moze byc winna plyta - Asus A8N SLIP :) wiem ze np. na DFI moj poprdzedni procek potrzebowal o jakies 0,05 - 0,075 mniej niz na Asusie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:angry: Kurde nie bylo mnie pare godzin i prosilem nie ruszac to musial mi ktos wylaczyc... w kazdym razie SP2004 pobiegal 1,5 godz. i nie bylo bledu wiec jest nadzieja ze jest stabilne, dla pewnosci jeszcze na nocke zapodam, 265x11 i 1,35V

 

Tez mam 18 tydzien :D

 

No i kupilem wiatraczek tylko teraz musze wykombinowac jak go do niebieskiego wkrecic ;)

 

Edit: moze jutro sprawdze jak idzie z wiekszym napieciem ;) dzisiaj juz mi sie nie chce :P

Edytowane przez Leszkon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Majkel

Kuźwa mam identyczny problem co Leszkon ale ja mam całą kostke 1gb. Procek pewnie poszedłby na 3ghz ale pamieci to na 140 wtedy :| Nie wiem juz sam ide zaraz sam pokombinować. Pogadam z leszkonem na gg to moze cos wymyslimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak jedziesz na ramach ?

Mnie pytasz? jezeli tak, to z ramami jest bardzo kiepsko. Moje HyperX'y bardzo nie lubia sie z Asusem - przez co dzialaja tylko dzielniki 200 i 333. Przy 333 i HTT275 = ramy smigaja @ 216 :/

Przy poprzednim procku i HTT300 podchodzilo cos pod 240, przy umiarkowanych wynikach dawalo ladne wyniki. Jakos 2700MB/s w GlodMemory i 7400MB/s w everescie. Teraz za nic nie moge obnizajac timingi dobic do poprzednich wynikow. Padaka jednym slowem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuzde zalozylem wiatraczek na zalmana coby czipset schlodzic i dalem na 270x11 ---> jest lepiej ---> tzn. nie wywala juz w SP2004 po 3 minutach tylko po pieciu ;) :mur: ehhhh [gluteus maximus] blada jutro posprawdzam przy wyzszym napiecu tak z ciekawosci, ale troszke smutno jak sie slyszy wszedzie do okola powyzej 3GHz :sad: :P

 

Aha a najlepsze jest to ze wedlug czujnikow z plyty temperaturka na NB nawet nie drgnela :/

Edytowane przez Leszkon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie pytasz? jezeli tak, to z ramami jest bardzo kiepsko. Moje HyperX'y bardzo nie lubia sie z Asusem - przez co dzialaja tylko dzielniki 200 i 333. Przy 333 i HTT275 = ramy smigaja @ 216 :/

Przy poprzednim procku i HTT300 podchodzilo cos pod 240, przy umiarkowanych wynikach dawalo ladne wyniki. Jakos 2700MB/s w GlodMemory i 7400MB/s w everescie. Teraz za nic nie moge obnizajac timingi dobic do poprzednich wynikow. Padaka jednym slowem :/

U mnie te same pamięci mają identyczny problem. :? Na dodatek nie mogę w biosie wyłączyć funkcji Odd Divisor Correct bo niegdzie nie mogę tego znaleść a w instrukcji nie ma nic na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...