Skocz do zawartości
acrobat13

Wszystko O San Diego 3700+

Rekomendowane odpowiedzi

Hej przemo3642... dopiero teraz sie zorientowałem ale to do mnie pisałeś tego maila :D

 

To prawda z tym E6... byłem dwukrotnie zapewaniany że dostane E4 szybko wpłaciłem kase równie szybko dostałem procka... uśmiechnięty otwieram paczke w domu a tam E6 po czym na głos zabluźniłem... wziąłem telefon i zadzwoniłem w celu wyjasnienia no i ponoć mam mieć wymieniony na E4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przemo3642

 

i tak masz dobre o/c na tym E6 - tylko pogratulować

 

Ja tylko czekam na okazje sprawdzić mojego E4 na DFI lan party . . .

Tylko do tych 2.9ghz potrzebuje 1.475V; 3ghz nawet na 1.55V nie robi (choć potrafi już całkiem długo lecieć z Sp2004 zanim się wyłoży). Może na 1.6v już by było stabilnie, ale boję się mu dawać tyle papu, bo chce jakiś czas (z rok, może dwa) na nim posiedzieć. Poza tym 100mhz kosztem tak drastycznego podnoszenia napięcia- to jakoś mało eleganckie rozwiązanie :)

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi e-mail i drugi E6. Tym razem gość wiedział co chce (E4 ofkors), a dostał E6 i jest zdrowo wku... i to odsyła...

Coś mi się wydaje, że Małgośka wszystkich wpuściła w maliny, i że nawet kilku E4 nie mieli, skoro osoby, które zamówiły jako pierwsze, dostały też E6. Pogratulować można jedynie skutecznej akcji "marketingowej", bo aukcja cieszy się sporym powodzeniem.

 

Jakoś przyżyje z moimi 2.9ghz, przynajmniej kasa na piwo będzie.

 

Hej przemo3642... dopiero teraz sie zorientowałem ale to do mnie pisałeś tego maila :D

 

To prawda z tym E6... byłem dwukrotnie zapewaniany że dostane E4 szybko wpłaciłem kase równie szybko dostałem procka... uśmiechnięty otwieram paczke w domu a tam E6 po czym na głos zabluźniłem... wziąłem telefon i zadzwoniłem w celu wyjasnienia no i ponoć mam mieć wymieniony na E4.

 

JA mam jeszcze zalegly komentarz do wystawienia...

 

pani Malgoska obiecala mi E4 a dostalem E6... miala mi przyslac E4 ale od jakiegos czasu kontakt sie urwal i [gluteus maximus]...

 

Jak cos moge wystawic Negatywa z checia... moze ktos sie jeszcze ruszy i pokaze ze robia sobie z nas jaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA mam jeszcze zalegly komentarz do wystawienia...

 

pani Malgoska obiecala mi E4 a dostalem E6... miala mi przyslac E4 ale od jakiegos czasu kontakt sie urwal i [gluteus maximus]...

 

Jak cos moge wystawic Negatywa z checia... moze ktos sie jeszcze ruszy i pokaze ze robia sobie z nas jaja

Własnie dzis wysłałem procesor do wymiany... jesli cos pójdzie nie tak to z pewnoscią wystawie negatywa ale póki co koleś wydał sie przejęty pomyłką... a co do Pani Małgosi to rzeczywiscie troche namieszała gdyż mi napisała że wszystkie 4000+ jakie mają to są E4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha jaracie sie a i tak polowa z was za 6 miechow zmieni platforme na c2d:) i grosze dostaniemy za te procki:)

Nie jestem wcale o tych "groszach" przekonany. Ja na allegro opchnąłem bartona@2.2ghz za 405zł i mobo za 170zł parę miechów temu, kupiłem SD + mobo dopłacając do tego nowego "interesu" właśnie grosze. Być może z athlonami64, w szczególności SD będzie to samo- i jeszcze za dwa latka będą w cenie jak teraz athlonyXP na przykład :)

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się brać jeszcze te SD 3700 OEM od 4speed.pl ?! Czy osiągnę na nich chociaż 2,8Ghz przy 1,45V albo chociaż 1.55V (chłodzenie AC Freezer), czy raczej nie ma co się łudzić ?! Do zestawu dokupuje płytkę Biostara tak apropo, bo na czymś muszę zaoszczędzić...mam nadzieję, że to będzie dobre połączenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się brać jeszcze te SD 3700 OEM od 4speed.pl ?! Czy osiągnę na nich chociaż 2,8Ghz przy 1,45V albo chociaż 1.55V (chłodzenie AC Freezer), czy raczej nie ma co się łudzić ?! Do zestawu dokupuje płytkę Biostara tak apropo, bo na czymś muszę zaoszczędzić...mam nadzieję, że to będzie dobre połączenie ;)

Nikt Ci nie zagwarantuje- niektóre zrobią 3ghz, niektóre wogóle się nie podkręcą (słyszałem o takim jednym przypadku), średnio 2.7-2.8ghz powinny zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektóre wogóle się nie podkręcą (słyszałem o takim jednym przypadku)

To już byłoby tragiczne, ale mam nadzieję, że mimo wszystko będzie lepiej od Venice'a 3000+ ;) Chyba sie zdecyduje na SD 3700 od 4speed.pl...jak tylko kupie, to podziele się z Wami wynikami...przy dobrych wiatrach może będzie lepiej, niż Fx-57 :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się brać jeszcze te SD 3700 OEM od 4speed.pl ?! Czy osiągnę na nich chociaż 2,8Ghz przy 1,45V albo chociaż 1.55V (chłodzenie AC Freezer), czy raczej nie ma co się łudzić ?! Do zestawu dokupuje płytkę Biostara tak apropo, bo na czymś muszę zaoszczędzić...mam nadzieję, że to będzie dobre połączenie ;)

 

No niestety jest coraz słabiej ja mam takiego (jak już wcześniej pisałem) 3700+ i chodzi stabilnie na 1,45V 2700 Mhz doszedł mi max na 2800 Mhz przy 1,5V wiecej płyta mi już nie pozwala.

Jednak już na 2800 chodzi mi tylko 3Dmark2001 i 2003 oraz super pi na 16mb przy 32 mb na teście chyba 22 wywala już błęda.

może to być wina pamięci lub płyty a możliwe że procesora nie wiem czy moja płyta dobrze działa z wysokim HT ale czytałem że nie ,wiec ja stawiam że na płycie lepszej uciągnie bez problemów na 2800mhz ale na 100%nie dojdzie do 3000

 

Sprawa sie tyczy mojego procka ale tak jak pisał Przemo.... nikt Ci nie da gwarancji że bedzie działac na 2800-2900 bo też czytałem że ludzei trafiali na sztuki które szły na napieciu 1,50V 2600Mhz

 

 

 

Tynio

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jakiej płycie głównej osiągnąłeś ten wynik, bo moja to tez nie będzie pierwsza klasa ;| Chociaż ostatnio na forum ten Biostar wzbudził pozytywne wrażenie, a w dodatku ta cena...185 złoty ;] No nic zobaczymy...

 

ASUS A8N SLI - na nowym biosie

Moja była w kosmicznej cenie chyba 680 zł ale to tylko jak sie pojawiły na rynku

Jak będe mieć procesor E4 to swojego będe opylać i odrazu dowiem sie czy to płyta taka lipna czy procesorek był słaby.

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przyszedł do mnie w końcu SD 4000+ od ng-elektryków magików. Przekonany po zasianej panice że wszystkie od nich i od zresztą innych też to E6 patrzę a tu SH-E4 :) a poniżej zrzutka. Na marginesie powiem wam że aż się boję go podkręcać ponieważ od wczoraj mam też nową mobo Biostara z podpisu i wczoraj właśnie próbując o/c'ować zaliczyłem już dwie reinstalki windowsa <_< 2x kompletnie rozbity system (na Venice 3000+ E6).

Czy szanowni posiadacze 4000+ też macie takie temperatuty ogromne? u mnie w idle 40''C, to czasem nie za dużo?

post-140822-1169583399_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy szanowni posiadacze 4000+ też macie takie temperatuty ogromne? u mnie w idle 40''C, to czasem nie za dużo?

Ja mam taką samą w idle 40*C... przy standart chłodzeniu... z tym że ja mam na rdzeniu ClawHammera.

 

Teraz takie pytanie poza tematem odnosnie procka, udało mi sie wyrwać tego ClawHammera za tańsze pieniadze, w zamyśle miał to być SanDiego, ale nie chce mi sie tracić czasu na wymiany i takie inne... Chciałem zapytać czy jest dużo gorszy pod stopniem O/C, jego nazwa rewizji to SH7-CG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na marginesie powiem wam że aż się boję go podkręcać ponieważ od wczoraj mam też nową mobo Biostara z podpisu i wczoraj właśnie próbując o/c'ować zaliczyłem już dwie reinstalki windowsa dry.gif

Kurde ja zamierzam tę płyte kupić <_<

 

A wracając do tematu...koleś z mojego miasta proponuje SD 3700, który chodzi na 2800Mhz na standardowym napięciu(1.35), a potrafi tez zrobić ponad 3Ghz po podwyższeniu napięcia...za 300zł (10 miesięcy gwarancji jeszcze). To chyba byłby dobry zakup, jeśli teraz można kupić w sklepie tylko kota w worku :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ja zamierzam tę płyte kupić <_<

Ta płyta ponoć jest dobra, jest tu na forum osobny wątek o niej, co do mojej wypowiedzi nt. reinst. win to może ja coś źle robiłem, cholera wie.

Wracając do 4000+, idle 40*C na chłodzeniu AC (odpowiednik box ale cichsze) to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chcialbym zapytac czy temperatura w stress 53 :( (czasem wskakuje 54) jest normalna?? mam SD 3700+ E4 BOX chlodzenie, NIE PODKRECONY Prosze o odpowiedz ?

Drugi moje pytanie ma ktos plyte GB K8NF-9 na tym procku ?? Bo z tego co wiem drugi rekord OC jest na tej plycie jest :D Najlepiej jak ktos ma te mobo niech poda swoje temp. Bardzo bede wdzieczny

Z gory dzieki i Pozdro

Edytowane przez Davidis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chcialbym zapytac czy temperatura w stress 53 :( (czasem wskakuje 54) jest normalna?? mam SD 3700+ E4 BOX chlodzenie, NIE PODKRECONY Prosze o odpowiedz ?

Drugi moje pytanie ma ktos plyte GB K8NF-9 na tym procku ?? Bo z tego co wiem drugi rekord OC jest na tej plycie jest :D Najlepiej jak ktos ma te mobo niech poda swoje temp. Bardzo bede wdzieczny

Z gory dzieki i Pozdro

Jeśli masz taką temperaturę, to źle założyłeś wentylator, albo masz piekarnik w budzie. Jeżeli nic z tych rzeczy, to po prostu dioda źle ci wskazuje temperaturę. Jest też szansa, że twój proc m krzywą czapkę, ale myślę, że jeżeli nawet, to temp powinna być niższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popróbowałem wstępnie i niby E4 a przy np. 12*250 sp2004 wywala się po minucie, chyba za małe napięcie bo zauważyłem że im bardziej zwiększam tym dłużej wytrzymuje, w biosie mam max proca na 1,47v, ale przy takim ustawieniu cpu-z mi pokazuje 1,55v, przy takim właśnie nap. 3GHz wytrzymują w sp2004 najdłużej, czyli PONAD 2 minuty :lol2: chyba E4 też bywają do [gluteus maximus].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popróbowałem wstępnie i niby E4 a przy np. 12*250 sp2004 wywala się po minucie, chyba za małe napięcie bo zauważyłem że im bardziej zwiększam tym dłużej wytrzymuje, w biosie mam max proca na 1,47v, ale przy takim ustawieniu cpu-z mi pokazuje 1,55v, przy takim właśnie nap. 3GHz wytrzymują w sp2004 najdłużej, czyli PONAD 2 minuty :lol2: chyba E4 też bywają do [gluteus maximus].

Nie zdziwie się, jak Małgośka wystawi za 1-2tyg "San Diego 4000+ E4 MEGA OC ostatnie!!!" za....400zł :mur: Odpadów już się pozbyła...

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz taką temperaturę, to źle założyłeś wentylator, albo masz piekarnik w budzie. Jeżeli nic z tych rzeczy, to po prostu dioda źle ci wskazuje temperaturę. Jest też szansa, że twój proc m krzywą czapkę, ale myślę, że jeżeli nawet, to temp powinna być niższa.

temperatura diody procesora i diody na plycie glownej po dluzszym dzialaniu maja roznice okolo 2*C a jak poznac czy czapa jest krzywa na procku ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@promieniowanie

 

A pamiętasz jaki tydzień masz procka ??

napisz coś wiecej bo ja napisałem czy będą mieli i info otrzymałem że może jeszcze coś sie da załatwić.

 

@Davidis

 

Wysoka temperatura i to nawet sporo

ja miałem Venice 3000+ i z 1800 przekręciłem na 2800 temeratura doszła mi do 51

i to był max ! ale chodził na Super Pi jednak chodził stabilnie i nic sie nie stało

Teraz przy SD 3700+ E6 2700 mhz mam około 48 C przy testach normalnie mam około 38 C (idle)

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...