Skocz do zawartości
acrobat13

Wszystko O San Diego 3700+

Rekomendowane odpowiedzi

Pokaż coś na konkretnym napięciu a nie się cackasz z 1,25V :P Średnia z tego tematu to 1.3x-1.4 to zobacz na tylu ;)

myslisz ze ja sie cackam z napięciami :lol: ?

raczej chwilowy brak czasu, zeby pozwolic sobie na wieksze oc, a co za tym idzie niestabilnosc kompa

myslisz ze np te MHz to robilem na 1,25v ?

spokojnie ten proc jeszcze zostanie przymeczony i to nie tylko na AC (;

 

@xacti - nie ten mnoznik zeby to osiagnac

 

koleja edycja:

przeciez to nie chodzi o max fsb płyty, w przypadku DFI nie trzeba sie o to martwic

mi tu chodzi bardziej o CB

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja strona na tej stronie znalazłem dowody ze własnie ta edycja moze poleciec lekko powyzej 3GHz - jak dobrze pójdzie to w środe bede juz miał u siebie procka :) Po testach napisze co i jak

pozdro

Nie zapoznałem się z tym konkretnym źródłem, ale byłbym raczej ostrożny w tych szacunkach - ogólnie E4 z 2005 roku często idzie marniej niż E6 !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapoznałem się z tym konkretnym źródłem, ale byłbym raczej ostrożny w tych szacunkach - ogólnie E4 z 2005 roku często idzie marniej niż E6 !

 

ja bym tez tak nie wychwalał TYLKO E4 (powtarzam tylko E4)

E6 też sie bardzo przyzwoicie kręcą co dała ostatnia moja seria procków dowód

więcej info na priv - nowa partia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@meeron

z tymi CB .. to jest tak jak sie podkreca do max 300fsb - ograniczone myslenie :P

@xacti

nie wiem co chciales mi przekazac swoja wypowiedzia, rozwin ja jesli mozesz :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie logiczne to, on wyraznie napisal, ze jak sie podreca do MAX 300HTT a nie powyzej tych trzystu

zreszta niech napisze sam za siebie bo interpretacja tej wypowiedzi nie jest prosta (;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzilo o to ze zapomnialem ze istnieje cos takiego jak bariera htt dla procka ;) u mnie to nigdy nie wystapilo, bo max ile ciagne to 300 . ;)

 

juz rozumiesz? :P

 

@hary , nie czepiaj sie fsb :lol:

Edytowane przez xacti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bariera HTT (nie fsb, bo w k8 nie ma czegoś takiego) występuje ale tylko gdy proc łapie coldbuga, w standardowych temp pracy można jechać do oporu płyty.

 

btw

heh, wszystkie ostatnio napisane przez xacti'ego posty w tym topicu sa dla mnie niezrozumiałe, jakoś tak nie są logicznie poskladane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bariera HTT (nie fsb, bo w k8 nie ma czegoś takiego) występuje ale tylko gdy proc łapie coldbuga, w standardowych temp pracy można jechać do oporu płyty.

oj tu sie mylisz hary, niestety, wysokosc htt to indywidualna sprawa kazdego proca :-|

 

xacti, ciezko wyczuc ale bede walczyl

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udowodnij ;] Nie słyszałem żeby max HTT proca kończyło się przed max HTT płyty.

nie bawiłes sie widocznie SanDiego :)

np moj robi ~360htt, oczywiscie ht nie wyzsze niz 1000

wczesniejsza sztuka robila kolo 340htt max, mowie o jechaniu CG z pod windowsa bo o bocie z biosa to nawet nie wspominam, jest to zdecydowanie mniej niz w/w przeze mnie wartosc

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bariera HTT (nie fsb, bo w k8 nie ma czegoś takiego) występuje ale tylko gdy proc łapie coldbuga, w standardowych temp pracy można jechać do oporu płyty.

 

btw

heh, wszystkie ostatnio napisane przez xacti'ego posty w tym topicu sa dla mnie niezrozumiałe, jakoś tak nie są logicznie poskladane.

 

oj tu sie mylisz hary, niestety, wysokosc htt to indywidualna sprawa kazdego proca :-|

 

xacti, ciezko wyczuc ale bede walczyl

 

Udowodnij ;] Nie słyszałem żeby max HTT proca kończyło się przed max HTT płyty.

 

no niestety hary, ale meeron ma racje, to nie plyta ogranicza HTT ale procek, mialem procki co daja rade z htt 420 na powietrzu, a na FC 270 sciana :damage_wall: , a Chaosa 3000+ dla przykladu robi pod htt 400 na FC :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest wina coldbuga to co piszesz.

coldbug przy 30 stopniach na procku? kazda sztuka ma swoj max htt, a od zimna ten max maleje. Pierwsze to ograniczenie HTT, a drugie to CB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coldbug przy 30 stopniach na procku? kazda sztuka ma swoj max htt, a od zimna ten max maleje. Pierwsze to ograniczenie HTT, a drugie to CB.

i tej wersji sie trzymajmy B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a jak :] ile twoja sztuka robi max na powietrzu?

~2594023[/snapback]

Pewnie że tak :D ent'u kiedyś sie smiał że na winch'u ma coldbuga przy +30 :P

:lol:

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Udowodnij ;] Nie słyszałem żeby max HTT proca kończyło się przed max HTT płyty.

Mój proc się skończył sporo przed płytą [; Chyba, że Twoim zdaniem 2450MHz dla sempa 2500+ to normalne i dfi taka jak Twoja skończyła się na 350 htt :lol: Próbowałem na 8 różnych kostkach pamięci i cały czas to samo :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to sie proc skonćzył nie jego max HTT, o tym że się jegomax HTT skończyło mógłbyś orzec jeśli byś mógł mnożnik przestawić na 6 albo 5, ale nie możesz ;] No ale dobra, już ludzie którzy mieli dużo procków w rękach i testowali ich max HTT na AC się wypowiedzieli więc chyba temat zamknięty.

 

w moim przypadku: AC/WC/FC/DI/Kaskada/LN2 :D

Ale się rozchodzi o AC no i w sumie WC też czyli bez uwzględniania lżejszego czy mocniejszego CB ;) Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to sie proc skonćzył nie jego max HTT, o tym że się jegomax HTT skończyło mógłbyś orzec jeśli byś mógł mnożnik przestawić na 6 albo 5, ale nie możesz ;] No ale dobra, już ludzie którzy mieli dużo procków w rękach i testowali ich max HTT na AC się wypowiedzieli więc chyba temat zamknięty.

 

 

w moim przypadku: AC/WC/FC/DI/Kaskada/LN2 :D na ln2 udalo mi sie pogonic nawet 240htt przy temp -120 na kontenerze, ale co z tego jak oc procka nie wzroslo prawie wcale :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popsuję trocche ten lad rozmowy. Zaczalem krecic swego SanDiego. Podnioslem HTT z 200 na 250, HT zjechalem z 5 na 4 i podnioslem napiecie na 1,4. Ustawienia pamieci zostawilem na auto (gdy recznie grzebalem z ustawieniami pamieci to mialem taka sytuacje ze jedna kosc 256 MB nie byla widziana -niestety noname i po przejsciu POST miale twardy zawias). Komp pracuje czwarta godzine i wszystko na razie chodzi pieknie (meczony SP2004 , 3mark05 i wymagajace gry typu TDU - z ustawieniami na max). Mam nadzieje, ze bez oporu przyjmie dalsze podnoszenie czestotliwosci.

P.S. Procesor z serii E6 kupiony na allegro od NG-E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...