Skocz do zawartości
acrobat13

Wszystko O San Diego 3700+

Rekomendowane odpowiedzi

HTT z 200 na 250, HT zjechalem z 5 na 4 i podnioslem napiecie na 1,4.

 

[...] Mam nadzieje, ze bez oporu przyjmie dalsze podnoszenie czestotliwosci.

 

P.S. Procesor z serii E6 kupiony na allegro od NG-E

Znaczy się 2750MHz teraz testujesz ... skoro tak to jeśli nie trafiłeś na jakąś padakę, to jeszcze masz trochę zapasu - mój E6 robi 3025MHz przy 1.45V (bios) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Niewiem co jest grane ,ale przy 11x270 co daje 2970MHz na 1,375V jest wszystko stabilne jak skala,gdy podniose HTT na 271 lub wiecej to system juz sie sypie i niepomaga zmiana VCORE .

 

Czyzby to byl kres mojego SD?

Może RAM coś świruje - sprawdź na innych dzielnikach i mnożniku CPU. Ja jadę 10,5x288.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Carl Orff

u mnie jest podobnie, dochodze do pewnego momentu po, ktorym nawet 1.55V nie pomoaga. kapa i tyle. a nie wierze aby to mobo lub ramy wymiekaly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sproboj inny bios dac . nowszy czy co . czasem pomaga :) u mnie na podobnym (chyba) biostarze moge wyciagnac z biosu max (300htt) a spod windy okolo 350 . jednak trafiaja sie egzemplarze na ktorych ciezko do 290 dobic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi,

Czy potraficie rozwiazac moja łamigłówkę z tymi 1/0....? :blink:

0631: APMW 1/0/0/0 --- GPBW 1/1/0/0 --- GPCW 1/1/1/0 --- GPMW 2/1/0/1

co to oznacza i który wariant jest lepszy??

 

help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi,

Czy potraficie rozwizac moja łamigłówkę z tymi 1/0....? :blink: [...]

Z całą pewnością gdybyś podał źródło to byłoby prościej :wink: LINK

 

Teraz wystarczy rozszyfrować o co tu chodzi ... :lol:

 

"Übersicht aller Steppings aus dieser Liste, geordnet nach

 

Lukü/Wakü/Chiller/Kokü:"

 

0631: APMW 1/0/0/0 ... itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie ...

 

Zakupiłe ostanio Venica 300 okazyjnie ale strasznie słąbo sie podkręca , do 2,7Ghz potrzebuje 1,65V co mnie trochę irytuje. Opłaca sie go zamienić na San diego 3700 ? Czy kupując dziś nowy procesor jest duże prawdopodobieństwo trafienia na dobra sztukę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie ...

 

Zakupiłe ostanio Venica 300 okazyjnie ale strasznie słąbo sie podkręca , do 2,7Ghz potrzebuje 1,65V co mnie trochę irytuje. Opłaca sie go zamienić na San diego 3700 ?

Zakładając, że kupisz San Diego @3GHz to raczej te 300MHz Cię nie zbawią. Ja robiłem przesiadkę z 2.5GHz Winchester (wolniejszy od Venice) do tego single (ułamana nóżka) na 3GHz San Diego + (dual) więc różnica jest odczuwalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec tygodnia idzie pod młotek mój SD4000+ E4 KAB1E 0631GPMW. 3GHz na obniżonym napięciu leci (1.325V). Na codzień bryka na 3.1GHz (1.425V), wszystko na zwykłym fryzjerze :)

 

@epoxer 300MHz + dwa razy większy cache.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec tygodnia idzie pod młotek mój SD4000+ E4 KAB1E 0631GPMW. 3GHz na obniżonym napięciu leci (1.325V). Na codzień bryka na 3.1GHz (1.425V), wszystko na zwykłym fryzjerze :)

 

@epoxer 300MHz + dwa razy większy cache.

 

widze ze sprzedajesz moje procka :)

a na co zmieniasz :) ???? - co teraz ludziom ogólnie polecać ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze sprzedajesz moje procka :)

a na co zmieniasz :) ???? - co teraz ludziom ogólnie polecać ???

Zmieniam cały komputer na nowy, poza zasilaczem i obudową. Przechodzę na intela, C2D oczywiście. Procka wystawię gdzieś w okolicy łikendu.

 

Będę starał się jakiegoś selekta wyhaczyć, bo prawda jest taka, że aplikacje które nie korzystają z 2 jajek (np gry) lepiej chodzą na SD@3-3.1GHz niż na słabo wykręconym C2d (2-2.5GHz). Marzy mi się C2D@3.5-3.6GHz, ale czy coś z tego wyjdzie to zobaczymy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też właśnie robie przesiadke na C2D... choć troche szkoda mi sie rozstawać z moim AMDkiem no, ale takie jest życie :D

 

@przemo3642 jaką bierzesz płyte i pamięci do C2D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ptanko mianowicie kolega kupił ostatnio płytę msi k8n neo2 na nforce3ultra i San Diego 4000+ E4. Ma niepokojącą temperature procesora 41 stopni zaraz po włączeniu komputera w biosie , w windowsie podczas większego wysiłku dochodzi do 52 stopni Posiada chłodzenie AC64 pro więc te temperatury są za wysokie. Pasta (ARCTIC SILVER 5 ) nałożona prawidłowo. Co może być przyczyną tak wysokiej temperatury. Czy może to być zasilacz ? Posiada Tracera 400 WAT

Karta grafiki to 7600GT

1,5 GB RAM

DVD

DVD RW

DYSK 80GB SATA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obniż napięcie do 1,35v - u mnie domyślnie ustawiał się na 1,4v i trochę się grzał. Może to być też kwestia braku wentylacji w obudowie - masz porządek w taśmach i kablach, jakieś dodatkowe wentylatory??

 

BTW weź zmień tego złoma Tracera na coś normalnego, chociażby Deltę/Fortrona z Allegro. Chyba że chcesz żeby ci szybko zabrał SanDiego i 8800GTS.

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też właśnie robie przesiadke na C2D... choć troche szkoda mi sie rozstawać z moim AMDkiem no, ale takie jest życie :D

 

@przemo3642 jaką bierzesz płyte i pamięci do C2D?

na co panowie nie wymienicie i tak bedzie wam szkoda kultowej DFI :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obniż napięcie do 1,35v - u mnie domyślnie ustawiał się na 1,4v i trochę się grzał. Może to być też kwestia braku wentylacji w obudowie - masz porządek w taśmach i kablach, jakieś dodatkowe wentylatory??

 

BTW weź zmień tego złoma Tracera na coś normalnego, chociażby Deltę/Fortrona z Allegro. Chyba że chcesz żeby ci szybko zabrał SanDiego i 8800GTS.

Przecież to nie u mnie !!!! Proszę o dokładne czytanie postów :)

Kable ma poukładane a napięcie 1.35 maleje nieraz do 1.31V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to twój proc, to pikuś w porówaniu do tego który wystawie niedługo :) Szkoda, że chcesz wystawiac w tym samym momencie co ja, możemy sobie odbierać kilentów :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to twój proc, to pikuś w porówaniu do tego który wystawie niedługo :) Szkoda, że chcesz wystawiac w tym samym momencie co ja, możemy sobie odbierać kilentów :/

To byś pokazał tego zawodnika, zamiast się przechwalać. Ale coś mi się zdaje, że to 3500+ - więc niższy mnożnik i połowę mniej kaszy :) Jeśli moje domysły są prawdziwe, to będziesz musiał pokazać coś w stylu 3200MHz (na normalnym napięciu) żeby dorównał mojemu :) Poza tym to dopiero początek możliwości mojego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

co do ilosci cache to jej roznica daje naprawde nic

i z tym ze to poczatek twojego to cos nie bardzo, raczej chyba blizej jego konca :D

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do ilosci cache to jej roznica daje naprawde nic

i z tym ze to poczatek twojego to cos nie bardzo, raczej chyba blizej jego konca :D

Ja nie twierdzę, że mam najlepszego procka na świecie i nigdzie nie napisałem, że mój proc jest lepszy niż Twój, więc nie bardzo rozumiem Twój komentarz. Wg obiegowej opinii dodatkowe 512kilo kaszy wymienia się na ok 100Mhz (choć w różnych aplikacjach różnie to wygląda).

Co do początku i końca - na 1.425V niektórzy zaczynają dopiero O/C i te 3.2GHz może bym wyciągnął na wyższym napięciu i lepszym chłodzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie twierdzę, że masz złego proca, nie zrozum mnie źle

po prostu miałem w swoich łapkach dość dużą ilość takich procków i stad moja opinia ;)

 

a toman tam cicho siedzi bo pewnie wyskoczy z jakims 3,3GHz na default vcore ;)

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a toman tam cicho siedzi bo pewnie wyskoczy z jakims 3,3GHz na default vcore ;)

Jeśli tak się stanie, to wybaczę mu tego "pikusia" :D :D :D

 

 

EDIT: Nieoczekiwana zmiana planów. Sandi nigdzie się nie wybiera!

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do ilosci cache to jej roznica daje naprawde nic

To akurat zależy od aplikacji - są takie które zupełnie na tym nie zyskują ale np. praca 2ch aplikacji na raz LINK 1 LINK 2 czy też pakowanie Win RARem LINK daje pewien przyrost ...

 

W WinRAR oraz w multitasku (Word PDF Maker + AVG Antivir) musimy dołożyć odpowiednio > 230 MHz i > 130MHz do 512KB L2 procka by osiągnąć wydajność CPU z 1MB L2 ... to według Ciebie NIC ?!

 

[zestawiłem San Diego 2400MHz 1MB Cache i Venice 2400MHz 512KB bo różni je tylko cache]

 

PS

 

Pozostałe testy też są warte przejrzenia :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...