Skocz do zawartości
acrobat13

Wszystko O San Diego 3700+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :-)

nie wiem czy moge byc zadowolona z tego co osiagnelam z mojego SD 4000+ Dołączona grafika

O dziwo ta plyta (tak wysmiewana osiagnela stabilnosc na szynie 325 MHz) wiec nie jest ten wynik wina plyty.

Przy szynie 265 MHz winda sie ladowala ale przy uruchomieniu progarmu test juz sie wylaczyla.

O pamieciach juz nie wspominam bo sa wybitnie niedograne i ze soba i z reszta.

Generalnie osiag to stabilny 3130 MHz (jednak do niektorych rekordow mi daleko).

SP chodzi juz jakis czas i bledow nie zglasza zatem chyba to (przy standard napieciu) pewna stabilka (wczesniej juz sprawdzana przez ok. 6h)

Pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :-)

nie wiem czy moge byc zadowolona z tego co osiagnelam z mojego SD 4000+ nie cytujemy obrazków

@ sansaba

O dziwo ta plyta (tak wysmiewana osiagnela stabilnosc na szynie 325 MHz) wiec nie jest ten wynik wina plyty.

Przy szynie 265 MHz winda sie ladowala ale przy uruchomieniu progarmu test juz sie wylaczyla.

O pamieciach juz nie wspominam bo sa wybitnie niedograne i ze soba i z reszta.

Generalnie osiag to stabilny 3130 MHz (jednak do niektorych rekordow mi daleko).

SP chodzi juz jakis czas i bledow nie zglasza zatem chyba to (przy standard napieciu) pewna stabilka (wczesniej juz sprawdzana przez ok. 6h)

Pzd

No jeśli dobrze zrozumiałem i te 3130MHz robi na default vcore to masz świetny procek. Próbowałeś na wyższym napięciu? Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeśli dobrze zrozumiałem i te 3130MHz robi na default vcore to masz świetny procek. Próbowałeś na wyższym napięciu?

 

Tak jest na default.

Jednak do 3.2 GHz nie moge dobic na def.

Nie wiem co go moze ograniczac (chyba ze przez napiecie sam siebie ;-)) bo pamiatki szly na 218 a plyta jak pisalam wyzej na 325.

Poki co wszystko jest na defach zeby nie uskuteczniac od razu hard-core :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item192492395_amd_athlon..._miec_nowy.html

 

Już sobie wyobrażam te komentarze, gdyby ogłoszenie o podobnej treści pojawiło się w dziale "sprzedam" :D

Najlepsze jest: "Niesposób porównywać osiągi tego procesora z innymi dostępnymi na rynku".

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co powiesz na inny rodzynek z allego:

 

"100% sprawny procesor AMD San Diego 4000+ 1MB L2 cache 2400MHz. Wersja OEM. Pozostało 1,5 miesiąca gwarancji.

Jest to wersja selekcjonowana. Dzięki temu możemy uzyskać 2904MHz przy standardowym napięciu 1,35V. Oczywiście po zmianie napięcia procesor podkręci się jeszcze bardziej i przekroczy 3000MHz."

 

- poniżej zdjęcie procesora- BN (e4) 0631GPMW

 

No to od dziś każdą padakę można nazwać selektem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem juz - procek chodzi mi na 2800 Mhz (san diego 4000+) przy napieciu 1,4v, przechodzi super pi ale juz w stress prime wywala bledy (stres proca i pamieci). jak dam mu napiecie 1,5 v to dzieje sie to samo. dodam ze w stress prime temp proca dochodzi do 60 stopni wiec malo nie jest i sie zastanawiam co moze byc przyczyna wysypywania bledow w stress prime. jedyne co mi przychodzi na mysl to command rate 1t ale niestety nie moge zmienic tego w biosie na 2t - czy sie nie myle z ta sugestia? moze jakies inne pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem juz - procek chodzi mi na 2800 Mhz (san diego 4000+) przy napieciu 1,4v, przechodzi super pi ale juz w stress prime wywala bledy (stres proca i pamieci). jak dam mu napiecie 1,5 v to dzieje sie to samo. dodam ze w stress prime temp proca dochodzi do 60 stopni wiec malo nie jest i sie zastanawiam co moze byc przyczyna wysypywania bledow w stress prime. jedyne co mi przychodzi na mysl to command rate 1t ale niestety nie moge zmienic tego w biosie na 2t - czy sie nie myle z ta sugestia? moze jakies inne pomysly?

masz rację, temperatura wysypuje ci proca, staraj sie nie przekraczać ~55*C pod obciążeniem

(bo domyślam sie, że sprawdziłeś niższy dzielnik pamięci i na nim to samo sie dzieje?)

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz rację, temperatura wysypuje ci proca, staraj sie nie przekraczać ~55*C pod obciążeniem

(bo domyślam sie, że sprawdziłeś niższy dzielnik pamięci i na nim to samo sie dzieje?)

 

 

akurat o pamieci to sie nie martwie bo ida ponizej swoich mozliwosci - geil ultra platinum 500 dla swietego spokoju dalem im napiecie 3v i cl3. wiec to przez temperature proca? w jaki sposob moge ja zbic? wlasnie tu tez bym dyskutowal bo temperature mierze core tempem ale np w everescie pokazuje mi 10 stopni mniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat o pamieci to sie nie martwie bo ida ponizej swoich mozliwosci - geil ultra platinum 500 dla swietego spokoju dalem im napiecie 3v i cl3. wiec to przez temperature proca? w jaki sposob moge ja zbic? wlasnie tu tez bym dyskutowal bo temperature mierze core tempem ale np w everescie pokazuje mi 10 stopni mniej...

coretemp = temperatura diody procesora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli?

temperature diody podają coretemp, s&m, everest corporate/ultimate i inne, everest homepodaje temp z socketu(niższą o ok 3-6 stopni)

 

co do reszty problemów:

- Pamięci:

- daj im standardowe timingi na tą częstotliwość (3-4-4-8 ? ) na czym one są? hynix d43? ale sadze że ram wyrabia, nie masz nawet 240 na szynie...

- zawsze możesz zejść z ustawieniami pamięci na 166(333) co da ci realne taktowanie poniżej 400ddr i pozwoli wyeliminować

pamięci jako problem

- 1t i wiele więcej możesz spokojnie ustawić w a64tweaker- spod windy

 

-procesor

- za wysoka temp jak dla mnie, te procesory nie lubią mieć powyżej 50 stopni w stresie... coś słabo spisuje się ten

fryzjer,aby nie są zmniejszone obroty wiatraka?

- daj 1,35V albo i niżej i zobacz ile zrobi max przy takim napięciu i temp poniżej 50 stopni.

- to jest e6 czy e4?

Edytowane przez Gerlath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli core temp pokazuje prawdziwą temp, a Everesta sobie możesz podarować ;] A co do zbicia temp to polecam lepsze chłodzenie zakupić ;P

 

na lepszym chlodzeniu uwalilem 2 mobo wiec wole nie ryzykowac z kosmicznymi zapinkami i radiatorem ktory jest tak ciezki ze wygina mobo...

 

 

temperature diody podają coretemp, s&m, everest corporate/ultimate i inne, everest homepodaje temp z socketu(niższą o ok 3-6 stopni)

 

co do reszty problemów:

- Pamięci:

- daj im standardowe timingi na tą częstotliwość (3-4-4-8 ? ) na czym one są? hynix d43? ale sadze że ram wyrabia, nie masz nawet 240 na szynie...

- zawsze możesz zejść z ustawieniami pamięci na 166(333) co da ci realne taktowanie poniżej 400ddr i pozwoli wyeliminować

pamięci jako problem

- 1t i wiele więcej możesz spokojnie ustawić w a64tweaker- spod windy

 

-procesor

- za wysoka temp jak dla mnie, te procesory nie lubią mieć powyżej 50 stopni w stresie... coś słabo spisuje się ten

fryzjer,aby nie są zmniejszone obroty wiatraka?

- daj 1,35V albo i niżej i zobacz ile zrobi max przy takim napięciu i temp poniżej 50 stopni.

- to jest e6 czy e4?

 

pamieci bym wyeliminowal bo tak jak pisalem chodza ponizej swoich mozliwosci, co do 1t to zaraz przestawie spod windy, freezerek byc moze dziala normalnie (obroty na max) ale pasta moze sie jeszcze nie ulozyla nalezycie ocz ultra potrzebuje wiecej czasu niz inne pasty. na stockowym napieciu poszedl mi na 2700 Mhz ale testowalem go tylko w super pi wiec nie wiem czy wytrzymalby katowanie w sp2004. to jest e6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te 3V to nie za dużo na te memki ,może cl3 nie lubią? Sprawdź je memtestem lub GM na tych samych ustawieniach przy których robisz sp2004. Nie wiem ja SD ale mój venice się wysypywał po przekroczeniu 50*C. 60*C to coś za duzo na poważne kręcenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podnioslem z rana napiecie do 1,55 v i oto rezultat

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

martwi mnie jednak wyska temperatura dochodzaca do 60 stopni, czy to normalne przy takich ustawieniach i takim sprzecie? mam zamknieta bude wentylowana 3 x 120 mm a na procku fryzjer pro zeszlifowany i na pascie ocz ultra... co do pamieci to producent podaje ze znosza nawet 3,1 v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadłem się właśnie ze wspomnianego venice 3000 na sd3500 i temperatura sporo wyższa(2700MHz@1,42 venice vs 2200MHz SD def vcore-w sumie tyle samo *C co na 3000MHz SD @ def vcore).

Jednak nie jestem pewny na ile to wina procka a na ile zmiana pasty z CLP która właśnie się skończyła :mur: na ocz5ultra

 

edit:

na CLP i venice 3000@2700MHz@1,42V ok 27*C idle i 35*C max

na ocz5ultra i sd 3500@ 3000MHz@def vcore ok 33*C idle , nie wiem jeszcze ile max *C

Edytowane przez WormBoy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WormBoy, temperatury o których wspominasz były mierzone na WC'cie ?? Jesli tak, to by się zgadzało; ostatnio testowałem dla klienta SD3500 na szybko złożonym WC i 35 stopni idle przy 1,475 V i 3146 Mhz oraz 42 (peak 47 stopni) w stresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WormBoy, temperatury o których wspominasz były mierzone na WC'cie ?? Jesli tak, to by się zgadzało; ostatnio testowałem dla klienta SD3500 na szybko złożonym WC i 35 stopni idle przy 1,475 V i 3146 Mhz oraz 42 (peak 47 stopni) w stresie.

Tak to na WC, po partyjce CSS wyszło max 42*C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemas_85

u mnie SD 3700+@2800 w CBID pokazuje 4600+ u Ciebie 4300+?

a u mnie max temp 43-44st w stresie (przy 1.55)

 

No widocznie cos mu sie pokrecilo bo na stoku pokazuje mi 3700+:D

Co do temperatur to robiles pomiary w stresie na 2800 Mhz i przy 1,55 V? Co to za chlodzenie masz? u mnie na default taktowaniu i napieciu procek w stresie rozgrzewa sie do ponad 45 stopni wiec nie chce mi sie wierzyc w twoje tempy, widocznie plyta ci zle pokazuje albo trzymasz kompa w lodowce... albo mierzysz jakims badzieweiem typu everest, zobacz ile ci wyswietli w core tempie

Edytowane przez Przemas_85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

musialam jednak obnizyc szyne z 260 MHz na 259 MHz bo wywalal mi jakies bledy.

Teraz procek (testowany przez pare dni) chodzi na 3119 przy def. napieciu.

Temperatura w stresie dochodzila max. do 42 C a w idlu jest o 30.

Teraz mam zrobiona opcje cnq i temp. waha sie przy 18-22 C.

Dołączona grafika

Tak wyglada maly tescik.

Poki co nie zmieniam napiecia bo jak dobrze pojdzie przejde z tego Gigabyte'a na DFI Nf Ultra II (ale to jeszcze musi poczekac) i moze wtedy pokrece nim mocniej ;-)

W sumie chyba proc calkiem niezly sie trafil :lol:

Pzd

Edytowane przez avoid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procek bardzo ładny, czekam na testy pod DFI (:

co do tych temperatur to te "42*C max" sprawdź w core temp (;

acha, ustaw w prime test proca na przyszłość, puść tez 3dmarka03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperatura byla caly czas mierzona core temp i speed fanem (na dole w pasku zadan sa dane) i wyszlo jakies 39 w porywach do 41 jak sie robilo Super Pi.

Co do testu tortura to musialam zrobic razem z pamieciami bo ostatnio test procesora po 6 h byl OK a ten z pamieciami wykrzaczyl sie po 1h.

Wczoraj robilam 3dMark 03 i wynik byl 14840 (grafa na 810 pamiec rdzenia na razie nie podaje bo cos przeklamuje) (wynik CPU 1393)

 

Aha mam pytanie:

-jak robie 3dMarka 05 i 06 to w external clock pojawia mi sie info 3MHz (jak skrece proca nizej jest 2 MHz) u innych wyniki oscyluja od 100 do 200 MHz.

Wiecie o co moze chodzic?

 

UPDATE

 

testowalam dzisiaj proca na roznym napieciu i totalna porazka....

doszlam do maxa czyli 1.55V i stabilny byl na szynie 265 czyli dalo to 3181 MHz

Owszem 3200 tez dalo rade ale juz 3dMarki sie zawieszaly na amen.

Czyli albo go cos hamuje albo raczej nie daje sie podkrecic na wiecej.

Coz zostaje zatem przy poprzednim ustawieniu lub cos jeszcze pokombinuje.

A moze macie jakies pomysly?

Edytowane przez avoid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testowalam dzisiaj proca na roznym napieciu i totalna porazka....

doszlam do maxa czyli 1.55V i stabilny byl na szynie 265 czyli dalo to 3181 MHz

 

Proca krecacego sie na 3200 czyli 40% wiecej mocy od nominalu nazywasz porazka???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...