Skocz do zawartości
acrobat13

Wszystko O San Diego 3700+

Rekomendowane odpowiedzi

Proca krecacego sie na 3200 czyli 40% wiecej mocy od nominalu nazywasz porazka???

nie doczytales chyba dokladnie.

Porazka nazywam fakt, ze proc z 3119 MHz z def. napieciem po jego podniesieniu do 1.55V podkrecil sie na 3189 MHz czyli jego moc nie wzrosla za duzo.

 

Dla mnie to jest dosc dziwne bo powinien jeszcze troche dociagnac, szczegolnie, ze widzialam validacje SD 3700+ na takiej plycie jak moja na 3612.93 MHz (328.45 * 11)

Edytowane przez avoid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie doczytales chyba dokladnie.

Porazka nazywam fakt, ze proc z 3119 MHz z def. napieciem po jego podniesieniu do 1.55V podkrecil sie na 3189 MHz czyli jego moc nie wzrosla za duzo.

 

Dla mnie to jest dosc dziwne bo powinien jeszcze troche dociagnac, szczegolnie, ze widzialam validacje SD 3700+ na takiej plycie jak moja na 3612.93 MHz (328.45 * 11)

Gdyby procki skalowały się z napięciami idealnie to było by super. Generalnie jest tak że powyżej 3200mhz jest już ciężko i bez WC najlepiej z chillerem się nie obejdzie.

tak z ciekawosci to ile cie kosztowala ta przyjemnosc ?

32zł z wysyłką. Troche duzo ale zalezało mi na wysokim mnożniku dlatego wziąłem 4k+.

Procek na defaulcie leci na 3,060mhz leci 4h w SP.

Mógłbym liczyć na fart i wziąć E6, ale jakos ostatnio nie chce mi się bawić w żadną swoją selekcję ( to jest mój pierwszy proc kupiony jako selekt).

 

Generalnie jakie są szanse w % że e6 będzie robił 3ghz na defaulcie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jakie są szanse w % że e6 będzie robił 3ghz na defaulcie ?

 

IMO 10/100 czyli 10 percentów. Niewiele ludzi w tym topicu trafiło E6, które wogóle dobijały do 3GHz stable :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO 10/100 czyli 10 percentów. Niewiele ludzi w tym topicu trafiło E6, które wogóle dobijały do 3GHz stable :)

nie zgodze sie z tobą

sprzedawałem całą serie (tj 30 sztuk - jeden po drugim) i wszyscy którzy kręcili mieli 2,9-3 a kilka osób miało ponad

juz we wcześniejszych postach pisałem o tym

ja osobiście jestem laikiem jeżli chodzi o OC ale pisze o ogólnej statystyce wśród tych procków - ich niezbyt sławna ocena jest myślę trochę niesprawiedliwa. Fakt faktem nie ma az tak dobrej podatności na OC jak E4 i o takich rekordach jak na 4 seria E6 może zapomnieć to i tak nie jest tak źle

10 % to grubo zaniżony wynik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zgodze sie z tobą

sprzedawałem całą serie (tj 30 sztuk - jeden po drugim) i wszyscy którzy kręcili mieli 2,9-3 a kilka osób miało ponad

juz we wcześniejszych postach pisałem o tym

ja osobiście jestem laikiem jeżli chodzi o OC ale pisze o ogólnej statystyce wśród tych procków - ich niezbyt sławna ocena jest myślę trochę niesprawiedliwa. Fakt faktem nie ma az tak dobrej podatności na OC jak E4 i o takich rekordach jak na 4 seria E6 może zapomnieć to i tak nie jest tak źle

10 % to grubo zaniżony wynik

Ale czy te 2.9-3 GHz, można było uzyskać przy standardowym napięciu? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy te 2.9-3 GHz, można było uzyskać przy standardowym napięciu? ;)

 

no właśnie szukałem tych starych aukcji moich na allegro ,ale teraz serwis to juz aukcje spzred dwóch miesięcy usuwa i nie idzie ich podglądnąć a tam po zamieszczałem wszystkie maile z komentarzami od moich klientów

Właśnie sprawa wyglądała tak (o ile pamiętam) ze musiały dostać troszeczkę więcej papu i wtedy ładnie sie kręciły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawa wyglądała tak (o ile pamiętam) ze musiały dostać troszeczkę więcej papu i wtedy ładnie sie kręciły

Generalnie bardzo mało E6 na default doleci do 3GHz - mój robi 3GHz na 1.425V (bios). Potem się już słabo skaluje wraz ze wzrostem napięcia - na codzień chodzi 3025MHz z 1.45V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problema;p Proc kreci sie na 2.8 Ghz przy 1.55 V, nie ma z nim problemow w super pi czy sp 2004, troche temperaturka zbyt wysoka ale mam nadzieje ze w najblizszym czasie bedzie lepiej bo pasta sie uklada.... natomisat moj problem polega na tym ze po jakims czasie w markach lub w grach komp sie restartuje - jakies sugestie? wszystko podkrecone tak jak ponizej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz może nie dawać rady. Zmień go chociażby na jakiegoś Fortrona lub Deltę.

 

A jakis konkretny model? Jesli bylbys tak uprzejmy o poprosilbym linki allegro. Dlaczego sadzisz ze to moze byc zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam tak ponieważ Mercury nie należ do najbardziej uznanych producentów zasilaczy i te 450W może mieć tylko na papierze. Posprawdzaj jeszcze wcześniej napięcia miernikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam tak ponieważ Mercury nie należ do najbardziej uznanych producentów zasilaczy i te 450W może mieć tylko na papierze. Posprawdzaj jeszcze wcześniej napięcia miernikiem.

 

Szczerze mowiac mialem w planach zakup nowego zasilacza bo wiem ze to najslabsze ogniwo w moim zestawie... Chcialem uzbierac na jakies markowe monstrum ale myslisz ze to wystarczy?

 

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=195232453

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój nowy sd3500+ robi na dev vcore 3GHz z groszmi (jeszcze dokładnie nie sprawdziłem).

Jak narazie wyciągnąłem do nuclearusa i sp1m 3240MHz na 1,47V wg cpu-z

Sztuka nie wygląda na najgorszą :wink: choć w porównaniu do venice grzeje się mocno

Nie mam na razie czasu porządnie go pomęczyć :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój nowy sd3500+ robi na dev vcore 3GHz z groszmi (jeszcze dokładnie nie sprawdziłem).

Jak narazie wyciągnąłem do nuclearusa i sp1m 3240MHz na 1,47V wg cpu-z

 

Mój przy 3025MHz default robi SP 16M ale do Orthosa potrzebuje już 1.45V. Z ciekawości dałem mu 1.55V i dojechałem raptem do 3083MHz (stabilny w Orthos).

 

Zastanawia mnie jedna rzecz - jakim cudem macie tak niskie temp. na core ?? U mnie już 3025MHz 1.45 sięga 61C w load (Scythe Ninja + AS5).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na wc w sp2004 na 3GHz@def vcore ok.45*C co po venice wydawało mi się sporą temperaturą ale jak widzę SD stosunkowo mocno się grzeją

Miałem na venecji równierz ninję i różnicza między wc wynosiła ok 4-5*C w idle i ok 8-10*C w stresie

Edytowane przez WormBoy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w tej chwili mam ac 64 pro na procku a na przeciwko fandera 120.

Bude ostatnio otworzylam bo grafa sie troche grzeje ale to kwestia czasu.

Np. dzisiaj rano zanim sie uruchomila wersja oszczednosciowa* proca temp. wynosila 30 C

Po chwili spadla do 22.

 

 

* rightmark cpu zrobiony na 4x i 1.1 V i dziala :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temp zalezy też od procka... miałem trzy różne SanDiego i każdy miał inną temperaturę na tym samym napięciu... najlepszy był mój ostatni @3GHz 1,37v 29-32*C IDLE oraz 47*C stress (chłodzenie z podpisu ~1100rpm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko tak dla zaznaczenia swojej obecnosci...dawnom na forum nie byl :) SD 3700 E6@2800 stabilne przy 1.35 i stockowym coolerze, przy 3050 wstaje winda ale marki juz na przyklad nie dzialaja. A raczej: zawieszaja sie. Kupno lepszego coolera w planach najblizszych. Proc kupiony od 4speed, balem sie po niektorych komentarzach ze nie pojdzie tak wysoko, a jednak :) nie jest zle.

 

Cóz, dam znac o wynikach podkrecania jak kupie lepszy cooler, w sumie...w sumie co mi tam, spytam, jaki proponujecie? taki do 130PLN ...wiem ze to lamerskie pytanie ale jest tego shitowstwa tyle ze sie pogubilem nieco...Zalman? Scythe? Thermalthake BIG Typhoon? Dajcie znac :)

Edytowane przez maltana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, w sumie to wydatek ponad 150 pln wydaje mi sie malo sensowny z punktu widzenia zalet takiego zakupu.

 

A zwykly :) fryzjer 64? Pewnie starczy do zastosowan nie-ekstremalnych...

 

Zobaczymy. Za stary juz jestem na jaranie sie kolejnymi mhz dodanymi do proca i slenczeniem nad pi, na ten przyklad. Ale te 200 mhz do pelnego 3GHz zawsze sie przyda w jakiejs gierce czy przy ripowaniu filmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiony procek robi u właściciela 3.1 na defaulcie (2h prime).

Juz nie mogę się doczekać aż dostane go w moje łapki ;)

Tylko się dszywala nie zdziw jak będzie robił "jedynie" 3000 Mhz na def. Poza tym rekordzików w OC na swoich selekcjonowanych pamięciach nie zrobisz, przynajmniej nei w kwestii pamięci, bo E4 słabszy jest jeśli chodzi o stabliność mem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko się dszywala nie zdziw jak będzie robił "jedynie" 3000 Mhz na def. Poza tym rekordzików w OC na swoich selekcjonowanych pamięciach nie zrobisz, przynajmniej nei w kwestii pamięci, bo E4 słabszy jest jeśli chodzi o stabliność mem.

Hmm, co rozumiesz pod ,, słabszy jest jeśli chodzi o stabliność mem" ?

Słabszy kontroler ? Wątpie żeby był gorszy niż w sempronie albo winchesterze ;] więc take it easy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, co rozumiesz pod ,, słabszy jest jeśli chodzi o stabliność mem" ?

Słabszy kontroler ? Wątpie żeby był gorszy niż w sempronie albo winchesterze ;] więc take it easy :)

i tu cie musze zmartwic

 

edycja: tak, rozchodzi sie o max stabilne MHz dla mem i tu zapewne ono sie zmniejszy

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja sie z przykroscia dolacze.

Otoz mam w tej chwili ustawionego proca na 3 GHz (szyna 250 a pamieci ustawione 1:1.88) co w rezultacie daje dla pamieci (wg biosu 430) wg cpu-z 230 MHz.

Procek oczywiscie jest bardziej niz stabilny ale z pamieciami sa straszne problemy.

Dodam, ze mam pamieci ktore nie byly przeznaczone do duala bo maja rozne SPD.

Ale w tej chwili poszukanie dobrego ustawienia dla proca i dla pamieci jest trudne.

 

Pamieci w wersji 2:2 nie wstawaly z ustawieniami szyny powyzej 220 MHz. Wiem, moge byc odosobnionym przypadkiem, niemniej coraz bardziej sklaniam sie q przejsciu na DDR2 i tu poszukaniu jakiegos rozwiazania (poki co proca zostawie zmienie tylko plyte i pamieci).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...