Skocz do zawartości
acrobat13

Wszystko O San Diego 3700+

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z moim sandiego 4000+ i nie wiem jak sobie z nim poradzic:( po pierwsze martwia mnie temperatury bo przy 2700 mhz i 1.4v dochodza w stresie do 50 stopni, przy 2800 mhz i 1.47v dochodza do 56 stopni w stresie (czy to normalne temperatury na freezerze i wentylowanej budzie?). Ciekawi mnie czy prawdziwa temperatura jest odczyt z procesora czy z diody, bo np dolaczone do mobo oprogramowanie uguru wyswietla mi pomiar z procesora i jest okolo 10 stopni nizszy niz to co pokazuje core temp. nastepna kwestia to napiecie. w biosie mam ustawione przy 2800 mhz 1.47v natomiast everest czy oprogramowanie uguru pokazuje mi 1.52v - i ktoremu tu wierzyc? ;/ Ostatnia kwesta czy jesli zostawilbym proca do normalnej pracy 2800 mhz i powiedzmy ze prawdziwa temperatura byloby 56 stopni w stresie oraz napiecie 1.52v to czy nie zakatowalbym go na amen w krotkim czasie, czy takie wartosci sa do przyjecia i moze tak pracowac na codzien? czytalem ze dla sandiego 55 stopni i 1.55 volta to wartosci ktorych nie mozna przekraczac wiec mam troche obawy bo temperature przekraczam a napiecie jest niebezpiecznie blisko niej...

Edytowane przez Przemas_85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie ta roznica rowniez wynosi okolo 10*C

co do samej temperatury, jak dotykasz radiator mozliwie jak najblizej socketu to co czujesz ?

co do odczytywania napiecia, ja bym to sprawdzil miernikiem.

Vcore 1,52 nie powinno mu znaczaco zaszkodzic, tymabrdziej jak bedzie sie wlaczalo "czasami" (patrz niżej)

moja rada taka: ustaw sobie c'n'q , temperatury ci spadna, napiecie ci spadnie, rachunki za energie rowniez a ty bedziesz juz spal spokojnie :D

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jakiś czas temu oskalpowałem mojego SD, ale dopiero dzisiaj wzięło mnie żeby sprawdzić co to dało, no więc bez czapy temp w stressie nie przekracza 50*C przy niskich obrotach wiatraków, co bardzo cieszy moje uszy :) A gratisowo dostałem jakieś 70 MHz na tym samym napięciu, co również mnie cieszy :) Chłodzenie procka to ThetmalTake Sonic Tower + revoltec 120mm.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumie ze to jest odczyt z diody ?

jakie miales tempy przed ta operacja ?

Generalnie po pierwszym założeniu radiatora na gołe jajo i przesmarowaniu ceramiqe, nie było żadnej różnicy :lol: Dopiero gdy nałożyłem AS5 to temp spada o dobre 8-10 stopni. Przed operacją przy 3GHz miałem coś w okolicach 55-57 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klyk.

Procek leżał sobie na półeczce przez pewien czas, teraz mam zamiar się troche nim pobawić ;).

Napięcie of course źle pokazane przez cpu-z. Było cos koło 1,67-1,7v.

 

Czas w Pi nie komentować bo zwalił mi się optymalizowany system i musiałem zainstalować zwykłego. Nawet priorytetu nie ustawiałem ;)

Edytowane przez dszywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dszywal, to twoje? na FC?

Moje. Na Fc :lol2: Procek ma CB gorszego w moim odczuciu niz inne SD. Bootuje nawet z -35 na parowniku bez problemu, system chodzi OK, ale 300HTT nie ma szans zrobić.

Więc kwestia dobrego ustawienia Fc'ta, dzięki Bogu za cpev'a :D

Te 3,55 udało się zrobić tylko dzięki włączonemu orthosowi i tempami już sporo na +.

 

Jutro sie pobawię i postaram się wyczuć CB żebym mógł określić na ile stopni ustawić chłodzenie. Inna sprawa że wsiąkła mi gdzieś izolacja do mobo, a jak się kręci na granicy 0 stopni lub na plusie to masakra z skraplaniem.

Mam ambitny plan zrobic choć jedną WR'kę, ale jak widzę co wyrabiają tacy osobnicy jak gianni-gt z XS to moja motywacja blednie...

Dołączona grafika

 

Wszystkie 3 procki z serii trochę lepszej od mojego i każdy robił 3,6-3,7ghz.

Edytowane przez dszywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://img165.imageshack.us/my.php?image=3659jpg3dx.jpg

 

http://valid.x86-secret.com/show_oc?id=158886

 

Niestety najprawdopodobniej ten proc odszedł do krainy wiecznych megaherców :( Ale jak na razie nie chcę mi się go nawet sprawdzać :P

 

Próbowałem poprawić ten wynik na DI w warszawie, liczyłem na 3.7 GHz, ale jednak na colbuga nie ma to jak FC, które niestety mam zepsute, a na naprawę funduszy brak :(

 

Jutro sie pobawię i postaram się wyczuć CB żebym mógł określić na ile stopni ustawić chłodzenie. Inna sprawa że wsiąkła mi gdzieś izolacja do mobo, a jak się kręci na granicy 0 stopni lub na plusie to masakra z skraplaniem.

Obwiń wszystko wokół socketu jakąś bawełnianą szmatą, na tyle grubo i ciasno, żeby powietrze nie miało dojścia.

Edytowane przez janio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://img165.imageshack.us/my.php?image=3659jpg3dx.jpg

 

http://valid.x86-secret.com/show_oc?id=158886

 

Niestety najprawdopodobniej ten proc odszedł do krainy wiecznych megaherców :( Ale jak na razie nie chcę mi się go nawet sprawdzać :P

 

Próbowałem poprawić ten wynik na DI w warszawie, liczyłem na 3.7 GHz, ale jednak na colbuga nie ma to jak FC, które niestety mam zepsute, a na naprawę funduszy brak :(

Obwiń wszystko wokół socketu jakąś bawełnianą szmatą, na tyle grubo i ciasno, żeby powietrze nie miało dojścia.

Już tak zrobiłem, do tego zastosowałem taśmę izolacyjną :)

 

Na ile stopniach wasz łapał coldbuga ? Macie jakieś sposoby na poprawienie fsb ?

Jaka seria procka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już tak zrobiłem, do tego zastosowałem taśmę izolacyjną :)

 

Na ile stopniach wasz łapał coldbuga ? Macie jakieś sposoby na poprawienie fsb ?

Jaka seria procka ?

Nie pamiętam jaki był odczyt z SG, ale tak około -30 na parowniku go zabijało. Nie mógł przebić się przez HTT 300, trza się było nieźle nakręcić cpevem żeby zaczął działać :D Hmm... sposoby na poprawienie FSB? Jeśli zależy ci tylko na samych MHz, kombinuj ze wszystkimi możliwymi dzielnikami pamięci i kostkami. Zdarzyło mi się że na dzielniku 133, HTT nie chciało podskoczyć nawet o 10 MHz, a po zmianie dzielnika na 100, wszystko zaczęło jakoś tam śmigać. Również zmiana kostek IMO coś tam poprawia. Kręciłem na 1GB samsungach TCCC w dualu i tak średnio szło. Włożyłem byle jakie elixiry 256 w singlu i przybyło kilka gratisowych MHz :) Aaa bym zapomniał - procek to E4 jak widać - rok 06, tydzień 30.

 

Kumpel zamówił sobie teraz SD 3700 również E4. 1 tydzień 06 roku. Jak będę miał sprawne FC to pójdzie pod sub zero :D

Edytowane przez janio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sie bawie pi16 na SD dzisiaj, tylko gorąc straszny a mnie na inne chlodzenie jak powietrze nie stac ;]

 

mobo - bidny Jetway 939GT4, ze skopanymi biosami (w pi16 na różnych biosach 6s różnicy, nawet ten co mam teraz on board tez pewno nienajlepszy i mu do DFI sporo brak jesli chodzi o szybkosc, co napewno potwierdza mi Lowclock, nawet swojej sempiny AM2 nie moge wyprzedzic :lol:)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sie bawie pi16 na SD dzisiaj, tylko gorąc straszny a mnie na inne chlodzenie jak powietrze nie stac ;]

 

mobo - bidny Jetway 939GT4, ze skopanymi biosami (w pi16 na różnych biosach 6s różnicy, nawet ten co mam teraz on board tez pewno nienajlepszy i mu do DFI sporo brak jesli chodzi o szybkosc, co napewno potwierdza mi Lowclock, nawet swojej sempiny AM2 nie moge wyprzedzic :lol:)

Dobre AC do OC to 200-250zł. Ja swoje FC kupiłem za jakieś 500zł.

U mnie tez upał jak cholera w pokoju mam 3 stopni, na polu w cieniu 35. Miałem zamiar dzisiaj trochę sie pobawić ale nie chce mi się nawet systemu zrobić . .. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre AC do OC to 200-250zł. Ja swoje FC kupiłem za jakieś 500zł.

Powiedz mi o jakiem "dobrym do OC" AC ty mówisz? :lol2:

 

W tym kompie którym teraz się bawie mam jedno z lepszych na rynku kupione za 130zł - użyka Scythe Infinity ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi o jakiem "dobrym do OC" AC ty mówisz? :lol2:

 

W tym kompie którym teraz się bawie mam jedno z lepszych na rynku kupione za 130zł - użyka Scythe Infinity ;]

zalman 9700 ponad 220zł. Scythe Infinity 160zł + jakiś wiatrak z mocnym przepływem albo najlepiej dwa bo z tego co wiem jest miejsce to kolejne 30-60zł.

 

Ale fakt że FC włącza się okazyjnie, a na codzień i tak trzeba mieć jakieś dobre AC bo przeca na defaulcie nie będę leciał :wink:

Edytowane przez dszywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalman 9700 ponad 220zł.

Chłodzenie niewarte swojej ceny, sa lepsze taniej.

 

Scythe Infinity 160zł + jakiś wiatrak z mocnym przepływem albo najlepiej dwa bo z tego co wiem jest miejsce to kolejne 30-60zł.

łee panie, kto by tam nówki kupował ;] a wentylki to http://allegro.pl/item214854818_delta_120x..._3200_rpm_.html takie sycą :lol: i w sumie za 150-160zl jest juz fest :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie niewarte swojej ceny, sa lepsze taniej.

łee panie, kto by tam nówki kupował ;] a wentylki to http://allegro.pl/item214854818_delta_120x..._3200_rpm_.html takie sycą :lol: i w sumie za 150-160zl jest juz fest :D

Hmm, mam 9500 i jest good, semp chodził pasywnie, porównania do scythe nie mam bo nigdy nie miałem żadnego modelu.

Takie wentylki widziałem po 8zł, uwielbiany JMKS kupił 20 sztuk :) Sam mam 4 sztuki kupione od tomcata ;)

Edytowane przez dszywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moim SD.

Otoz przed zamontowaniem fandera temp. nie szalala az tak bardzo i w stresie dochodzila do 50 stopni. Po zalozeniu fandera nawet troche zmalala.

Teraz niestety musialam odlaczyc fandera bo kupilam Zalmana do grafy i zajal skunks jedyne drugie wolne miejsce na plycie.

Molexa jeszcze sobie nie sprawilam ale:

w tej chwili temp. procka w stresie dochodzi do 58 stopni.

Wczesniej nigdy takich jaj nie bylo.

Buda jest zamknieta ale wczesniej tez tak bywalo i mimo wszystko nie grzal sie nigdy do takiej temp.

 

Mam dwa wyjscia:

zdjac arctica i przesmarowac ponownie proca pasta

albo szybko podlaczyc fandera.

 

Chyba ze przyczyna lezy gdzie indziej.

Macie jakies pomysly?

 

P.S.

zmienilam mu ostatnio obroty freezera w biosie i wyglada to w ten sposob:

jak np gram w G3 to temp. proca jest jak pisalam od 52-58 stopni i mam wrazenie ze went nie chodzi. Jak tylko wylaczam Gotha to temp. powoli zaczyna spadac i dopiero wtedy slysze szum wentyla (zrobilam go prawie na maxa przy tej temp. bo tak akurat mozna ustawic)

Normalnie rece mi opadaja z ta gangrena :mur:

 

Pzdr

Edytowane przez avoid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

MAm problem krecąc mojego San diego 3700+ wszystko ok tylko zmienia sie szyna PCI :o zauwazylem to dopiero przy programi clockgen for nforce4 :/ czy to normalnie i co zrobic mam plyte GIGABYTE K8NF-9RH

Pozdrawiam i prosze o pomoc bo sam proc kreci sie spokojnie bez zmiany napiecia do 2900 stabilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odkopię temat ;)

 

Wiem, że na pewno jest sporo o tym postów, ale temat nie mały...

 

Jakie mieliście/macie temp na procku taktowanym 3GHz? Najlepiej na chłodzeniu wodnym. Od razu możecie podać napięcie i jakie chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...