Skocz do zawartości
acrobat13

Wszystko O San Diego 3700+

Rekomendowane odpowiedzi

Ten mój proc jest dziwny :/ temperatury na 2800 i na 2200 sa takie same i bardzo wysokie co jest ??:/

Częsttoliwość raczej marginalnie wpływa na temp. K8. A 52*C w stresie przy ~1.4V to nie jest jakoś strasznie wysoko jak na procka z czapką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no faktycznie, nie na to popatrzyłem jakoś, może paste źle nałożyłeś? radiator jest gorący? (bo przy takiej temp już powinien być, chyba że naprawde masakrycznie źle IHS nałozony)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Davids - przy 1,4V temp 64 st na procku? to naprawdę nienormalnie wysoka temp :/ Jeśli nie pasta ... jeśli wentyl wyrabia to hmm... jedyne co mi przychodzi na myśl to to że może masz fatalną cyrkulacje powietrza w obudowie ?? i prawie nic z wentylatora nie ściąga?

 

 

Narmer ja mam tylko AC Freezer 64PRO a temp. w IDLE wyglądają następująco (przy ok 3,2GHz):

 

1,52V; - 44-45st

1,55V; - 46-48st

1,59V; - 49-51st

 

EDIT:

przy 1,4V mam 39-41st

Edytowane przez Otas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu Cie zadziwie obudowa dobrze wentylowana :D

Wentylator 80 na przedzie 5V wciągający i 80 u góry na 12V wyciągający wcześniej jeszcze miałem na tylnej ściance obudowy 80 wyciągający na 5V ale i tak to samo było:/ Wcześniej już pisałem o tych temp ale wtedy wszyscy podkrecali i nikt nie miał czasu odpowiedzieć :PP

 

PS ta temperatura była akurat na 1.35V ;] bo procek na tym napieciu 2800 spokojnie idzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu Cie zadziwie obudowa dobrze wentylowana :D

Wentylator 80 na przedzie 5V wciągający i 80 u góry na 12V wyciągający wcześniej jeszcze miałem na tylnej ściance obudowy 80 wyciągający na 5V ale i tak to samo było:/ Wcześniej już pisałem o tych temp ale wtedy wszyscy podkrecali i nikt nie miał czasu odpowiedzieć :PP

PS ta temperatura była akurat na 1.35V ;] bo procek na tym napieciu 2800 spokojnie idzie

Hmm... no to ja nie mam pojęcia z czego to może wynikać :/ ... jeśli masz taką temp przy 1,35V to masakra :/... jak pisałem powyżej u mnie przy 1,59V ledwo 50st przekracza ... co prawda na "Fryzjerze" ale różnica między nim a box to zwykle ledwo kilka stopni :/

 

Masz możliwość sprawdzenia procka u kogoś?? lub włożenia innego procka do swojej płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to już sam nie wiem czy mam znośne tempy na procku czy nie jak na WC. Prawdopodobnie czapka jest krzywa, ponieważ sam próbowałem różnych opcji z bloczkiem, pastą itd i temp taka sama. Trzeba będzie go oskalpować, bo innych opcji nie widzę... ale to dopiero za jakiś miesiąc.

 

Ostatnio jak go testowałem to poleciał tyle (1.35V):

Dołączona grafika

 

PaBlO

Może coś źle go kręcisz, bo to raczej nie możliwe żeby tylko tyle szedł. Mój 3700 E6 spokojnie latał na 3GHz, ale nie pamiętam na jakim napięciu, na pewno powyżej 1.45V.

Edytowane przez Narmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie mam takiej możliwości :/ mało kto ma już proca na 939 Trudno bede myślał dalej oskalpować go nie chce bo ma jeszcze 2latka gwarancji.

Dzięki za pomoc jak ktoś bedzie miał jakies pomysły jeszcze to dajcie znać :D

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to już sam nie wiem czy mam znośne tempy na procku czy nie jak na WC. Prawdopodobnie czapka jest krzywa, ponieważ sam próbowałem różnych opcji z bloczkiem, pastą itd i temp taka sama. Trzeba będzie go oskalpować, bo innych opcji nie widzę... ale to dopiero za jakiś miesiąc.

Ostatnio jak go testowałem to poleciał tyle (1.35V):[/b]

 

45st przy 1,35V ... jeszcze na WC to raczej sporo... gdybyś go próbował puszczać na napięciach >1,5 to już by raczej krucho było :/

 

ile max na tym procku wykręcasz?? bo 3,14GHz przy 1,35V ciekawie wygląda :)

 

 

Właśnie nie mam takiej możliwości :/ mało kto ma już proca na 939 Trudno bede myślał dalej oskalpować go nie chce bo ma jeszcze 2latka gwarancji.

 

ja mam akurat 2 :D ... gdybyś mieszkał trochę bliżej to byśmy jakieś testy porobili :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc ładnie leci tylko gdybyy nie ta temperatura nie chce go upiec :D przy graniu ma temp max 60C ale to i tak duzo :( Wiec zostaje albo procek bardzo ciepłolubny albo czapa :D Wspomne tylko iż program A64MaxTemp lub CoreTemp94 pokazują CaseMaxTemp 59C i 50W nie wiem czy to coś nienormalnego i nie wiem czego dotyczy ta temperaturka :P

Pozdro

Edytowane przez Davidis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otas

Wiesz co nie testowałem go dla stabilności inaczej jak na stockowym napięciu, właśnie na nim max jest 3140MHz. Jedynie co wcześniej patrzyłem to jakiś taki max cpu-z:

 

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=282733

Edytowane przez Narmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to już sam nie wiem czy mam znośne tempy na procku czy nie jak na WC. Prawdopodobnie czapka jest krzywa, ponieważ sam próbowałem różnych opcji z bloczkiem, pastą itd i temp taka sama. Trzeba będzie go oskalpować, bo innych opcji nie widzę... ale to dopiero za jakiś miesiąc.

 

Ostatnio jak go testowałem to poleciał tyle (1.35V):

 

PaBlO

Może coś źle go kręcisz, bo to raczej nie możliwe żeby tylko tyle szedł. Mój 3700 E6 spokojnie latał na 3GHz, ale nie pamiętam na jakim napięciu, na pewno powyżej 1.45V.

Ale to chyba nie jest wina proca tylko płyty i ramu , które są strasznie syfiaste x[

Edytowane przez PaBlO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie mieliście/macie temp na procku taktowanym 3GHz? Najlepiej na chłodzeniu wodnym. Od razu możecie podać napięcie i jakie chłodzenie.

Napiecia i tempy widac na screenie, dodam ze to bylo napiecie default :D

mialo sie kiedys zdrowego procesora, za dfi na nf4 tez tesknie

 

post-102524-1198445019_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem to meeron jakiś czas temu, ale wiadomo, że przez to, że ma o połowę mniej cachu powinien lepiej się kręcić ;) Jakby nie było to fajny procek, pewnie każdy taki 3500+ podobnie latał.

 

Czym chłodziłeś?

 

Ja jestem pewien, że jak zdejmę czapkę to najmniej mi spadnie z 8C w stresie. Ale to dopiero za jakiś czas...

Edytowane przez Narmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem to meeron jakiś czas temu, ale wiadomo, że przez to, że ma o połowę mniej cachu powinien lepiej się kręcić ;)

 

Czym chłodziłeś?

 

Ja jestem pewien, że jak zdejmę czapkę to najmniej mi spadnie z 8C w stresie. Ale to dopiero za jakiś czas...

a faktycznie mi sie porypalo i dalem screena z 3500+

chlodzilem to frezerkiem 64 pro

zaraz poszukam jakichs screenow z 37+ (:

 

a co do czapki, pogadaj z miazga, on sciagal z jakiegos procka ode mnie i dalo mu to niewiele na wucecie

 

 

edytka:

mam i skrina (default vcore)

 

post-102524-1198445964_thumb.jpg

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm sam już nie wiem... mam bloczek Prison Pro V2 i nie wiem co może być przyczyną takich temp, nawiew itd jest, bloczek zakładałem kilka razy i dalej to samo. Myślałem, że pomoże zdjęcie czapki, ale widzę że nie koniecznie musi tak być...

 

Ktoś sprawdzał ile dało wrzucenie procka pod WC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

San Diego 3700+ rev e4

 

Od niedawna na WC (MCS X2P rev.02):

 

max jaki wyciagnałem dla cpuz (1.6 V):

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=283036

 

A tu tempy:

 

Stock 2.2 ghz:

http://img403.imageshack.us/img403/773/17yf2.jpg

 

Przy 3 ghz:

http://img515.imageshack.us/img515/7708/stres2ok8.jpg

Edytowane przez lukasboss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie... wszystkie testy były robione na MCS X2P rev.02? Chyba mam jednak mocno krzywą czapkę skoro takie temp mam...

 

A ile Ci lata na stockV stabilnie?

Edytowane przez Narmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wszystkie na MCS X2P w temp pokojowej.

 

Stabilnie na 1.35 robi 3040 mhz :D do testow dalem delikatnie V do 1.37 ale bylo to zbedne...

 

Na AC max miałem 3.398 mhz. Wc dało mu dodatkowego kopa własnie dzięki zmniejszeniu temp. Testy robione przy temp otoczenia 0 stopni. Spr kompa jeszcze przy -10 stopniach i zobaczymy gdzie jego koniec. IHS-a z niego nie zdejmowałem.... jeszcze ;)

Edytowane przez lukasboss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby zima cooling? ;) Bo już się zastanawiałem skąd takie wyniki :)

 

edit. Ok już wiem zobaczyłem na hwbocie. Myślałem, że może jeszcze jakaś chłodziarka ;)

Edytowane przez Narmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że może jeszcze jakaś chłodziarka ;)

To SD chłodziarke tez już przeżyło... i nawet wyniki były :wink: (ale nie tak dobre jak na wc)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Wyniki po tej zabawie:

 

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=181399

http://img253.imageshack.us/img253/2268/rekordji1.jpg [dało by rade szybciej ale system był bez jakiegoś sensownego dłubania]

 

Tej zimy wynik mam nadzieje, że zostanie poprawiony ;)

Edytowane przez lukasboss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszty lodówki? I jakie temp były w stresie itd?

Lodówka freebee :wink: a stresu nie było :-P (Core temp - jak pamietam coś koło 20 stopni) nisko bo samo otoczenie (garaż) mialo z -5 (otwarte drzwi wjazdowe itp.)

 

Hary nie umieraj nam ;)

Edytowane przez lukasboss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...