Skocz do zawartości
acrobat13

Wszystko O San Diego 3700+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum i pozdrawiam:)

 

Powiedzcie mi proszę czy warto jest jeszcze kupować procesor athlon64 na jądrze san diego??

 

Mam na myśli dość spore podkręcanie na minimum 2,9Ghz, a najlepiej 3Ghz przy niewygórowanym napięciu, gdyż aktualnie posiadam Venic'a 3000+, który 2,7Ghz robi na ~1,7V :wink:

 

Znalazłem na allegro SD 4000+, ale czy to się będzie kręcić, czy może to już totalne resztki, które mogą mieć problemy z taktowaniem nawet 2,6Ghz??

 

http://allegro.pl/item417037306_procesor_a..._nowy_fvat.html

 

 

Serdeczne dzięki za pomoc.

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zainwestuj w coś nowszego(dwa jajka am2)Bo nawet jak dociągniesz tym do 3ghz to ci to da?

Aukcja a mojego miasta a nic ciekawego nie ma..

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zainwestuj w coś nowszego(dwa jajka am2)

Planuje zmienić na LGA775, ale dopiero za kilka miesięcy, a może w przyszłym roku.

Planuje zmienić na LGA775, ale dopiero za kilka miesięcy, a może w przyszłym roku.

 

Bo nawet jak dociągniesz tym do 3ghz to ci to da?

Sugerujesz, że zbyt dużo nie da??

 

Karta graf. to radeon X1950pro 256mb...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz, że zbyt dużo nie da??

 

Karta graf. to radeon X1950pro 256mb...

 

Przejście z 2,7ghz na 3? Różnica nie warta inwestowania,chyba że chcesz się nim pobawic...

Można by sprzedać starego cepa i wtedy tyle nie stracisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejście z 2,7ghz na 3? Różnica nie warta inwestowania,chyba że chcesz się nim pobawic...

No w sumie chce, tylko czy osiągnę te 3Ghz?

 

Można by sprzedać starego cepa i wtedy tyle nie stracisz...

Raczej nie warto sprzedawać, gdyż mam jeszcze rok gwary na płytę i proca, więc może przez ten czas odmówią posłuszeństwa. Zyskałbym na tym sporo więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobię nie zły odkop ! Mam problem , mój san diego 3700 @ 2,4ghz ma strasznie wysokie temperaturki. W idle prawie 60c , po godzinnej grze w Bioshocka aż 80 ! :blink:

Możliwe żeby takie miał ? Radiator jest ciepły ale nie parzy jakoś strasznie.. Może pasta termoprzewodząca wyschła? Z tego co pamiętam to był to jakiś zalman , nie zmieniany od początku , lecz ostatnie 2 lata komputer nie był włączany .. a może to wina zepsutego czujnika?

edit:

napięcie 1.32 , a co śmieszniejsze w biosie shutdown temperature ustawiona na 60c , po wyłączeniu gry speedfan pokazywał o wiele więcej , a komputer się nie zrestartował.

w biosie temperatura powyżej 53 stopni ..

Edytowane przez PaBlO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Core temp pokazuje mniej więcej takie same temperatury . Dołożyłem z boku wentylator 80mm i temperatura spadła o kilka stopni.. Chyba czas zmienić pastę , ale trochę żal bo dobra pasta kosztuje teraz przecież prawie tyle co sam ten procesor na allegro . .

Edytowane przez PaBlO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...