Skocz do zawartości
acrobat13

Wszystko O San Diego 3700+

Rekomendowane odpowiedzi

@meeron

To jest full stable, czy to tylko na max Mhz ? ;]]

Wybierz mi z 4speeda taką samą sztukę to będziesz bogiem :mrgreen:

niestety/stety max screen, tzn nie max bo czekam az ktos zrobi wiecej zebym pozniej ja mogl go przebic B-)

@Lanc postaram sie wybrac cos rownie dobrego, zreszta chyba nikt nie mowi zle o swojej E czworce (:

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze stałem się posiadaczem SanDiego 3700+ witam w temacie.

 

Procek od Meerona, dzisiaj doszedł cały i zdrowy.

 

Seria BN, tak jak miało być.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Niestety nie potestuje na razie, bo nie mam kompletnego sprzętu. Może w piątek się coś zdziała.

 

pozdro, msn

Edytowane przez msn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, recepta na stabilność przy 2.8 Ghz na moim E6 to 1.55V na rdzeniu, czyżby to juz nie za dużo?? przy tym napięciu staje nawet 3.03 Ghz ale windows się nie uruchamia, uruchamia się na 2.9 ale nie przechodzi 3dmarka... :cry: sam nie wiem czy próbowac mu 1.6 V, jak sądzicie?? nie zaszkodzi mu to??

Edytowane przez dari555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, recepta na stabilność przy 2.8 Ghz na moim E6 to 1.55V na rdzeniu, czyżby to juz nie za dużo?? przy tym napięciu staje nawet 3.03 Ghz ale windows się nie uruchamia, uruchamia się na 2.9 ale nie przechodzi 3dmarka... :cry: sam nie wiem czy próbowac mu 1.6 V, jak sądzicie?? nie zaszkodzi mu to??

a temperatura?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

core temp pokazuje maxymalnie podczas stresu 56 stopni, a USDM od Epoxa 46 stopni, nie wiem komu wierzyć... bez stresu to jest 40-42 stopni w core temp i 36-37 w USDM Epoxa...

 

a mój pentagram ma tylko 1200 obrotów bo ja preferuje ciszę a nie suszarkę.... (obudowa zamknięta ale wentylowana 2 x Arctic Cooling Fan Pro TC na min obrotach)

Edytowane przez dari555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

core temp pokazuje maxymalnie podczas stresu 56 stopni, a USDM od Epoxa 46 stopni, nie wiem komu wierzyć... bez stresu to jest 40-42 stopni w core temp i 36-37 w USDM Epoxa...

 

a mój pentagram ma tylko 1200 obrotów bo ja preferuje ciszę a nie suszarkę.... (obudowa zamknięta ale wentylowana 2 x Arctic Cooling Fan Pro TC na min obrotach)

jak masz 56* przy 1.55V to nie dawaj mu więcej albo podkręć wiatrak bo go zamęczysz, z resztą jak chcesz tylko pobić rekord to możesz na tą godzinę rozkręcić pentagrama, ale na dłuższą metę bym go nie katował na 1,6V i to jeszcze przy tak dużej temperaturze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz 56* przy 1.55V to nie dawaj mu więcej albo podkręć wiatrak bo go zamęczysz, z resztą jak chcesz tylko pobić rekord to możesz na tą godzinę rozkręcić pentagrama, ale na dłuższą metę bym go nie katował na 1,6V i to jeszcze przy tak dużej temperaturze.

poprawka, zapuściłem Prime95 i po 15 min Core temp pokazuje wachania 60-63 stopnie (c1 state) :blink: a USDM Epoxa 46 stopni.... qrcze która temperatura jest prawidłowa??? nie wiem.... :cry:

 

Aha nie chcę bić rekordów tylko osiągnąc max bezpieczne stabilne działanie przy przetaktowaniu jak najwyższym... aby sie nie sfajczył ten procek oczywiście... ;)

 

 

Zresztą daje screena z tych różnych pomiarów: http://dari555.fm.interia.pl/san%20diego.jpg

Edytowane przez dari555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz 56* przy 1.55V to nie dawaj mu więcej albo podkręć wiatrak bo go zamęczysz, z resztą jak chcesz tylko pobić rekord to możesz na tą godzinę rozkręcić pentagrama, ale na dłuższą metę bym go nie katował na 1,6V i to jeszcze przy tak dużej temperaturze.

Jeśli mam bardzo niskie temp to mogę dać 1.6V? Posiadam WC i normalnie to mam około 24C a w stresie to 30-33C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć, że mam patrzeć na temp rdzenia a nie "czapki"??? która jest ważniejsza... albo inaczej czy temp rdzenia w primie95 63 stopnie to już tragedia??

Edytowane przez dari555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć, że mam patrzeć na temp rdzenia a nie "czapki"??? która jest ważniejsza... albo inaczej czy temp rdzenia w primie95 63 stopnie to już tragedia??

Podobno na codzień nie należy przekraczać: 1.55V & 55stopni na rdzeniu.

 

Mój SD E6 teraz chodzi na 2.9ghz i 1.475V - i w prime mam 50stopni, smartfan trzyma fryzjera na poniżej 2000obr/min. Tak czy inaczej 50 stopni jest dla mnie nie do zaakceptowania- przecież teraz jest zimno, a co będzie za parę miesięcy, czy w lecie? Muszę zrobić jakiegoś moda mojemu Fryzjerowi.

 

 

Pytanie: jak proc umrze z przewoltowania, czy na skutek długotrwałej pracy w zbyt wysokiej temperaturze (ale nie zjara się tylko...padnie) to taką padniętą sztukę wymienią na gwarancji? Chyba w serwisie nie są w stanie określić w żaden sposób, w jakich warunkach proc pracował? Żeby obrońcy moralności się nie bulwersowali: nie mam zamiaru tego sprawdzać, pytam z ciekawości!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: jak proc umrze z przewoltowania, czy na skutek długotrwałej pracy w zbyt wysokiej temperaturze (ale nie zjara się tylko...padnie) to taką padniętą sztukę wymienią na gwarancji? Chyba w serwisie nie są w stanie określić w żaden sposób, w jakich warunkach proc pracował? Żeby obrońcy moralności się nie bulwersowali: nie mam zamiaru tego sprawdzać, pytam z ciekawości!!

Mój Venice kiedyś tak umarł i wymienili mi go na gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze stałem się posiadaczem SanDiego 3700+ witam w temacie.

 

Procek od Meerona, dzisiaj doszedł cały i zdrowy.

 

Seria BN, tak jak miało być.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Niestety nie potestuje na razie, bo nie mam kompletnego sprzętu. Może w piątek się coś zdziała.

 

pozdro, msn

 

Mój SanDiego też dzisiaj przyszedł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć, że mam patrzeć na temp rdzenia a nie "czapki"??? która jest ważniejsza... albo inaczej czy temp rdzenia w primie95 63 stopnie to już tragedia??

Amd podaje max temp. 55* dla tych procków, więc nie należy przekraczać. Logiczne, że wyższa temperatura ważniejsza, bo pochodzi z czujnika znajdującego się bliżej rdzenia.

 

Co do "wykończenia" procka to nawet jeżeli będzie on działał na względnie wysokim napięciu, to bardziej na żywotność wpłynie temperatura pracy niż wysokość napięcia. Jeśli procesor jest dobrze chłodzony to nawet na wysokim taktowaniu i V pożyje stosunkowo długo.

 

ps. PaBlO nie cytuj obrazków :P

Edytowane przez msn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PaBlO, nie cytujemy obrazkow..

 

A tak wogole to dawno sie nie bawilem moim Sandim. Dzisiaj z ciekawości BIOS + HTT 283, napiecie 1,375 !! i:

 

ENJOY. :P

 

Dołączona grafika

 

BTW, ktoś może chce kupić mojego SD? :] Ile proponujecie? heh.. xDDD

Edytowane przez acrobat13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim... właśnie zamówiłem sobie SD a do niego mam zamiar dokupić DFI Lan Party NF4 Ultra-D ale mam dylemat co do chłodzenia... co myślicie o Pentagram Freezone 120 Cu+?

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim... właśnie zamówiłem sobie SD a do niego mam zamiar dokupić DFI Lan Party NF4 Ultra-D ale mam dylemat co do chłodzenia... co myślicie o Pentagram Freezone 120 Cu+?

 

pozdrawiam.

Ja odpowiem Ci tak, miałem Fryzjera64 pro, a teraz mam własnie tego pentagrama, a fryzjerze miałem średnio o 7 stopni więcej, nie wiem czy to taka wadliwa sztuka, ale ten pentagram poprostu zdeklasował fryzjera, ale ma jedna wadę, warzy trochę i jest duży, jak ci się zmiesci to bierz... polecam....

 

Aha i jeszcze jedno jak chcesz kupić tego pentagrama to musisz się bardzo pospieszyć bo jest on juz nie produkowany, ja sam chodziłem po sklepach nigdzie nie było, a zanalazłem go jako ostatnią sztukę w media markt... jakieś tydzień temu, a Fryzjera 64 Pro sprzedałem tak szybko jak go kupiłem....

Edytowane przez dari555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim... właśnie zamówiłem sobie SD a do niego mam zamiar dokupić DFI Lan Party NF4 Ultra-D ale mam dylemat co do chłodzenia... co myślicie o Pentagram Freezone 120 Cu+?

 

pozdrawiam.

Lepiej AC Freezer 64 PRO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - tez miałem wątpliwości po wsadzeniu freezera - zmieniałem strone "wiania" raz na tył - raz na zasilacza ale nie było jak chciałem. Wadą okazał się mały przepływ powietrza z przodu budy na tył mimo wentylatorów - te z przodu nie bardzo miało co ciągnąć - taka budowa - wyciąłem troche plastików z przodu przed wentylatorem i temperatura procesora spadła o 8 stopni zarówno w iddle jak i stressie - dodam ze nie mam SD a X2 na 939 ale w kwesti freezera to niewiele zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem jednak Pentagram Freezone 120 Cu+ (zawsze chciałem go mieć :D )... czekam na resztę sprzętu i zaczynam teściki :wink:

 

ps. nie wiecie gdzie moge kupić w miare tanio DFI Lan Party NF4 Ultra-D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...