Skocz do zawartości
acrobat13

Wszystko O San Diego 3700+

Rekomendowane odpowiedzi

Lanc -

 

" Nie ma takich E6 ;]] Dzielnik NIE OGRANICZA PAMIĘCI... Możesz przecież dać na procka np 10x300 i mem na 1;1 i będziesz miał 600... W A64 mem zawsze może śmigać na max detalach, po to są dzielniki. Wydajność na róznych dzielnikach jest TAKA SAMA "

 

 

wiem,że po odpowiednim podwyższeniu htt dzielnik nie będzie ograniczał pamięci bo można np obniżyć mnożnik procka na 10,ustawić htt na 300 i najmniejszy dzielnik -166mhz dla pamięci co da 3000mhz dla cpu i 500mhz dla pamięci ale mi po prostu bardzo pasuje taki układ 250 htt dla proca i dla pamięci bo jak już pisałem w oc zadowala mnie te 2750 najlepiej na default vcore bo bardzo ważnym priorytetem jest dla mnie cisza i wole mieć te 250mhz mniej ale za to znacznie niższe temperatury.

 

Do Meerona - ile sobie liczysz za sd 3700+ e4 i czy możesz go wystawić dla mnie na allegro ?

Edytowane przez Bartoleon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JW

Fryzjer only ;]] @dari555 miałeś albo walniętą sztukę, albo brak przewiewu w budzie, albo obieg powietrza z doopy ;>

Ani jedno, ani drugie, qrdę sam juz nie wiem co to był za fryzjer 64 pro, sprzedalem go na allegro i koles wystawił mi pozytywa czyli był chyba dobry, a obieg powietrza w obudowie miałem dobry, ponieważ odpowiednio jeden Ac mi wdwuciach!e świerze powietrze prosto na procka z boku obudowy a drugi Ac wydmuciach!e, tak samo jak robi to mój TAGAn. Ale podkreślam że ten Pentagram co mam w opise to naprawdę dobry zakup... róznica kolosalna, o której juz pisałem wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dari555

No właśnie, nawiew z góry... A to niby daje Fryzjerowi jak on z góry ma 1 blaszkę ?

No właśnie myślałem, że to przez to, bo teraz idelanie swierze powietrze wpada na pentagrama, a przedtem na blaszkę fryzjeja od góry, ale zrobiłem doświadczenie ze zdjęciem obudowy jak mialem fryzjera i nie poprawiło to znacząco sytuacji, temp spadła zaledwie o 1 stopień... czyli chyba raczej był wadliwy, albo poprostu nie lubi mojego kompa, albo te 3 rurki były w środku puste... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentagram Freezone QVC-120 Cu+, dokładnie ten http://pclab.pl/art15400-4.html Aha, jeszcze jedno, nie wierzę wynikom tych testów i porównania z fryzjerem.... :wink:

 

Cu+ ma o 40 blaszek więcej i zwiększone max obroty od zwykłego Cu...

Edytowane przez dari555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co będzie bardziej wydajne:

1.Niższe taktowania pamięci z bardziej agresywnymi timigami

2. Wyższe taktowania z poluźnionymi (który timing ma największy wpływ na wydajność)?

W tym momencie moje Patriotki idą 215 MHz z timingami 2,5-3-2-5 (czy to dobry wynik?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Majkel

A ja mam pytanko. Dlaczego różnica w cenie pomiędzy 3700+ a 4000+ jest taka duża ? Na allegro to prawie 100zł różnicy... Ktoś mi to wyjaśni ;] ? Bo mam chrapke na tego procka (3700 rzecz jasna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ja wiem czy, duzo? jedno co jest pewne to, ze trafisz na E4 i jak bedziesz chcial go sprzedac to laik patrzy na oznaczenia typu 4000+/5000+ wiec moze da sie wiecej kasy wytrzepac :)

 

no ale jak meeron ma dostep do 3700+ e4 to u niego oplaca sie brac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Majkel

Sam nie wiem czy sie oplaca wymieniać. Najprawdopodobniej w moim procu jest walniety kontroler pamieci bo oc jest denne przy kostce 1gb ale przy 512 jest ok. Jezeli zmiana na np. san diego 3700+ mialaby zniwelowac ten problem to sie skusze i nawet piwo postawie meeronowi :P A jezeli nie to narazie nie ma sensu bo Venice na 2100 :mur: mi na razie styka... Co poradzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sam sie zastanawiam nad 3700/4000+ z miech temu bylem przekonany do zmiany procka, lecz teraz widzac co sie dzieje na ryknu gier PC itp. nie wiem czy taka wymiana mi sie oplaca ;/

 

bo w grach i tak takiej duzej roznicy miedzy 2520 MHz a 3000 MHz nie odczuje, zreszta i tak nie ma w co grac na PC :(

 

nie wiem musze jeszce pomyslec, jak nic nie wymysle to zbieram na x0

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT wole po swietach xboxa 360 :P EOT

 

btw. moze ktos zrobic test, np. w nfs most wanted/carbon (za pomoca frapsa + przjejazd jakies planszy) na def. 3700+ i np wykreconym na ok. 3000 MHz ?

 

chce zobaczyc jaka roznica bedze miedzy fps'ami

 

-----------

przeczytalem sobie artykul na egieldzie (o wykorzystaniu proca w grach) no i miedzy 3200+ nie kreconym, a wykreconym do 2750 MHz w rozdzialce 1024x768 roznica byla na korzysc kreconego a64 lecz nie az taka duza, nie wiem co o tym myslec :?

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zastanawaim sie co jest nie tak.. chyba mam zrypanego freezera 64. Napiecie w biosie daje 1.45 - w windzie cpuz pokazuje 1.408 mbm 1,41 temp idle okolo 36-38 ale za to po wlaczeniu np s&m lub sp2004 momentalnie skacze do 60+ !!!! juz zdejmowalem i lookalem czy moze pasta cos zle nalozona ( as5) ale wydaje sie ok. Bude ( taka zwykle kupiona z pierwszym kompem i cel566:) ) mam otwartą z obu stron , dodatkowo mam 1 x120 wiejacy z boku.Procka ustawiam na 11x280 - bo akuran na 280 ram juz sobie ustabilizowalem :) jakies pomysly? Pozostaje zakup np scythe ninja ??pasuje to cudo na DFi ?

Edytowane przez Sewer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zastanawaim sie co jest nie tak.. chyba mam zrypanego freezera 64. Napiecie w biosie daje 1.45 - w windzie cpuz pokazuje 1.408 mbm 1,41 temp idle okolo 36-38 ale za to po wlaczeniu np s&m lub sp2004 momentalnie skacze do 60+ !!!! juz zdejmowalem i lookalem czy moze pasta cos zle nalozona ( as5) ale wydaje sie ok. Bude ( taka zwykle kupiona z pierwszym kompem i cel566:) ) mam otwartą z obu stron , dodatkowo mam 1 x120 wiejacy z boku.Procka ustawiam na 11x280 - bo akuran na 280 ram juz sobie ustabilizowalem :) jakies pomysly? Pozostaje zakup np scythe ninja ??pasuje to cudo na DFi ?

Poczytaj resztę moich postów.... miałem dokładnie taką samą sytuację z tym że mnie dobijała temp ponad 63 stopnie i to na innym napięciu dużo większym, pozbyłem się fryzjera i jestem 100% zadowolony.... :wink:

Edytowane przez dari555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sewer

Imo trochę za dużo [;

 

A teraz trochę z innej beczki, coś o PP...

 

Godzina 10:00, dzwoni domofon:

- kto tam ?

- poczta

Otwieram i czekam, aż listonosz przyniesie mi mojego procka na te 4 piętro ;] Minęło 10 minut i nie przyszedł :?

Po 11 musiałem wyjść, patrzę a w skrzynce awizo :mur: Z powodu nie zastania w domu... Do odbioru oczywista paczka, dnia najwcześniej 18 grudnia (poniedziałek) :mur: No myślałem, że jeb.ne :| Otwieram kolesiowi drzwi, a ten zostawia awizo, że mnie nie zastał w domu :mur: :mur: :mur: Nigdy więcej Poczty Polskiej :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sie przyłączam do prośby DarkArrowa bo jestem ciekaw czy opłaca sie wymieniac Venice@2,52ghz na takie SD, bo jak co to zaczynam zbierać kasiore :-P

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roznica bedzie pewnie taka jak miedzy a64 2200 MHz, a a64 2700 MHz...

 

czyli srednio o 5-10 fps wiecej, przy jakims 73/76GT w rozdzieloczosci 1024x768 i 1280x1024 (i to zalezy od gry, bo w niektorych wzrostu moze nie byc w ogole)

 

choc moge sie mylic :) co nie zmienia faktu, ze do oc i bicia rekordow SD za 3700+ jest elo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Majkel

To ja mam pytanie do posiadaczy SD 3700+. Czy kontroler pamieci dobrze wam współpracuje z jedna kostka 1 gb ? Bo u mnie przy venice jest wlasnie ten problem ze nie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy obojetne jest czy kupie SD 3700 box czy oem, chodzi mi o mozliwosci proca do oc bo na wiatraczku bardzo mi nie zalezy ale jest mile widziany...

a tak pozatym to oplaca sie kupowac SD 4000+??

 

JAK BY KTOS MIAL JAKIEGOS SanDiego DO SPRZEDANIA TO CHETNIE KUPIE

Edytowane przez wegorz91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy obojetne jest czy kupie SD 3700 box czy oem, chodzi mi o mozliwosci proca do oc bo na wiatraczku bardzo mi nie zalezy ale jest mile widziany...

a tak pozatym to oplaca sie kupowac SD 4000+??

 

JAK BY KTOS MIAL JAKIEGOS SanDiego DO SPRZEDANIA TO CHETNIE KUPIE

pczekaj do poniedzialku, postaram sie cos dobrego wymodzic

 

ja walcze dalej (:

 

post-102524-1166309038_thumb.jpg

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...