Skocz do zawartości
acrobat13

Wszystko O San Diego 3700+

Rekomendowane odpowiedzi

@Lanc, skad masz takiego fajnego procka ?

To ten lepszy ;> ;]]

Dzięki bardzo meeron :)

 

273 x 11 - 3003 Mhz @ 1.325v full stable ;] A co lepsze tempy mniejsze niż na Venice :D Core w stresie 38* :) Dodajmy do tego to, że AS5 się musi wygrzać ;]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to calkiem ladnie jak na ASRocka :)

 

btw ja u siebie bym mogl uzyskac tylko 3 GHz na dzielniku pamieci 133... bo 166 to za duzo dla moich patriotow ;/

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to calkiem ladnie jak na ASRocka :)

 

btw ja u siebie bym mogl uzyskac tylko 3 GHz na dzielniku pamieci 133... bo 166 to za duzo dla moich patriotow ;/

asrock jest imho idealny do sd bo one ladnie leca na def, pozniej podnoszenie V niewiele pomaga w kwestio OC

ja wstepnie zakonczylem krecenie procka, 3124MHz na 1,328V , nie ma sensu go katowac wyzszym V dla "paru" MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Majkel

A co z moimi pamieciami ?? U mnie w Venecji jest chyba kontroler pamieci walniety bo robi 2,4 na 130 na pamiatkach z kolei robi 195 na pamieciach ale proc max 2,1. Kupiłbym tego SD jeżeli mi ktoś da gwarancje że na nim tak nie będzie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie trzymam w ręku procka na którym pisze:

 

ADA4000DAA5BN

KAB1E 0632GPMW

1521378H60057

 

Według moich wstępnych oględzin wygląda mi to na E4, mylę się?

 

PS. Miałem wymieniać na X2 ale się troszeczkę przeliczyłem z budżetem, jutro tesuję tą kupę krzemu.... może pójdzie wyżej niż mój poprzedni E6 3700+....(2.8 Ghz- 1.5250 full stabilnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem procka od meerona, za co dziękuje.

 

No ale mam pecha, 11x273 1,35 v div 166 i po 20 minutach sp2k4 mam stopped...

 

Jest kilka możliwości:

-płyta ma problemy z takim htt ale zaraz bede to wiedzieć bo robie właśnie test na 10x273

-cpu gryzie sie z ramem

-trafiłem mine...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego sie własnie bałem....SD wygrało....musze teraz sprzedać głośniki i Venica, ehh...a z drugiej strony post bobsona mnie zmartwił :?

 

p.s meeron sory że truje ale kilka pytanek poszło na PM'a :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoj zasilacz moze miec juz male problemy z pociagnieciem tego... :)

Zla odpowiedz. :D

Z sempem @ 2,8ghz / 1,6v nie mial najmniejszych problemow, wiec nie osadzaj ksiazki po okladce. ;]

Pytam sie z czystej ciekawosci, zmieniac raczej nie bede, za maly skok wydajnosci dla mnie, jak juz to na dwa jaja. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zla odpowiedz. :D

Z sempem @ 2,8ghz / 1,6v nie mial najmniejszych problemow, wiec nie osadzaj ksiazki po okladce. ;]

Pytam sie z czystej ciekawosci, zmieniac raczej nie bede, za maly skok wydajnosci dla mnie, jak juz to na dwa jaja. ;]

Wybacz

 

 

 

Ps.

 

Ciekawostka by Sector SanDiego E6 :rolleyes:

 

Validation

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego sie własnie bałem....SD wygrało....musze teraz sprzedać głośniki i Venica, ehh...a z drugiej strony post bobsona mnie zmartwił :?

 

p.s meeron sory że truje ale kilka pytanek poszło na PM'a :wink:

Masz je przynajmniej tydzień ? IMO poczekaj do świąt i będziesz miał kasę... Albo się zapożycz u kogoś, żeby SD nie zabrakło... :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciagnij sobie programik CoreTemp, tam bedziesz mial podany parametr TCaseMax - to jest temperatura, ktorej raczej nie powinno sie przekraczac. Np. w wypadku mojego procka to 57*.

Ja sobie to ściągnąłem i mi wyświetla 59stopni. Czyli mam rozumieć, że dopóty dopóki procesor nie będzie przekraczał tej (wysokiej nieco!) temperatury to nie ma powodów do obawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam już nie wiem o co chodzi, wiem jedno płyta głupieje coś z doborem napięcia względem opcji wybranej w biosie, tj mogę walnąć w biosie 1,55 a będzie max około 1,42 V... Możliwe tez że sama w sobie zaniża napięcie bo wcześniejszy venice troszke głupiał na standardowych 1,4 V wzgledem ASRocka. No ale co wymagać od mobo z sli za 173 PLN :P

 

W każdym bądź razie leci teraz SP2004 z ustawieniami 11x274 & 1,375 V, div 200 3-4-4-8-2T. Test leci już drugą godzine i jest OK. Po południu postaram sie wykrzesać więcej.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz je przynajmniej tydzień ? IMO poczekaj do świąt i będziesz miał kasę... Albo się zapożycz u kogoś, żeby SD nie zabrakło... :]

mam je coś drugi tydzień, własnie niemam od kogo pozyczyć, a chce je sprzedac póki jako tako stoją, a matka jak słyszy ,mamusiu pożyczysz 200zł,,?? To mnie goni gdzie pieprz rośnie :lol: :lol: Także chyba musze liczyć na siebie i sprzedać wszystko metodą ,,niechcem ale muszem,,

 

p.s meeron odpowiedz wkońcu na tą PM'ke :wink: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie to ściągnąłem i mi wyświetla 59stopni. Czyli mam rozumieć, że dopóty dopóki procesor nie będzie przekraczał tej (wysokiej nieco!) temperatury to nie ma powodów do obawy?

Tak dobrze rozumiesz ;] Do tego czym wyższe Tcasemax tym procek się lepiej kręci ;)

 

W każdym bądź razie leci teraz SP2004 z ustawieniami 11x274 & 1,375 V, div 200 3-4-4-8-2T. Test leci już drugą godzine i jest OK. Po południu postaram sie wykrzesać więcej.

 

Dołączona grafika

Faaajne memki o.O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dobrze rozumiesz ;] Do tego czym wyższe Tcasemax tym procek się lepiej kręci ;)

 

Teoretycznie, bo w praktyce niekoniecznie.

Dokładnie, bo albo moja mobo nie wyrabia z htt powyżej 264, albo mój procek (E6) nie leci wyżej niż 2.9ghz na 1.475V. Ponieważ mam DFI (rs482 ale jednak) to raczej HTT odpada (nie badałem sprawy dogłębnie, bo szansa że ta mobo nie idzie na 280Mhz jest raczej bliska 0).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Majkel

meeron daj z siebie wszystko :) Jak widze ludzi z E6 to mi się żyć odechciewa więc postaraj się :P

 

Lanc - zaktualizuj wynik w marku 01 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jakoś tak dziwnie wole e4 od meeronka ;] Jaja co :> ?

Wole nie wole... ja sie ciesze ze spokojnie moge sobie benchowac na 3100 mhz :) Zawsze chcialoby sie wiecej...ale to moze namowie Lanca zeby przykical do mnie z prockiem swoim :) B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

meeron daj z siebie wszystko :) Jak widze ludzi z E6 to mi się żyć odechciewa więc postaraj się :P

 

Lanc - zaktualizuj wynik w marku 01 :P

Nie dramatyzuj- te 100 czy 200mhz i tak nie daje NIC poza kilkoma (jaj dobrze pójdzie) sekundami w SuperPi.

Komputer chodzi tak samo w zastosowaniach biurowych i multimedialnych (grach): teraz mam zegary def i nie widzę różnicy:) poza tym, że mniej się grzeje (CnQ on).

 

Różnica pewnie byłaby zauważalna po przesiadce na C2D, ale w obrębie A64 to jest mizerna, a w grach- praktycznie żadna.

 

Oczywiście właściciele najszybszych procków zawsze twierdzą, że wszystko szybciej chodzi- no cóż, muszą się jakoś dowartościować (i żeby nie było: czytałem "wpływ procesorów na gry" czy cośw tym stylu).

Mówiąc szczerze- w windowsie, programach biurowych i zastosowaniach multimedialnych nie widzę znacznej różnicy między moim starym Bartonem1833mhz, Bartonem@2,2Ghz, SD2.2Ghz i SD@2.9Ghz

 

Pomimo tego uważam, że warto mieć procek 3+ ghz, nawet jeśli wiąże się to z pewną dopłatą: fajnie to wygląda, zapewnia komfort psychiczny właścicielowi, można później lepiej sprzedać.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...