Skocz do zawartości
acrobat13

Wszystko O San Diego 3700+

Rekomendowane odpowiedzi

Faaajne memki o.O

 

Goodramy bez absolutnie żadnych oznaczeń na kościach, prawdopodobnie jakieś Infineony. Kupione za 300 zł na allegro w ciemno ;]

 

Proc pracuje w pełni stabilnie 8 godzin sp2004 i bez błędów. Płyta raczej napewno zaniża mi napięcie.

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przemo 3642: "Nie dramatyzuj- te 100 czy 200mhz i tak nie daje NIC poza kilkoma (jaj dobrze pójdzie) sekundami w SuperPi"

 

 

Racja... ja mam E6 ale czekam jeszcze na płyte a moim celem jest podkręcenie go na 3GHz tak dla sportu później przestawie go chyba na def i nawet włącze CnQ gdyż ostatnio prawie wcale nie gram a przynajmnie pentagrama wezme na najniższe rpm i będe miał cisze.

Edytowane przez sentex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co za problem właczyć cnq na ocniętym procku ? :lol:

U mnie w idle jest 4x273 - 1.1Ghz - 1.1v - temp core 20* ;] Stress 11x273 - 1.325v - 3Ghz - temp core 38* :) Wszystko kontrolowane rmclock'iem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również używam RMClocka, przez 1,5 roku nei sprawiał mi problemów więc polecam.

 

BTW Procek bez problemów u mnie bootuje na 3,2 GHz ale brak mu stabilności za sprawą mobo, musze coś wymyśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co za problem właczyć cnq na ocniętym procku ? :lol:

U mnie w idle jest 4x273 - 1.1Ghz - 1.1v - temp core 20* ;] Stress 11x273 - 1.325v - 3Ghz - temp core 38* :) Wszystko kontrolowane rmclock'iem ;)

A ten RM Clock to tak działa, że wymusza odpowiedni mnożnik i napięcie, które sobie ustawimy, niezależnie od co tego co aktualnie mamy w biosie?

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten RM Clock to tak działa, że wymusza odpowiedni mnożnik i napięcie, które sobie ustawimy, niezależnie od co tego co aktualnie mamy w biosie?

Tak ;] U mnie w biosie mam 1.35v ustawione + wyłączone cnq + nie mam w windzi sterów do cnq, a popatrz na to ;]

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ciekawe, tylko jak ja ustawie w biosie 1.35V to się obawiam, że nie wstanie albo zwiesi się przy ładowaniu windy (264mhz -2.9ghz, no chyba że mnożnik też zmienie na niższy). Później się pobawię i ustawie w biosie 1.475V, na którym mam stabilne te 2.9ghz i zobaczymy czy ten programik nie zgłupieje (mam nadzieje, że "niechcąco" nie zapoda mi na dzień dobry jakiegoś niebezpiecznego napięcia).

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wstepnych testach mój 4000+ E4 jak na razie stabilnie działa tylko tak jak w załączniku... ale jak będę miał czas to pomęczę go jeszcze bo wstał i wszedł do windowsa nawet z 3120 Mhz.... <_<

post-20356-1166539234_thumb.jpg

Edytowane przez dari555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wstepnych testach mój 4000+ E4 jak na razie stabilnie działa tylko tak jak w załączniku... ale jak będę miał czas to pomęczę go jeszcze bo wstał i wszedł do windowsa nawet z 3120 Mhz.... <_<

Uuuuu Slabiutko jesli takie napiecie na E4 do 3000mhz :) moj E6 dziala prime stable na 1,455v@3000mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dari555

To jest BOX ? Bo strasznie ciepły na tych 3Ghz... Masz 1.35 czy 1.46 ? :| Jak to 2 to jakaś padaka...

 

@Sector

Będzie problem ze zrobieniem 27s w spi1m na tych moim memkach... :/

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dari555

To jest BOX ? Bo strasznie ciepły na tych 3Ghz... Masz 1.35 czy 1.46 ? :| Jak to 2 to jakaś padaka...

 

@Sector

Będzie problem ze zrobieniem 27s w spi1m na tych moim memkach... :/

Słuchaj to jest OEM chłodzony Pentagramem 120 Cu+ (minimalne obroty bo cenię bardzo ciszę i zamknięta obudowa), a napięcie to 1,46 (tak pokazuje i musiałem tak dać bo niżej chodził tylko 1 x mi się zresetował po jakimś czasie), w ogóle dziwna sytuacja z tym napięciem, bo jak dam default to daje mi 1,420 a powinien przecież 1,350... ale zawsze tak miałem z prockami na tej płycie (opis).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dari

I to jest temp w IDLE ? Jak tak to teraz widać jaki ten Pentagram to szit ;]]] Może aktualizacja biosu ?

@przemo

W rmclock'u możesz ustawić takie max napięcie jakie daje płyta z biosu. U mnie teraz max 1.4v, przedtem 1.45v, czyli tak jak w biosie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dari

I to jest temp w IDLE ? Jak tak to teraz widać jaki ten Pentagram to szit ;]]] Może aktualizacja biosu ?

Odczułem na własnej skurze jaki AC Freezer 64 pro to shit.... (pisałem juz wcześniej).

Powiem to jeszcze raz, średnio jest na moim 120 Cu+ jakieś 6 stopni niższa temp niż na AC.

Edytowane przez dari555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja ludziska. no i sie stało sie, zmieniam procka z mojego nieokrzesanego Venice 3000@2.3 GHz na SanDiego 4000+ z E4 za 360 zeta.

 

Dodatkow wymieniam pamięci z Kingmaxów z siga na G.Skille F1-4800DSU2-1GBFR (512MB x 2) / PC4800(DDR600) 2T 2.5-4-4-8 Dual Channel. Pamiatki takie jak te G-Skill nie mają tylko radiatorów. Tutaj inny ich opis

 

Zastanawiam się czy jest jakaś pewność że ten SD 4000+ będzie mi spokojnie śmigał na 3 GHz przy napięciu max 1.4 V.

 

Problem ma kilka składowych:

- mam Chiefteca only 360 W (nie wiem czy nie braknie mocy i stabilności)

- moja płyta to ASUS A8N-SLI (obawiam sie o stabilność)

- ramy kupiłem dzisiaj za 450 zeta co mnie cieszy i martwi (nie wiem czy to troszke nie za tanio)

- mam średniawe chłodzenie Pentagram Freezone NXC-100 Cu którego chce mieć puszczonego na minimalne obroty bo cenie sobie cisze

- nie wiem czy te ramy nie będą sie gryzły z moją płytą

 

Konfiguracja jaką chce osiągnąć to

 

HTT 250 MHz x 4

multi 12

pamięci 600 MHz (2.5-4-4-8) 1T przy około 2.85V

 

procek powinien śmigać na 3 GHz

 

Jaka jest szansa na powodzenie całej operacji i czy jest sens zmieniac moją obecną konfiguracje ?

 

Prosze o to żeby ktos rozwiał moje wszystkie wątpliwości i żeby ewentualnie zapodał jakieś sugestie i rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc szczerze- w windowsie, programach biurowych i zastosowaniach multimedialnych nie widzę znacznej różnicy między moim starym Bartonem1833mhz, Bartonem@2,2Ghz, SD2.2Ghz i SD@2.9Ghz

a ja widze roznice.

tu jest test w 1024x768 wsio na max na moim kompie w F.E.A.R z najnowszym patchem.

procesor 9x280

 

post-139-1166564675_thumb.jpg

 

procesor 11x280

 

post-139-1166564772_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procek powinien śmigać na 3 GHz

 

Jaka jest szansa na powodzenie całej operacji i czy jest sens zmieniac moją obecną konfiguracje ?

 

Prosze o to żeby ktos rozwiał moje wszystkie wątpliwości i żeby ewentualnie zapodał jakieś sugestie i rady.

No obyś nie miał pecha tak jak ja, kupiłem 4000+ E4 i niby chodzi stabilnie na 12 x 250 (Prime itd.), ale nie przechodzi 3dmarka 2003 :mur: , jak go spuściłem do 12 x 245 to jest wszystko OK.

Kupowałem go z tąd: http://www.allegro.pl/item150499645_athlon...tray_tychy.html

 

chyba mam pecha i to E4 to nie jest chyba to E4... albo coś mi mój sprzęt blokuje... trochę mi napięcie skacze na procku.... może dlatego...ale to tagan... nie powinno, a zmienia się o,o15 V w dół i w górę... a mam najnowszego biosa... może jest coś uwalone... nie wiem sam... albo taki poprostu egzemplarz i nie pójdzie wyżej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No obyś nie miał pecha tak jak ja, kupiłem 4000+ E4 i niby chodzi stabilnie na 12 x 250 (Prime itd.), ale nie przechodzi 3dmarka 2003 :mur: , jak go spuściłem do 12 x 245 to jest wszystko OK.

Kupowałem go z tąd: http://www.allegro.pl/item150499645_athlon...tray_tychy.html

 

chyba mam pecha i to E4 to nie jest chyba to E4... albo coś mi mój sprzęt blokuje... trochę mi napięcie skacze na procku.... może dlatego...ale to tagan... nie powinno, a zmienia się o,o15 V w dół i w górę... a mam najnowszego biosa... może jest coś uwalone... nie wiem sam... albo taki poprostu egzemplarz i nie pójdzie wyżej...

Sprawdź pamięci, gold memory, mem test itp czasem jest tak że proc działa OK, ale kontroler gryzie się z czymś w pamięciach. Mój SanDiego 3700+ od meerona czeka aż będę niał czas aby się nim pobawić, mam podobną płytę więc mogę mieć podobne problemy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Majkel

Sprawdź pamięci, gold memory, mem test itp czasem jest tak że proc działa OK, ale kontroler gryzie się z czymś w pamięciach. Mój SanDiego 3700+ od meerona czeka aż będę niał czas aby się nim pobawić, mam podobną płytę więc mogę mieć podobne problemy :)

No ja mam też podobną i mam teraz takie problemy z venicem. Mam nadzieje, że to kontroler a na SD będzie już w porządku :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak zostaje z tym co mam, Venice&Logitech forever, bye bye SD :wink:

Pozdro

 

p.s może sie jeszcze kiedyś spotkamy :rolleyes:

p.s2 może nie robie najrozsądniej ale wiele osób mi tak doradzało (nawet sam meeron) :-P :-P

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź pamięci, gold memory, mem test itp czasem jest tak że proc działa OK, ale kontroler gryzie się z czymś w pamięciach. Mój SanDiego 3700+ od meerona czeka aż będę niał czas aby się nim pobawić, mam podobną płytę więc mogę mieć podobne problemy :)

Słuchaj myślę że pamięci sa ok, bo na moim starym procku (venice 3000) chodziły na 9 x 273 przy timingach 2.5, a teraz daję mu 12 x 250 i nie przechodzi 3dmarka, ale reszta prime itd stabilnie, chyba że rzeczywiście kontroler pamięci w san diego jest gorszy od tego z venice...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@przemo

W rmclock'u możesz ustawić takie max napięcie jakie daje płyta z biosu. U mnie teraz max 1.4v, przedtem 1.45v, czyli tak jak w biosie ;)

No właśnie w tym problem- jak ustawie sobie w biosie 1.475V to w rmclocku dalej mam max 1.4V- oznacza to ni mniej ni więcej tylko tyle, że po swoim załadowniu przy starcie Windy RMclock obniża mi napięcie do 1.4V.

Jak w ustawie sobie napięcie w biosie na def- to w RMclocku nic się nie zmienia: dalej max napięcie to 1.4V.

 

Oczywiście w takiej sytuacji RMClock wogóle mnie nie interesuje, bo potrzebuje 1.475V żeby zrobić full stable 2.9ghz a ten głupi program uparcie mi na to nie pozwala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam chyba problemy z kontrolerem pamieci w procku :(

Jest taka opcja w biosie "odd divisor correct" po wlaczeniu jej mimo ze pamieci powinny na 280 pracowac to sa automatycznie jakby zrownywane do "by speed" i mam wtedy jakies 256mhz na mem -takie cudo obczailem.Na starym procku ram napewno na 280 smigal a tu cos sie wywala - czyzby wymiekal kontroler pamieci w procku ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...