Skocz do zawartości
acrobat13

Wszystko O San Diego 3700+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczow.

Mam okazję kupić tanio zestaw: AMD SD, Asus a8n-sli-premium, Patriot xblk.

w związku z tym mam pytanie:

posiadam Zalmana 7000B-Cu. Wystarczy do tego procka do lekkiego OC? Slyszałem, że orby nie za bardzo sobie radzą, ale przeważnie ludzie piszący to mają na myśli Pentagramy. Ma ktoś konkretne doświadczenia z takim zestawem (zalman i SD).

Dzięki i Wesołych Świąt życzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kupiłem AMD 3700 i do tego A8N SLI SE

 

Jak narazie bez zmiany biosu i na normal vcore komp uruchomił sie na 3300mhz - rewizja E4 ;]

 

I mam pytanko - bo chłodzenie to - Pentagram QVC - 120Cu

 

Na 3000 mhz w programie S&M ( w prime jakoś czasu teraz nie mam robi testów ;/ ) - pod koniec testów tem. procka skacze do 57 stopni - czy to nie za dużo ?? Procek wytrzyma ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wiem sam bo S&M pokzauje 57 stopni a program od ASUS - PC Probe II v1.01.10 pokazuje 54 stopnie ;/

 

I tak sie zastanawiam który pokzauje dobrze ?? Niech ktoś powie jaki program sprawdzony do tem. procka ??

 

Obroty maks tem. bez stresu 32 stopnie

Obroty min. tem bez stresu 34 stopnie

 

Też to dziwne ;/ A rożnica w obrotach to 1500 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wiem że w stresie wieksza i to sporo - 5 stopni :D jee

 

 

Co myślicie o tej różnic w programach ??

 

Jaki najlepszy i pewny progam do mierzenia tem. procka ??

 

Jak zrobie mod płytki to do 3,5 ghz dobijam :D A co tam :D ciekawe czy się system załaduje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech... ja mam rev. E6 i stabilnie idzie 2.8GHz 1.36v...

 

3GHz (nawet na 1,55v) niestety mimo że przelicza SuperPI zalicza zwieche w 3DMarku i błędy w SP2004... sądzicie ze po prostu to koniec jego możliwości czy wina np. pamięci?

samsungi cały czas chodzą na def 200MHz 3-3-3-8 więc wydaje mi sie że to procek po prostu już wiecej nie idzie.

 

Temp na 3GHz to: 38 IDLE 53 w stresie przy 1,55v

 

jakieś rady sugestie? jeśli to jego koniec to trudno i tak jak już dostane swojego 7900GT to te 200MHz by mi niewiele dało ale kupowałem SD z myślą o równiutkich 3GHz :|

Edytowane przez sentex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meeron ostro pocisnales z SuperPi1M B-) Ale nie mysl ze nie postaram sie Ciebie dogonic (i to na E6) :) Pozdrower

 

Ps. Lanc chcesz wyprzedzic Meerona Zapraszam do mnie :)...

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no 3,5 GHz to juz robi wrazenie :D Testowal ktos tego procka w rev E4 i E6 ale z szybkim ramem -tak zeby smigal np na 280 mhz ? bo u mnie 280 mhz ram nie chce dzialac i ciekawi mnie czy komus wogole ram z E4 smiga wysyoko ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no 3,5 GHz to juz robi wrazenie :D Testowal ktos tego procka w rev E4 i E6 ale z szybkim ramem -tak zeby smigal np na 280 mhz ? bo u mnie 280 mhz ram nie chce dzialac i ciekawi mnie czy komus wogole ram z E4 smiga wysyoko ?

Mi na E6 Ram smiga na 270mhz 2-2-2-5 B-) No problemo

Moge tez zalatwic moje stare TCCD do testow (czytaj 320mhz)... ale to tylko jedna kosc wiec single :) - i tak mysle ze dzialalyby !!!

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam aktualnie u siebie 2x512 KVR na kostkach Infineona CE5 lub CE6 i śmigają @273 3-4-4-8 2t na 2.7v bez problemów :]

Łee, do SPi to to się nie nadaje :P

 

Ja bym się pobawił takim sandiego co meeron posiada, jakby w to włożyć takie BH-6/5 @ 280MHz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 1,400v ale BIOS zawsze zawyża więc realnie chodzi na 1,36... ale najbardziej martwi mie to że nie moge nic więcej wycisnąć (stabilnie) nawet na 1,55v :(... no może 2900MHz by było ale nawet nie chce mi sie sprawdzać - chce równe 3GHz :mur:

 

ps. obniżenie HTTnic nie daje (jak ustawie na 3GHz to HTT mam niecałe 900MHz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem.

No to skąd wiesz, że 1.36V? :blink:

 

Soft może mieć taką dokładność jak bios czyli żadną, u mnie np. na DFI LP 250GB soft i inne cpu-z'ty pokazuwaly np. 1.69 gdy w rzeczywistosci było ~1.76V. Także twoje stwierdzenie jakoby coś zaniżało/zawyżało beż sprawdzenia tego sprzętem do tego przeznaczonym jest bez sensu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok czyli wszyscy chwalący się że kręcą E4 ponad 3GHz na def też piszą bez senu bo wychodzi na to że ich napięcie musi wynosić ok. 1,45 :blink:

 

ps. hej a może źle sprawdziłeś lub masz zepsuty miernik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...