Skocz do zawartości
acrobat13

Wszystko O San Diego 3700+

Rekomendowane odpowiedzi

dfi zawyza napiecia , na cpu-z nie ma wogole co patrzec bo bzdury pokazuje.

 

1.4v w biosie = 1.4v real idle = 1.42v real stress

 

CPU-Z - pokazuje totalne bduzry nie majace nic wspolnego z prawda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. hej a może źle sprawdziłeś lub masz zepsuty miernik?

Już ty sie nie boj czy ja dobrze sprawdzam ;) Miernik też mam w miare dokładny na moje oko (jeśli można tak powiedzieć o multimetrze za kilkanaćie zł), na pewno dokładniejszy niż cpu-z i inny soft.

 

No ok czyli wszyscy chwalący się że kręcą E4 ponad 3GHz na def też piszą bez senu bo wychodzi na to że ich napięcie musi wynosić ok. 1,45 :blink:

Ja podałem przykład na jednej płycie, na innej może być inaczej, ale na żadnej nie widziałem żeby pokazywała dokładnie przez cpu-z (dfi przez SG na przykład nieraz w miare dobrze pokazują). Zazwyczaj napięcie podawane na procesor jest takie jak ustawisz w biosie, często w stresie napięcie jest większe niż w idle czyli wyższe od ustawionego w biosie.

 

z serii " nie wszystkie E4 sa takie elo"

Kupowany CONAJMNIEJ pół roku temu, wtedy nie było jeszcze tak krętliwych E4 jak teraz. Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z serii " nie wszystkie E4 sa takie elo"

No, trzeba przyznać, że to niezłe pocieszenie dla tych, co mają E6 i nie mogą dobić do tych stabilnych 3ghz. Ja narazie mam 2.94ghz (1.475V) a przy 3ghz Prime wywala się nawet na 1.575V :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro wlasnie sie pojawily 4000+ E4 za 366zł. Jak wyglada sprawa O/C 4000+ ? :) wieksze prawdopodobienstwo trafienia zle podkrecajacego sie E4 niz w przypadku 3700+ ?

Właśnie też zauważyłem na Allegro te procki. Oto link: http://www.allegro.pl/item153261482_athlon...a_e4_tychy.html. Też jestem ciekawy jak one się kręcą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro wlasnie sie pojawily 4000+ E4 za 366zł. Jak wyglada sprawa O/C 4000+ ? :) wieksze prawdopodobienstwo trafienia zle podkrecajacego sie E4 niz w przypadku 3700+ ?

Bardzo wątpię, że będą jakieś różnice jeśli chodzi o potencjał w O/C.

Bardzo też wątpie, że znajdzie się taki ktoś, któremu wiedza pozwla na jednoznaczną i nie pozostawiającą wątpliwości odpowiedź na Twoje pytanie (zwłaszcza, że tutaj ludzie w 99% mają A3700+).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dfi zawyza napiecia , na cpu-z nie ma wogole co patrzec bo bzdury pokazuje.

 

1.4v w biosie = 1.4v real idle = 1.42v real stress

 

CPU-Z - pokazuje totalne bduzry nie majace nic wspolnego z prawda

Ej spoko zdaje sobie z tego sprawe... ale podaje tu napięcia na takiej podstawie jak WSZYSCY... to że napięcia skaczą czy też przekłamania programowe są sprawą oczywistą ale szczerze mówiąc nie chce mi sie tego sprawdzac miernikiem bo jesli nawet tam jest 1,5v rzeczywistego (ubarwiłem) to i tak temp mam w normie... więcej nie wyciągne już chyba z tego E6 ale tez 140MHz i tak by nie zrobiło większej różnicy... tymczasem może upoluje 7900GTX w tańszej cenie.

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soker miał SD4000+ ;)

 

W każdym bądź razie kręci się jak każdy lepszy E4

 

U mnie 3GHz i 1.35v więcej nie sprawdzałem, wolty może też dało by się posunąć jeszcze w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też własnie wpadły mi w oko te 4000+ z allegro, kto wie może zakupie takiego w niedalekiej przyszłości :lol:

Tak ja też bym chciał, tylko trzeba brać pod uwagę, że proce dziś są a jutro ich nie ma :P

A w sumie to tylko 30zł różnicy w stosunku do 3700+, ale ma się pewną serie E4. Z tego co czytam to jednak warto ją brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam SD 4000+ kupowanego u ng-electronic na allegro, po zapewnieniu że wszystkie 4000+ u nich są BN. Procek chodzi ładnie, ale rev E4 nie lubi się chyba z moimi pamięciami- samsung ecc-r 2x1GB ddr333, do pracy (stabilnej) na 3ghz potrzebuje 1,45V, ale co śmieszne to potrzebuje tyle o ile tylko ramy osiągną taktownie 200mhz(nawet na 2,4GHz i ddr400)... niestety nie mam już starej normalnej pary do duala, na pojedynczej kości 512mhz nie robiłem pełnych testów, tyle że działa na 3GHz/1,35V - widać kontroler pamięci nie jest taki super, choć to może być sprawa konkretnego egzemplarza.

Edytowane przez Gerlath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zastanawiam się czy jak ja zmienię pamięci to będe miał te stabilne 3GHz... też mam samsungi niby są ok ale może z lepszymi procek pójdzie lepiej... ponadto chyba ściągne ten pieprzony IHS :twisted:

Edytowane przez sentex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos doradzic jak jeszcze bardziej wycisnac MHz z mojego procka prz tej plycie gł- A8N-sli Premium - ma ktos taka? Obecnie ustawiony jest na 1,43 i uzysuje wtedy 2900MHz. Jak dam wyzej - to procek wstaje i na 3000MHz ale super prime nie przechodzi (napiecie wyzsze tez nie pomaga a moge dac max 1,5V). Czy to juz kres mozliwosci?

Edytowane przez all15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podałem przykład na jednej płycie, na innej może być inaczej, ale na żadnej nie widziałem żeby pokazywała dokładnie przez cpu-z (dfi przez SG na przykład nieraz w miare dobrze pokazują). Zazwyczaj napięcie podawane na procesor jest takie jak ustawisz w biosie, często w stresie napięcie jest większe niż w idle czyli wyższe od ustawionego w biosie.

Kupowany CONAJMNIEJ pół roku temu, wtedy nie było jeszcze tak krętliwych E4 jak teraz.

Moj poprzedni EPoX w programie dołaczanym do mobo (USDM) pokazywał vcore/vmem i inne napiecia dokładnie takie jak miernik :) BTW ściaganie IHSa z procka nie ma sensu jeżeli ma się zamiar go uzywac z napieciem <1.5v, zmniejszenie temperatury nie bedzie widoczne albo beda to max 2c,a ryzyko uszkodzenia cpu spore.

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj poprzedni EPoX w programie dołaczanym do mobo (USDM) pokazywał vcore/vmem i inne napiecia dokładnie takie jak miernik :) BTW ściaganie IHSa z procka nie ma sensu jeżeli ma się zamiar go uzywac z napieciem <1.5v, zmniejszenie temperatury nie bedzie widoczne albo beda to max 2c,a ryzyko uszkodzenia cpu spore.

A mój EPoX miał tak jak tym DFI... np. 1,8 w BIOS 1,76 w USDM... ale to była super płyta zawsze będe ją miło wspominał :cry:

 

Co do IHS myśle że jednak ciepło będzie odprowadzane na tyle szybciej że dobije do tych stabilnych 3GHz... ale najpierw jeszcze zobacze czy cos da zmiana pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do IHS myśle że jednak ciepło będzie odprowadzane na tyle szybciej że dobije do tych stabilnych 3GHz...

Jeśli uda ci się zapinke od chłodzenia zmodyfikować na tyle coby dobry docisk zrobić ;)

 

I pamiętaj że jak założysz spowrotem IHS to w najlepszym przypdaku będziesz miał takie tempki jak miałeś przy założonym oryginalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D Wlasnie dostalem mojego 3700 z 4speeda takze wieczorkiem dolacze do waszej braci ;)

mam nadzieje ze w miare fajnie poleci (wersja BOX ze wzgledu na gware), na coda nie licze bo plytka tylko do 270 ciagnie a pamieci mam koszmarne, ale kilka Hercow wiecej zawsze sie przyda :)

 

ADA3700DAA5BN

KAB1E 0618XPAW

F504078G60724

 

rewizja E4 :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chybil trafil ;)

Poprostu zlozylem zamowienie, nie dzwonilem nie pisalem i nic nie wybieralem :)

 

P.S. Wlasnie go wmontowalem i puscilem na FSB 240, pamiaki na 133-> czyli jest ~310, HTx3 reszta auto... na razie niema problemu temp 39* wedlug RM CPU Clock Utility (chlodzenie pentek 100Cu stary typ) ale musze sobie super PI sciagnac bo zapomnialem ze niedawno stawialem czysty system i niemam takich dupsow ;)

 

Edit: Oczywiscie wiem ze to zadne osiagniecie, ale dokladniej bede sie w nocy bawil (zywca juz mam :D ) , zreszta nie licze na niewiadomo co bo reszte mam przecietna ale chce miec fajnie i stabilnie ;)

 

Edit2: Bym zapomnial BOX+przesylka kurierem 356,- :D

no i mam teraz 3000 Winniego do spylenia :)

Edytowane przez Leszkon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe haha ale smieszne... ;) czlowiek sie podnieci nowa zabaweczka i z delikatnoscia jak do bobaska podejdzie to zaraz ktos musi ...

a tak powaznie to twoja dolna granica pewnie bedzie moja gorna bo z tego co pamietam jak meczylem sama plyte (a dawno to bylo) to okolo 275 byl max :( ale cuda sie zdazaja i moze asuskowi sie owidzilo i wiecej pojdzie ?? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...