Skocz do zawartości
acrobat13

Wszystko O San Diego 3700+

Rekomendowane odpowiedzi

a ja mam pytanie do eubie jaka mobo i jakie w biosie dales napiecie bo cos mi sie wydaje ze tam jest znacznie wyzsze napiecie

Pisalem juz jaka mobo, wystarczy uwaznie czytac -> Asus A8N SLIP. W biosie ustawione 1.425, Asus zawyza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie pytasz? jezeli tak, to z ramami jest bardzo kiepsko. Moje HyperX'y bardzo nie lubia sie z Asusem - przez co dzialaja tylko dzielniki 200 i 333. Przy 333 i HTT275 = ramy smigaja @ 216 :/

Przy poprzednim procku i HTT300 podchodzilo cos pod 240, przy umiarkowanych wynikach dawalo ladne wyniki. Jakos 2700MB/s w GlodMemory i 7400MB/s w everescie. Teraz za nic nie moge obnizajac timingi dobic do poprzednich wynikow. Padaka jednym slowem :/

Zaraz, zaraz, a co ma płyta do pamięci?? według oficjalnych informacji kontroler pamięci jest w procesorze, a nie na płycie głownej... więc wydaje mi się że to sprawa procka, chyba że jeszcze bios masz jakiś nie zaktualizowany... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, a jednak ma :) do czasu zakupu tej plyty i tych pamieci tez tak myslalem.

 

Na DFI i ASrocku pamieci dzialaja bez problemu, wszystkie dzielniki dzialaja :) na A8N SLIP tylko dzielnik 333 i 200 i ogolnie pamieci kiepsko sie kreca. Biosy sprawdzalem wszystkie dostepne od oficialnych po modowane :)

 

Dodatkowo na tym Asusie mialem juz 3 rozne Athlony na roznych jadrach :) Venice, Toledo i SanDiego :) zawsze tak samo zle sie zachowuja.

Edytowane przez eubie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam za duże foty, toteż wrzucę je do spoilera, ale naprawdę warto zobaczyć :mrgreen:

SD 3700+ 0614BPMW @ 1.53v @ 3.6Ghz ;]]]

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

I takie małe WR, napięcie wymiata...

Dołączona grafika

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem sobie prezent na urodziny i kupilem w 4 speedzie Diego 3700+ Oem. Mialem brac z allegro 4000+ ale stwierdzilem ze to juz za duzo jak za jednordzeniowego procka.

Pojechalem do 4speed - zapytalem o E4, sprzedawca albo udal glupka :P albo faktycznie nie wiedzial, powiedzial ze sie nie zna i przyniosl mi pierwszego lepszego. Patrze - E4 :) no to wzialem.

Narazie lece Prime'a na 255 x 11 = 2810 przy 1.44V <- tak mi plyta ustawila na auto :/

Potem zdam relacje ile sie udalo wycisnac :)

a OEM czy BOX w tym 4speedzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siła e4 z niższym mnożnikiem, nie testowany na maksa przeze mnie ale na wc latał ponoć 3200mhz 1,44v. Wynik pi dla jaj :P to jest 24/7 z tym że system optymalizowałem jeszcze na s754 i na pewno nie była to optymalizacja pod pi :P , do tego mam trochę zaniedbane pamięci (ultraxy na wielbłądach) a jechanie ich na wyższym napięciu (niby mogę dać i 4v grr..) wiąże się z dołożeniem im chłodzenia - co mi nie pasi ze względu na superciszę ;-)

chłodzenie to ninja + fander <1k i starannie nałożone clp

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam za duże foty, toteż wrzucę je do spoilera, ale naprawdę warto zobaczyć :mrgreen:

SD 3700+ 0614BPMW @ 1.53v @ 3.6Ghz ;]]]

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

I takie małe WR, napięcie wymiata...

Dołączona grafika

i co ja sobie moge na freezerze...

czekam na -15*C i nocka na balkonie Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siła e4 z niższym mnożnikiem, nie testowany na maksa przeze mnie ale na wc latał ponoć 3200mhz 1,44v. Wynik pi dla jaj :P to jest 24/7 z tym że system optymalizowałem jeszcze na s754 i na pewno nie była to optymalizacja pod pi :P , do tego mam trochę zaniedbane pamięci (ultraxy na wielbłądach) a jechanie ich na wyższym napięciu (niby mogę dać i 4v grr..) wiąże się z dołożeniem im chłodzenia - co mi nie pasi ze względu na superciszę ;-)

chłodzenie to ninja + fander <1k i starannie nałożone clp

To jest temat o San Diego, co tu robi Twoj Opteron..? :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OEMik naturalnie :) moze dlatego ze OEMik to juz przetestowany przez nich i tylko 3,01GHz @ 1,475 (ostatecznie) - ale tragedii nie ma.

Mówiąć szczerze bardzo wątpię, że oni tam testują te E4. IMO gra nie warta świeczki- te procesory są w sumie dość tanie i testowanie ich w celach komercyjnych na masową skalę raczej się nie kalkuluje (prąd+zabawa+czas), bo nie można dać dużego "narzutu" bo nikt tego nie kupi. Ktoś z sewisu czy pracownik na sprzedaży może sobie coś wybrał i to tyle. W dodatku procki kręcą się dość dobrze i dość równo- poza kilkoma przypadkami odnotowanymi na forum (ew allegro) na mniejszym lub większym napięciu 3ghz robią. Dlatego ludzie nie byliby skłonni dać więcej niż kilkadziesiąt złoty za pewność i cały ten interes jest raczej mało opłacalny.

 

Oczywiście są to tylko takie moje domysły (nie znam osobiście żadnego pracownika sklepu komputerowego) i może się mylę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiąć szczerze bardzo wątpię, że oni tam testują te E4. IMO gra nie warta świeczki- te procesory są w sumie dość tanie i testowanie ich w celach komercyjnych na masową skalę raczej się nie kalkuluje (prąd+zabawa+czas), bo nie można dać dużego "narzutu" bo nikt tego nie kupi. Ktoś z sewisu czy pracownik na sprzedaży może sobie coś wybrał i to tyle. W dodatku procki kręcą się dość dobrze i dość równo- poza kilkoma przypadkami odnotowanymi na forum (ew allegro) na mniejszym lub większym napięciu 3ghz robią. Dlatego ludzie nie byliby skłonni dać więcej niż kilkadziesiąt złoty za pewność i cały ten interes jest raczej mało opłacalny.

 

Oczywiście są to tylko takie moje domysły (nie znam osobiście żadnego pracownika sklepu komputerowego) i może się mylę :)

Racja ze niekoniecznie przez nich i niekoniecznie na wieksza skale. Co to malo osob na forum sie chwalilo ze ma 3-4 procki do sprawdzenia bo brat/ciotka/wojek/znajomy/etc pracuje w sklepie/hurtowni? :)

I nie potrzeba jakichs dlugotrwalych testow, wystarczy zapodac kazdy procesor i zoabczyc ktory zabootoje - zaladuje system przy najwyzszym FSB. reszte wyczyscic z pasty i spowrotem do OEMow na sprzedaz :)

Co do tej sklonnosci do placenia wiekszych sum to zobacz za ile stoi na allegro Diego E4 - 2.7GHz @ prawie 1.6V. Dwa dni do konca - 272zł. Zapewne pojdzie za ponad 300zł. Przegiecie IMO :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiąć szczerze bardzo wątpię, że oni tam testują te E4.... Oczywiście są to tylko takie moje domysły (nie znam osobiście żadnego pracownika sklepu komputerowego) i może się mylę :)

Ja pracuje w firmie komputerowej więc wiem jak to jest... jak już mi przyjdzie złożyć jakiś super sprzęcik to nie mam już czasu sie nim pobawić bo klient zabiera :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@eubie

A może to nie taki płyt tylko płyta go ogranicza [; (max htt) Chociaż i zdażają się takie padaki ;] Co nie zmienia faktu, że dawać za takie coś więcej niż 200 zł to przegięcie [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idą w 4speedzie na coś takiego że, piszesz do nich maila z pokorną prośbą czy by ci przed wysyłką E4 nie wybrali?? :lol: Raz tam kupowałem radiator na procka i przekonałem sie że spoko kolesie tam pracują więc może akurat, próbował ktoś może??

 

p.s końcówka BN to E4 a CF E6 tak?

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@eubie

A może to nie taki płyt tylko płyta go ogranicza [; (max htt) Chociaż i zdażają się takie padaki ;] Co nie zmienia faktu, że dawać za takie coś więcej niż 200 zł to przegięcie [;

No nie przesadzaj- 200zł i nieco powyżej to nie jest taka zła cana za 2.7ghz zwłasza w boxie. Zwłaszcza, że SD w tym tygodniu jakoś strasznie mało i ceny niczego sobie.

 

Idą w 4speedzie na coś takiego że, piszesz do nich maila z pokorną prośbą czy by ci przed wysyłką E4 nie wybrali?? :lol: Raz tam kupowałem radiator na procka i przekonałem sie że spoko kolesie tam pracują więc może akurat, próbował ktoś może??

 

p.s końcówka BN to E4 a CF E6 tak?

A te opterony na allegro są chyba na E4??? (bo chyba nie ma wogóle na E6???). Bo jeśli tak to zamiast prosić się i liczyć na szczęście i dobra wolę innych, ja bym brał opterona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie o którego Opka ci chodzi, 144??

Tak, w opisie napisane jest, że na jądrze SD. Być może w rzeczywistości jest na jądrze Venus, ale bląd w opisie można wybaczyć bo Venus to jest SD tylko, że w opteronach (o ile mnie pamięć nie myli).

Jedyna ich wada, ale znacząca i potencjalnie odstraszająca to niski mnożnik- trzeba mieć w miarę przyzwoitą płytę (htt 334), żeby do tych ewentualnych 3ghz dobić.

 

EDIT: Widzę, że masz Asrocka, więc rzeczywiście "zwykły" SD jest dla Ciebie lepszy.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja płytka robi HTT 330 bez problemu więc to akurat nie problem, znalazłem jednego 144 na allegro i jest on niby na SD a zawsze mi sie wydawało że są na Venus, może to tak jak mówisz błąd w opisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie przesadzaj- 200zł i nieco powyżej to nie jest taka zła cana za 2.7ghz zwłasza w boxie. Zwłaszcza, że SD w tym tygodniu jakoś strasznie mało i ceny niczego sobie.

A te opterony na allegro są chyba na E4??? (bo chyba nie ma wogóle na E6???). Bo jeśli tak to zamiast prosić się i liczyć na szczęście i dobra wolę innych, ja bym brał opterona.

1.6v potrzebuje do tych 2.7Ghz. A to już przesada...

Opki są fajne, bo robią 2.7-2.8Ghz na stock V, ale do tych 3Ghz potrzebują ponad 1.5v :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.6v potrzebuje do tych 2.7Ghz. A to już przesada...

Opki są fajne, bo robią 2.7-2.8Ghz na stock V, ale do tych 3Ghz potrzebują ponad 1.5v :)

Nie no ja daleki jestem od tego, żeby nazywać taki procek fajnym w jakimś absolutnym sensie. Po prostu była mowa o tym, czy opłaca się go brać za ponad 200zł i dalej uważam, że za niewiele ponad 200zł sam bym go kupił. Ale za 270 to już nie jest fajny i to nie ma co wogóle co nad tym debatować.

 

Wg sprzedawcy napięcie to 1.55V, więc ostatecznie to nie żadne szaleństwo jeszcze.

 

EDIT: barton 3200+ chodzi po 450zł na allegro a przy tym sprzedaje się WYŚMIENICIE! :)

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg sprzedawcy napięcie to 1.55V, więc ostatecznie to nie żadne szaleństwo jeszcze.

 

EDIT: barton 3200+ chodzi po 450zł na allegro a przy tym sprzedaje się WYŚMIENICIE! :)

1.55 to tez nie wyczyn :]

 

Co do bartonów to kupują je ludzie, którzy chyba parę lat temu zatrzymali się jeśli chodzi o wiedzę IT i teraz żyją w tym swoim małym szarym świecie i myślą że robią super interes kupując Bartony za 450zł, bo przeciez kiedyś te procki kosztowały 2x tyle i po co komuś jakiś A64 3200+, z którym to pewnie jakieś problemy będą do tego tani jest to pewnie jakiś szajs... :mur: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

****************************************************************************

 

UWAGA, UWAGA ogłoszenia parafialne dla poszukiwaczy San Diego E4 :D :D :D

 

****************************************************************************

 

Pomyślałem sobie, że skoro mieszkam we Wrocławiu (i jest tu duży sklep sprzedający SD 3700+) mógłbym wesprzeć starania forumowiczów o pozyskanie E4. Zrobiłbym to poprzez zaszczycenie obsługi sklepu swoją skromną osobą i zażyczenie sobie takiego a takiego procka (przy założeniu, że jeszcze je mają w na stanie i są na tyle miłościwi, że zechcieliby wybrać procesor z odpowiednią końcówką). W dodatku zrobiłbym to za friko, a jedyny dodatkowy koszt, jaki musiałby ponieść przyszły szczęśliwy właściciel E4 to koszt transportu zgodny z cennikiem poczty.

 

Ponieważ nie jestem aż takim altruistą ani fundacją charytatywną (na co mógłby wskazywać powyższy akapit), więc ucziwie wyjaśniam na czym polegałby moja ewentualna korzyść: po prostu kupując dwa lub więcej procesorów miałbym możliwość wybrania sobie lepszego. Myślę, że jest to dość ucziwy układ, potencjalnie mogący przynieść korzyści obu jego stronom.

 

Jeśli ktoś jest zainteresowany to zapraszam na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...