Skocz do zawartości
acrobat13

Wszystko O San Diego 3700+

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Ale ja tu bardziej chciałem o tych nieszczesnych testach

Właśnie włączyłem jednocześnie Super PI i SP2004

 

Tynio

Pozdrawiam

Hmm, mi się wydaje, że razem to nie ma wielkiego sensu. Zauważyłem, że proc minimalnie mniej się grzeje przy obu jednocześnie! Nie jestem informatykiem/elektronikiem, ale tłumaczę to sobie tym (to moja prywatna hipoteza, proszę się nie śmiać :) ), że procek nie może jednocześnie zajmować się dwiema rzeczami i obliczenia realizowane są w taki sposób, że następuję wciąż "przełączanie" pomiędzy jedną aplikacją, a drugą i w trakcie tych wymuszonych przerw pozostaje bezczynny (oczywiście "przerwy" trwają krócej niż tysięczne sekundy, ale jednak...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę Panwie za bardzo się jaracie tymi aukcjami 4speed, chłopcy wystawili je raczej aby podnieść zainteresowanie sklepem, a procesory nie wiadomo czy kiedykolwiek jeszcze będą. A jeśli się pojawią, to i tak wszystkie ketliwe wykupie :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę Panwie za bardzo się jaracie tymi aukcjami 4speed, chłopcy wystawili je raczej aby podnieść zainteresowanie sklepem, a procesory nie wiadomo czy kiedykolwiek jeszcze będą. A jeśli się pojawią, to i tak wszystkie ketliwe wykupie :lol2:

Za bardzo to się jarają Ci, co kupują te procesory za ponad 400zł (!!) na aukcji takich jak ta- http://allegro.pl/item156016834_san_diego_...ki_okazja_.html

Co to za selekty, co potrzebują aż 1.4V na 3ghz. Prawie każdy E4 tyle robi przy takim napięciu. Słowo "selekt" przestaje już cokolwiek znaczyć, nadużywa się go przy każdej okazji, by czerpać korzyści z czyjejś niewiedzy.

 

Powodzenia przy wykupowaniu wszystkich E4, najlepiej od razu od dystrybutora hurtowego.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo to się jarają Ci, co kupują te procesory za ponad 400zł (!!) na aukcji takich jak ta- http://allegro.pl/item156016834_san_diego_...ki_okazja_.html

Co to za selekty, co potrzebują aż 1.4V na 3ghz. Prawie każdy E4 tyle robi przy takim napięciu. Słowo "selekt" przestaje już cokolwiek znaczyć, nadużywa się go przy każdej okazji, by czerpać korzyści z czyjejś niewiedzy.

 

Powodzenia przy wykupowaniu wszystkich E4, najlepiej od razu od dystrybutora hurtowego.

Dokładnie "prawie" robi dużą różnicę, Tak się akurat składa, że aukcja była moja, a szczęsliwym nabywcom wiele osób zazdrości takich procesorów. W sytuacji gdy tych procesorów już nigdzie nie ma słowo selekt nabiera nowego znaczenia, poza tym "selekt" to dobre słowo-slogan, tak jak słowo "super".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie "prawie" robi dużą różnicę, Tak się akurat składa, że aukcja była moja, a szczęsliwym nabywcom wiele osób zazdrości takich procesorów. W sytuacji gdy tych procesorów już nigdzie nie ma słowo selekt nabiera nowego znaczenia, poza tym "selekt" to dobre słowo-slogan, tak jak słowo "super".

Co do sloganu to się zgadzam w 100%. Co do tego, że ludzie zadroszczą zresztą też- sam bym takiego chciał mieć (choć nie za 400zł :))

Hasło "prawie robi..." weszło do słownika mowy potocznej i jest cytowane, bez względu na to, czy pasuje akurat do sytuacji czy nie. W każdym razie prawdopodobieństwo trafienia na padakę z E4 jest mizerne (inna sprawa, że obecnie trafić w e4 to niezły wyczyn).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem, dziś proc poszedł pod freon :) Oprócz mojego, poprosiłem kumpla aby wziął swój procek, również SD 3700, mój to 3106, jego 3006, jak widać tylko tydzień różnicy, a w megahercach różniło się to tak:

 

Moja padaka :lol:

 

http://img332.imageshack.us/img332/111/3500jpg1ok.jpg

 

http://valid.x86-secret.com/show_oc?id=158890

 

Trochę lepsza sztuka kumpla:

 

http://img165.imageshack.us/my.php?image=3659jpg3dx.jpg

 

http://valid.x86-secret.com/show_oc?id=158886

 

 

Bench area ;)

 

http://img262.imageshack.us/img262/1949/bench6xa.jpg

 

 

Niestety coldbugi skutecznie uniemożliwały zabawę :( Mój proc łapał CB w okolicach -10 na parowniku (odczytami ze smart guardiana się nie sugerowałem, bo skakały jak pijany zając), kumpla okazał się lepszy, bo przy około -20. Poza tym w układzie miałem mało gazu, ale w sam raz by poradzić sobie ze coldbugowymi prockami :] Wynik na procu kumpla, daje 5 miejsce na ripping.org w kategorii SD 3700, a moja padaka 18 miejsce :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item159335398_amd_64...z_sprawdz_.html

 

Selekt. 3H stabilnego CS'a na 3050Mhz. Widzimy drugi screen, zasobnik systemowy - ikonka SP2004 STOPPED. Napisalem do sprzedawcy:

(...)

22:38:12 acrobat-1991 (1952943)

dla mnei to sie skompromitowales tylko

22:38:22 acrobat-1991 (1952943)

moze podasz mi Twoj (nick)?

22:39:06 (2xxxxxx)

jeżeli jesteś z ppc to pewnie widzialeś mojego posta

22:39:15 acrobat-1991 (1952943)

nie widzialem, ale znajomy widzial

22:39:51 (2xxxxxx)

Wycofam aukcje i jeszcze dziś w nocy dodam skrin z sp 2004

22:40:32 (2xxxxxx)

już odwołałem

22:40:41 acrobat-1991 (1952943)

Ok, swietnie

22:40:47 (2xxxxxx)

idę, jeżeli chcesz zajrzyj jutro na aukcje zobaczysz

 

Poczekamy, zobaczymy. Mam tylko nadzieje, ze nie bedzie bawił sie photoshopem..(wczesniej pisał że zaraz moze zrobic 2h sp2004) Nienawidze oszustów. :)

I co ? I dalej nie ma 'obiecanego' sp2004. Typowy pajac, do tego uzytkownik tego forum..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś pi chociaż zrobiliście?

PI nie puszczaliśmy bo głównie walczyliśmy o megaherce, choć i tak wątpię aby chociaż 1M przeszło na tym stabilnie ;) Tylko screen i validacja :) Pozatym memki kijowe do zabawy w spi (TCCC).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3660 MHz na 1,35 :blink: dopiero po chwili zorientowalem sie ze jednak 1,77 ;)

Fajne procki, jakie takty na codzien ?

Na swoim jadę na codzień 3 GHz@def vcore, a kumpel nie wiem, nie zdążył się nabawić bo padła mu mobo :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam was. Za kupiłem od tego Pana i dostałem wersje ADA4000DAA5BN KAB1E 0631 GPCW i procesor podkreca sie na 3000MHz przy 1,425v. Nie jest ot rewelacja ale tez nie jest zle wiec jak ktos chce miec na 100% 3000MHz to moze od tego Pana kupic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was. Za kupiłem od tego Pana i dostałem wersje ADA4000DAA5BN KAB1E 0631 GPCW i procesor podkreca sie na 3000MHz przy 1,425v. Nie jest ot rewelacja ale tez nie jest zle wiec jak ktos chce miec na 100% 3000MHz to moze od tego Pana kupic.

Przecież w tej aukcji słowa nie ma o tym, że 3000 jest gwarantowane, więc niby skąd ta 100% pewność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 48-50 na 3120MHz i 1,425

 

jaki masz stopping i tydzien procesora i na jakim chlodzeniu temp?

 

Co do moich temeratur to mam podobnie na 3012MHz i 1,425v: stress procesor : 49 (dioda procesora:55/56/57 - tutaj zmienia sie co chwila ale max 57)

Edytowane przez all15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po zdjeciu czapki temp na diodzie spadła o pare stopni, a temp z czapy skoczyła (ale tam nie nie interesuje)

Na diodzie w stresie mam ok 43-45C; sprawdzane CoreTemp'em.

A chłodzę wodą, bez czapy + pasta CLP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki masz stopping i tydzien procesora i na jakim chlodzeniu temp?

 

Co do moich temeratur to mam podobnie na 3012MHz i 1,425v: stress procesor : 49 (dioda procesora:55/56/57 - tutaj zmienia sie co chwila ale max 57)

Mój odczyt jest z diody procesora. Chłodzenie to krzywo wyszlifowany Freezer. Seria E4 a steppingu niestety nie spisałem i nie zrobiłem zdjęcia proca zanim go zamontowałem. Pasta to AS5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój odczyt jest z diody procesora. Chłodzenie to krzywo wyszlifowany Freezer. Seria E4 a steppingu niestety nie spisałem i nie zrobiłem zdjęcia proca zanim go zamontowałem. Pasta to AS5.

 

Ty masz Fryzjera a ja mam Scythe Infinity i temp mam beznadziejnie wysokie(np w porównaniu do Ciebie). Coraz bardziej wkurza mnie ten radiator. Czego to moze byc wina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a wiadomo juz co na tej aukcji siedzi?

 

http://allegro.pl/item158371671_amd_athlon...r_promocja.html

 

niby gosc mowi , ze E4 ale kto go tam wie...

Witam, mam niepokojące wieści dla osób, które zakupiły proc na tej aukcji z przekonaniem, że otrzymają E4. Wysłałem do prawie wszystkich osób, które kupiły proc na tej aukcji (w środę i czwartek) pytanie o oznaczenia. Jedna właśnie odpowiedziała, że ogólnie nie interesuje ją O/C i nie zwróciła uwagi na oznaczenia, ale zrobiła mi prinscreena z CPU-Z:

 

http://www.toya.net.pl/~b00l3r/1.jpg :mur:

 

Może to tylko pojedynczy przypadek, albo CPU-Z się myli, albo coś jeszcze mniej prawdopodobnego. Jak ktoś jeszcze mi odpisze, to przedstawię to na forum. Ale mój entuzjazm do tej aukcji wyraźnie osłabł :(

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@przemo3642

 

Chyba mam przykre wiadomości dla Ciebie (i nie tylko)

 

Byłem w 4Speed - wszystkie procki - czy to 3700+ czy nawet 4000+ lub box (niby mieli kilka)

okazały się że to zwykłe E6 a do tego ja miałem w ręce 2 były CF z końca roku 2005

Czyli tak jak mój który na 1,45 wyciąga 2700 Mhz i wiecej nie chce iść na tym napięciu jak mu dam troszke wiecej czyli max na płycie 1,5V idzie na 2800 Mhz i może na czymś lepszym poszedł by 2900-2950 ale nie więcej. :mur:

 

to jednak początek złych wiadomości te procki na allegro co miały być E4 4000+

w piątek ponownie napisałem z podaniem dokładnych nr. oraz podania tygodnia w jakim były wyprodukowane - dostałem info że mieli tylko kilka E4 pozostałe to E6 :mur:

 

I jeszcze gorsza informacja dziś zamówiłem w 2 sklepach 3700+ lub 4000+ (we Wrocku)

z dopiskiem że muszą być to E4 oraz jak je rozpoznać tylko jeden odpisał

"przykro mi bardzo ale w hurtowni już pozostały rev. E6 jak zostaną wyprzedane we procesory możliwe że nie będzie już ich w ofercie - proszę sie szybko decydować "

Do drugiego zadzwoniłem sam i zapytałem czy dostali zapytanie - tak ale szukają tego typu procesora i chyab już nie będa mogli załatwić.

 

Myśle że to już koniec E4 - a szkoda

Jak ktoś ma info gdzie można kupić w dobrej cenie E4 piszcie (dobra cena to 4000+ - 340-370 zł)

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam niepokojące wieści dla osób, które zakupiły proc na tej aukcji z przekonaniem, że otrzymają E4. Wysłałem do prawie wszystkich osób, które kupiły proc na tej aukcji (w środę i czwartek) pytanie o oznaczenia. Jedna właśnie odpowiedziała, że ogólnie nie interesuje ją O/C i nie zwróciła uwagi na oznaczenia, ale zrobiła mi prinscreena z CPU-Z:

 

http://www.toya.net.pl/~b00l3r/1.jpg :mur:

 

Może to tylko pojedynczy przypadek, albo CPU-Z się myli, albo coś jeszcze mniej prawdopodobnego. Jak ktoś jeszcze mi odpisze, to przedstawię to na forum. Ale mój entuzjazm do tej aukcji wyraźnie osłabł :(

Nawet nie strasz bo sam tam kupiłem procka i juz za niego zaplacilem

Bedzie w tygodniu :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie strasz bo sam tam kupiłem procka i juz za niego zaplacilem

Bedzie w tygodniu :?

Drugi e-mail i drugi E6. Tym razem gość wiedział co chce (E4 ofkors), a dostał E6 i jest zdrowo wku... i to odsyła...

Coś mi się wydaje, że Małgośka wszystkich wpuściła w maliny, i że nawet kilku E4 nie mieli, skoro osoby, które zamówiły jako pierwsze, dostały też E6. Pogratulować można jedynie skutecznej akcji "marketingowej", bo aukcja cieszy się sporym powodzeniem.

 

Jakoś przyżyje z moimi 2.9ghz, przynajmniej kasa na piwo będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...