Skocz do zawartości
acrobat13

Wszystko O San Diego 3700+

Rekomendowane odpowiedzi

ja juz sie nie moge doczekac -20 stopni ;p fakt ze powietrze ale okno na osciez ja w kurtce przed kompem mama mi gada za uchem zebym zamknal oknem bo pizdzi jak w kieleckim na dworcu ;p a wtedy mozna fajne o/c walic ... ale az strach na dwor wyjsc :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zamiar kupić SanDiego 3700+

 

I teraz pytanie

Brać od

Herkulesa

Czy od

4speed

 

Czy ktoś od nich brał, jakie różnice w OC? itp, itd.

 

Wersja OEM mi wystarczy, bo mam wentyl z mojego socket A (pentagram Cu-100)

Czy OEMki, nie będą "przegrzebane"?

Edytowane przez rudy 102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zamiar kupić SanDiego 3700+

 

I teraz pytanie

Brać od

Herkulesa

Czy od

4speed

 

Czy ktoś od nich brał, jakie różnice w OC? itp, itd.

 

Wersja OEM mi wystarczy, bo mam wentyl z mojego socket A (pentagram Cu-100)

Czy OEMki, nie będą "przegrzebane"?

Poczytaj sobie topic. ;) Ja mam BOXa z 4speed. IMO lepiej wziazc boxa niz oem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie E4 odsylam tutaj.Dajecie proca 3700+ z AMD i na koncu top 10 o/c.Same rewizje E4 i ani jednej E6.A tak sie cieszylem z kupna 3700+ jednak to Toledo niestety ktory sie o wiele gorzej kreci...

Co ty sie uparles z tym Toledo, przeciez masz SanDiego 3700+

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam chyba ta gorsza rewizje jak zwykle.Ile mozna max wyciagnac z E6??

 

Zdecydowanie E4 odsylam tutaj.Dajecie proca 3700+ z AMD i na koncu top 10 o/c.Same rewizje E4 i ani jednej E6.A tak sie cieszylem z kupna 3700+ jednak to Toledo niestety ktory sie o wiele gorzej kreci...

 

Ja mam E6- myślałem, że kupiłem sobie fajnego procka,jak 2.6Ghz robił na 1.35V. 2.8 już się wywala po godzinie PRIME. Teraz widzę, że nie jest aż tak różowo. Nie ma mnie w domu, więc nie mogę dalej się bawić.

 

IMO nie ma co się tak strasznie martwić tym, że to nie E4- i tak w porównaniu do obecnych Venice są niezłe, a przecież cena też jest niemal porównywalna do Venice.

W praktyce te 200mhz więcej to niewiele przecieź daje, poza ładnymi wyniczkami w SuperPi.

Pozdrawiam wszystkich SANDIEGOWCÓW. Umarł Venice! Niech żyje San Diego! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze popularne staja sie te procki. Dlaczego dopiero teraz jakos zostaly zauwazone? Ja swojego kupilem jakies 4 miesiace temu i takze jestem zadowolony. Na codzien lece na 3GHz (10x300).

 

Dołączona grafika

 

Jakos z mnoznikiem 11 jeszcze nie probowalem :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze popularne staja sie te procki. Dlaczego dopiero teraz jakos zostaly zauwazone? Ja swojego kupilem jakies 4 miesiace temu i takze jestem zadowolony. Na codzien lece na 3GHz (10x300).

 

Dołączona grafika

 

Jakos z mnoznikiem 11 jeszcze nie probowalem :)

 

Pozdrawiam

A czym chłodzisz grzejniczek ? :P Gratulacje za procka:P

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze az tak slaba sztuka ci sie trafila ? No teraz to sie powaznie zastanawiam nad wymiana venica@2500, jak mam trafic sd@2600 i jeszcze doplacic do tego ze 150zl to chyba mija sie z celem.

No nie, chodzi o to, że nie testowałem na innych napięciach i innych taktów- byłem tylko krótko w domu i nie miałem na to czasu. Może pójdzie na 2.79 na 1.35, a może 3.0ghz też zrobi na wysokim napięciu (no dobra, z tym ostatnim to troche przesadzilem).

 

Osobiscie to odpuscilbym sobie przesiadke z vwnice @2500, no chyba, ze robisz to "dla sportu".

 

 

Widze, ze popularne staja sie te procki. Dlaczego dopiero teraz jakos zostaly zauwazone? Ja swojego kupilem jakies 4 miesiace temu i takze jestem zadowolony. Na codzien lece na 3GHz (10x300).

 

Jakos z mnoznikiem 11 jeszcze nie probowalem :)

 

Pozdrawiam

Dlatego, że dopiero od niedawna można je kupić w tak atrakcyjnej cenie- jak ktoś kupuje nowy procek i ma na to niewiele kasy, to staje przed alternatywą: SD cz Venice. Dużo osób wybuiera pierwszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze popularne staja sie te procki. Dlaczego dopiero teraz jakos zostaly zauwazone? Ja swojego kupilem jakies 4 miesiace temu i takze jestem zadowolony. Na codzien lece na 3GHz (10x300).

 

Dołączona grafika

 

Jakos z mnoznikiem 11 jeszcze nie probowalem :)

 

Pozdrawiam

Ładnie, ale widze ze napiecie orwniez zmienione.. Czym to chlodzisz bo widze tez temp niskie? . Moj lata spokojnie na 3003Mhz, wczoraj cały dzien go meczylem - nie wylozyl sie (vcore na 1,35!). :) Probowalem podnic HTT do 278 (dawało to 3060Mhz), niestety sp2004 wyrzucil blad po 15min. :( Sprobuje podbic lekko napiecie, mam nadzieje ze duzo nie bedzie strzeba do przekroczenia 3,1ghz.

 

U mnie temp na ustawieniu 273x11 - 36*c idle, 46*c stress. Chlodzony AC freezer 64pro + as5, 2x 120 w obudowie. Wydaje mi sie ze moglo by byc mniej, nie wiem czy dobrze zamontowalem chlodznie, bo na codzien tego nie robie.. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mi taki SD to by na stock wystarczył a co dopiero 3ghz :wink: Hmm..tylko jakbym kiedyś kupował to boje sie że na trafie na E6 :unsure: Ma cie jakiś pewnych sprzedawców z E4??

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czego sie tu bac trafisz na e6 i tak smigasz ja go krecilem na 2,8ghz box wiec mysle ze pojdzie na 1,55v na 3ghz nic w tym zlego nie widze:)

Edytowane przez MeoPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie to odpuscilbym sobie przesiadke z vwnice @2500, no chyba, ze robisz to "dla sportu".

Raczej wziolbym SD z pewnym 3ghz (do 1,55v bo tyle moja plytka daje max) dla odmulenia mojego GTO, bo venice@2500 strasznie go dlawi

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej wziolbym SD z pewnym 3ghz (do 1,55v bo tyle moja plytka daje max) dla odmulenia mojego GTO, bo venice@2500 strasznie go dlawi

No właśnie ja kupiłem procka bo: cena 299 zł jest OKEJ :) SD 3700+ 1mb cache (kiedys moze wiecej znaczyc niz popularne Venice :)(chodzi o sprzedaż).

I spodziewalem sie wyniku 2,7ghz on 1,55v a tu niespodzianka :P Oczywiscie jesli cena bylaby inna wogole bym nie kupil :).

A drugoa zasadnicza sprawa to że mam zamiar niedlugo jakas graficzke wsadzic pokroju 1900/7900 (oznaczenia nie wiem jakiego) i niechcialem zeby procek stal tu na przeszkodzie - a wiadomo ze teraz fajne grafy mozna w dobrej cenie wziac :) X1950XTX 512MB za 1200 zl :P (uzywka)

Jednak widze ze dobrze postapilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej wziolbym SD z pewnym 3ghz (do 1,55v bo tyle moja plytka daje max) dla odmulenia mojego GTO, bo venice@2500 strasznie go dlawi

Z tym dławieniem to nie jestem taki przekonany. Zgodze się, że procek jest istotny (zwłaszcza do dobrej karty) ale nie w takim stopniu jak grafika- obróbka danych dla kart graficznej, liczenie fizyki, AI czy nawet generowanie dźwięku to niezbyt skomplikowane operacje przy tym, co musi zrobić sama karta. Jedyne znane mi porównanie, z którego wynikało, że procek ma aż tak istotne znaczenie to jakieś testy na egieldzie. Nie wiem czy można te porównania traktować jako poglądotwórcze, bo jednak zdecydowana większość róznych artykułów/testów wskazuje na stosunkowo niewielką rolę procka przy normalnych rozdzielczościach przynajmniej.

 

 

Mam pytanko- wie ktoś od kiedy rewizja E6 SD jest dostępna na rynku, bo chyba od bardzo niedawna. Może to dlatego E4 tak dominuje w rankingach nad E6: po prostu mało procesorów jest jeszcze na rynku (z E6) i co logiczne mało dobrych procków zostało "odkrytych" z tej rewizji. Z drugiej strony "statystyka" niniejszego tematu wskazywałaby na zdecydowaną przewagę E4. Tylko nie wiem czy parenastu użytkowników wypowiadających się w tym temacie to nie zbyt mała grupa, żeby na jej podstawie cokolwiek wyrokować o wszystkich prockach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...