Skocz do zawartości
acrobat13

Wszystko O San Diego 3700+

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj doszedł do mnie SD4000+ E4, którego nabyłem w zeszłym tyg. od Marek_Voodoo (KAB1E 0631GPMW). Nie miałem czasu na wielkie i skrupulatne testy, ale te dotychczasowe napawają optymizmem i pewne już jest jedno - proc z palcem w pupce idzie na 3ghz, z czego jestem bardzo zadowolony :) Więcej info za jakiś czas, jak się nim trochę pobawię.

 

Ps.: Co do samej paczki, bez kitu - to chyba najsolidniej zapakowana przesyłka jaką kiedykolwiek otrzymałem. Dzięki M_V :)

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj doszedł do mnie SD4000+ E4, którego nabyłem w zeszłym tyg. od Marek_Voodoo (KAB1E 0631GPMW). Nie miałem czasu na wielkie i skrupulatne testy, ale te dotychczasowe napawają optymizmem i pewne już jest jedno - proc z palcem w pupce idzie na 3ghz, z czego jestem bardzo zadowolony :) Więcej info za jakiś czas, jak się nim trochę pobawię.

 

Ps.: Co do samej paczki, bez kitu - to chyba najsolidniej zapakowana przesyłka jaką kiedykolwiek otrzymałem. Dzięki M_V :)

Do mnie też juz dotarł ten KAB1E 0631GPMW ale niestety czasu brak-sesja :mur: Czekam na twoje wyniki to bede mial jakis obraz tego jak to u mnie może wyglądać.Sam nie wiem kiedy sie za niego zabiore.. :angry:

 

P.S Ja tam widzialem solidniejsze pakunki :wink:

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie też dotarł. Pudło takiej wielkości jakby conajmniej wieże audio wysyłał. Ale procek faktycznie dobrze opakowany. W piątek powiem jaki ten KAB1E 0631GPMW jest.

Polecam więc zakupy od Marek_Voodoo.

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie też dotarł. Pudło takiej wielkości jakby conajmniej wieże audio wysyłał. Ale procek faktycznie dobrze opakowany. W piątek powiem jaki ten KAB1E 0631GPMW jest.

Polecam więc zakupy od Marek_Voodoo.

 

dziękuje wszystkim panom za dobre słowo co do jakości - sam z niecierpliwością czekam na wyniki testów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KAB1E 0631GPMW

 

Zaatakowałem 3ghz (250x12) na obniżonym napięciu (1.325V) i po kilkunastu godzinach testów (w tym 12h SP2004) mogę stwierdzić, że procesor na tych ustawieniach jest stabilny.

Dalsze wyniki za jakiś czas...

 

EDIT:

 

@Lanc

ile papu potrzebujesz do pełnej stabilności na 3100mhz?

 

@meeron

- to samo pytanie.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko trza jeszcze dopowiedzieć że to są napiecia z programów, czyli zazwyczaj są 0,02 do 0,07V niższe niż naprawde (w zależności od płyty, układu odpowiedzialnego za odczyt, temp. tego układu..) ;)

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko trza jeszcze dopowiedzieć że to są napiecia z programów, czyli zazwyczaj są 0,02 do 0,07V niższe niż naprawde ;)

sie przyznaje, ze nie sprawdzalem miernikiem ale chyba nie mozna nic zlego powiedziec o odczytach z dfi na nforsie czwartym kolego co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sie przyznaje, ze nie sprawdzalem miernikiem ale chyba nie mozna nic zlego powiedziec o odczytach z dfi na nforsie czwartym kolego co ?

No nie można..

Biosowe 1.325 = 1.35 realnie = 1.28 w programach :mur:

 

Mój potrzebuje 1.6v do stable 3.1 :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No napewno nie są przesadnie dokładne ;) moim zdanie lepiej napisać jakie napięcia w biosie ma się ustawione ;)

nie bede sie tu rozpisywal, zacytuje kawalek FAQ-u dotyczacego DFI (dzieki HANU)

Q:Czemu napięcie Vcore podawane przez programy Windowsowe jest duzo niższe od tego ustawionego w BIOSie?

A:Ustwienia Vcore w BIOSie są zawyżone. Programy Windowsowe, a w szczególnolści SmartGuardian podają wartości najbliższe prawdzie. Sprawdzone zostało to za pomocą pomiarów multimetrem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie to takie najbliższe prawdzie nie jest. SG pokazuje tak samo jak CPU-Z itd... Mówie o napięciu CPU, bo reszta jest ok. Też sprawdzałem multimetrem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie to takie najbliższe prawdzie nie jest. SG pokazuje tak samo jak CPU-Z itd... Mówie o napięciu CPU, bo reszta jest ok. Też sprawdzałem multimetrem...

dziwne..., z informacji zawartych w temacie o plycie wynika, ze wiecej uzytkownikow potwierdza to co napisano w faq.

dobra wrcamy do tematu prockow bo zaraz zaczniemy gadac o bledach pomiarowych czujnikow na plytach [;

generalnie 3124MHz jade bez ruszania napiecia w biosie, default czy jak ktos woli auto vcore :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 5 dniach choroby i braku internetu, wziąłem sie za pierwsze testy. Jak narazie procka puściłem na 2,8Ghz(rewizja E6) przy standardowym napięciu(1,35V)...280x10, HT-auto, ram 133(266)@184(368) CL2,5. Spokojnie przeszedł 2 godzinki testowania pod Prime95...w tej chwili od 4 godzin chodzi sobie(Winamp+Firefox+GG+antywirus) i temperaturka 26C-27C :D AC Freezer 64 PRO + Arctic Silver 5 robi swoje...radiator od chłodzenia jest dosłownie zimny. Teraz pytanie co mam dalej robić ?! Próbować jechać wyżej z HTT i zwiekszać napiecie w razie potrzeby ( chociaz mój Gigabyte pozwala tylko na 296 <_< ) Czy może zmieniać współczynnik HT na 3 ? :unsure: Jeszcze nie bardzo sie orientuje w OC na tej platformie, a FAQ jest starasznie zamotane :unsure:

 

P.S Czy 26 stopni przy normalnej pracy, to poprawny wynik ?

Edytowane przez Boxer Edward

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 5 dniach choroby i braku internetu, wziąłem sie za pierwsze testy. Jak narazie procka puściłem na 2,8Ghz(rewizja E6) przy standardowym napięciu(1,35V)...280x10, HT-auto, ram 133(266)@184(368) CL2,5. Spokojnie przeszedł 2 godzinki testowania pod Prime95...w tej chwili od 4 godzin chodzi sobie(Winamp+Firefox+GG+antywirus) i temperaturka 26C-27C :D AC Freezer 64 PRO + Arctic Silver 5 robi swoje...radiator od chłodzenia jest dosłownie zimny. Teraz pytanie co mam dalej robić ?! Próbować jechać wyżej z HTT i zwiekszać napiecie w razie potrzeby ( chociaz mój Gigabyte pozwala tylko na 296 <_< ) Czy może zmieniać współczynnik HT na 3 ? :unsure: Jeszcze nie bardzo sie orientuje w OC na tej platformie, a FAQ jest starasznie zamotane :unsure:

 

P.S Czy 26 stopni przy normalnej pracy, to poprawny wynik ?

Wiesz ja bym takie temperaturkie bardzo chcial :D Ja w stresie ostatnio na BOX pobilem rekord dobilo po 2 godzinach na SP2004 do 57*C :D NIE PODKRECONY :PP a na idle to teraz mam np. 37'C przy C'n'Q

Pozdro

 

p.s a czy te temp sa realne ?? ile tym masz w pokoju 'C ?? bo z tego co wiem to zazwyczaj temperatura rozni sie o okolo 10'C od pokojowej ;]

Edytowane przez Davidis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pokoju mam chyba standardowe 22C-24C, jak to zimą. W dodatku komputer stoii niedaleko grzejnika, ale myślę, że nie ma to dużego wpływu na temperaturę. Na procku założony jest jak wspomniałem AC Freezer 4Pro(66złoty)+Arctic Silver 5(19złoty)+Wyciągający ciepłe powietrze Arctic Fan TC3 80mm(8złoty)+Nad prockiem 'wisi' Fortron(350W 12V-25A) z dużym 120mm śmigłem(59złoty)...Czujnik na płycie napewno sprawny, bo nic sie w środku nie grzeje...nawet jak dotkne heatpipe'ów, to są one ledwo ciepłe,a raczej letnie...radiator oczywiście zimny.

 

P.S Teraz mam problem. Czy to na default'owych, czy na 'wykręconych' ustawieniach nie mogę przeprowadzić żadnego testu! Jak uruchamiam Super PI, Prime95, czy SP2004, to zawsze wyskakuje mi jakiś błąd i nawet nie zaczyna obliczeń...

 

W Prime95 wygląda to mniej więcej tak:

 

+ERROR: ILLEGAL SUMOUT

Possible hardware failure, consult readme.txt file, restarting test.

 

lub tak:

 

+FATAL ERROR: Resulting sum was 5.948067633911132e+284, expected: 289990583730.1828

Hardware failure detected, consult stress.txt file.

 

KTOŚ MA JAKIS POMYSŁ, CO MAM Z TYM ZROBIĆ ?! <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 5 dniach choroby i braku internetu, wziąłem sie za pierwsze testy. Jak narazie procka puściłem na 2,8Ghz(rewizja E6) przy standardowym napięciu(1,35V)...280x10, HT-auto, ram 133(266)@184(368) CL2,5. Spokojnie przeszedł 2 godzinki testowania pod Prime95...w tej chwili od 4 godzin chodzi sobie(Winamp+Firefox+GG+antywirus) i temperaturka 26C-27C :D AC Freezer 64 PRO + Arctic Silver 5 robi swoje...radiator od chłodzenia jest dosłownie zimny. Teraz pytanie co mam dalej robić ?! Próbować jechać wyżej z HTT i zwiekszać napiecie w razie potrzeby ( chociaz mój Gigabyte pozwala tylko na 296 <_< ) Czy może zmieniać współczynnik HT na 3 ? :unsure: Jeszcze nie bardzo sie orientuje w OC na tej platformie, a FAQ jest starasznie zamotane :unsure:

 

P.S Czy 26 stopni przy normalnej pracy, to poprawny wynik ?

A może by tak po prostu zwiekszyć mnoznik procka x11 i podniesc ram div do 333(166) i wikeszke wtedy HTT mozna dac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie teraz próboje cały czas osiągnąć 3ghz i jak narazie komp odpala przy 1.475(3003Mhz), ale znowu jest ten problem z programami testujacymi. Wcześniej dovoltowałem o +0.1V ramy i było w porządku, ale teraz znowu to samo. Teraz mam 286x10,5, a wcześniej próbowałem na mnożniku x11...strasznie to zamotane, ale próboje dalej...ewentualnie moge dovoltować proca do 1,5V, ale po co...w codziennym użytku wole poniżej 1,5V napiecia...Bede pisał na bieżąco...

 

P.S Na 2870 Mhz puściłem Super PI 1M i wyszło 33 sekundy...to raczej kiepsko, bo widziałem u ludzi na Sempronach(3100Mhz) 1M policzony w granicach 29 sekund...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HT oczywiście ustawione na 3. Reszta wygląda mniej więcej tak jak na obrazku...Aha, czasem udaje mi sie policzyć Super PI, a czasem nie...różnie z tym bywa :unsure: Szkoda, że nie mam jeszcze nowej karty, bo jade na jakimś S3 2MB pod PCI tymczasowo. Z nową kartą przetestowałoby sie proca w realnych warunkach, czyli grach... <_<

 

Dołączona grafika

 

P.S Kiedy nie są odpalone żadne programy, to przy takich ustawieniach temperatura proca 25C-26C...więc niby dalej można kręcić, ale wiadomo są inne przeszkody...Może zwiększe jeszcze z 1,450V do 1,475V, to będize w porządku :rolleyes: 3 Ghz narazie sobie odpuszcze...

Edytowane przez Boxer Edward

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HT oczywiście ustawione na 3. Reszta wygląda mniej więcej tak jak na obrazku...Aha, czasem udaje mi sie policzyć Super PI, a czasem nie...różnie z tym bywa :unsure: Szkoda, że nie mam jeszcze nowej karty, bo jade na jakimś S3 2MB pod PCI tymczasowo. Z nową kartą przetestowałoby sie proca w realnych warunkach, czyli grach... <_<

 

Dołączona grafika

 

P.S Kiedy nie są odpalone żadne programy, to przy takich ustawieniach temperatura proca 25C-26C...więc niby dalej można kręcić, ale wiadomo są inne przeszkody...Może zwiększe jeszcze z 1,450V do 1,475V, to będize w porządku :rolleyes: 3 Ghz narazie sobie odpuszcze...

A Ty wiesz ze czytasz temperature z soketu a nie z rdzenia CPU ?? bo program EasyTune pokazuje temp z plyty glownej (soketu) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzam za każdym razie w biosie, tam temperatura oscyluje w granicach 28-29C, więc około trzy stopnie więcej, niż w Windowsie(czyt. Easy Tune 5)...

To podziel się z nami metodą, dzięki której udaje Ci się odczytać temperaturę w biosie przy równoczesym wykonywaniu testów. (Masz świadomość tego, że już w pierwszej sekundzie po zakończeniu testu proc jest chłodniejszy o parę stopni i że Ciebie interesuje max temperatura, czyli właśnie w czasie testu?)

 

P.S Na 2870 Mhz puściłem Super PI 1M i wyszło 33 sekundy...to raczej kiepsko, bo widziałem u ludzi na Sempronach(3100Mhz) 1M policzony w granicach 29 sekund...

33s to wynik w normie przy twoim taktowaniu i niezbyt dobrych/dobrze ustawionych pamięciach. Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...