Skocz do zawartości
acrobat13

Wszystko O San Diego 3700+

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam DFI RS482 i mój E4 nie lubi HTT 250 nawet, tzn musiałem podnieść o 0.1V napięcie mostka północnego i już wszystko jest ok, teraz chodzi na 12x259HTT, więcej nie próbowałem. To jednak co w tym wszystkim najważniejsze to to, że jak miałem E6 to nie musiałem takich zabiegów robić nawet przy wyższym HTT! Więc to jest trochę sprawa z cyklu "z archiwum X", bo niby co ma procesor do napięcia czipsetu?

 

No niby nic.Ale ja wiem że E4 nie lubia wysokiego HTT w przeciwieństwie do serii E6.Mogłem kupic E6-z tego co tu czytam to sie super kręcą co niektóre sztuki.

 

No teraz jestem na 290 HTT- naprawde dziwna sprawa :blink: Jedziemy dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ja stwierdzilem ze nie chce mi sie testowac na ile najmniej pojdzie bo zrobilem sobie C'n'q w CrystalCPUID przewaznie smiga 2Ghz albo 1Ghz :)

Kurde teraz kombinuje jak zmienic predkosc wiatraka od proca w windzie ale cos mi sie nie udaje.

Mam regulator obrotow gdzies ale nie chche mi sie go szukac a tymbardziej wylaczac kompa i wyjmowac z biorka ;D

Możesz podać konfig crystalcpuid z twoimi mnożnikami i napięciami to nie będę musiał już szukać i kombinować? Bo nie wiem na jakim napięciu poleci 1,5 giga potem swoje 2400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ja mam tak:

1Ghz na 1.1v 4x250

2 Ghz na 1.2v 8x250

3Ghz na 1.35v 12x250

A skacze tobie użycie procesora? Nic nie robię, otwarta tylko przeglądarka i skacze 0% 16% 81% 53% różnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie, zaczne od tego ze nie jestem za bardzo w temacie jesli chodzi o sandiego ale slyszalem ze to oplacalna inwestycja bo swietnie sie kreca. Powiedzcie mi czy oplaca mi sie zamieniac mojego venice 3200 ktory kreci sie juz tylko do 2300 Mhz (przesadzilem z napieciem i cos w nim chrupnelo;p) a jesli tak to na co? mam tu 2 propozycje z allegro, troche duza roznica cenowa za dodatkowe 200 Mhz ale moze tez duza roznica OC na kozysc 4000+:

 

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=170068299

 

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=170029371

 

 

 

bede wdzieczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie, zaczne od tego ze nie jestem za bardzo w temacie jesli chodzi o sandiego ale slyszalem ze to oplacalna inwestycja bo swietnie sie kreca. Powiedzcie mi czy oplaca mi sie zamieniac mojego venice 3200 ktory kreci sie juz tylko do 2300 Mhz (przesadzilem z napieciem i cos w nim chrupnelo;p) a jesli tak to na co? mam tu 2 propozycje z allegro, troche duza roznica cenowa za dodatkowe 200 Mhz ale moze tez duza roznica OC na kozysc 4000+:

 

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=170068299

 

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=170029371

bede wdzieczny za pomoc.

Nie ma różnicy na korzyść OC. Poza tym duże OC gwarantowały tylko rewizje E4, z E6 jest bardzo różnie. Jeśli chcesz mieć pewne OC to tylko używki z Allegro pozostały...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma różnicy na korzyść OC. Poza tym duże OC gwarantowały tylko rewizje E4, z E6 jest bardzo różnie. Jeśli chcesz mieć pewne OC to tylko używki z Allegro pozostały...

 

 

a mozesz powiedziec chociaz jaka to rewizja tych procow z allegro z aukcji ktore podalem w linkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozesz powiedziec chociaz jaka to rewizja tych procow z allegro z aukcji ktore podalem w linkach?

 

ada3700dka5cf - zatem E6 (to samo tyczy się 4000+). Dobrze kręcące Sandi to E4 z 2006 roku, których już nie ma. Niektóre E6 też się nieźle kręcą, ale to już spore ryzyko, bo zdarzają się sztuki, które praktycznie nie pracują z ustawieniami powyżej nominalnych.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie, zaczne od tego ze nie jestem za bardzo w temacie jesli chodzi o sandiego ale slyszalem ze to oplacalna inwestycja bo swietnie sie kreca. Powiedzcie mi czy oplaca mi sie zamieniac mojego venice 3200 ktory kreci sie juz tylko do 2300 Mhz (przesadzilem z napieciem i cos w nim chrupnelo;p) a jesli tak to na co? mam tu 2 propozycje z allegro, troche duza roznica cenowa za dodatkowe 200 Mhz ale moze tez duza roznica OC na kozysc 4000+:

 

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=170068299

 

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=170029371

bede wdzieczny za pomoc.

 

no ten pierwszy to ma przyzwoitą normalna cene , ten drugi to ma cene z kosmosu jak za tę sztukę

znam sie trochę bo sprzedaje 939 wiec jestem na bieżąco.

Za ponad 300 zł to masz u mnie SD 4000 (login marek_voodoo)

ps... chciałem dodać ze została już tylko tak ostatnia sztuka z allegro..resztę kupili użytkownicy tego forum

 

Ja ci proponuje zastanowić sie na 4000 (u kogo byś nie kupil) z jednego prostego powodu - jego ceny teraz juz znacznie sie do siebie zbliżyły - nie jak kiedyś gdy był straszny skok cenowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ten pierwszy to ma przyzwoitą normalna cene , ten drugi to ma cene z kosmosu jak za tę sztukę

znam sie trochę bo sprzedaje 939 wiec jestem na bieżąco.

Za ponad 300 zł to masz u mnie SD 4000 (login marek_voodoo)

ps... chciałem dodać ze została już tylko tak ostatnia sztuka z allegro..resztę kupili użytkownicy tego forum

 

Ja ci proponuje zastanowić sie na 4000 (u kogo byś nie kupil) z jednego prostego powodu - jego ceny teraz juz znacznie sie do siebie zbliżyły - nie jak kiedyś gdy był straszny skok cenowy

 

 

 

no wlasnie zastanawiam sie nad 4000+ ale piszesz ze na aukcji ktora podalem 325 zl to kosmiczna cena a u ciebie na aukcji wyczytalem ze spodziewasz sie takiej samej ceny za swoje proce, rewizja ta sama wiec...?? Poza tym oferujesz tylko pol roku gwarancji a konkurencja rok. Mam wybor a glownym czynnikiem decydujacym o tym u kogo kupie jest cena wiec czekam na odpowiedz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie zastanawiam sie nad 4000+ ale piszesz ze na aukcji ktora podalem 325 zl to kosmiczna cena a u ciebie na aukcji wyczytalem ze spodziewasz sie takiej samej ceny za swoje proce, rewizja ta sama wiec...?? Poza tym oferujesz tylko pol roku gwarancji a konkurencja rok. Mam wybor a glownym czynnikiem decydujacym o tym u kogo kupie jest cena wiec czekam na odpowiedz:)

aaa sorki z tą kosmiczna cena to mi sie powaliło - nie wiem jak to patrzałem ze myślałem ze sprzedaje 3700 za 325 zł !!!

mój błąd - przepraszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek ma najlepsze proce bierz od niego a co do gwarancji jak ma sie popsuc to sie popsuje po kilku miesiacach (raczej ;-P).

 

Ja mam od marka smiga super 3Ghz tak wogule to polowa forum ma od niego ;-)

 

Mam takie troch eoff topic pytanko

Mam 2x512Mb ram czy na 4x512 moze proc sie nie zakrecic na 3Ghz bo chce dolozyc a zmiana na 2x1gb sporo drozej wyniesie niz dolozenie 2x512 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1, Jak to jest ze zużyciem energii przez proc, bo mam E6 który OC ma głęboko gdzieś więc zamiast bić rekordy kto wyżej spróbowałem kto mniej zje prądu, aktualnie mam 2,5GHz/1,175v, czy mniejsze vcore powoduje mniejszą ochotę na prąd a jeśli tak to czy te ilości są znaczące?

 

2, Czy 2,5GHz lepiej ustawić 11*228 czy 12*209? to pierwsze potrzebuje mniejsze vcore do stabilności. Jak mnożnik SD ma się do wydajności?

Edytowane przez promieniowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek ma najlepsze proce bierz od niego a co do gwarancji jak ma sie popsuc to sie popsuje po kilku miesiacach (raczej ;-P).

 

Ja mam od marka smiga super 3Ghz tak wogule to polowa forum ma od niego ;-)

Święta racja. Mój idzie 3GHz na 1.325V. Marek ma zaczarowane, przynajmniej póki ja kupiłem :banana:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1, Jak to jest ze zużyciem energii przez proc, bo mam E6 który OC ma głęboko gdzieś więc zamiast bić rekordy kto wyżej spróbowałem kto mniej zje prądu, aktualnie mam 2,5GHz/1,175v, czy mniejsze vcore powoduje mniejszą ochotę na prąd a jeśli tak to czy te ilości są znaczące?

 

2, Czy 2,5GHz lepiej ustawić 11*228 czy 12*209? to pierwsze potrzebuje mniejsze vcore do stabilności. Jak mnożnik SD ma się do wydajności?

Mnożnik ma się nijak do wydajności ;] Za to HTT teoretycznie czym wyższe tym wydajniej ;) Czyli 11x228 będzie wydajniejsze od 12x209 :)

Mniejsze vcore znacznie obniża zapotrzebowanie na prąd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek ma najlepsze proce bierz od niego a co do gwarancji jak ma sie popsuc to sie popsuje po kilku miesiacach (raczej ;-P).

 

Ja mam od marka smiga super 3Ghz tak wogule to polowa forum ma od niego ;-)

 

Święta racja. Mój idzie 3GHz na 1.325V. Marek ma zaczarowane, przynajmniej póki ja kupiłem :banana:

Ja mogę też polecić Marka, mój SD biega 3GHz na 1,325V i 3,1GHz na 1,425V. Ale konieczne jest pewne sprostowanie. Ja, podobnie jak Wy i 99% połowy tego forum :) ma rewizje E4 i to z dobrych, późnych tygodni. A teraz najwyraźniej, takich procków nigdzie już nie można dostać :(

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

N allegro napewno cos sie znajdzie trzeba tylko bys cieprliwym i czekac az ktos wystawi ale to mozna czekac 1h lub 2 tygodnie takze.....

A wogule to sporo osob zmienia na c2d ;-)

 

Sporo ostanimi czasy jest Venice chodzacych na 2.5Ghz w naprawde malej cenie i taki proc warto kupic za 200zł kupi sie kretliwego z wentylem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.5Ghz za 200 zł ? Raczysz żartować ? :D 2.5Ghz to robi prawie każdy Venice na stock napięciu... Ostatnimi czasy dużo było na allegro Venecji robiących 2.7-2.8Ghz na 1.4-1.45v [czyli tyle co stock dla venica] i max co widziałem to 190 zł za takiego proca...

Edytowane przez Free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rozmawialismy ze SD od Marka robia 3Ghz na stock wiec chozilo m ize venice robia 2.5ghz tez na stock.

 

za 200zl kupi sie taki z odrobina szczescia z wentylem lepszym niz boxowy ;-)

Dzisiaj widzialem sprzedanego takiego z boxem za 187zł ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę też polecić Marka, mój SD biega 3GHz na 1,325V i 3,1GHz na 1,425V. Ale konieczne jest pewne sprostowanie. Ja, podobnie jak Wy i 99% połowy tego forum :) ma rewizje E4 i to z dobrych, późnych tygodni. A teraz najwyraźniej, takich procków nigdzie już nie można dostać :(

 

 

i to jest wlasnie ten bol;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na procka od 4Speed??

 

http://allegro.pl/item170820457_amd_athlon...elacja_o_c.html

 

Napiecie 1,425 przy 3GHz zadowala mnie w 100%, ale jest pewien kruczek...Otoz pisza, ze

Wszystkie procesory z tej dostawy, które zdążyliśmy

Moge dostac takiego, ktorego nie zdazyli przetestowac :wink: (pewnie przetestowali jeden i koniec)

 

 

Ewentualnie

http://allegro.pl/item170068299_amd_athlon..._gwarancja.html

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na procka od 4Speed??

 

http://allegro.pl/item170820457_amd_athlon...elacja_o_c.html

 

Napiecie 1,425 przy 3GHz zadowala mnie w 100%, ale jest pewien kruczek...Otoz pisza, ze

Moge dostac takiego, ktorego nie zdazyli przetestowac :wink: (pewnie przetestowali jeden i koniec)

Ewentualnie

http://allegro.pl/item170068299_amd_athlon..._gwarancja.html

 

mysle ze nie warto przeplacac za kota w worku od 4speed, jesli bede kupowal to na pewno nie od niego bo ma zawyzone ceny w swoich wszystkich aukcjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

N allegro napewno cos sie znajdzie trzeba tylko bys cieprliwym i czekac az ktos wystawi ale to mozna czekac 1h lub 2 tygodnie takze.....

A wogule to sporo osob zmienia na c2d ;-)

 

no właśnie jak to jest (można pisać na priv żeby śmietnika nie robić ewentualnie)

warto zamawiać c2d albo x2 4200 pod 939

w sumie to wziąłem testowo 5 sztuk i poszły.... w 6 godzin :)

jak ktoś jest w temacie to proszę o radę - bede zamawiał towar i mam zamiar znowu wyłuskać trochę E4 SD - ale by wtedy było szaleństwo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie jak to jest (można pisać na priv żeby śmietnika nie robić ewentualnie)

warto zamawiać c2d albo x2 4200 pod 939

w sumie to wziąłem testowo 5 sztuk i poszły.... w 6 godzin :)

jak ktoś jest w temacie to proszę o radę - bede zamawiał towar i mam zamiar znowu wyłuskać trochę E4 SD - ale by wtedy było szaleństwo :)

 

 

jak bedziesz mial E4 to od razu biore, wtedy wal na priva, gotowka grzeje sie na koncie:) dwurdzeniowce na razie za drogie, venice stare i mam z nimi przykre doswiadczenia wiec jedyna rozsadna propozycja to andiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, ale jak bedzie np. 5 sztuk to myslicie, ze pojda za 300zl? :lol:

 

Bedzie wojna i zapewne cena dojdzie do 4 stowek(prosta zasada "kto da wiecej").

 

 

ps. marek_voodoo jak zasady kupna pozostaja te same to zamawiam jednego :-P

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w jednym sklepie za 220 zł taki oto ciekawy okaz:

 

ADA3500DAA4BN

CAB1E 0641DPMW

xxxxxxxxxxxxxxxx

 

Tak, wiem, że to 3500+, ale czy to jest to, co mi się wydaje, że jest? :D :D :-P

 

Ps.: Nabyłem go dla kumpla i w tygodniu trochę pomęczę.

 

EDIT: Fajnie by było gdyby istaniał jakiś prosty mod do odblokowania drugiej połowy kaszy wtym procku. Ale ostatecznie to raczej nie jest duża strata :)

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...