Skocz do zawartości
acrobat13

Wszystko O San Diego 3700+

Rekomendowane odpowiedzi

Ja po dłuższej nieobecności i nawet zmianie mobo z Asusa na DFI powiem że jedyne co udało mi sie wywalczyć z moim E4 z serii KAB1E 0631 GPMW to 3Ghz z ustawieniem w Biosie 1.40 a w CPU-Z pokazuje 1.37.DFI zawyża dość mocno Vcore wiec myśle(mam głęboka nadzieje) ze tak naprawdę jest to 3Ghz w 1.38.Smutno mi :lol2: że niektóre E6 chodzą na 1.325 a moj niby extra super hiper tydzien jest nieco odstaje od tego szaleństwa. Ale cóż ,jest 3ghz?Jest! :wink:

 

 

 

P.S

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Tylko wiecie że ta choroba(o/c) potrzebuje silnego antybiotyku :lol2: W moim przypadku było by to te 1.35 i 3ghz :wink:Dalej jestem chory :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w jednym sklepie za 220 zł taki oto ciekawy okaz:

 

ADA3500DAA4BN

CAB1E 0641DPMW

xxxxxxxxxxxxxxxx

 

Tak, wiem, że to 3500+, ale czy to jest to, co mi się wydaje, że jest? :D :D :-P

 

Ps.: Nabyłem go dla kumpla i w tygodniu trochę pomęczę.

 

EDIT: Fajnie by było gdyby istaniał jakiś prosty mod do odblokowania drugiej połowy kaszy wtym procku. Ale ostatecznie to raczej nie jest duża strata :)

Eh, a ja myślałem, że chociaż jakieś małe poruszenie w temacie wywołam <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh, a ja myślałem, że chociaż jakieś małe poruszenie w temacie wywołam <_<

Wykastrowany SanDiego? Pierwszy raz słyszę :D Gdyby nie oznaczenia, to rzekłbym, że to Venice. I jak, sprawdzałeś podatność na MHz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aja sie nie przejmuje Vcore w biosie mam 1.350 a cpu-z pokazuje 1.39 (11x273) i tempy w stresie nie sa takie wysokie wiec spokojnie zostawiam takie ustawienia .

Akurat Asusy zaniżja mocno Vcore-wiem bo miałem juz 2 mobo od asusa i na każdej tak było.Daj na default to dopiero będziesz miał 1.35.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat Asusy zaniżja mocno Vcore-wiem bo miałem juz 2 mobo od asusa i na każdej tak było.Daj na default to dopiero będziesz miał 1.35.

może i zaniżaja napiecia co i tak nie zmienia faktu ,ze jak ustawie w biosie 1,325 czy 1,350 (nie mam opcji default w biosie) to i tak cpu-z czy everest pokazuje 1,392 takze jak wczesniej mowilem nie przejmuje sie tym az tak bardzo (w sumie bez róznicy czy ustawie 1,32 czy 1.35 temperatury mam od 43 w idle do max 54 w stresie )

post-144341-1173251235_thumb.jpg

post-144341-1173251318_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po dłuższej nieobecności i nawet zmianie mobo z Asusa na DFI powiem że jedyne co udało mi sie wywalczyć z moim E4 z serii KAB1E 0631 GPMW to 3Ghz z ustawieniem w Biosie 1.40 a w CPU-Z pokazuje 1.37.DFI zawyża dość mocno Vcore wiec myśle(mam głęboka nadzieje) ze tak naprawdę jest to 3Ghz w 1.38.Smutno mi :lol2: że niektóre E6 chodzą na 1.325 a moj niby extra super hiper tydzien jest nieco odstaje od tego szaleństwa. Ale cóż ,jest 3ghz?Jest! :wink:

Hmm, to i tak niezle. U mnie na firmowym (E4 + MSI Neo2) do 11x275 (3025MHz) potrzebuje sporo wiecej (cpu-z 1.456 - 1.472) :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze jak ustawie w biosie 1,325 czy 1,350 (nie mam opcji default w biosie) to i tak cpu-z czy everest pokazuje 1,392

Mam co prawda inną płytę ale problem był podobny - jakiekolwiek w biosie ustawiłem vcore to i tak cpuzety/everesty/itd... pokazywały 1,34-1,36v, odinstalowałem sterownik cpu amd, zainstalowałem ponownie i jest ok czyli jak ustawię w biosie tak mi pokazują programy w windowsie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem dzisiaj San Diego 4000+ E6 od Pana Marka ( marek_voodoo )

 

powiem krotko... 3ghz bez zmiany napiecia :) ... dalej jeszcze nie testowalem.

 

POLECAM!

 

 

mam tez informacje ze do okolo tygodnia bedzie kolejna partia procków SD 4000 u Pana Marka... :)

Edytowane przez pr1nce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz jakis czas temu kupowalem od Marka_Voodoo SD 4000+ E4, ale od razu po wlozeniu procka do kompa padla mi plyta glowna i 2 tygodnie byla w serwisie. Procek robi 3 ghz na default napieciu, wiec jest dobrze. Bardziej nie krecilem, bo tyle mi starcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@majaboss

 

To nie jest temat do zadawania takich pytan, masz dzial Kupie,

lub wal PM do tych co tu sprzedawali takie SanDiego.

 

Poza tym mozesz zaryzykowac i brac 4000+ na E-6, tez kilku osoba ladnie sie podkrecily.

Edytowane przez kardas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@majaboss

 

To nie jest temat do zadawania takich pytan, masz dzial Kupie,

lub wal PM do tych co tu sprzedawali takie SanDiego.

 

Poza tym mozesz zaryzykowac i brac 4000+ na E-6, tez kilku osoba ladnie sie podkrecily.

 

myslę iż jutro lub czwartek będę maił E6 - no użytkownicy tego forum zrobili na nich 3 giga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dowiedzialem ze ze to nie Sandiego tylko OPTERON 144 CACJE0607 EPAW ...wiec niewim czy tu znajde do optrona te oznaczenia http://www.forumdeluxx.de/forum/showthread...threadid=225074 :(

http://www.amdgeeks.net/steppings/OSA146DAA5BN

tutaj jest

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showth...11&page=200

 

POST 12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zapewne prawdopodobienstwo, ze bedzie sie dobrze krecic jest takie same jak innych prockow E6 4000+ na allegro?

 

o prawdopodobieństwie tamtych procków ciężko mi mówić bo nie wiem jak to praktycznie wygląda

 

biorąc pod uwagę analizę statystyczną w ogólnie rozumianym pojęciu:

można by przyjąć ze z serii E4 nawet 80-90% procesorów mieści sie w gaussowskiej granicy dobrego OC

co do E6 które sa tak niezbyt docenianie ta granica sięga nawet 60 procent

myśli iż jest to i tak bardzo dobry wynik zważając iz próg tolerancji przyjęty za "dobre OC" to jest 2-9-3 giga....i to juz koniec mojego malutkiego wykładziuku na temat rozkładu prawdopodobieństw

(ciekawe czy ktos to dobrze policzył - musiał bym miec więcej danych do analizy :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o prawdopodobieństwie tamtych procków ciężko mi mówić bo nie wiem jak to praktycznie wygląda

 

biorąc pod uwagę analizę statystyczną w ogólnie rozumianym pojęciu:

można by przyjąć ze z serii E4 nawet 80-90% procesorów mieści sie w gaussowskiej granicy dobrego OC

co do E6 które sa tak niezbyt docenianie ta granica sięga nawet 60 procent

myśli iż jest to i tak bardzo dobry wynik zważając iz próg tolerancji przyjęty za "dobre OC" to jest 2-9-3 giga....i to juz koniec mojego malutkiego wykładziuku na temat rozkładu prawdopodobieństw

(ciekawe czy ktos to dobrze policzył - musiał bym miec więcej danych do analizy :) )

 

 

Statystyki statystykami i prawdopodobienstwo prawdopodobienstwem, ja jestem pewien ze chce kupic procka u Ciebie i czekam na niego jak na zbawienie, jesli bedziesz je juz mial prosze o telefon 667743166 ok?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w jednym sklepie za 220 zł taki oto ciekawy okaz:

 

ADA3500DAA4BN

CAB1E 0641DPMW

xxxxxxxxxxxxxxxx

 

Tak, wiem, że to 3500+, ale czy to jest to, co mi się wydaje, że jest? :D :D :-P

 

Ps.: Nabyłem go dla kumpla i w tygodniu trochę pomęczę.

 

EDIT: Fajnie by było gdyby istaniał jakiś prosty mod do odblokowania drugiej połowy kaszy wtym procku. Ale ostatecznie to raczej nie jest duża strata :)

Odpaliłem to cudo: na dzieńdobry 3ghz i 1.35V full stable :D

Niestety Biostarek a9a i 1gb Goodram ne pozwoli mu rozwinąc w pełni skrzydeł.

Tempy to 42-43 stopni tylko!!!!

CPU-Z widzi go jako SanDiego E4 z 512kb kaszy

Everest widzi go jako "SanDiego-512 s939" :)

I ciekawostka: TCaseMax = 65 stopni !!!!

 

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że proc-nówka kosztował 220zł. Kto pochwali się lepszym stosunkiem możliwości/cena ? :D :D :D

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem to cudo: na dzieńdobry 3ghz i 1.35V full stable :D

Niestety Biostarek a9a i 1gb Goodram ne pozwoli mu rozwinąc w pełni skrzydeł.

Tempy to 42-43 stopni tylko!!!!

CPU-Z widzi go jako SanDiego E4 z 512kb kaszy

Everest widzi go jako "SanDiego-512 s939" :)

I ciekawostka: TCaseMax = 65 stopni !!!!

 

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że proc-nówka kosztował 220zł. Kto pochwali się lepszym stosunkiem możliwości/cena ? :D :D :D

Rzeczywiscie bardzo ciekawy procek :blink: Teraz powiedz ładnie wszystkim gdzie go kupileś :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Statystyki statystykami i prawdopodobienstwo prawdopodobienstwem, ja jestem pewien ze chce kupic procka u Ciebie i czekam na niego jak na zbawienie, jesli bedziesz je juz mial prosze o telefon 667743166 ok?.

takie rzeczy to na pw, teraz kazdy ma twój nr i rozdzwonią się fanki i fani ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie rzeczy to na pw, teraz kazdy ma twój nr i rozdzwonią się fanki i fani ;)

 

 

jak maja cos co kreci sie do 3 Ghz bez zmiany napiecia lub z niewielkim podniesieniem, na sprzedaz za nie wiecej jak 320 zl to czekam na kazdy telefon:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak maja cos co kreci sie do 3 Ghz bez zmiany napiecia lub z niewielkim podniesieniem, na sprzedaz za nie wiecej jak 320 zl to czekam na kazdy telefon:D

 

PROCKI DOTARŁY !!!!

Athlon 4000 ADA4000DKA5CF

LCB9E 0642 TPMW cena 310 zł - oczywiście nowe + gwarancja

 

seria E6 ale jak pzregladąłme neta to na seraich TPMW nawet smigały

http://www.amdgeeks.net/overclock/392

 

 

Athlon 3700 ADA3700DKA5CF

LCBBE 0630 GPMW

również seria E6 ale cena 255 zł

 

jak cos to 662567585 lub priv

posty co do jakości moich procków sa wcześniej

 

PRZESYŁKI BARDZO DOBRZE ZABEZPIECZONE

 

mam nadzieje ze admin tego postu nie bedzie sie denerwował na mnie gdyż wielu użytkowników czekało na te informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie bardzo ciekawy procek :blink: Teraz powiedz ładnie wszystkim gdzie go kupileś :wink:

Po całodziennym katowaniu go Primem, S&M i 3dSmarkiem 2003 stwierdzam, że 3GHz robi stabilnie na obniżonym napięciu (1.325V). Proc zachowuje się lepiej niż mój SD4000+ E4 z 31 tygodnia 2006 (nie testowałem jego max na 1.325V ale już wiem, że poleci więcej niz mój 4000+ na tym napięciu). Wszystko to na biostarze a9a za 200zł :) (Podczas gdy mój SD4000+ leci na DFI).

 

Myślę, że to nie przypadek - to po prostu E4 z 41 tygodnia (ciekawe wogóle, czy ktoś na tym forum może się pochwalić jeszcze późniejszym E4!!!???)

Procka zakupiłem 2 tyg. temu, ale jak coś to dla forumowiczów byłbym gotów poszukać jeszcze czegoś o podobnych oznaczeniach... :)

Jak coś to na PM oczywiście.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi, czy ktos z was robil moze OC na 939 3500+ SAN DIEGO z Cache512 KB na E4??? bo widze ze sie pojawilo kilka sztuk aha i jak jest roznica wydajnosci miedzy 3700 z 1MB a a 3500 z Cache512 KB ???

Proszę Cię... Przeczytaj sobie 2 posty powyżej.

Co do różnicy - są raczej pomijalne (wygoogluj coś sobie) SD3500+ za to jest chłodniejszy względem a4000+ w stresie o 8 stopni. Nie wiem czy to zasługa mniejszego keszu, czy lepszego przylegania heatspreada, czy po prostu inaczej skalibrowanego czujnika (testowano na róznych mobo).

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi, czy ktos z was robil moze OC na 939 3500+ SAN DIEGO z Cache512 KB na E4??? bo widze ze sie pojawilo kilka sztuk aha i jak jest roznica wydajnosci miedzy 3700 z 1MB a a 3500 z Cache512 KB ???

Nie robiłem testów na SD 3500, ale szczerze mówiąc porównywałem AMD 3000+ i SD 3700, obydwa proce wykręciłem do tego samego poziomu (2600 MHz) i w syntetykach nie było żadnej różnicy.Minimalną mozna było odczuć w grach na korzyść SD oczywiście, nie była jednak ona znacząco duża.

Jak widać 1 MB cache niewiele daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...