Skocz do zawartości
acrobat13

Wszystko O San Diego 3700+

Rekomendowane odpowiedzi

Fortron Fortronowi nierówny. 400W to może on ma tyle, że większość tej mocy oddać potrafi z linii 5V. A pojedyncza linia 12V z 15A to trochę mało - współczesne zasilacze 300W wyciągają z niej więcej (i to zazwyczaj dużo więcej!!!). To po prostu bardzo stara konstrukcja, przystosowana do kompów z minionej epoki... Dobrze, że tego sempa ciągnie.

no tak, przyznam, ze nie znam dokladnej specyfikacji tej zasilki, sam uzywalem fortronka 350W z linia 12V wynoszaca 19,5A i jakies tam oc sie robilo Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, przyznam, ze nie znam dokladnej specyfikacji tej zasilki, sam uzywalem fortronka 350W z linia 12V wynoszaca 19,5A i jakies tam oc sie robilo

i jak otrzymal ktos juz moze , tego procka z serii E6 od Marka_Voodo??? bo ja caly czas czekam... poczta polska jak zwykle sie opznia

:(

ps.

moja specyfikacja zasilacza jest tu ;) Dołączona grafika

 

sorrka ze troszke zeszlem z tematu zwiazanego z San Diego :(

Edytowane przez majaboss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, przyznam, ze nie znam dokladnej specyfikacji tej zasilki, sam uzywalem fortronka 350W z linia 12V wynoszaca 19,5A i jakies tam oc sie robilo Dołączona grafika

To byl cyba Fortorn 350 mdn :wink:

 

Majaboss>>>A co do samego zasilacza to troche ma za słaba dwunastke tylko 180W :sad:

Zdecydowanie lepszy bylby modecom mc 350/amacrox 400pnf (to samo co mc tyle ze lepsze wykonanie)

Edytowane przez PawloHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak otrzymal ktos juz moze , tego procka z serii E6 od Marka_Voodo??? bo ja caly czas czekam... poczta polska jak zwykle sie opznia

 

juz są posty od uzytkowników :

 

Tobas1 (22) (Kupujący) Pozytywny czw 22 mar 2007 10:40:51 CET 176523271

Wszystko w porządku, procesor I klasa, tranzakcja bez zarzutów, polecam !!!!! i Pozdrawiam

 

jego mail o osiągi :

"Procesor dostałem dziś rano i nie robiłem długich testów ale bez

problemu 2.9GH wykręciłem ale na moim gigabycie NF4 sli ciężko będzie

wyciągnąć więcej, pamięci też troszkę ograniczają ale myśle że koło 3.2

pewnie by się udało wycisnąć a tak to Procesor I klasa bardzo dziękuję i

pozdrawiam"

 

 

to chyba dobry wynik i do tego wszystkie sa z tej samej serii choć to nie daje gwarancji ze wszystkie sie bardzo dobrze kręcą :)

 

...bardzo bym prosił o nie pisanie jeszcze do tego pana miali co i jak z potwierdzeniem tych osiągów

postaram sie go namówić do dokładniejszego OC i ewentualnych postów na forum (poprostu jak wszyscy zaczną pisac to sie zniechęci)

bede informował o osiągach i na jakich parametrach je otrzymał

Edytowane przez marek_voodoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.75V na Venice, nom tego to raczej nie zniesie. Ostatnio padły 2 czy 3 sztuki na forum pry pracy na codzień na 1.55-1.65V. Lepiej poczytaj i się zastanów bo szkoda proca.

sam dawalem 1,9v vinniemu a na codzien przez rok chodzil na 1,6v wiec nie gadaj glupot.

 

to topic o procach a nie o zasilkach ludzie. a jak widze niektore posty typu ze im wyzsze htt tym wyzsza wydajnosc to az na lzy bierze...

 

ile max na WC na sd e4 ktos pociagnal? u mnie 3240mhz@1,55v i temp w stresie juz 50C siega, za cieplo mu :(

Edytowane przez kooboos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj listonosz przyniosl mi zamowionego San Diego 4000+ E6. Przy 2,9Ghz 1,4v orthos wysypuje sie po 18 minutach. Niestety musze zrobic vmoda na plycie, by moc puscic wiecej papu prockowi. Poszukam teraz stabilnego taktowania.

 

Jaka macie temperature w spoczynku? U mnie przy 2,9Ghz 1,4v jest 37-38* i nie wiem czy przypadkiem pasty zle nie nalozylem.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawilem 2,8ghz (234x12) przy 1,4v i 3,5h orthosa przezyl bez problemu. Szkoda, ze bez vmoda nie moge mu podniesc juz napiecia. Temperatura max. 50*C, wiec nie tak duzo. Martwi mnie tylko to 38*c w spoczynku.

 

Nie jest tak zle z tymi E6.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a oto moje wyniki procesora E6 kupionego od Marka_Voodo :) ,jest to chyba najlepsza seria z parti e6 ..procek poszedl bez problemu na 3000MHz na niskim napieciu :) testy robione byly na DFI

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

aha testy procka robilem tez w 3dmarkach ,przeszlo stabilnie cale smarki ,w sp2k4 test zalaczony byl na 18 minut tyllko,,,bo musialem z przyczyn osobistych wylaczyc kompa :(

Edytowane przez majaboss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielki come back tomana :) . W moje ręce trafiła partia San Diego, nowych procesorów objętych gwarancją OEM producenta. Są to San Diego E4, model 3500+, w porówaniu z 3700+ różnią się tylko cache (1024 i 512), podkreślam tylko, ponieważ kręcą się identycznie jak nie lepiej od 3700+ których także miałem w swoich łapkach parę sztuk. Procesory sprzedawał będe na allegro, nauczony doświadczeniem z forum, że ludzie tutaj lubią kręcić nosem wybrzydzać, tam prcesor napewno dostanie swoją cenę. Dla uzytkowników forum 2% zniżki, oczywiście w przypadku wygranej aukcji.

 

Żeby nie być gołosłownym, oto najsłabasz sztuka z mojej kolekcji:

 

Dołączona grafika

 

Edit Edit Edit :D wrOC Crew Alive :D

Edytowane przez toman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, moge jedynie gdybać, cenę ustanawia allegro i popyt na takie procesory. Podkreślam, że interesuje mnie aspekt zarobkowy, także nie będe chciał oddać cepa za bezcen. Właśnie przygotowuje aukcję, wkrótce pojawi się link.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

nie wiem, moge jedynie gdybać, cenę ustanawia allegro i popyt na takie procesory. Podkreślam, że interesuje mnie aspekt zarobkowy, także nie będe chciał oddać cepa za bezcen. Właśnie przygotowuje aukcję, wkrótce pojawi się link.

no tak, chyba nikt nie sprzedaje dla przyjemnosci tylko dla zysku. spodziewam sie ceny w okolicach 250zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

ehh jak ty mnie rozpieszczasz ;)

3700+ kosztują ponizej 250zl. stawiam ze wyzsza cene uzyskasz jesli dasz pewne gwarancje OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwne, moje posty znikają, mogę się tylko domyslać za czyją to sprawką :blink: . Rybcia, jeśli tylko zaproponujesz dobrą kaskę wszystkie moje procki mogę sprawdzić ppod kątem cold bug'a.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwne, moje posty znikają, mogę się tylko domyslać za czyją to sprawką :blink:

Pewnie dlatego że od reklamowania się jest dział giełda a nie ten, procentów nie dostałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

to moj pierwszy post na forum i pewnie nie ostatni

i odrazu mam problem mianowicie...

chce kupic AMD na san diego tak jak w temacie tylko zastanawiam sie nad modelem

 

sa dwie aukcje

1. http://allegro.pl/item179817779_amd_athlon...ego_sh_e4_.html

3500 z mniejszym keszem ale za to rewizja E4

 

i

 

2. http://allegro.pl/item180201499_amd_athlon...elacja_o_c.html

3700 z 1mb keszem i teoretyczne gwarantowanie OC jeszcze rpzedzwonie do nich aby sie upewnic...bo w aukcji pisza ze 2.9 bez zmienieniania napiecia

 

i teraz pytanie ktory brac?

3500 rewizja E4

czy

3700 od 4speed.pl?

Edytowane przez janekbossko84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze to ja wogole pierwszy raz o SD 3500+ slysze.. ;) czy te 512kb cache roznicy znaczaco wplywa na ich wydajnosc? :) czy do 3GHz 1.45 V wystarczy AC 64 PRO @ 5v? :)

Nie wpływa znacząco ;) Bym powiedział, że różnica jest znikoma. Do tego CPU z 512kb kaszu się mniej grzeje.

Freezer @ 5v będzie, aż za dobry ;) U mnie Freezer w IDLE smigał na pasywie (max temp 34*), w stresie miał 1.4k rpm i max temp ~42* ;)

 

@janekbossko84

Bierz 3500+ :)

Edytowane przez Free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bralbym tego 3500 ale nikt mi w tej aukcji nie gwarantuje OC :(

chociaz rewzija E4 bardzo mnie kreci ;)

 

a w 4speed.pl pisza ze idzie do 2.9 spokojnie ich 3700 ehhh

 

takich dylematow nie mialem od kiedy kupilem 15 lat temu 386SX i 4 mb ramu...a rzucac moneta nie bede bo szkoda kasy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...