Skocz do zawartości
acrobat13

Wszystko O San Diego 3700+

Rekomendowane odpowiedzi

bralbym tego 3500 ale nikt mi w tej aukcji nie gwarantuje OC :(

chociaz rewzija E4 bardzo mnie kreci ;)

 

a w 4speed.pl pisza ze idzie do 2.9 spokojnie ich 3700 ehhh

 

takich dylematow nie mialem od kiedy kupilem 15 lat temu 386SX i 4 mb ramu...a rzucac moneta nie bede bo szkoda kasy :(

Nie ma co się zastanawiać - bierz 3500+ na SD. Nie ma wprawdzie gwarancji o/c ale prawda jest taka, że musiałbyś mieć pecha, żeby O/C było słabe.

"Selekty" z 4speeda to bujda na resorach, idę o zakład, że nie mają tych procków nawet w sklepie - czekają na dostawę. Oczywiście nie przeszkadza im to, żeby pisać o O/C tych procków.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie sklaniam sie caly czas ku 3500 ;)

 

rozmawialem z urzytkownikiem konkurencyjnego forum i on ma wlasnie z 4speed.pl tego gwarantowanego i co sie okazuje idzie mu spokojnie na stokowym napieciu 3 Ghz...i z tego co wiem nie jest to troll forumowy :E

 

BTW

napsalem maila do speeda i tego drugiego sklepu z 3500 w sprawie podkrecalnosci czy sprawdzali i jaka jest gwarancja podkrecalnosci procsorow...

ciekawe co odpisza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napsalem maila do speeda i tego drugiego sklepu z 3500 w sprawie podkrecalnosci czy sprawdzali i jaka jest gwarancja podkrecalnosci procsorow...

ciekawe co odpisza ;)

Chyba nie myślisz że jakikolwiek sklep sprzedający mnóstwo części komputerowych i elektronicznych będzie powoływał sztab do sprawdzania o/c w poszczególnych procesorach. Nie bronię speeda ani podobnych, oczywiście uważam że pisząc o tym gwarantowanym o/c szacują to tylko i wyłącznie na zasadzie statystyki albo głupot wyczytanych w necie. Panowie, nie ma co kombinować do przesady, loteria co się trafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie myślisz że jakikolwiek sklep sprzedający mnóstwo części komputerowych i elektronicznych będzie powoływał sztab do sprawdzania o/c w poszczególnych procesorach. Nie bronię speeda ani podobnych, oczywiście uważam że pisząc o tym gwarantowanym o/c szacują to tylko i wyłącznie na zasadzie statystyki albo głupot wyczytanych w necie. Panowie, nie ma co kombinować do przesady, loteria co się trafi.

 

witam

ja apropo OC i statytyki - kilkadziesiat popstów wcxzesniej pisałem o tym ale powiem że życie i matematyka czasem płata figle :)

otóż takiej statystyki na E6 sie nie spodziewałem - znacie mnie juz i wiece ze troche juz tu na forum ludzi ode mnie kuiło E4 ale zobaczcie co wyszło ZE WSZYSTKICH E6 z jedej serii - mam info od wszystkich kupujących i Ci co kręcili to wszytskie robia 3000 lub niewiele mniej - podaje to jaklo ciekawostke bo trochę to psuje mit E6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ja apropo OC i statytyki - kilkadziesiat popstów wcxzesniej pisałem o tym ale powiem że życie i matematyka czasem płata figle :)

otóż takiej statystyki na E6 sie nie spodziewałem - znacie mnie juz i wiece ze troche juz tu na forum ludzi ode mnie kuiło E4 ale zobaczcie co wyszło ZE WSZYSTKICH E6 z jedej serii - mam info od wszystkich kupujących i Ci co kręcili to wszytskie robia 3000 lub niewiele mniej - podaje to jaklo ciekawostke bo trochę to psuje mit E6

hmm tn co z 2400 na 3000 ? to nei jest nawet 30%. A venice 3000 na ile sie krecily na 2,7ghz kazdy z pierwszych seri . A mily bazowo 1,8ghz a to jest 50% ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm tn co z 2400 na 3000 ? to nei jest nawet 30%. A venice 3000 na ile sie krecily na 2,7ghz kazdy z pierwszych seri . A mily bazowo 1,8ghz a to jest 50% ;]

wporządku ale ja nie pisze o procentowych możliwościach danych modeli a o tym ze...nie taki E6 straszny jak o nim piszą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cóż, E4 też nie zawsze był cudem, jego wersje z 2005r bywały padaczkowate... 2500-2600 i często szlus.. bardzo fajnie ze najnowsze serie e6 kręcą się ładnie,pytanie czy to jedna/kilka serii przypadkiem, czy też dopracowali technologię i już tak będą się kręcić.Bo co do e4 z 2006r to była prawie pewność że będzie 3GHz...

Co do procentowego OC... tego nie można tak porównywać, ze pierwsze A3000+ robiły 2700... każda technologia ma swój kres, dla a64 to ok 3ghz właśnie ..., ZAWSZE procesory najniższe kręcą się najlepiej bo tu jest tylko rozrzut jakościowy, nie ma górnej granicy technologicznej...no i oczywiście pomyśl ile kosztowały te super pierwsze venice...1000zł?a płyta do nich? drugie tyle?

No cóż, technologia idzie do przodu i A64 to już właściwie low end:) cieszmy się tym co mamy i że nie jest tak źle jakby mogło być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, technologia idzie do przodu i A64 to już właściwie low end:) cieszmy się tym co mamy i że nie jest tak źle jakby mogło być.

Cenowo A64 to zdecydowany low end. Ale jak się ma sprawa w konfrontacji z rzeczywistym wykorzystanie procka? A no tak, że zwykły Kowalski nawet nie odczuje różnicy między A64 @3ghz i C2D @3ghz. W benchmarkach i owszem, w jakiś specjalistycznych zastosowaniach - owszem. Ale jeśli komputer wykorzystywany jest w celach biurowo-internetowo-multimedilnych to wielkiej różnicy nie będzie (nawet w nowych grach wąskim gardłem będzie karta). Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....A no tak, że zwykły Kowalski....

Zwykły Kowalski będzie miał A64 na 1.8, 2.0, 2.2GHz albo C2D na 1.8, 2.1, 2.4GHz ;)

 

Ale racja że gigantycznej różnicy nie zauważy, choć w grach C2D pare klatek daje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam PROBLEM

 

Coś zmienia mi div pamięci. Pożyczyłem od kumpla San Diego. W biosie ustawione na 166, everest pokazuje 157 :|. Robiłem clear cmos. Ofkoz def 200x11, przy o/c 273x11 214 MHz :|

 

Dołączona grafika

 

BTW na swoim Venice miałem 9x270 i 221 MHz. Co jest grane? :mur:

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś zmienia mi div pamięci. Pożyczyłem od kumpla San Diego. W biosie ustawione na 166, everest pokazuje 157 :|. Robiłem clear cmos. Ofkoz def 200x11, przy o/c 273x11 214 MHz :|

Wszytstko jest dobrze, na mnożniku 11 dzielnik 166MHz dzieli przez 14 ;)

 

BTW na swoim Venice miałem 9x270 i 221 MHz. Co jest grane? :mur:

Na mnożniku 9 dzieli przez 11 ;)

 

Wszystko jest normalnie, nie ma się co martwić. Poprostu tak jest i tego nie zmienisz, na niektórych płytach/biosach dzielnik 166 dla mnoznika 11 moze dzielic tez przez 13, roznie bywa.

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość f.e.a.r.

Biosu innego nie ma.

Przestawilem ale dziwne jest dla mnie to bo od meerona procek powinien robic na 1,325 3ghz a u mnie (wedlug wskanikow) robi na 1,425. Tak samo na venicu mi zanizal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biosu innego nie ma.

Przestawilem ale dziwne jest dla mnie to bo od meerona procek powinien robic na 1,325 3ghz a u mnie (wedlug wskanikow) robi na 1,425. Tak samo na venicu mi zanizal.

proponuje sprawdzic miernikiem vcore dla cpu, moze to czujnik plyty przeklamania robi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

A ja ostatnio kupiłem z 4speeda tego sandiego 3700 E6. No i mile zdziwienie bo 3000Mhz na 1.4V. Chłodzony Scythe Mine, pasta arctic silver. Komp chodzi 24h. Pozdrawiam

a ja zakupilem 4000+@ 3ghz z tym, ze jest jeden problem: procesor lapie odrazu temp okolo 50 stopni(pod obciazeniem) - mowie o core temp. stawiam ze ma krzywa czapke czy moze po prostu one sie az tak mocno grzeja?(chlodzenie scythe infinity + pasta zalmana)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesmaruj go jeszcze raz.Troche nie tak z tymi temperaturami.U mnie na fryzjerku,ktory chodzil na 900obr. bylo maks 46 stopni,a pasta to as5.Czapka w jeden dzien chyba sie nie zdeformowala :D .Zreszta zobacz na screena,ktorego Ci poslalem,ze 43 stopnie i prime chodzilo w tle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

Przesmaruj go jeszcze raz.Troche nie tak z tymi temperaturami.U mnie na fryzjerku,ktory chodzil na 900obr. bylo maks 46 stopni,a pasta to as5.Czapka w jeden dzien chyba sie nie zdeformowala :D .Zreszta zobacz na screena,ktorego Ci poslalem,ze 43 stopnie i prime chodzilo w tle.

spoko, tyle ze ja mowie o temp core temp :) zreszta niewazne, procek znalazl nowego nabywce juz:) jak doślą Ci gwarę to daj znac, bede wdzieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi,

pilnie potrzebuje informacji dotyczących seri ADA3700DAA5BN -czyli E4 ale roki i tydzien produkcji? KACAE 0549BPMW - czy ktosz Was wie jak bedzie z O/C ? Sprzedajacy twierdzi ze do 3Gb bez problemu na lekko podbictym napieciu.

 

HELP

Edytowane przez Oli20053

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sprawdzales ile na wiekszym napieciu ci idzie? :D

jeszcze nie, ale obiecuje poprawe.

mysle ze 3250MHz jest do zrobienia,

za to wiem, ze 3GHz robi na 1,25V :lol:

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...