Skocz do zawartości
acrobat13

Wszystko O San Diego 3700+

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam pytanie do Was: czy te wasze testy są robione w normalnych warunkach, tj. z zamkniętą budą i bez wykorzystania wspomagaczy w stylu otwarte okno itd??

 

Bo ja na moim SD E4 (!) teraz podchodzę do 2.9ghz na 1.4v SuperPi 32M przeszło, SP2004 (stress CPU) właśnie sobie leci od 15min, tylko, że mam okno otwarte i nieco chłodno w pokoju (temperatura procka: 48C, chłodzenie to pentagram 100AlCu, czyli nic specjalnego). Dlatego nie wiem, czy jest się z czym chwalić i niewiem czy metoda "na okno" to powszechnie stosowany sposób...

Mialem Pentagrama 80CU i powiem ci ze temp nie byly za ciekawe, przesiadlem sie na boxa !!! i spadek o ok 5st, potem na forum powiedziano mi ze orb'y kompletnie nie nadaja sie na chlodzenie prockow z IHS'em, najlepsze rezultaty uzyskuja chlodzenia z HeatPipe (np z tanszych AC Freezer), wiec polecam zmiane padliny (pentagrama) jak znajdziesz kaske. peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos pytal o warunki podczas OC - ja nie stosuje zadnych specjalnych zabiegow, testuje w warunkach codziennej pracy. CO najwyzej podczas poszukiwania max OC rozkrece wentylator na procku na maksa, zeby miec temperatury pod kontrola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwarte okno.. nie! Obudowa zamknieta naturalnie, czasem otwieram zeby chlodniej mu było, ale czy zamknieta czy nie, chodzi stabilnie. Ustawienia 3003mhz to jest to co uzywam na codzien - zadnych problemów do tej pory.

 

Testnalem dzis SP2004:

Dołączona grafika

 

thms to moj drugi nick, zeby nei bylo niedomowien. :)

 

btw temp spadła 2-3*c - polozylem drugi wentyl AC na mojego freezera, bez niego bylo ok 46 (tez stabilnie).

Edytowane przez acrobat13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie wczoraj pobawilem ;)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Dołączona grafika

 

Procek do kupienia - zapraszam ;)

 

Wiem dobrze, ze zasady ustalone na forum to 2h dzialania prime... Jednak nie mialem wczoraj czasu i dlatego jest jak jest. Jesli ktos BARDZo bedzie nalegal to zrobie te 2h, ale w sobote sprzedaje plyte glowna i juz nie bedzie potem mozliwosci testowania.

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ostatecznie mogę podsumować swojego SD na E6. Generalnie nic specjalnego, ale też nie taka straszna padaka (w porównaniu do Venice). 2.9ghz na 1.475V, temperatura w stresie nie dochodzi do 50stopni- myślę, że tak zostawie go na codzień.

 

E4 z tego co widzę w temacie "na codzień" można puścić na 3ghz średnio (niekiedy na 1.35V nawet, rzecz w tym że trzeba później dać dużo papu by zrobił niewiele więcej- dla kikudziesięciu czy nawet 100 mhz to się raczej nie opłaca).

 

Można więc powiedzieć, że E4 to rewizja lepsza (hehe ale odkrycie :D ) jednak jak ktoś trafi E6 to też wielkiej załamki nie ma.

 

Przydałoby się troche wyników E6, bo większość tu to E4 -możnaby zrobić wtedy pełniejsze porównanie obu rewizji.

 

Osobiście jestem bardzo zadowolony, bo przesiadłem się niewielkim kosztem na lepszy sprzęt (bartna @2200mhz +mobo opchnąłem za 567zł

:D , SD+DFI kupiłem za 608zł)

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zamiar kupić SD 3700 OEM

Z mojego Socketowego A Bartona zostanie mi Pentagram Cu100. Ktoś stwierdził w tym temacie, że z SD może on sobie radzić niespecjalnie.

Zostawiać (zawsze to 75 zeta w kieszeni), czy zmieniać? Jak na tym Cu100 ma się sprawa z kręceniem proca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zamiar kupić SD 3700 OEM

Z mojego Socketowego A Bartona zostanie mi Pentagram Cu100. Ktoś stwierdził w tym temacie, że z SD może on sobie radzić niespecjalnie.

Zostawiać (zawsze to 75 zeta w kieszeni), czy zmieniać? Jak na tym Cu100 ma się sprawa z kręceniem proca?

Pentagram moze byc niewiele lepszy od BOXa, bo coolery typu ORB na prockach z IHSem się niezbyt sprawdzają, lepiej spróbuj sprzedać pentagrama i kupic nowego/uzywanego freezera 64pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem do wczoraj 100alcu i zmieniem na fryzjera 64pro. Fryzjer jest wydajniejszy na 1900obrotów od pentagrama na 2900. Temperatura nie przekracza mi 49stopni w stresie (2.9 1.472V) na pentagramie na max obrotach nieraz dochodziło do 52 i to przy 2.8ghz. Oglnie spodziewałem się więcej po fryzjerze jeśli chodzi o wydajność, za to przerósł moje oczekiwania jeśli chodzi o hałas (a raczej jego brak). Acha- spód fryzjera jest jeszcze gorszy niż pentagramów (w sensie gładkości).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jakie oznaczenia na procku (w numerze) muszę zwrócić uwagę,żeby mieć pewność, że to rewizja E4

Czyli jak modelowo ma wyglądać oznaczenie takiego procka (czy BN na końcu o tym decyduje?)

BN ! i wszystko jasne B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurka wodna, a ja mam problemik.

Na 2.9ghz i 1.475V mój SD przechodzi parę godzin PRIME, liczy sobie SuperPi, , 3dmarka w pętli robi, S&M też i wszysko super.

 

A jak włącze sobie film jakiś z dysku to potrafi zaliczyć zwisa po jakimś czasie (wszystko staje, czasami można ruszać kursorem myszy, ale klawira nie reaguje). Co więcej teraz kojarzę, że wcześniej też miałem zwiechę na def, ale zignorowałem to wtedy.

 

Co gorsza nie mogę dalej testować i próbować "wyizolować" ten problem bo znów nie ma mnie w domu i nie będzie być może przez tydzień.

 

Co to może być? Poza nowym prockiem i mobo komputer chodzi na starych, sprawdzonych częściach.

 

 

EDIT: Nie wiem czy to istotne- komputer chodzi na integrze z mobo (DFI rs482) oraz nie instalowałem od nowa windy po zmianie platformy z barton&nForce2 (ale wszysko wyczyściłem driver cleanerem). Poza tymi filmami nie zauważyłem jak narazie innych problemów.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurka wodna, a ja mam problemik.

Na 2.9ghz i 1.475V mój SD przechodzi parę godzin PRIME, liczy sobie SuperPi, , 3dmarka w pętli robi, S&M też i wszysko super.

 

A jak włącze sobie film jakiś z dysku to potrafi zaliczyć zwisa po jakimś czasie (wszystko staje, czasami można ruszać kursorem myszy, ale klawira nie reaguje). Co więcej teraz kojarzę, że wcześniej też miałem zwiechę na def, ale zignorowałem to wtedy.

 

Co gorsza nie mogę dalej testować i próbować "wyizolować" ten problem bo znów nie ma mnie w domu i nie będzie być może przez tydzień.

 

Co to może być? Poza nowym prockiem i mobo komputer chodzi na starych, sprawdzonych częściach.

EDIT: Nie wiem czy to istotne- komputer chodzi na integrze z mobo (DFI rs482) oraz nie instalowałem od nowa windy po zmianie platformy z barton&nForce2 (ale wszysko wyczyściłem driver cleanerem). Poza tymi filmami nie zauważyłem jak narazie innych problemów.

b. prawdopodobne, ze to wina starego systemu!

mialem kompa na 754 z plyta k8ns od gb, plytka padla, tzn od poczatku nie dzialaly w niej ramy w jednym ze slotow, oddalem na gwarancje, wymienili mi na identyczna, nawet rev ta sama, wyobraz sobie ze system czasem walil BSODem

Panowie, robimy dzis konkurs na max screena na procku ?

Wszystkie chwyty dozwolone ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysl nieglupi, ale ja niestety udzialu nie wezme. Moj procek okazal sie byc niezlym dziwakiem - mimo dania mu 1.5V i rozkrecenia chlodzenia na max, nie chce wstac nawet na 280x11 (a na 1.35V robi 275x11). Mozna powiedziec, ze jest to skrajny przypadek zasady, ze E4 kreca sie dobrze do ok. 3 GHz na stocku, ale osiagniecie czegos wiecej jest bardzo trudne.

Teoretycznie moglbym obnizyc mnoznik, ale wtedy musialbym dac ponad 300HTT, zeby pobic aktualny wynik (3025 MHz), a amam wrazenie, ze bylyby z tym problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysl nieglupi, ale ja niestety udzialu nie wezme. Moj procek okazal sie byc niezlym dziwakiem - mimo dania mu 1.5V i rozkrecenia chlodzenia na max, nie chce wstac nawet na 280x11 (a na 1.35V robi 275x11). Mozna powiedziec, ze jest to skrajny przypadek zasady, ze E4 kreca sie dobrze do ok. 3 GHz na stocku, ale osiagniecie czegos wiecej jest bardzo trudne.

Teoretycznie moglbym obnizyc mnoznik, ale wtedy musialbym dac ponad 300HTT, zeby pobic aktualny wynik (3025 MHz), a amam wrazenie, ze bylyby z tym problemy.

A mój SD E6!!!!!!!! spokojnie idzie 280x11 na 1.4V (mniej nie próbowałem) - system ładnie się ładuje, liczy nawet SuperPi (!), ale PRIME wywala się od razu po uruchomieniu. Na 1.5V wytrzymuje chwilkę PRIME (parę minut) i wyrażnie się już grzeje- ok 51stopni. (tymczasem na 264x11 full stable na 1.475 i temp poniżej 50. Tylko z filmami ma problem ale problem ten występuje też na def, a że nie ma mnie w chacie to nie mogę głębiej zbadać sprawy).

 

Wygląda na to, że jak na rewizję E6 trafiła mi się zupełnie przyzwoita sztuka.

 

I teraz mam pytanie. Nie wiem czy można tego procka, podkreślam- na codzień puścić na wyższym napięciu niż 1.5V. Z tego co słyszałem o Venice, przyzwoite max napięcie dla tego procesora (na codzień) to 1.55V. Tyle że SD to przecież nie Venice. Nominalne napięcie dla SD jest mniejsze niż dla Venice. Czy zatem max napięcie dla SD też powinno być mniejsze? A może samo AMD ma coś w tej kwestii do powiedzenia (jeśli tak- za linka byłbym strasznie wdzięczny).

 

 

@COSTI

Rzeczywiście dziwny ten twój proc. Dziwny, że aż za dziwny :) Może zasilacz albo układ zasilający mobo wysiada (z tego co pamiętam to nie masz jakiejś extra do o/c mobo).

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój SD E6!!!!!!!! spokojnie idzie 280x4 na 1.4V (mniej nie próbowałem) - system ładnie się ładuje, liczy nawet SuperPi (!), ale PRIME wywala się od razu po uruchomieniu..........

Zaraz czy dobrze napisales 280x4 niestabilne ?

Czyli plyta !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@COSTI

Rzeczywiście dziwny ten twój proc. Dziwny, że aż za dziwny :) Może zasilacz albo układ zasilający mobo wysiada (z tego co pamiętam to nie masz jakiejś extra do o/c mobo).

Plyta to Asus A8N5X, zasilacza Tagan 430W U15. Ja podejrzewam RAMy, ktore okazaly sie byc zenujace jesli chodzi o OC - jak dam div166 (czyli przy HTT 275 pracuja na niecalym 220 MHz), to komp sie wiesza tuz po starcie tak skutecznie, ze nawet do biosu sie nie da wejsc (bez wzgledu na timingi czy napiecie, dalem max 2.85V i dalej nic), tylko Clear CMOS pomaga :| Sprobuje moze dac div100 i zobacze, czy wtedy procek pojdzie cos dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz czy dobrze napisales 280x4 niestabilne ?

Czyli plyta !

Hehee, nie no chodziło mi o 280x11=3080mhz :) Bład juz poprawiłem, dzięki :)

 

 

Plyta to Asus A8N5X, zasilacza Tagan 430W U15. Ja podejrzewam RAMy, ktore okazaly sie byc zenujace jesli chodzi o OC - jak dam div166 (czyli przy HTT 275 pracuja na niecalym 220 MHz), to komp sie wiesza tuz po starcie tak skutecznie, ze nawet do biosu sie nie da wejsc (bez wzgledu na timingi czy napiecie, dalem max 2.85V i dalej nic), tylko Clear CMOS pomaga :| Sprobuje moze dac div100 i zobacze, czy wtedy procek pojdzie cos dalej.

Tylko z nisko taktowaną pamięcią musisz też uważać. U mnie np., gdy timingi ustawione są na "auto" to wraz ze zmniejszającym się tatowaniem, automatycznie zmniejszają się timingi. Rzecz w ty, że te opóźnienia zmniejszają za bardzo i system potrafi być niestabilny nawet prze pamięciach taktowanych np 166mhz (333efektywnie). Jednak jak ręcznie wymuszę w biosie opóżnienienia defaultowe, to oczywiście wszystko jest ok. Zauważyłem to, jak po przeczytaniu jakiejś "instrukcji podkrcania a64" zacząłem się bawić w sprawdzanie procka- mnożnik na pamięci dałem minimalny i nawet na procesorze na def się wszystko wywalało!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, ze obrazkow nie cytujemy.

 

@acrobat13 - mial byc konkurs na max screena, wtedy chyba nie jest wymagane potwierdzenie stabilnosci, tylko po prostu na ile poszedl ;)

Chodziło mi o weryfikacje na http://valid.x86-secret.com/ .. bo na screenie to moge sobie przerobić na 3,8ghz. 0o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jak się za dużo napisze w jednym poście, to później trudno o odpowiedź na wszystkie poruszanne w nim problemy... Daltego powtórzę pytanko, które mnie nurtuje, może ostatecznie ktoś zna odpowiedź....

 

Nie wiem czy można tego procka, podkreślam- na codzień puścić na wyższym napięciu niż 1.5V. Z tego co słyszałem o Venice, przyzwoite max napięcie dla tego procesora (na codzień) to 1.55V. Tyle że SD to przecież nie Venice. Nominalne napięcie dla SD jest mniejsze niż dla Venice. Czy zatem max napięcie dla SD też powinno być mniejsze? A może samo AMD ma coś w tej kwestii do powiedzenia (jeśli tak- za linka byłbym strasznie wdzięczny).

 

Ps.:

Na pierwszej stronie tematu ktoś nieśmiało napisał o 1.55V, ale nie wiem czy to dotyczy wogóle a64, czy tylko Sd albo Venice, w końcu czy to napięcie do zwykłej pracy, czy do bicia rekordów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...