Skocz do zawartości
acrobat13

Wszystko O San Diego 3700+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jak się za dużo napisze w jednym poście, to później trudno o odpowiedź na wszystkie poruszanne w nim problemy... Daltego powtórzę pytanko, które mnie nurtuje, może ostatecznie ktoś zna odpowiedź....

 

Nie wiem czy można tego procka, podkreślam- na codzień puścić na wyższym napięciu niż 1.5V. Z tego co słyszałem o Venice, przyzwoite max napięcie dla tego procesora (na codzień) to 1.55V. Tyle że SD to przecież nie Venice. Nominalne napięcie dla SD jest mniejsze niż dla Venice. Czy zatem max napięcie dla SD też powinno być mniejsze? A może samo AMD ma coś w tej kwestii do powiedzenia (jeśli tak- za linka byłbym strasznie wdzięczny).

 

Ps.:

Na pierwszej stronie tematu ktoś nieśmiało napisał o 1.55V, ale nie wiem czy to dotyczy wogóle a64, czy tylko Sd albo Venice, w końcu czy to napięcie do zwykłej pracy, czy do bicia rekordów...

Moim zdaniem można bez obawy dać 1.55v na codzien przy zachowaniu temperatury <55c. Proces technologiczny SD jest taki sam jak Venice, więc 1.55v powinno być wartością bezpieczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o weryfikacje na http://valid.x86-secret.com/ .. bo na screenie to moge sobie przerobić na 3,8ghz. 0o

@acrobat13 my na forum musimy sobie przeciez ufac ;]

 

no panowie, co z tymi max screenami, bawimy sie dalej czy wymiekacie i uznajemy ze jestem guru B-)

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
to wyzje zeby was podpuscic i zmobilizowac ;)

a tu screen dla przypomnienia

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@acrobat13 my na forum musimy sobie przeciez ufac ;]

 

no panowie, co z tymi max screenami, bawimy sie dalej czy wymiekacie i uznajemy ze jestem guru B-)

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
to wyzje zeby was podpuscic i zmobilizowac ;)

a tu screen dla przypomnienia

 

Czekamy na weryfikacje. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładne te SD macie :D

Ja jak zwykle mam pecha i mój chodzi na codzień 2.7GHz przy 1.5V.

Wiecej na codzien nie dam bo temp robia sie nieciekawe :/ i uważam że na codzień lepiej nie przekraczać 1.5V w SD, a temp najlepiej żeby były koło 50C, bo TDP dla SD jest niższe niż dla Venice.

 

EDIT:

Mój liczy w 31.80s przy 2.8GHz :P:P

Edytowane przez torque

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo, co tak tu cicho?!

 

Coś na rozruszanie - 'niedzielowa' zabawa z Sandim:

 

3060Mhz / @ 1,375 (!) / 2h SP2004 />

 

Dołączona grafika

 

Enjoy.

 

ps. Nie pościgacie się na max mhz? Ja kolege tylko przebiłem o 25mhz, moze ktos postara sie o 3350 ?:]

Edytowane przez acrobat13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pfff... :P

 

3025 MHz @ 1.325V:

 

 

Dluzej chwilowo nie moge potestowac, bo czas isc na uczelnie - ale w momencie pisania tego posta SP2004 caly czas leci (1,5h na liczniku).

1,325.. CPU-Z dziwnie podaje (tyle ile ja mam na 1,375). Może spróbujesz 3060? Bo przekroczenia wyższe granicy 3000mhz nie jest juz takie łatwe.. Jakie temp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU-Z mi lata w kolko miedzy 1.344 a 1.360. Przy ustawionym 1.35 latal miedzy 1.367 a 1.39, wiec przynajmiej tendencja zachowana :)

Dlatego wlasnie uzywam CoreTemp do pokazywania Vcore.

 

Jednak udalo sie doczekac dwoch godzin w SP2004:

Dołączona grafika

 

Moge sprobowac wyzej, ale to bedzie trudne - o bojach z moim sprzetem mozesz poczytac we wczesniejszych postach.

Bede tez chcial zaatakowac 1.3V przy aktualnych taktach ;]

 

Temperatury - 45-46 stopni w stresie (Arctic Ceramique i Scythe Katana Cu na minimalnych obrotach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jak się za dużo napisze w jednym poście, to później trudno o odpowiedź na wszystkie poruszanne w nim problemy... Daltego powtórzę pytanko, które mnie nurtuje, może ostatecznie ktoś zna odpowiedź....

 

Nie wiem czy można tego procka, podkreślam- na codzień puścić na wyższym napięciu niż 1.5V. Z tego co słyszałem o Venice, przyzwoite max napięcie dla tego procesora (na codzień) to 1.55V. Tyle że SD to przecież nie Venice. Nominalne napięcie dla SD jest mniejsze niż dla Venice. Czy zatem max napięcie dla SD też powinno być mniejsze? A może samo AMD ma coś w tej kwestii do powiedzenia (jeśli tak- za linka byłbym strasznie wdzięczny).

 

Ps.:

Na pierwszej stronie tematu ktoś nieśmiało napisał o 1.55V, ale nie wiem czy to dotyczy wogóle a64, czy tylko Sd albo Venice, w końcu czy to napięcie do zwykłej pracy, czy do bicia rekordów...

Ja od lutego jade na takim napieciu i nic mi sie nigdy złego nie stało.Jak sie przesiadłem na socket 939 i doszły rozne opcje to przez przypadek dałem napiecie 1,64V i szedl ale nie testowałem na takim bo sie balem o spalenie.Teraz mam temperatury w okolicach 46C' w stresie przy AC TT112 i pascie collaboratory..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od lutego jade na takim napieciu i nic mi sie nigdy złego nie stało.Jak sie przesiadłem na socket 939 i doszły rozne opcje to przez przypadek dałem napiecie 1,64V i szedl ale nie testowałem na takim bo sie balem o spalenie.Teraz mam temperatury w okolicach 46C' w stresie przy AC TT112 i pascie collaboratory..

Ja ostatecznie zostałem przy 2.9ghz na 1.475V. Dla 3 ghz potrzebuję właśnie 1.55V. Moim zdaniem nie opłaca się dla 100mhz podnosić tak wysoko napięcie, zwłaszcza na fryzjerze 64pro, na którym temperatura dochodzi do 50stopni (już na 2.9). A przecież zima też kiedyś się skończy (choć jeszcze się nie zaczęła, hehe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety 3025 MHz @ 1.3V sie nie powiodlo - SP2004 po 16 minutach sypnal errorem :|

Heh, za dużo bys chcial. :-P

 

Ja sobie z ciekawosci zapusciłem SD na 3102Mhz, zobaczymy jak pojdzie (vcore 1,375). Co jak co, ale ten procek szczegolnie rev E4 'bije'. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jest tak, jak myslalem - OC procka ograniczaly mi pamieci. Dalem Div100 i od razu weszlo 285x11@1.4V (stabilnosc wlasnie sie testuje).

 

O, wlasnie SP2004 sypnal errorem po 1.5 minuty :( Chyba trzeba timingi pamieci dac na default, i/lub wiecej papu prockowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ustawieniu CL3 i Command rate 2T, przy 285x11@1.4V error byl po 20 minutach. Jak dam 290 przy tym samym napieciu, to wywala sie od razu. Czas na wiecej papu chyba (albo znow mi pamieci jazdy robia... :? ).

 

EDIT: update mojego procka: na 1.5V przy 300HTT winda wstaje, SP2004 wyrzuca blad zaraz po wlaczeniu (powyzej 300 nie wstaje Windows). Schodzac z HTT mam coraz dluzsze czasy na SP2004, ale i tak po kilku minutach jest blad. Wlasnie sie testuje HTT291, zobaczymy, co z tego bedzie.

 

EDIT2: Na 291x11@1.5V SP2004 pokazal errora po 1.5 godziny. W zwiazku z tym za maksimum swojego procka moge uznac 3200 MHz (291x11) przy napieciu 1.5V. Jak komus przeszkadza, ze nie dobilem dwoch godzin w SP2004, to niech uzna za maksimum 290x11 :P

 

A teraz wracam do 275x11@1.325V ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bral ktos od nich procesory? jak z oc? od kogo lepiej brac? czy moze lepiej zamiast tego san diego wziac boxowego venice 3500+ cena identyko:]

 

http://www.allegro.pl/item146125139_amd_at...r_promocja.html

 

http://www.allegro.pl/item146438009_amd_at..._herkulesa.html

 

http://www.allegro.pl/item144018656_amd_at...sze_do_o_c.html

 

Ja zamowilem z ng-electronic Jak dojdzie do mnie procus to dam znac co i jak :) B-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bral ktos od nich procesory? jak z oc? od kogo lepiej brac? czy moze lepiej zamiast tego san diego wziac boxowego venice 3500+ cena identyko:]

 

http://www.allegro.pl/item146125139_amd_at...r_promocja.html

 

http://www.allegro.pl/item146438009_amd_at..._herkulesa.html

 

http://www.allegro.pl/item144018656_amd_at...sze_do_o_c.html

Witam

Od ng-elektronics nie gwarantują Ci co wyslą tzn. z jaką końcówką San Diego. Hercules na zapytania poczta nie odpowiada, a 4speed na stronie w internecie sprzedaje taniej i nie moga sprawdzic jaka seria procesora. Ewentualnie jak wyślę pocztą zapytanie to może ktoś pójdzie i sprawdzi.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Herkulesa, aktualnie już tylko 270 zł za SD ;]] W najbliższych dniach chcę od nich kupić. Wczoraj wysłałem maila z info o serii, ale jak na razie cisza. Fajnie by było gdyby odpisali ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie jak osobiscie nie pojdziesz i nie wybierzesz sobie E4 to nie ma 100% gwarancji ze taki ci wysla :)

ja tak zrobilem u 4speedow, wiedzialem po co ide i to kupilem :)

jesli wam zalezy na czasie to lepeij osobiscie zadzwonic i zapytac czy sprzedawac ma fizycznie procesory na miejscu bo czesto bywa odwrotnie

acha, mysle ze im szybciej kupisz procka tym wieksze szanse na E4 bo coraz wiecej nas wie co sie kryje pod tym oznaczeniem :)

pozdrawiam i powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...