Skocz do zawartości
acrobat13

Wszystko O San Diego 3700+

Rekomendowane odpowiedzi

ponowie pytanie....czy mozecie spr jakie macie max stabilne htt (albo z jakim wam sie winda uruchomi) z tymi prockami? jak wiadomo im wyzszy poziom tym lepiej na sub-zero sie kreci :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem u Herkulesa i mam chyba E6, mówię chyba bo nie chce mi sie odpinać chłodzenia (ale sprawdze to niedługo), a to E6 to zczytuje mi CORE TEMP, aha i tu mam pytanko komu wierzyć CORE TEMP czy programowi do mojej płyty głownejUSDM , bo znąco roznią sie odczyty temeratury tych praogramów, przykładowo bez stresu USDM pokazuje mi 37 C a CORE TEMP 42 C. Jesli chodzi o moje osiągi to zaczne sie bawić w podkręcanie wieksze jak mi przyjdzie Freezer 64 Pro, bo petaguś coś się meczy... ;)

Włącz CPU-Z i daj screena...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem w NG. Proszę kogoś kto u nich brał o podanie na PW numeru konta i danych, ponieważ oni w mailu automatycznym nie raczyli tego zamieścić. A chciałem im już dziś wpłacić żeby jutro do mnie wyjechał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponowie pytanie....czy mozecie spr jakie macie max stabilne htt (albo z jakim wam sie winda uruchomi) z tymi prockami? jak wiadomo im wyzszy poziom tym lepiej na sub-zero sie kreci :]

czesc ryba!

po ponad 30 min walki z prockeim stwierdzam:

albo moj sd ma problemy z praca na niskich mnoznikach albo jego max htt to ~300, (:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc ryba!

po ponad 30 min walki z prockeim stwierdzam:

albo moj sd ma problemy z praca na niskich mnoznikach albo jego max htt to ~300, (:

 

@ryba

 

U mnie narazie 320HTT, ale to już raczej ograniczenie płyty, a nie proca.

to was pociesze...delikatny chlodek na procka w postaci fc (-30*C) i juz mozecie sobie odjac 70-90 a nawet 130 od tej wartosci, zalezy jak mocnego CB maci :P

 

mnoznik na 6x, mnoznik HTT na 2x, div na 100, timingi na auto i tylko patrzcie czy winda wam sie zbootuje, jak tak to jest stabilnie :]

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem maila do NG, czy jeśli kupie procka np dzisiaj to będę miał go z tej samej dostawy, z której kupił Sector. Dostałem odpowiedź, że mieli od tego czasu (tj środy) już parę dostaw, także możliwe, że teraz już nie będzie E4...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym się dało wywnioskować, że procka już masz :mur:

ale jeszcez go nie dostalem niestety... Panie Malgosia zapewniala mnie jaka dokladnie sztuke zapakowala... i to byl E4 a co dostane... Hmm jestem na uczelni wlasnie... jeszcze 20 minut zajec :] i na poczte lece wybaczcie za wprowadzenie w blad

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Malgosia zapewniala mnie jaka dokladnie sztuke zapakowala... i to byl E4

Jeśli Cie zapewniała że to E4, to z raczej takiego dostaniesz. Ogólnie teraz już chyba wszystkie oemy na allegro są w wersji E6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Cie zapewniała że to E4, to z raczej takiego dostaniesz. Ogólnie teraz już chyba wszystkie oemy na allegro są w wersji E6.

NO i z zapewnien [gluteus maximus]...(wlasnie odebralem procka) tydzien z nia rozmawialem zapewniala mnie i co ...E6 :mur: :mur: Zaraz sprawdze co to za sztuka... :mad: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to lekki zonk. Chyba już nie mają E4 :-|

Mój E6 od ng-electronic kręci się przy standardowym napięciu na 2800mhz, więc w sumie nie jest źle.

Wlasnie sprawdzilems wojego E6 i... jakos nie jestem smutny :rolleyes: 3050Mhz SuperPi 1M :) 2M tez :)... Ale ale... 1,54v :lol: taka ich natura :)... STandard v core 2900 spokojnie B-) (bawie sie narazie pobieznie)

 

PS. Proc BEZ PASTY :) wiec i 51 st juz widzialem w stresie :)

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sector

Napisz jaki masz config. Twój SanDiego zapowiada się nieźle, sprawdz primem na ile leci max stabilnie.

Ja sie narazie nie bawię, bo mam boxowe chłodzenie.

DFI SLI-D @ 2x256MB BH5 @ San diego BEZ pasty :) 1,525v (bios) 1,504v-1,520v (real)

 

Narazie 3055Mhz SuperPi 1M 27,843s :rolleyes: Z ramami 218Mhz 2-2-2-5 i git alphy (w sumie codzienne)

 

322xx 3dMark 2001 @ 7600Gs :)

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sprawdzilems wojego E6 i... jakos nie jestem smutny :rolleyes: 3050Mhz SuperPi 1M :) 2M tez :)... Ale ale... 1,54v :lol: taka ich natura :)... STandard v core 2900 spokojnie B-) (bawie sie narazie pobieznie)

 

PS. Proc BEZ PASTY :) wiec i 51 st juz widzialem w stresie :)

Bez pasty to bym się bał kompa włączać!

Jak widać E6 też nie są złe. Mój E6 robi 2.9ghz na 1.475V i 3.0ghz na 1.55V oczywiście full stable (wielogodzinny PRIME i S&M, co ciekawe na 1.35V lub 1.4V (nie pamiętam już) leci spokojnie na 3ghz, liczy superPi, ale wywala się na PRIME- dlatego nie stosuje wogóle SuperPi do testowania stabilności). Z drugiej strony E4 lecą okło 3ghz na defaultowym napięciu, ale za to podnoszenie napięcia niewiele daje. Więc ostatecznie różnica między nimi nie jest tak wielka i jak się niektórym może wydawać (no chyba, że się trafi na jakąś padakę).

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DFI SLI-D @ 2x256MB BH5 @ San diego BEZ pasty :) 1,525v (bios) 1,504v-1,520v (real)

A chłodziwo jakie?

 

Z drugiej strony E4 lecą okło 3ghz na defaultowym napięciu, ale za to podnoszenie napięcia niewiele daje. Więc ostatecznie różnica między nimi nie jest tak wielka i jak się niektórym może wydawać (no chyba, że się trafi na jakąś padakę).

To prawda. E6 jakoś lepiej skalują się z napięciem. Mam też E4 boxa i leci 3Ghz przy ~1.4V, ale podnoszenie napięcia już niewiele mhz daje. Wkrótce będe miał nowy cooler to się bardziej pobawie i porównam dokładniej E4 i E6.

A jesli chodzi o SuperPi, to absolutnie ten program nie nadaje się do testowania stabilności proca, no chyba że na Socket A, albo do testowania stabilności pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałem się zapytać czy aby mój procek nie jest uszkodzony bo Smartguardian wskazuje mi temp 20 C. Procek jest chłodzony wodą ale przecież nawet woda ma wyższą temp.

Procek 100% sprawny, raczej zryty czujnik na mobo świruje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ah zapomnialem... jak zawsze to samo Cube by Misiu15go :)

Cholera Sector...

 

Zdenerwowałem się trochę na Ciebie :razz: Napisałeś to zdanie z E4 w takim kontekście że byłem pewny iż procesor już posiadasz i masz E4 ;)

 

Cóż...

 

Mój do mnie idzie a co będzie to będzie :lol: i tak ciągle powtarzam po co te zmiany :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera Sector...

 

Zdenerwowałem się trochę na Ciebie :razz: Napisałeś to zdanie z E4 w takim kontekście że byłem pewny iż procesor już posiadasz i masz E4 ;)

 

Cóż...

 

Mój do mnie idzie a co będzie to będzie :lol: i tak ciągle powtarzam po co te zmiany :mur:

Wybacz... mam nezla nerwice na obslge tego sklepu... bo ile mailow i ile telefonow wykonalem... czy aby napewno maja e4... i zarzekali sie ze tak tak maja taki i zapakuja i wysla...

 

No i zapakowali ... E6 :? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak E6...

 

Puszcze dziada na 1.5v i 2900MHz zobaczymy jak mu to pójdzie.

 

EDIT:

 

A dajcie spokój! W [gluteus maximus] mam taki interes!

 

2800MHz 1.55v - 3min sp2004 i stopped i stopped!

 

GRrrrrrrrrrr

Edytowane przez Soker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak E6...

 

Puszcze dziada na 1.5v i 2900MHz zobaczymy jak mu to pójdzie.

 

EDIT:

 

A dajcie spokój! W [gluteus maximus] mam taki interes!

 

2800MHz 1.55v - 3min sp2004 i stopped i stopped!

 

GRrrrrrrrrrr

E6 >all. :) Ale sa tez całkiem dobre sztuki.. Ja może powalcze w weekend o coś wiecej niż 3060Mhz. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie może pamiętacie jak obiecałem że pobawię sie w większe podkręcanie jak zmienię chłodzienie, i zmieniłem na wszędzie chwalony Freezer 64 Pro i doznałem szoku...

Wcześniej na Pentagramie miałem w spoczynku średnio ok. 37-38 C, a teraz mam 43!!! :mur: :mur:

A w stresie miałem max 48 C, a teraz dobija do 60C!!!! :mur: :mur: i zwiecha mojego San Diego :mur:

 

Nie wiem oco chodzi, procek jest posmarowany srebrna pastą, dobrze przylega, a nawet bardzo mocno, próbowałem kombinować z obrotami ale różnica pomiędzy maxymalnymi obrotami a minimalnymi jest ok. 1-1,5 C. Obudowe mam dobrze wentylowaną...

 

Pytanie do posiadających tego fryzjera:

Możliwe aby był uszkodzony?? bo jeszcze chcwilę i zmienię z powrotem na pentagrama....

Edytowane przez dari555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak E6...

 

Puszcze dziada na 1.5v i 2900MHz zobaczymy jak mu to pójdzie.

 

EDIT:

 

A dajcie spokój! W [gluteus maximus] mam taki interes!

 

2800MHz 1.55v - 3min sp2004 i stopped i stopped!

 

GRrrrrrrrrrr

:blink: :huh: :angry:

A ja zamierzam kupić SD w następnym tygodniu...

Może ktoś chce sprzedać swojego ? Dam ofc więcej niż na allegro stoją oem'y ;] ofc za takiego robiącego 2.9++ na stock V :>

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...