Skocz do zawartości
DiJo

Jakość Dźwięku Na Cd-audio I Kopii

Rekomendowane odpowiedzi

nie pytam sie czy to jest badziewie czy nie, tylko na czym to testowalem, ktos tu pisal ze testowal na gorszym sprzecie i ponoc ogromna roznice slyszal ja podalem na czym ja testowalem

No słyszałem, i nadal słysze. Tak samo jak słyszę jakie fragmenty pasma są delikatnie mówiąc niedorobione w Logitech Z4. Natomiast zdaje sobie sprawę z faktu, że dla ciebie x-fi i X5500 to high-end i super brzmienie.

 

...kiedys mialem kawalek nuty nagrane w formacie m4a i konwertowalem to na mp3 128 i 192kbps i wtedy tam bylo slychac ogromna roznice

Kawałek nuty nagrane? Niesamowite. Powiedz mi, co to jest kawałek nuty. Bo ja np. całe życie popierdywałem na instumentach, i nie wiem co to jest kawałek nuty. Może chodzi ci o półnutę? Ćwierćnutę? Co to jest ten kawałek nuty, bo nie ogarniam.

 

czyli zwracacie mi honor ze na tym sprzecie praktycznie zadnej roznicy nie ma, z twojej wypowiedzi to wnioskuje....

Oczywiście że jest, tylko nie jest tak widoczna jak np. na NADzie i B&W, czy na jakimś innym komplecie. Natomiast pisałeś również o słuchawkach Sennheisera, i jak na nich nie słyszysz również róznicy, no to przykro mi, ale wypadałoby się skontaktować z laryngologiem. Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kawałek nuty czyli normalnie.... piosenka, zwykla normalna piosenka

 

 

co do x-fi i X5500 to zgadles dla mnie to high-end i super brzmienie i nic wiecej mi nie jest potrzebne, bo mi to w zupelnosci wystarczy

 

co do tych sluchawek to dla mnie o klase lepiej brzmia te logi niz te moje sennhaisery

 

a co do moralow to jesli chodzi o sluchawki od walkmana za 10 zl i sennhaisera to musze was zmartwic bo roznice slysze i to olbrzymia, to takie sprostowanie blednego moralu

Edytowane przez LuKe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzalem to na sluchawkach sennhaiser HD 515 bezposrednio podlaczone do X-fi

 

a tazke na Z-5500 podlaczone do X-fi na kabelku COAX

co ja ci widmo pokaze skoro powiesz ze roznice nadal slyszysz dlatego ja chcialem od was jakies dwa krociotkie kawalki w tych dwoch jakosciach to wtedy zobacze jak wasze brzmia

 

P.S

ja konwertuje na Advanced MP3 Home Studio

A czy miałeś włączone te wszystkie efekty dźwiękowe, którymi się chwali creative ? Bo to mogło przekłamać i ten w 320 brzmiał tak samo jak 128, może "ładniej" , ale raczej nienaturalnie. Bo dla wielu osób zastosowanie filtrów daje wlaśnie taki efekt. Czy też miałes tylko dźwięk, bez efektów, filtów i crystalizerów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam inaczej - czy do usłyszenia różnicy między 128kbps a 320kbps jest potrzebny super drogi sprzęt?

Bo jeśli niektórzy powiedzą tak to jestem cudownym dzieckiem - słysze różnice na sprzęcie z podpisu + technicsy Rp-290F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, mowa tu o orginalnej z hologramem plycie z muzyka....

 

aha a co do tych jakosciach mp3 to wogule na jakiej zasadzie wam chodzi o ta wyrazna slyszalna roznice, czy z jakiejs mp3 nagranej przykladowo 128kbps robicie z niej 320kbps to jest lepsza jakosc czy moze chodzilo wam o mp3 nagrane w 320kbps a potem konwert na 128kbps i twdy slychac wyrazne pogorszenie mptrojki???

 

no przeciez z mp3 nagrane w jakosci 128kbps nie da sie uzyskac lepszej jakosci konwertujac ja na 320kbps

 

co innego jesli majac mp3 w 320 che sie ja skonwertowac na 128 wtedy to nie wiem bo nie mialem orginalnej mp3 w tak wysokiej jakosci

 

 

 

P.S

 

a jakie tam niby ulepszenia w tym x-fi sa? jedynie crystalizer...., oczywiscie mialem go wtedy wylaczonego i EQ rowniez wszedzie wylaczony

Edytowane przez LuKe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LuKe w temacie o mp3 kłuciłem się z Sarkazzem na podobny temat, ale to co ty wyczyniasz to jest przegięcie :lol: Brak różnicy między mp3128 a lossless wav... Taaaa... Współczuję słuchu.

 

aha a co do tych jakosciach mp3 to wogule na jakiej zasadzie wam chodzi o ta wyrazna slyszalna roznice, czy z jakiejs mp3 nagranej przykladowo 128kbps robicie z niej 320kbps to jest lepsza jakosc czy moze chodzilo wam o mp3 nagrane w 320kbps a potem konwert na 128kbps i twdy slychac wyrazne pogorszenie mptrojki???

 

no przeciez z mp3 nagrane w jakosci 128kbps nie da sie uzyskac lepszej jakosci konwertujac ja na 320kbps

No to raczej logiczne, że nikt nie konwertuje 128->320, chyba że żeby zrobić fake'a na p2p :)

 

co innego jesli majac mp3 w 320 che sie ja skonwertowac na 128 wtedy to nie wiem bo nie mialem orginalnej mp3 w tak wysokiej jakosci

To zgraj z CDA panie "interesuje się muzyką od dawna" :blink:

Edytowane przez IamWeasel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LuKe w temacie o mp3 kłuciłem się z Sarkazzem na podobny temat, ale to co ty wyczyniasz to jest przegięcie :lol:

Ta, ale wtedy chodziło o 320kbps, a nie o 128kbps :oops: Ja nadal w sumie nie mam zdania na temat 320kbps bo nie mam dostępu do sensownego sprzętu żeby to organoleptycznie ogarnąć :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, mowa tu o orginalnej z hologramem plycie z muzyka....

 

aha a co do tych jakosciach mp3 to wogule na jakiej zasadzie wam chodzi o ta wyrazna slyszalna roznice, czy z jakiejs mp3 nagranej przykladowo 128kbps robicie z niej 320kbps to jest lepsza jakosc czy moze chodzilo wam o mp3 nagrane w 320kbps a potem konwert na 128kbps i twdy slychac wyrazne pogorszenie mptrojki???

 

no przeciez z mp3 nagrane w jakosci 128kbps nie da sie uzyskac lepszej jakosci konwertujac ja na 320kbps

 

co innego jesli majac mp3 w 320 che sie ja skonwertowac na 128 wtedy to nie wiem bo nie mialem orginalnej mp3 w tak wysokiej jakosci

P.S

 

a jakie tam niby ulepszenia w tym x-fi sa? jedynie crystalizer...., oczywiscie mialem go wtedy wylaczonego i EQ rowniez wszedzie wylaczony

Nie odwracaj teraz kota ogonem.

Po pierwsze weź se słownik języka polskiego do ręki i z nim twórz kolejne posty.

Po drugie napisałeś również, ze między WAV a MP3 nie ma różnicy. Skończ waść, wstydu oszczędź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"To zgraj z CDA panie "interesuje się muzyką od dawna" " no tak to nie probowalem.... zgrywalem z CDka na 128kbps :unsure:

 

a jak mam zgrac z CDka na jakosc 320?? mam audiograbbera a tam chyba nie ma do wyboru zgrywania w 320, nie wiem, zna sie ktos na tym???

 

a muzyka sie interesuje ale nie znaczy ze znam wszystkie rodzaje instrumentow, jakosci itp, poprostu slucham jej od malego bo lubie :D

 

 

 

P.S

nie odwracam zadnego kota ogonem bo go nie mam, tylko sie dopytuje bo sie klucimy a nie wiemy sami o co!!!

Edytowane przez LuKe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"To zgraj z CDA panie "interesuje się muzyką od dawna" " no tak to nie probowalem.... zgrywalem z CDka na 128kbps :unsure:

 

a jak mam zgrac z CDka na jakosc 320?? mam audiograbbera a tam chyba nie ma do wyboru zgrywania w 320, nie wiem, zna sie ktos na tym???

 

a muzyka sie interesuje ale nie znaczy ze znam wszystkie rodzaje instrumentow, jakosci itp, poprostu slucham jej od malego bo lubie :D

P.S

nie odwracam zadnego kota ogonem bo go nie mam, tylko sie dopytuje bo sie klucimy a nie wiemy sami o co!!!

Naprawdę brak mi emotek, zachowań, słow na to co teraz przeczytałem.

Słuchaj - kłotnie rozpocząłeś Ty, wchodząc ze swoim "znam się lepiej bo mam lepszy sprzęt od was."

Jak widzisz nie było to najszczęśliwsze rozwiązanie dla Ciebie, żeby się pokazać na forum - zamiast tego zrobiłeś z siebie pośmiewisko.

Nie wiesz jak z CDA zrobić mp3?

Chyba nie mamy o czym wspólnie rozmawiać człowieku.

Idź lepiej do swojej piaskownicy...

:lol2:

 

EDIT:

insektcc

Mówisz, ze nie słyszysz różnicy - zrób tak. Znajdź stosunkowo cichą piosenkę i zgraj ją do mp3. Potem kawałek po kawałku skompiluj sobie płytke z dźwiękiem WAV tej piosenki a za nią mp3.

Puśc na wieży, czy co tam masz - usłyszysz różnicę :)

Edytowane przez DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę brak mi emotek, zachowań, słow na to co teraz przeczytałem.

Słuchaj - kłotnie rozpocząłeś Ty, wchodząc ze swoim "znam się lepiej bo mam lepszy sprzęt od was."

Jak widzisz nie było to najszczęśliwsze rozwiązanie dla Ciebie, żeby się pokazać na forum - zamiast tego zrobiłeś z siebie pośmiewisko.

Nie wiesz jak z CDA zrobić mp3?

Chyba nie mamy o czym wspólnie rozmawiać człowieku.

Idź lepiej do swojej piaskownicy...

:lol2:

 

a sie usmialem, czytac nie umiesz, wiem jak zrobic z CD mp3 ale w jakosci 128kbps

nie napisalem ze mam najlpeszy sprzet od was wszystkich, chodzilo mi o kolesia ktory twierdzil ze na gorszym odemnie sprzecie slyszal ogromna roznice w jakosciach

 

..a w piaskownicy to ja sie bawilem majac 5 latek

 

 

widze ze nie dojdziemy do porozumienia bo wogule nie chce wam sie napisac o co sie kluciliscie ze mna, ja przedstawilem o co wam wogule chodzi w tym watku ale nikt nie kfapi sie odpisac!

 

 

z tego wnioskuje ze chodzilo wam ze majac piosenke nagrana z CD na mp3 320kbps i zrobi sie z niej 128kbps to sa straty w jakosci...to wam powiem ze NIE WIEM bo tak nie sprawdzalem, natomiast myslalem ze chodzi wam o to ze majac jakas piosenke nagrana w 128 i zrobicie z niej 320 to wtedy sa wyrazne roznice w jakosci

 

co do WAV to rowniez nie wiem czy jest jakas roznica jesli ma sie WAV i mp3 320kbps, natomiast wiem ze majac WAV i mp3 128kbps roznicy nie ma zadnej dla mnie

 

 

jutro przetestuje z cdka mp3 320kbps i wtedy bede mugl cos na ten temat powiedziec....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzilo mi o kolesia ktory twierdzil ze na gorszym odemnie sprzecie slyszal ogromna roznice w jakosciach

No słyszałem, słyszę i pewno nadal będę słyszał, bo między mp3 128 a 320 jest przepaść. Dopiero powyżej potrzeba jakiś tam sensowny sprzęt żeby to bez problemu odróżniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No skoro nie rozumiesz zupelnie o co nam chodzi to prosze ty sie naucz czytac.

 

A co do wav i mp3 128.... a z reszta. Pozazdroscic sluchu. Prosze cie pobaw sie troche samplami i potem postuj a nie wypowiadaj sie na sile bo widze ze nie masz zielonego pojecia o czym mowisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

natomiast myslalem ze chodzi wam o to ze majac jakas piosenke nagrana w 128 i zrobicie z niej 320 to wtedy sa wyrazne roznice w jakosci

Nawet nie chce mi się szukac w tym wątku, bo jestem niemal pewien, że takiej bzdury nikt z szanowanych forumowiczów by nie spłodził.

 

co do WAV to rowniez nie wiem czy jest jakas roznica jesli ma sie WAV i mp3 320kbps, natomiast wiem ze majac WAV i mp3 128kbps roznicy nie ma zadnej dla mnie

jutro przetestuje z cdka mp3 320kbps i wtedy bede mugl cos na ten temat powiedziec....

No jak nie słyszysz różnicy między Lossless a 128 to pomiędzy lossless a 320 tym bardziej nie usłyszysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czy wy macie racje to sie okaze jutro jak sprawdze to co napisalem ze sprawdze

 

a na dzien dzisiejszy moge stwierdzic ze jesli sie ma piosenke nagrana w 128kbps i zrobi sie z niej 320kbps to roznicy nie ma zadnej

 

co do WAV to rowniez wiem ze jesli sie ma mp3 128kbps i zrobi sie z tego WAV a potem porowna oba czyli tego WAV i ta mp3 tez roznicy nie ma przynajmniej dla mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czy wy macie racje to sie okaze jutro jak sprawdze to co napisalem ze sprawdze

 

a na dzien dzisiejszy moge stwierdzic ze jesli sie ma piosenke nagrana w 128kbps i zrobi sie z niej 320kbps to roznicy nie ma zadnej

 

co do WAV to rowniez wiem ze jesli sie ma mp3 128kbps i zrobi sie z tego WAV a potem porowna oba czyli tego WAV i ta mp3 tez roznicy nie ma przynajmniej dla mnie

:blink: Luke no i o to wsystko sie rozchodzi wlasnie. Ciesze sie ze zaczyna ci cos switac

 

Ale pozwol ze ci zobrazuje.

Powiedzmy ze WAV to pojemniczek ktory ma 5 Litrow

a mp3 128 ma tylko 1 litr

 

jesli zawartosc WAVa przelejemy do pojemniczka mp3 128 to z tych 5 litrow zostanie nam 1 litr bo reszta sie nie pomiesci (to co sie nie pomiescilo to wlasnie straty zwiazane z kompresja dzwieku)

Teraz przelewajac zawartosc mp3 128 z powrotem do pojemniczka WAV czy otrzymamy to samo co na poczatku? No tutaj juz sobie sam odpowiedz. Albo moze lepiej nie. Odpowiedz brzmi NIE. Bo to co sie utracilo przy kompresji jest nie do odzyskania.

 

Mam nadzieje ze jakos ci to zobrazowalem

Edytowane przez insektcc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to powrot Rzeznika_dNb ? ;) insektcc ladnie zobrazowales to o czym wszyscy mowili od samego poczatku - trzeba bylo od razu ;)

 

Odpowiedzi na pytanie zawarte w topicu juz padla:

...przy kopii clonecd albo eac przy prędkości 1x na dobrej nagrywarce, nie ma mowy o błędach, a nawet jeśli ich wystąpi np. 1% to i tak dane np. circ umożliwią ich bezstratne odzyskanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznica oczywiscie ze jest i WIELKA miedzy 128 a 320, choc pomiedzy 320 a FLAC/APE jest juz naprawde znikoma. Odsluchy na sprzecie z mojego podpisu. We FLAC/APE wszelkie dzwieki sa bardziej wyraziste i przejmniejsze dla ucha, a jesli wszyscy slysza roznice a Ty nie wiec wnioski same sie nasuwaja. Dobranoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...