Skocz do zawartości
Gość 05_03_1992

Kyniek Nie Bierze Odpowiedzialnosci Za Swoje Wyroby

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 05_03_1992

Myslisz ze Twoim rodzicom bedzie sie chciało "posunąć dalej"?

Bo chyba nie posiadasz konta na Allegro ze wzgledu na swoj wiek - jezeli posiadasz to kupowales na Allegro nielegalnie, co stawia Cie z góry na przegranej pozycji..

jeju korzystam z allegro za zgodą prawnego opiekuna i z jego konta, nie jest to dla mnie i dla niego żadnym problemem :P

nie zależy mi żeby udupić jak powiedzial Michał kynka, nie zalezy mi zeby doniesc do skarbowki, zepsuc mu interes, chce zwrotu kasy badz bloczku i chce pokazac innym forumowiczom co robi kyniek, moze po tym topicu bardziej sumiennie bedzie podchodzil do swojej pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z rybą. Rozumiem jeśli to by się zdarzyło pierwszy raz ale co rusz ktoś mówi o trefnym bloku itp. Jak to się mówi klient nasz pan i powinno się wszystko robić aby go zatrzymać takie posunięcia są godne człowieka nie odpowiedzialnego ciekawe jak on by się zachował w takiej sytuacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ku ścisłości Panowie, prawnie ( wg ustawy o prawie konsumenckim) można ubiegac się wymiany na nowy bądź zwrotu pieniędzy. Takie jest prawo, tutaj mamy do czynienia, z sytuacją następującą; jest bloczek, ale nie ma dowodu zakupu czy to w postaci faORT: ORT: ORT: ktury, paragonu bądź też umowy kupna/sprzedaży. Dlatego ten bloczek nie obejmuje Prawo konsumenckie, wydaje mi się, że żadnych roszczeń z tego tytułu nie można składać. Fakt, że Misiu i Kyniek wymieniają uszkodzone modele odbywa się na prawie rękojmi. Wg prawa rękojmi z reklamacjami odwoływac się trzeba do osoby od której przedmiot kupowaliśmy, czyli gościa z allegro. Z resztą nie widze problemu abyś nie mógł wysłać do tego typa bloczka, a on nie mógł odesłać do Kyńka (który przecież już uzmawał mu "gwarancje" wcześniej).

 

Edit: do mnie w tym tygodniu przyszły 2Misie, mam nadzieje, że niegdy nie będe musiał przechodzić tego co ty Kuba.

Edytowane przez toman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

Mnie zastanawia tylko jedno.

Jesli piszesz ze bloczek ciekl trzeba bylo natychmiast skontaktowac sie z kynkiem w celu wymiany. Nie wazne w czym lezy przyczyna (czy to krzywizna czy cos innego), dzialanie na wlasna reke budzi watpliwosci.

Teoretycznie moglo byc tak ze miales sprawny bloczek, podstanowiles cos przy nim pomajstrowac i ci pekl przy skrecaniu - a teraz dorobiles reszcze historii o wycieku. Oczywiscie nie twierdze ze tak bylo, to tylko mozliwy wariant :wink:

Sa firmy ktore wrecz zakladaja plomby na bloki (bodaj danger den) zeby ich nikt nie rozkrecal.

Imo jesli komus peknie top w bloku przy skladaniu, bo uczciwie rozkladal go w celu czyszczenia to nie powinno podlegac to gwarancji, bo w ten sposob mozna uszkodzic zupelnie sprawny blok np zbyt mocno dokrecajac. Jesli czyscisz blok - to na wlasna odpowiedzialnosc.

Inna sprawa jesli mamy ewidentnie krzywy spod - to jest argument. A najwiekszym argumentem jest wyciek jesli mial miejsce.

 

Kwestie gwarancji, czy nawet tej gwarancji z allegro sa raczej umowne. Wszystko zalezy tutaj od woli sprzedawcy wg mnie.

Kto wie, moze listonosze skladaja wc na poczcie :lol:

A na serio, to ubezpieczenie zwyklej paczki pokryje cene bloku.

ale bądźmy ludźmi, przeciez sprawdzalem tylko czy rzeczywiscie top jest krzywy, okazalo sie ze tak i pekl, gdy pisalem z kynkiem podczas skrecania nawet nie zaroponowal naprawy, (podczas pierwszego skrecania, gdy nie zauwazylem "krzywizn" bloczku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwicie sie... robi bloczki, sprzedaje po 100zł/szt, ma z tego xx zł i jest szczesliwy. A to, ze komus cos pocieklo? Przeciez go rozkrecal i popsul :lol: . Strzela sie focha z przytupem, ze specjalnie wszyscy przeciwko niemu i tyle :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja do gościa z allegro nic nie mam, bo blok ma wady pordukcyjne

oto zdjęcie krzywego topu (już pekniety ale jak sie przyjzec to widac ze krzywy)

[/img]http://images2.fotosik.pl/253/f7525d55470e5f76.jpg[/img]

i tu stane w obronie Kynka. ten blok ewidentnie kopnal w kalendarz z winy uzytkownika, 05_03_1992 nie wiem czy z twojej winy czy z winy poprzedniego wlasciciela. Ta pleksa na fotce jest tak wygieta bo ktos ja dokrecil na chama do spodu, a jak wiadomo na srodku jest oring wiec pleksa sie wygiela w luk. pewnie bloczek troche popracowal w takim stanie (czyli pleksa na chama dokrecona) i pleksa niewytrzymala ciaglych naprezen. tak to jest jak ktos ma lewe rece (oczywiscie nikogo nie obrazajac) bierze sie za majstrownie przy blokach. Kyniek sklada bloki wiec pewnie wie kiedy trzeba przestac "krecic srubami" przykrecajac top. czemu w moich blokach nigdy nie peknal top? pomijajac jeden ktory peknal podczas gwintowania otworow na krocce. a rozkrecane byly setki razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

tez mi sie tak wydaje, bo ja tzw. lewych rąk nie mam, wiem, że plex nie można na chama dokręcać a z wyczuciem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może krzywy spód? Takie dywagacje są zbędne. Nie ma tutaj żadnych kontrargumentów ze strony Kyńka i jego obrońców:

 

- bloczek ma wady fabryczne (m.in. krzywy spód, doskonale widać to na zdjęciach)

- pęknięta pleksi - Kyniek sam ostrzegał swoich klientów w jednym z tematów, że topy od pietacha bez powodu pękają

- top mógłbyć wypuchły fabrycznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może krzywy spód? Takie dywagacje są zbędne. Nie ma tutaj żadnych kontrargumentów ze strony Kyńka i jego obrońców:

 

- bloczek ma wady fabryczne (m.in. krzywy spód, doskonale widać to na zdjęciach)

- pęknięta pleksi - Kyniek sam ostrzegał swoich klientów w jednym z tematów, że topy od pietacha bez powodu pękają

- top mógłbyć wypuchły fabrycznie...

watpie, zeby tak wygiac plekse o takich malych wymiarach trzeba uzyc niezlej sily i czasu (np dlugotrwale wygiecie przez zbyt mocne dokrecenie srub). a z reszta......tak to jest z homemadem na sprzedaz (i to jeszcze masowa sprzedaz), nigdy nic nie wiadomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak to w koncu jest z "gwarancjami" - juz nie mowie teraz o tzw "home-made" kynka, misia czy innych , ale te "sklepowe" sztuki... co bedzie jak blok pocieknie (z takiej czy innej przyczyny) i zaleje kompa... jest szansa na jakis zwrot $ za upalony sprzet - jak mialo to miejsce np. u spinnaker'a ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim starym cristalu jak chciałem go dobić przykręcałem top wiertarką a ten na złość nie puszczał :) az go żem rozkręcił i części pogubiłem. :P Bloki kynia są wydajnościowo bardzo dobre jednak ze za 100 zł mozna spalić sprzęt za 1000 to ciężka sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może krzywy spód? Takie dywagacje są zbędne. Nie ma tutaj żadnych kontrargumentów ze strony Kyńka i jego obrońców:

 

- bloczek ma wady fabryczne (m.in. krzywy spód, doskonale widać to na zdjęciach)

- pęknięta pleksi - Kyniek sam ostrzegał swoich klientów w jednym z tematów, że topy od pietacha bez powodu pękają

- top mógłbyć wypuchły fabrycznie...

No ale jaki jest mechanizm postepowania:

 

1. Masz wyciek z bloku.

2. Wymontowujesz blok z ukladu (ew robisz zdjecia czy inne dowody wycieku)

3. Odsylasz go na 'gwarancje' / grozisz naglosnieniem sprawy jesli to nie przynosi skutku.

 

Co kogo obchodzi czy to wina krzywego spodu, plexy czy jeszcze czgos. Nawet jesli, powinno byc to widoczne na zlozonym bloku. Blok ciekl - to jest glowna i najwazniejsza przyczyna odeslania go do sprzedawcy. Rozkrecenie bloku conajwyzej moze utrudnic cale postepowanie w wypadku (tak jak w tym temacie) pekniecia bloku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, gdybym ja robil bloczki na sprzedaz to podstawa gwarancji (wymiana na nowy przy wcieku) byly by plomby, za cholere bym nikomu nie wymienil bloku po tym jak w nim grzebal czy nawet dokrecal jakies srubki w topie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

watpie, zeby tak wygiac plekse o takich malych wymiarach trzeba uzyc niezlej sily i czasu (np dlugotrwale wygiecie przez zbyt mocne dokrecenie srub). a z reszta......tak to jest z homemadem na sprzedaz (i to jeszcze masowa sprzedaz), nigdy nic nie wiadomo

 

Carson prosze Ciebie... juz kilka razy pokazales ze 'znasz sie' na rzeczy bo siedzisz w obrobce materialow juz baardzo dlugo (conajmniej 3 miesiace)

 

jesli poczytasz troszke o plexi i sposobie jej produkcji to sie dowiesz ze na tafli 2x2m grubosc plexi na srodku tafli i na krawedziach moze sie roznic AZ o 1mm !!!!

 

wystarczajaca odleglosc by wywolac wyciek? badz nieszczelnosc?

 

Kyniek robil blok, Kyniek jest w stanie zdefiniowac co bylo przyczyna pekniecia...

 

imho!!! spod ma krywo nagwintowane otwory montazowe dla srub skrecajacych top ze spodem... przez co na gorze plexi wystepowaly wieksze naprezenia w koncu sruba idzie \, popracowalo troszke i plexi nei wytrzymala...

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, jednakże zawsze znajdą się pewne kruczki :wink: Temat W/C nie jest hop siup, wkładasz bloczek i już wszystko działa, sam masz W/C i dobrze o tym wiesz :wink: Wiele czynników może być spowodowanych poprzez nieumiejętne obchodzenie się z częściami, bądź niewłaściwa pielęgnacja. Najczęściej do wycieku dochodzi z winy użytkownika, ale nie zawsze! Założę się, że większość z nas uznałaby, że coś zrobiła nie tak, rozłożyłaby układ, rozkręciła winowajce i sprawdziła "co w trawie piszczy". Jest coś takiego jak pewność o niesprawności sprzętu... a

niestety nie zawsze przy skręconym bloczku widać wszystko odrazu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tu stane w obronie Kynka. ten blok ewidentnie kopnal w kalendarz z winy uzytkownika, 05_03_1992 nie wiem czy z twojej winy czy z winy poprzedniego wlasciciela. Ta pleksa na fotce jest tak wygieta bo ktos ja dokrecil na chama do spodu, a jak wiadomo na srodku jest oring wiec pleksa sie wygiela w luk. pewnie bloczek troche popracowal w takim stanie (czyli pleksa na chama dokrecona) i pleksa niewytrzymala ciaglych naprezen. tak to jest jak ktos ma lewe rece (oczywiscie nikogo nie obrazajac) bierze sie za majstrownie przy blokach. Kyniek sklada bloki wiec pewnie wie kiedy trzeba przestac "krecic srubami" przykrecajac top. czemu w moich blokach nigdy nie peknal top? pomijajac jeden ktory peknal podczas gwintowania otworow na krocce. a rozkrecane byly setki razy.

slaby argument... potwierdza to jedynie ze Kyniek robi topy ze slabego materialu, albo na rympal je wykonuje. Ja w swoich Px moglem top przykrecic na maxa az bylo slychac skrzypienie plexy, ale bloczek po kilku miesiacach pracy dalej nie pekal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm nie chce by zabrzmialo to jak reklama... ale testowalem dosc dluga chwile ten preparat ktorym zabezpieczalismy kompa jak go do akwarium wrzucilismy...

 

plyn dziala, i zdecydowanie go polecam do zabezpieczania kompa przed wyciekami!!!

 

jesli masz homemade psikasz raz na miesiac, moze raz na dwa miesiace i na pewno przy wycieku masz o wiele wieksza gwarancje NIE spalenia sprzetu...

 

zasilacz sie spalil, w wodzie bylo 230~ram, cpu i mobo przezylo!!! wiec o czyms to swiadczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samhain nie dobijaj mnie, tak wiem masz wielka firme itp, robisz bloczki dobra mniejsza z tym. jesli chcesz wiedziec to pierwsze dwa bloczki zrobilem pare lat temu jak wc dopiero sie pokazalo na horyzoncie i bloczki nigdy nie mialy awarii. tak w ogole to Ty przeczytales to co napisalem ? nie pisalem o tafli 2x2m tylko XxXcm a to jest duza roznica :) chyba ze wg Ciebie jest inaczej. tamten top na fotce jest na 100% wygiety na oringu i tym konkretnym spodzie i zeby to widziec nie trzeba siedziec w obrobce materialow XXlat ;) pozrdawiam i nie mam zamiaru sie z toba klocic wiec sobie daruj komentarze w moja strone

 

ps.wiem ze dowalilem wtedy z tym UV i pleksa ale przyznalem sie do tego i to nie jest powod zebys to teraz wyciagal przy kazdej moje wypowiedzi.

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samhain nie dobijaj mnie, tak wiem masz wielka firme itp, robisz bloczki dobra mniejsza z tym. jesli chcesz wiedziec to pierwsze dwa bloczki zrobilem pare lat temu jak wc dopiero sie pokazalo na horyzoncie i bloczki nigdy nie mialy awarii. tak w ogole to Ty przeczytales to co napisalem ? nie pisalem o tafli 2x2m tylko XxXcm a to jest duza roznica :) chyba ze wg Ciebie jest inaczej. tamten top na fotce jest na 100 wygiety na oringu i tym konkretnym spodzie i zeby to widziec nie trzeba siedziec w obrobce materialow XXlat ;) pozrdawiam i nie mam zamiaru sie z toba klocic wiec sobie daruj komentarze w moja strone

nie chodzi ze mam wielka firme bo nie mam wielkiej firmy...

 

zrozum, ze jesli na takiej tafli masz roznice, to na takim malym wycinku tafli TEZ MASZ roznice... wiec plexa MOZE byc krzywa od nowosci bo tak jest produkowana... kapisz?

 

nikt nie mowi o klotniach... pisac bede bo licze na LOGICZNA wymiane zdan

 

edit:

 

ps.wiem ze dowalilem wtedy z tym UV i pleksa ale przyznalem sie do tego i to nie jest powod zebys to teraz wyciagal przy kazdej moje wypowiedzi.

przy kazdej? wyciagnalem to po raz pierwszy i chyba ostatni... teraz dowaliles nie krzywa plexi... prosze czytaj, bo jak pozniej ktos Twoja wypowiedz wezmie jako FAKT to bedzie sie szerzyc ferment i utwierdzenie ludzi w blednym przekonaniu...

Edytowane przez samhain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samhain ale ten top na fotce nie jest krzywy w sensie ze na jednym krancu pleksy ma wieksza grubosc niz na przeciwnym. on jest zwyczajnie wygiety w luk :) ja nie mowie tu teraz o innych przypadkach pekniecia topow od kynka tylko tym konkretnym a tu widac ze ktos ladnie "zaokraglil" ta plekse

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

czli mi wmowic probujesz ?? :mur: czlowieku spod jest krzywy, gwinty krzywe, moze od tego sie plexa zaokraglila ?? :sciana:

bloczek ma fabryczna wade, i tego CarsonPoland nie mozesz kwestionowac, i najprawdopodobnij przez to tez top sie zaokraglil :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samhain ale ten top na fotce nie jest krzywy w sensie ze na jednym krancu pleksy ma wieksza grubosc niz na przeciwnym. on jest zwyczajnie wygiety w luk :) ja nie mowie tu teraz o innych przypadkach pekniecia topow od kynka tylko tym konkretnym a tu widac ze ktos ladnie "zaokraglil" ta plekse

 

oto niech autor topicu wezmie suwmiarke i zmierzy top na kazdym rogu czy jest prosty i finisz...

 

nie zmienia faktu, ze otowry w spodzie sa nagwintowane pod katem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...