Skocz do zawartości
Gość fuqs

Najdłuzej żyjący Windows ;]

Rekomendowane odpowiedzi

Ja swojego juz mam przez 487 dni i działa jak nowy.

Wielkosc calego rejestru to 30MB ;]

a przewinelo sie juz przez niego tona oprogramowania, przezyl zmiane z geforce'a na ati, nowy dysk + 2 kosci pamieci + zmiana karty dzwiekowej i sieciowej ;p

mialem tez 2 wirusy ale sobie znimi poradzilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najdłużej miałem WIndowsa zaraz po zakupie przez rodziców pierwszego kompa - nie znałem się wtedy o kompach praktycznie wcale, dlatego Windows 98 (:)) chodził u mnie prawie rok. Obecnie najdłużej Windowsa trzymałem 3 miesiące :)

Edytowane przez MariuszW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie max 9 miechów.

 

W zeszłym roku zmieniałem u kumpla sprzęt co wiązało sie z instalacją Windy. Jak zobaczyłem od kiedy nie był formatowany jesgo stary dysk to mnie zatkało. 1999-2005 działał na Win 98 bez formatów i był zadowolony z działania. Był to sprzęt jego ojca, a on nie gra więc XP nie był mu potrzebny :blink:

Edytowane przez el_gringo_dado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 miesięcy - był na socket A / socket 939 / socket 754 + różne karty graficzne. Po włączeniu zajmuje 150MB ramu :cry: I działa idealnie :cry: I jak ja mam nie lubić Windowsa :lol: Tylko ten minus, że coś pół roku temu mi się usunął styl systemu XP i mam taki szary :lol: Od paru miesięcy się szykuję do reinstalacji, ale chyba poczekam aż w msdn aa będzie vista i od razu na vistę przejdę :lol:

 

cmd - systeminfo.exe - sprawdźcie sobie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najdłużej miałem WIndowsa zaraz po zakupie przez rodziców pierwszego kompa - nie znałem się wtedy o kompach praktycznie wcale, dlatego Windows 98 (:)) chodził u mnie prawie rok. Obecnie najdłużej Windowsa trzymałem 3 miesiące :)

To widać teraz się nie znasz w dalszym ciagu skoro musisz go reinstalować co 3 miechy.

Ja trzymam swój od około roku, i chodzi jak nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 77MB :blink:

zkompresuj i zdefragmentuj sobie rejestr tym programem:

http://www.derfisch.de/lars/ntregopt.zip

polecam.

napisz jakie rezultaty osiagnales

 

wg mnie kluczem do sukcesu jest od razu zmiana przegladarki na OPERE (nie Firefoksa tylko OPERE)

Edytowane przez fuqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tej chwili mam xp dzialajacego od 14 miesiecy i kilku dni. Dziala calkiem niezle, wiec jeszcze troche posiedzi ;] A dla odmiany to najkrocej mialem win me na pierwszym moim kompie - po 3 dniach jego fukcjonalnosc spadla do zera (mimo braku neta czyli wirusow), a po niecalym tygodniu zastapil go inny system, nawet nie pamietam juz jaki. Wtedy z racji, ze nie wiedzialem o kompach nic reinstalka windy byla dosc karkolomnym przedwsiewziecm xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, moj XP dziala bez zarzutu juz ponad dwa lata i jakos nie zanosi sie, zeby mial przestac :P . Jak ktos nie potrafi sie z systemem obchodzic to musi reinstalowac co pol roku :P .

Albo co 3 miesiace :wink:

 

Moj stal ponad rok nie raz i wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile miesiecy ma Twój system?

J/W - 13. Ja nie wiem czy to dużo, czy mało (rozmiar rejestru), ale on był przeznaczony do kasacji od pół roku, z powodu usunięcia stylu XP, dlatego jest w nim bajzel. Bardzo duży, bardzo, bardzo. No i był na różnych configach sprzętowych, o ile to ma znaczenie. A działa jak nówka, a mam w tej chwili bardzo przeciętnego kompa... Do tego od zawsze działa bez swapu :oops: I ma wyłączone wszystko co się da w msconfig. Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swapa to ja bym w xp nie wylaczal, to bardzo ryzykowne, nie dosc ze wiele programow/gier wogole sie bez swapa nie wlaczy, to czasem moze sie zdarzyc nawet death screen.

Nawet przy 2GB ramu warto miec swapa ustawionego na 1GB

 

najbardziej na szybkosc systemu wplywa wlasnie wielkosc rejestru, wiec moze od rauz piszcie ile miesiecy macie system i wielkosc rejestru. np. tak:

 

Windows XP SP1 - 487 dni - 30 MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był taki temat.

Mój jest od 8 grudnia 05 i chodzi jak nowy. Kiedyś sie instalowalo system co tydzien :| (I to bylo za czasow kiedy trzeba bylo na to poswiecic kilka gozin a nie kilkadziesiat minut tak jak teraz). Teraz by mi sie nawet nie chcialo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój już funkcjonuje od roku i ma się bardzo dobrze :) ale to nic w porównaniu z moim bratem, który od 1999 roku ma cały czas windowsa 98 i jeszcze ani razu go nie formatował.

 

Rejestr to 27MB :)

 

Moim szczytem szczytów było jak instalowałem neostrade (jedna z pierwszych) to jednego dnia chyba 5 razy był format :?

Edytowane przez Piter6576

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najdłużej miałem jakieś 3 lata. Był to okres, kiedy nie znałem się prawie w ogóle na kompach, a format był przez padający dysk.

 

Ostatnio robiłem formata profilaktycznie co jakieś pół roku. Teraz z tego rezygnuję, bo nie widzę różnicy. Komputer jest stabilny, o ile nie siądzie do niego ktoś niepowołany. 9-letni brat przyjechał ostatnio z Niemiec i zawiesił mu się 3 razy w ciągu godziny, gdy uptimy 20 dni to normalka dla tego komputera przy normalnym użytkowniku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj dziala 11 miechow i wszystko ok :) Bootuje sie szybko, zwisow tez nie ma ;P A nie powiem, zebym jakos bardzo zastanawial sie co bede instalowal.

 

Opera + Avast i troszke zdrowego rozsadku, wszystko smiga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...