Skocz do zawartości
Gość fuqs

Najdłuzej żyjący Windows ;]

Rekomendowane odpowiedzi

Na moim kompie najdłużej utrzymał sie coś koło roku.

 

Natomiast teraz was zaskocze... na kompie mojej mamy był (od tygodnia już go nie ma z mojej winy) od 2000 roku Windows 95 (prosze sie nie smiać), komp jest przez nią używany jako maszyna do pisania i nie ma dostępu do netu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta jeszcze co...:D

 

po prostu sobie założyłem że jak zrobię następny format to robię generalne/totalne porządki na dysku i zrzucam wreszcie całość danych na płytki (głównie seriale - coś koło 40 gb ;] )

 

swoją drogą...na Vistę pewnie trzeba będzie partycję systemową poszerzyć...na 10 GB jadę ;]

Edytowane przez raven_88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows 2003 server, ponad 12 miesiecy. Wtym czasie przezyl wymiane platformy z Durona 1200 na athlona 64, czyli zmiana proca, plyty z VIA na plyte z nForce, ram, gfx z gf4 na gf6600.

 

ale kiedys z powodu zmiany gf2 na gf4 musialem winde na nowo instalowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serwer robiący za bramkę, magazyn, itd.. stoi na 2000 Server juz od 2003 r od momentu pierwszej instalacji

 

mój komputer do pracy na 2003 Server EE ma juz jakieś 2lata tyle ile dysk na którym jest zainstalowany :D

 

ale serwer którym administruje pracuje od 2001r od momentu kupienia bez reinstalacji :D ,pewnie tak zostanie do momentu wymiany na nowy czyli w przyszłym roku

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój śmiga od 20.06.2006 do teraz i ma się całkiem dobrze, rejestr - niecałe 30MB. Najdłużej miałem system coś koło 8 miesięcy. Koleżanka miała Wina XP coś między 2-3 lata - kompletnie zaniedbany. Mówiła, że defragmentacji, oczyszczania dysku i rejestru nie robiła. System uruchamiał się wieczność, strasznie się mulił. Podziwiam jej cierpliwość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój postawiony wtedy kiedy kupilem nforce2 czyli marzec 2004. Przezyl zmianę mobo, procka na s754.ram, zmianę r9000->r9600->gf6600->x700pro->x800xl. Zmiana dzwiekowki, instalacja twardzieli SATA. Coraz rzadziej w nim grzebię, malo czasu.. a nie reinstaluję z lenistwa no i calkiem ladnie chodzi, plynnie, nie muli. Jest git :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie bylo tak:

win98se - max 3-4miesiace (swiezo kupionego kompa sformatowalem jako totalny newbie, po co? - zeby sie nauczyc obslugi komputera =) )

 

win me - 2 dni (slownie dwa dni)

 

win2k - ~2 miesiace (przesiadlem sie na xp)

 

winxp - ponad pol roku, a to dlatego, ze wyznaje zasade 'po oc naprawiac. nowy i tak bedzie stabilniejszy'

 

win 2k3 - tydzien (na starym kompie bez sterow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 grudnia będzie 5 lat. To żadne osiągnięcie. Klucz do sukcesu: zero gier, zero internetu, zero wspólników. W 98 wyłącznie do roboty. Wcześniej wymienię kompa na nowszy niż mi padnie system.

 

I trochę zdrowego rozsądku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rekordy powiadacie?:] moj win 3.11 7 lat chodzil na zmiane z norton commanderem i dosem :D za to system 21 wieku ponad pol roku... oczywiscie win2003... bo xp to ledwo 3 miechy sie trzymal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie rok i 2 miesiące chodzi (xp pr0)

Gdyby nie padł mi dysk było by ponad 4 lata :P

 

Z komputera korzystają oprócz mnie 3 osoby (tak naprawdę 2 na codzień)

Każdy z nich robi co chce i instaluje cały shit który ja muszę później sprzątać i ratować jak coś jest nie tak :P Dobrze, że już niedługo będe miał swojego kompa :D

 

// Dodam, że dysk 160 GB zapełniany jest w 99% co 3-4 miechy także naprawdę ma ze mną Ciężkie życie :P

Edytowane przez regedit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku zalezy jak duzo noweg softu instaluje

zazwyczaj winda zyje 2 miechy po czym odswiezam system z kopi zrobionej Ghostem

w ten sposob jade na wersji ktora instalowalem w Lutym :)

 

 

ciekaw jestem jak dlugo pociagnie mi moja Vista RC1 ???

niby do czerwca 2007 bedzie legalna wersja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój rekord to jakieś 2 lata, ale ostatnio reinstaluje co jakieś 2 tygodnie. Najpierw przez zmianę płyty głównej, procka, RAMu i grafy, a teraz przez zmianę dysku. Podejrzewał, że system wytrzyma do lutego - marca, wtedy zainstaluje Vistę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Majkel

Jak nie znałem sie na kompie to WinME - 1 rok prawie, potem XP jak nie miałem neta też ok roku a potem to już tak średnio co 6 miesięcy format (no chyba, że coś "wypadnie") :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najdłużej wysiedziałem na jednym systemie gdzieś w granicach 4 miesięcy , a tak to średnio ghost co dwa tygodnie . Jak coś kombinuje to kilka razy w tygodniu świeży system się pojawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ja jak pierwszego kompa dostalem hmn jakis 96-97 rok, do 2001 jechalem na win 95 net przez modem dysk caly zawalony grami przezemnie i przez brata, ehh to byly piekne czasy :)

a to nowy wynalazek tego co by kupe s pod siebie zjadl :P (MS) najdluzej chyba 3 miechy wytrzymal, ale raz na miesiac formata robie, nieufam w czyszczenie systemu itd, co 3 miechy czyszcze dysku do zera, wywalam wszystkie partycje formatuje od nowa itd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie abla mniej wiecej od kwietnia zeszlego roku dokladniej daty nie pamietam ale wiem ze i tak to najdluzej narazie ;] przezyl 3 zmiany mobo i procka i nadal sie trzyma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

U mnie Win XP Pro chodził dokładnie rok, od grudnia 2004 do grudnia 2005.

 

A chodził tylko rok gdyż w grudniu 2004 roku kupiłem sobie dysk ze sig'a a w grudniu 2005 zmieniłem platformę na Intelowską. System był w świetnej kondycji. Gdyby mi ruszył mimo nowej konfiguracji to z pewnością bym na nim dalej jechał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja kuzynka na swoim komputerze ciągle ma pierwszego windowsa zainstalowanego po kupnie. Tylko, że komputer kupowała w 1999 roku :lol2:

Od kilku lat ma internet, ale nie ma antyvira bo zwalniał jej kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mnie kule biją, co za temacik.

Są ludzie w Sieci, którym system działa bez restartu (sic!) po 4 lata, więc systemem, który jest instalowany rok czy nawet dwa lata temu, to jeszcze żadna rewelacja. Jest nawet taki projekt w Sieci, swego czasu SGJ brał w nim udział.

SGJ: Aż dziw bierze, że o tym nie wspomniałeś.

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...