Skocz do zawartości
Gemmy

Krótka Relacja Z Pobicia Rekordu Pl W Spi 16m

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zaczęło się dwa tygodnie temu .Ryba przesyła wiadomość; zapraszam na mały bench na kaskadce.W tym momencie zakasałem rękawy i zatarłem ręce....oj będzie się działo.Pierwsza myśl jaka przyszła mi do głowy to zmodować mobasa który nie był przygotowany na extreme benching.Biorąc pod uwagę mój tragiczny wzrok i zdolności manualne postanowiłem zwrócić się o pomoc do jakiejś obcykanej osoby w tym temacie.Pierwsze kroki skierowałem do serwisu elektronicznego. Jak wskazałem im miejsca lutów Vcore i Vdoopa to chłopcy zrezygnowali i tłumaczyli że nie posiadają tak wyrafinowanego sprzętu aby podjąć się takiej pracy.Po paru dniach skumałem się z Entem i Rzeźnikiem(pozdro) którzy postawili wszystkie Vmody (Vcore,Vdoop,Vddr,VMch) w parę chwil profesjonalną lutowniczką za 30pln.W tym momencie wszystko było już przygotowane i gotowe do OC.

 

 

W przed dzień wyjazdu Ryba wskazał nam drogę dojazdu do siebie ,ba nawet zaznaczył miejscowości przez które mamy jechać ,aby szybko i bezpiecznie dojechać;Trzciel->Lutol Suchy->Bukowiec->Skoki->Międzyrzecz.Do Ryby Poznań->Międzyrzecz dzieliła nas odległość 100km, nam zajęło to jakieś 2,5h i 260km,ale o tym w dalszej części relacji.

 

 

Dzień wyjazdu.Ja i Ent wyjechaliśmy ok 8.20 kierując się od razu na ( jak się później okazało nie te)Skoki.W międzyczasie spytaliśmy o drogę gostka który prowadził poboczem rower.Dobrze jedziemy na Skoki?TAK CHŁOPAKI GAZU I PROSTO o ,mało co nie wpadł nam do auta przez okno wraz z bicyklem.Było naprawdę wesoło :lol2: .Po chwili dzwoni Ryba...''gdzie jesteście?...'' właśnie minęliśmy Skoki odpowiada z uśmiechem Ent....''to fajnie za jakieś 5 min powinniście być u mnie''...ok to narka.Jedziemy jedziemy hm...nagle Wągrowiec i stacja benzynowa, no to cyk na stacje kupić płyn do spryskiwacza i kontrolnie spytać ile mam zostało do Ryby.Dzień dobry, ile jeszcze do Międzyrzecza ?....'' jak pojedziecie skrótem to jakies 170km odpowiedział korpulentny pan :blink: .Nie to nieeee mooożliwe odpowiadamy ,zrobiliśmy już jakieś 80km więc chyba nie o tym Międzyrzeczu mówimy.Jak rozwinęli przed nami mapę i pokazali gdzie jesteśmy to juz nie było nam tak wesoło , a kiedy spytali skąd jedziemy i dopowiedzieliśmy że z Poznania to na stacji wszyscy wybuchnęli śmiechem włącznie z nami.W takim przypadku nie pozostało nam nic jak zakupienie mapy i skierowanie się w odpowiednim kierunku.Po ok 1,5h przywitał nas z uśmiechem od ucha do ucha Ryba...'' o już jesteście lolki..''.

 

Wypakowaliśmy sprzęcik i przytargaliśmy to monstrum zwane kaskadą(cudne bydle ok 70kg)

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Mój osobisty sprzęcik użyty do bicia rekordu Polski w 16M Spi

 

ASUS P5B DELUXE WIFI all Vmod by Ent

 

PATRIOT 2*1024 DDR2 800LLK

 

TAGAN 530W U15 Easycon Serie

 

ATI X800XL 256MB

 

SAMSUNG 80GB SATAII

 

WINXP GEMMY EDITION

 

KASKADA by Ryba

 

WC: Alphacool SNB-A ,Eheim1000+Skraplacz 1,2KW

 

 

Wszystko zaizolowane i gotowe do extreme benching

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

No to czas na pierwsze OC czyli to co kochamy najbardziej

 

Po ok.2 godzinkach jadąc z wysokiego strapa osiągnęliśmy w miarę rozsądny czas i niezłe OC

 

Vcore 1.7 - 1.9V

 

VMch 1.7 - 2.0V

 

Vddr 2.5 - 2.8V

 

DDR 4-4-4-4-12

 

Dołączona grafika

 

Ta bestia przy 4773Mhz i 1.9V utrzymywała cały czas temperaturę w okolicach -103C w stresie

 

Jak się później okazało to był max mobo,lub też niewystarczające chłodzenie mostka temp.ok 30C w stresie

 

Nie pozostało nam nic innego jak spróbować niezastąpionym ClockGenem

 

No to BOOT na 400fsb i w górę Clockiem

 

Pierwsze podejście do kaskadki i rekord pobity,niestety po paru wcześniejszych zwisach Cpu-z,oraz MemSet nie odczytywał timingów memek

 

Dołączona grafika

 

Jak się później okazało wystarczyło ręcznie wpisać timingi do MemSeta i zrestartować kompa.

 

Następnie zabawa timami,i zadowalający wynik końcowy

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

I to by było na tyle.Dziekuję za uwagę i zapraszam do rywalizacji

 

Podziękowania dla Enta i Ryby

 

 

Germmy prawie jak redaktor. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O relacja sie pojawila :D

 

Akcja z Wagrawcem i tak byla najlepsza :D

 

Spookie z tego co wiem to niestety wiecej fotek nikt nie pstryknal.

 

A nastepnym razem to bijemy WR :lol: :lol:

 

Moja full pro i wypas lutownica kosztowala 15 ziko :P

Edytowane przez ent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratki, ale po przeczytaniu tematu bez pierwszego posta liczyłem na 4.xxx ;]

na specjalne zamowienie Gemmego zamowilem material na nowe zabawki, poczekajcie do grudnia :]

 

p.s w lepszych wynikach blokowalo nas tylko fsb, na gownianym strapie tylko 530 :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! Szkoda ze nie ma fotki uczestnikow tej imprezki ;)

Oj nie wiem czy tak bardzo bys tego chcial gdybys widzial nas juz wczesniej w realu :D Obiecujemy nastepnym razem znacznie wiecej fotek. Edytowane przez ent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Monitor trzeba było włączyć :lol: (ent wie o co chodzi ;] )

 

Brzydki wynik, gratulacje ;]

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to powinniście tam siedzieć aż do złamania 5.00m :P

Naprawdę chcieliśmy zobaczyć tę 4 z przodu ,ale ok 3 z Entem już mieliśmy dosyć,no i piwko sie skończyło :wink:

Później już tylko ryba męczył celinke chyba do 4

Edytowane przez Gemmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...