Skocz do zawartości
janio

Jaka Lutownica/stacja Lutownicza

Rekomendowane odpowiedzi

No więc chcę nabyć coś do lutowania v-modów i różnorakiej elektroniki. Co można kupić dobrego do 80 zł, co by tym dało się polutować małe nóżki układów, tudzież drobne elementy SMD? Może ktoś coś poleci na podstawie własnych doświadczeń? Proszę o rady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lutownica transformatorowa robilem mody na plycie A7N8X Dlx :D I pieknie wyszlo. Niedawno znalazlem w piwnucy lutownice oporowa 25W wpinana bezposrednio do sieci, grot zaostrzylem sobie na namieniu szlifierskim i bardzo dobrze mi sie nia pracuje. Trzyma sie jak dlugopis i lutowanie drobnych elementow nie sprawia problemu.

 

Mysle wiec, ze kazda lutowniczka oporowa (stacja) z zakresu cenowego 40 do 80 zl bedzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogadałem sobie ze Świderkiem, i wyszło że trochę dołoże i kupię TO. Ale mimo wszystko dzięki za odpowiedź :)

wyglada na podrobe salomona :| no ale za taka kase chyba nic innego nie znajdziesz ;]

jak przefliszujesz grot usuniesz z niego specjalna powloke ktora ma za zadanie nie wiazanie sie z cyna no i do tego jeszcze jego powierzchnia robi sie chropowata wiec latwiej cyna do niej przylega=> na grocie tworza sie "kulki" do precyzyjnych rzeczy juz sie nie nadaje ;] pozatym ostrym grotem do szpica nie najfajniej sie lutuje bo nie ma na czym rozgrzac cyny, idealem jest maly splaszczony stozkowy grot ;] zreszta Panowie groty do salomona kosztuja jakies 10-15zl sztuka ;) no ale lutowac nowka to poezja cyna na nim nie osiada i rowno sie rozgrzewa z czasem traci swoje magiczne wlasciwosci ;]

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyglada na podrobe salomona :| no ale za taka kase chyba nic innego nie znajdziesz ;]

jak przefliszujesz grot usuniesz z niego specjalna powloke ktora ma za zadanie nie wiazanie sie z cyna no i do tego jeszcze jego powierzchnia robi sie chropowata wiec latwiej cyna do niej przylega=> na grocie tworza sie "kulki" do precyzyjnych rzeczy juz sie nie nadaje ;] pozatym ostrym grotem do szpica nie najfajniej sie lutuje bo nie ma na czym rozgrzac cyny, idealem jest maly splaszczony stozkowy grot ;] zreszta Panowie groty do salomona kosztuja jakies 10-15zl sztuka ;) no ale lutowac nowka to poezja cyna na nim nie osiada i rowno sie rozgrzewa z czasem traci swoje magiczne wlasciwosci ;]

 

Hmmm... to może TO będzie lepszym wyborem? A tutaj praktycznie to samo, tylko że jakiejść innej firmy :|

Edytowane przez janio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze do zastosowan typu vmod komorka i inne jesli kupisz ktoras z powyzszych i bedziesz sie z nia w miare ostroznie obchodzil ( nie przegrzewal i nie uzywal rozlutowywania np zasilaczy) to bedzie w miare dlugo sluzyc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zaczynam swoja przygode z elektronika. Mam pytanie odnosnie lutownicy. Czy zestaw podany w linku bedzie wystarcajacy dla elektronika amatora i czy lutownica bedzie odpowiednia to tworzenia prostych ukadow??

 

http://allegro.pl/item160860429_duzy_zesta...aj_zobacz_.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc chcę nabyć coś do lutowania v-modów i różnorakiej elektroniki, co by tym dało się polutować małe nóżki układów, tudzież drobne elementy SMD? Może ktoś coś poleci na podstawie własnych doświadczeń? Proszę o rady

Autor wybral cos za 130+pln,niestety dla mnie to duzo ,za duzo

Szukam czegos taniego i bezpiecznego dla karty graficznej(na ktorej bede mod`ził)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście nawet smd lutuje starą lutownicą transformatorową, co do kolbowych to koniecznie musi być z regulacją temperatury, lub przynajmniej z jedną ale stabilizowaną temperaturą, bo lutowanie taką tanią lutownicą kolbową to dla mnie nie lada sztuka ...

 

to wygląda dobrze jak na początkującego:

http://allegro.pl/item164109424_stacaja_lu..._stopni_fv.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odswierze nieco temat, linki z gory juz nie dzialaja, a ja szukam stacji tak do 150 zloty. Moja oporowka za 15 ziko ulegla samodestrukcji pare godzin temu, a naprawiac jej raczej nie ma sensu. Szukam wiec czegos co posluzylo by mi przez jakis czas, na oku mam tego Xytronica:

 

http://allegro.pl/item167888457__xytronic_..._45w_gw_fv.html

 

Interesuje mnie sprzet do dosc intensywnego eksploatowania, najchetniej z gwara.

 

Jakies propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odswierze nieco temat, linki z gory juz nie dzialaja, a ja szukam stacji tak do 150 zloty. Moja oporowka za 15 ziko ulegla samodestrukcji pare godzin temu, a naprawiac jej raczej nie ma sensu. Szukam wiec czegos co posluzylo by mi przez jakis czas, na oku mam tego Xytronica:

 

http://allegro.pl/item167888457__xytronic_..._45w_gw_fv.html

 

Interesuje mnie sprzet do dosc intensywnego eksploatowania, najchetniej z gwara.

 

Jakies propozycje?

operowalem nia w szkole calkiem niezle jej szlo jednak chocby do salomona sl-20 bez porownania

a do dobrego wellerka to im obu brakuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co ty podałeś ew. to 2526762[/snapback]

operowalem nia w szkole calkiem niezle jej szlo jednak chocby do salomona sl-20 bez porownania

a do dobrego wellerka to im obu brakuje

Cenowo tez sl-20 i Wellery troche lepiej stoja :P

 

eh jak ent sobie kupi coś co przypomina lutownice to strach sie bac-już na tym dziadostwie , które mial prawdziwe cuda czynił B)

thx :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...