Skocz do zawartości
Modrus

Wybor Pamięci Ddr2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam notka na Celku M370 i założoną kostkę pamięci DDR2 533MHz 4 CLK . Pytanie mam następujące - w razie rozbudowy lepiej kupić kostkę na 533MHz 4 CLK czy 667MHz 5 CLK czy moze 667MHz 4 CLK? Patrzę troszkę przyszłościowo bo nie wiem czy nie będę miał innego notka z Core 2 Duo (na 667MHz) i wtedy bym tą pamięć do niego wykorzystał. Czy pamięć 667MHZ 4 CLK będzie pracować na 533MHz 4 CLK?

 

 

Pozdrawiam

Modrus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup 667mhz cl5, napewno bedzie szybsza od tej na cl4 533mhz i tak jak sam mowiels bedzie na przyszlosc pod core duo. Pozatym kosc cl4 667 bedzie drozsza od tej cl5 na 667. Pamiec 667mhz 4cl bedzie pracowac na cl4 533mhz a nawet na cl3 jesli tylko to bedzie jedynka kosc i nie bedzie innej czyt. wolniejszej pamieci, do ktorej to zawsze szybsza kosc sie dostraja.

Edytowane przez Shantillas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Kup 667mhz cl5, napewno bedzie szybsza od tej na cl4 533mhz

A to ciekawe bo u konkurencji podano , ze 533 CL4 w testach sa szybsze niz 667 CL5....i maja wieksza wydajnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa....a ja wiem ze po przesiadce z pamieci Kingstona 533 cl4 (512x2) na obecne Crosair'y 667 cl5 odczulem znaczny wzrost wydajnosci. Odczuwalny wzrost klatek w F.E.A.R., Battlefield 2 czy to Company of Heros. Oczywiscie to w glowniej mierze dzieki fsb a nie cl pamieci. Pozatym Mordus chce pamiatki na przyszlosc pod C2D, wiec po kiego grzyba brac stare kosci na 533 a nie 667 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Taaa....a ja wiem ze po przesiadce z pamieci Kingstona 533 cl4 (512x2) na obecne Crosair'y 667 cl5 odczulem znaczny wzrost wydajnosci. Odczuwalny wzrost klatek w F.E.A.R., Battlefield 2 czy to Company of Heros. Oczywiscie to w glowniej mierze dzieki fsb a nie cl pamieci. Pozatym Mordus chce pamiatki na przyszlosc pod C2D, wiec po kiego grzyba brac stare kosci na 533 a nie 667 ??

Nie pisalem o zasadnosci wymiany tylko o przyroscie przepustowosci , Intel nie jest wrazliwy na opuznienia wiec tylko czestotliwosc. A z testow u konkurencji wyniklo ze 533 CL4 jest szybsze niz 667 CL5...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...