Skocz do zawartości
MiGoMaT

Kierownica Manta Compressor Supreme Force Feedback

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem podzielić się z wami wrażeniami z uzytkowania jednej z najtańszych kierownic z FF. Za kierownice zapłaciłem 185zł bez przesyłki. W zamian otrzymujemy

Kierownice, która posiada 20 przycisków ( w sumie nie wiem na co komu tyle) na allegro znajdujemy informacje o wysuwanym trzpieniu ale tylko w wersji bez FF.

Dołączona grafika

Osobny panel z ręcznym i wielofunkcyjną (czterokierunkową) gałką zmiany biegów

Dołączona grafika

No i pedały.

Dołączona grafika

Z początku kierownica jest całkiem przyjemna ale po chwili uzytkowania okazuje się że oprócz efektów FF które funduje nam gra kierownica sama zaczyna się kręcić po wciśnięciu gazu do spodu. Nie jest to przyjemne w szczególności gdy gramy w tytuły które wymagają od nas precyzji. Czyli chcąc pograć trzeba odłączyć zasilanie od FF i w sumie taki gadzet dla którego kupujemy kierownice staje się niepotrzebny. Problem jest też z utrzymaniem kierownicy w pionie (mówie o sytuacji z wyłączonym FF) Poniewaz podczas gry w moim przypadku TOCA 3 są problemy z małymi skrętami ponieważ blokuje się co jest dość uciążliwe. Z włączonym FF kierownica powraca do pionu po pewnym czasie i niestety producent nie zafundował nam żadnych opcji w sterownikach prucz kalibracji. Pedały nie są nadzyczajne jak na moj gust teroche za miękkie. Kierownica jest multiplatformowa można jej używać w PSX, PS2, XBOX i oczywiscie na pececie. Udogodnieniem dla posiadaczy konsoli jest możliwość programowania kierownicy czli jeżeli bardzo chcemy to pod pedałami mozemy ustawić np. skręcanie. Osobiście nie polecam wam tej kierownicy jeżeli oczekujecie od niej niewiadomo czego. Luzy robią się po 2 dniach urzytkowania. Za to poprzedniczka COMPRESSOR SUPREME FORCE FEEDBACK czyli wersja bez FF jest dużo lepsza. Nie musimy się męczyć z bezuzytecznym FF. Jakość wykonania jest taka sama a kosztuje 135zł a w MediaMarkt czy TESCO widziałem ją za 129zł. Po dłuzszym uzytkowaniu nie ma luzów poniewaz zbudowana jest na sprężynach a nie na gumach jak inne w tym przedziale cenowym. Podsumowując jeżeli chcemy w miare dobrą kierownice z FF nie kupujmy Kierownicy MANTY a jeżeli mamy mało kasy i zależy nam na stosunku jakość cena to polecam COMPRESSOR SUPREME bez FF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

ZA 179 mam Logitecha bez FF a za 240-280(zalezy gdzie) mam juz swietnego Logitecha z FF , ktory jest genialnie wykonany i nie ma tego o czym piszesz...MANTA to szajs. Ty piszesz o kierownicy a ja moglbym opisac wrazenia grajac na ich Dual Shocku. Zabuliles 185 zl a za 80-100 masz Apollo , ktory ja wyprzedza. Kumpel ma juz pare lat (sprezyny) i 0 luzow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZA 179 mam Logitecha bez FF a za 240-280(zalezy gdzie) mam juz swietnego Logitecha z FF , ktory jest genialnie wykonany i nie ma tego o czym piszesz...MANTA to szajs. Ty piszesz o kierownicy a ja moglbym opisac wrazenia grajac na ich Dual Shocku. Zabuliles 185 zl a za 80-100 masz Apollo , ktory ja wyprzedza. Kumpel ma juz pare lat (sprezyny) i 0 luzow...

W sumie to napisał że szajs :rolleyes: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dłuzszym urzytkowaniu nie ma luzów poniewaz zbudowana jest na sprężynach a nie na gumach

Kumpel ma juz pare lat (sprezyny) i 0 luzow...

no to o tym napisałem :P generalnie wersja bez FF jest duzo bardziej udana a widziałem to apollo jest prawie identyczne ale brakuje jej 1 poziomu regulacji czyli ma 2 szytowe a mata ma jeszcze jedno na dole co jest urzyteczne szególnie gdy kierownice trzymasz na biórku. A i jak bym wiedział ze ta wersja z FF jest taka to bym zainwestował w wlasnie takiego logitech o którym mówisz ale sugerowałem się poprzednią wersją kierownicy którą miałem ale pewnego dnia wykonała obrót o 360 stopni:P a po 2 miałem do niej takie homemade race station przygotowane http://members.lycos.co.uk/migomat/foto/Kiera.jpg

http://members.lycos.co.uk/migomat/foto/Kiera2.jpg

Edytowane przez MiGoMaT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tu cie zaskocze mazda 323:P ale mocowania sa uniwersalne i mozna założyć byle co. chwile miałem kubełka ale musiałem sprzedac:/ ale przynajmniej jest wygodny no i full zakres regulacji:D:D:D:D

Edytowane przez MiGoMaT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabuliles 185 zl a za 80-100 masz Apollo , ktory ja wyprzedza. Kumpel ma juz pare lat (sprezyny) i 0 luzow...

Jaki dokladnie model Apollo jest na sprężynach ? Chciałbym kupic tanią solidną kierownice bez FF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Jaki dokladnie model Apollo jest na sprężynach ? Chciałbym kupic tanią solidną kierownice bez FF.

Masz "tania" bez FF:

http://www.komputronik.pl/pelny.php?id=11120

Nie pakuj sie w Logitecha bez FF za 180.

 

A to ta kumpla:

http://www.allegro.pl/item149896878_rewela...my_apollo_.html

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...