Skocz do zawartości
-=virus=-

Dysk 5400rpm, 2mb Jaki System Plików Wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Posiadam stary dysk Seagate, o takich parametrach jak w temacie jest to 40gb.

Chciałbym postawić na nim XP. Ale nie wiem jaki to właśnie system plików wybrać.

Pytam dlatego bo słyszałem że ntfs jest wolniejszy a ten dysk też nie jest za szybki.

Czy będzie duża różnica pomiędzy szybkością fat32 a ntfs na tym dysku?

Chciałbym zrobić na nim dwie partycje.

 

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez -=virus=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, jak już robisz ntfs to rób wszędzie, po co mieszać. Zrób sobie partycję podstawową na system a pozostałe (tzn. drugą dużą i tą na plik wymiany) zrób rozszerzone. U siebie mam partycję podstawową jako systemową a pozostałe w tym małą na plik wymiany - rozszerzone. I wszystko działa cacy. A i jeszcze jedno, jak juz podzielisz dysk na partycje to nie zapomnij zmienić rozmiaru pliku wymiany z przydzielania dynamicznego na stały rozmiar i zmienić jego lokacji na tą małą partycję zmienia sie to przez panel sterowania-system-zaawansowane i cos tam dalej, na pewno znajdziesz. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta partycja pod pagefile ma być na fat czy na fat32??

I czy lepiej jak by była oznaczona jako podstawowa czy rozszerzeniowa?

Jaki ona ma mieć rozmiar??

 

Czyli tak według mnie:

C: 1gb na pagefile na fat (czy fat32)?

D: 5gb system ntfs

E: reszta ntfs

Edytowane przez -=virus=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam ze w kompie będzie 512ram a pagefile sie liczy z tego co mi wiadomo ilość ramy x 1,5 w tym przypadku 512x1,5=768. Czyli ten jeden GB będzie ok.

Tak liczy tylko system. Normalnie PF się nie liczy tylko ustawia tak, aby było wystarczająco do tego co sie robi na komputerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to 'zapusc' ;) najbardziej pamieciochlonna gierke i zobacz pozniej w menadzerze zadan jaki miales szczyt pamieci zadklarowanej, pozniej odejmij od tego swoja ilosc pamieci, dodaj jakies 100MB i bedziesz mial ;P ;)

 

tak naprawde ustaw 1GB i bedziesz mial spokoj

Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...