Skocz do zawartości
deejay18

Podział Pamięci Ram Na Kartę Graficzna Czyli Pokręcanie Karty Graficznej W Laptopie

Rekomendowane odpowiedzi

Na poczatku witam wszystkich i z góry przepraszam jeżeli umieściłem nowy temat nie wtym dziale. Mam do was wszystkich pytanie. Posiadam laptopa Fujitsu-Siemans z serii AmiloPro. Moja karta graficzna posiada 64 mb tyle jest wykrywane w biosie i windowsie. Od niedawna dowiedziałem sie ze moja karta tą pamięc pobiera z pamięci RAM czyli z 512 mb zostaje tylko 448 mb i tyle wykrywa. Wiec pomyślalem iż mogę dołożyć jeszcze jedną kość pamięci Ram i przeznaczyć troche wiecej na moją karte graficzną ale po wejściu do BIOSU okazało sie ze nie mozna wiecej przeznaczyć na karte graficzną jak tylko 64 mb:( (do wyboru jest tylko 16, 32 i 64 mb). Tak wygląda moja sytuacja w związku z tym mam pytanie czy idzie jakoś przeskoczyć tą blokade? Mam tu na mysli flash biosu , czy macie na to jakies sposoby a jezeli tak to czy one są bezpieczne mam tu na mysli uszkodzenie sprzętu? Być może istnieja programy które dzielą pamieć RAM na inne urządzenie jak np. karta graficzna i ktore sa bezpieczne i czy w przypadku 128 mb czy to mocno bedze obciazalo karte? Mysle ze moje pytanie jest dobrze sformułowane. Z góry dziekuje i pozdrawiam.

Edytowane przez deejay18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi tu dokładnie o GRY:D Bo mam jescze jeden problem na przykładzie need for speed Carbon i na laptopie i na kompie parametry: 2,66 mhz pentium 4, ram 512, grafa 64 mb, Dzieje sie to samo po wlaczeniu gry sa tylko kontury:( i nie wiem dlaczego napisy wygladaja jak prostokąty próbowalem instalowac gre z dwóch roznych płyt i ciagle to samo. DirectX mam odpowiedniego czyli 9.0C a z tego co czytalem w necie to gra nie ma az tak wielkich wymagan powinna ruszyć na moim kompie:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ja posiadam GF4 mx440 64 mb, Gra na oficjalnej stronie posiada takie wymagania: Pentium 1,7 mhz, ram 512 (minimum 256 mb zeby odpaliła) grafe 64 mb. A o co chodzi z tymi shaderami? Mozna to jakos zainstalować? Czy instalacja najnowszych sterownikow rozwiąze ten problem? Troche jestem podirytowany bo kolega ma słabszego kompa i na minimalnych ustawieniach smiga elegancko a ja nawet nie mogę uruchomić gry:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<translator karty graficzne-samochody>

Czyli wolabys wozidelko z silniczkiem 1.4 na oponach 245 niz furke z 2.8 na gumkach 225

</translator>

W wielkim skrocie - pamiec na karcie graficznej nie jest wspolczynnikiem wydajnosci.

A moja cierpliwosc jest jednostka urojana...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...