Skocz do zawartości
Free'

Witamy W Zespole Purepc.pl !

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w drużynie.

 

Z tego co widziałem to na dwóch najmocniejszych maszynach kurczak jest :) . Czasy są dobre, wsio OK.

 

Niech RAC będzie z Tobą.

Nie wiem co ma znaczyć kurczak jeżeli chodzi o błędy w obliczanych próbkach to za bardzo eksperymentowałem z optymalizacjami i winodwsami i wywaliło błędów od wczoraj wydaje sie być już ok (optymalizacja SSE2). Komputerów nie ma tam tyle ile się wydaje bo na różnych systemach odpalałem i zapisało jako inne kompy. Tak naprawde liczące kompy są dwa A64 2800+ i A64 3000+lekko podkrecony. Celeron 2.66GHz to laptop i nie wiem czy go męcząc nie przemęcze. A czwarty komp to PIII450MHz i nie wiem czy go podłączać bo strasznie wolno mu liczenie idzie.

 

A tak wogóle to dzięki za przyjęcie do drużyny. Teraz pozostało mi liczyć i szukać nowych kompów do obliczeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ma znaczyć kurczak jeżeli chodzi o błędy w obliczanych próbkach to za bardzo eksperymentowałem z optymalizacjami i winodwsami i wywaliło błędów od wczoraj wydaje sie być już ok (optymalizacja SSE2). Komputerów nie ma tam tyle ile się wydaje bo na różnych systemach odpalałem i zapisało jako inne kompy. Tak naprawde liczące kompy są dwa A64 2800+ i A64 3000+lekko podkrecony. Celeron 2.66GHz to laptop i nie wiem czy go męcząc nie przemęcze. A czwarty komp to PIII450MHz i nie wiem czy go podłączać bo strasznie wolno mu liczenie idzie.

 

A tak wogóle to dzięki za przyjęcie do drużyny. Teraz pozostało mi liczyć i szukać nowych kompów do obliczeń

Kurczak czyli optymalizacje od Chicken'a. Komputery możesz "zmergować" aby się nie dublowały, czyli:

 

W BOINC manager klikasz "Preferencje", logujesz się wpisując maila i hasło, później o ile dobrze pamiętam przy "Computers on this account" klikasz View, następnie zaznaczasz, które komputery ma połączyć i klikasz merge.

Celerona nie ma na liście komputerów, a z PIII bym sobie darował liczenie :) .

 

Jeśli będziesz miał jakieś pytania to zadaj je w temacie Druzyna Seti@boinc Purepc.pl.

Edytowane przez honor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pacific

Witam

 

Pytam moze troche po niewczasie bo juz sie dodałem do waszej druzyny ale czy jak sie chce z wami liczyć muszę dostać czyjąś akceptację ?? Póki co jestem od pół dnia z wami.

 

Pozdrawiam

ZiBi

nie potrzebujesz niczyjej akceptacji ;) Liczysz z własnej woli dla dobra naszego timu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja CHYBA dolaczylem, widze ze cos sie sciaga i liczy wiec CHYBA jest ok. jesli ktos laskaw sprawdzic czy wszycho ok i czy idzie na wlasciwe konto? support na gg mile widziany;].

 

 

 

http://setiathome.berkeley.edu/show_user.php?userid=8628074

 

 

 

cpu unknown bo bios nie rozpoznaje prawidlowo fx60'tki.

 

pozdrowki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pole team wpisz PurePC.pl bo teraz jestes 'niezrzeszony' :>

 

edit:Instalowałeś optymalizacje najnowsze?

 

 

 

juz sie zrzeszylem.

 

optymalizacje? cos probowalem wedle tego faq, ale nawet nie wiem czy mi sie to udalo. jakies dziwno dziwne komunikaty ktorych nie przytocze. da sie to sprawdzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz sie zrzeszylem.

 

optymalizacje? cos probowalem wedle tego faq, ale nawet nie wiem czy mi sie to udalo. jakies dziwno dziwne komunikaty ktorych nie przytocze. da sie to sprawdzic?

Klikasz w result id przeliczonej próbki i tam jest napisane czy masz zoptymalizowaego boinca czy nie, widac to takze po czasie liczenia u mnie Sempron @ 2400 liczy próbki 65 w około 10000 sekund u Ciebie szybszy proc powinien liczyć w ~7000 sekund. A dodatkowo dlatego, że jest dwurdzeniowy liczy swie próbki na raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda wpis stderr w próbce przeliczonej najnowszymi optymalizacjami.

<core_client_version>5.8.15</core_client_version><![CDATA[<stderr_txt>Optimized SETI@Home Enhanced applicationOptimizers: Ben Herndon, Josef Segur, Alex Kan, Simon Zadra   Version: Windows SSE2-generic 32-bit based on S@H V5.15  'Noo? No - Ni!'  Revision: 2.2B|xW|FFT:IPP_SSE2|Ben-Joe	 CPUID: AMD Athlon 64 'San Diego'	  CPUs: 1, cores: 1, threads: 1   cache: L1=64K,  L2=1024K, L3=0K  Features: MMX, 3DNow!, 3DNow!+, SSE, SSE2, SSE3,  	 speed: 3002 MHz  -- read MB/s: L1=16483, L2=8439, RAM=4031Work Unit InfoTrue angle range:  0.771200Spikes Pulses Triplets Gaussians Flops   0	  0	   0		0	 8232643328772</stderr_txt>
IMO coś zrobiłeś źle chyba.. :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LordFury cierpliwie na gadzie wytlumaczyl mi jak malemu jasiowi ocb w tym boincu ;) . Dzieki :) .

 

a oto co mam teraz:

 

 

 

 

 

<core_client_version>5.8.16</core_client_version>

<![CDATA[

<stderr_txt>

ar=3.502652 NumCfft=31715 NumGauss= 0 NumPulse= 1881776127 NumTriplet= 727454842880

Optimized SETI@Home Enhanced application

Optimizers: Ben Herndon, Josef Segur, Alex Kan, Simon Zadra

Version: Windows SSE2-generic 32-bit based on S@H V5.15 'Noo? No - Ni!'

Revision: 2.2B|xW|FFT:IPP_SSE2|Ben-Joe

CPUID: AMD Sempron 'xxx'

CPUs: 1, cores: 2, threads: 1 cache: L1=64K, L2=1024K, L3=0K

Features: MMX, 3DNow!, 3DNow!+, SSE, SSE2, SSE3,

speed: 2877 MHz -- read MB/s: L1=15801, L2=8087, RAM=3708

 

Work Unit Info

True angle range: 3.502652

SETI@Home Informational message -9 result_overflow

NOTE: The number of results detected exceeds the storage space allocated.

 

Spikes Pulses Triplets Gaussians Flops

28 0 2 0 11329771264

 

</stderr_txt>

]]>

 

 

dwurdzeniowy sempron, hrhr ;).

Edytowane przez sobih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ok, w każdym razie te kilka próbek, które już odesłało. Na razie liczy oczywiście te "śmieciowe" z najbliższym deadlinem, ale jak zabierze się za normalne duże próbki, to punkty zaczną dużo szybciej przybywać.

 

PS. Coś drogiego tego sempa masz B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

punkciki naliczaja sie raz na dobe czy jeszcze jakims innym nieznanym mi systemem?

 

 

 

LordFury, czy ten semp drogi czy nie, nie wiem, mam go za free ;). liczy wiec niech tam sobie liczy. dalem mu jeszcze pare mhz'ow wiecej przy okazji testow dtek fuzion, a co ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość @kedzior

Wczoraj doloczylem do waszego(naszego) teamu chociaż na moim liczydelku dużego RACu nie uzyskam ale przecież liczy sie każdy punkt :wink: .

 

Pozdro for all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj doloczylem do waszego(naszego) teamu chociaż na moim liczydelku dużego RACu nie uzyskam ale przecież liczy sie każdy punkt :wink: .

 

Pozdro for all

Witamy, każdy mile widziany. Pochwal się, na czym liczysz (np. wpakuj sprzęt do sygnatury) i w jakich projektach bierzesz udział. Jeśli SETI, to rozumiem, że stosowne optymalki (klik) już zaaplikowane? :wink:

 

W razie potrzeby instrukcja instalacji + dołączania do naszych projektów na końcu pierwszego posta tutaj:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=232799

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość @kedzior

Moj kalkulatorek to P4 541@4100~4200 :)

Liczę rzecz jasna Seti, optymalke wrzuciłem SSE3 ale może pokombinuje jeszcze z SSE2 tylko mam jedno pytanie czy optymalka klienta BOINC daje coś w seti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też was wspomogę, a co! ;)

 

Tylko powiedzcie mi, apropo tych optymalek ( 2667153[/snapback]

Moj kalkulatorek to P4 541@4100~4200 :)

Liczę rzecz jasna Seti, optymalke wrzuciłem SSE3 ale może pokombinuje jeszcze z SSE2 tylko mam jedno pytanie czy optymalka klienta BOINC daje coś w seti.

Samego klienta praktycznie nic nie daje. A różnicy między SSE2/3 prawodopodobnie nie będzie prawie żadnej, już kiedyś wszystko dokładnie testowałem - w dużym temacie są porównania czasów. Najważniejsze tylko, żeby była to któraś z optymalek w najnowszej wersji 2.2B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem nowy w zespole. Pozdrawiam wszystkich z zespołu.

Licze na laptopie dopiero 1 dzien.

 

Całkowita liczba punktów 62.40

Średnia liczba punktów 483.96

 

Zastanawiam się dlaczego moja średnia jest tak wysoka? Czy to normalne?

 

Mój sprzęt to Turion 64 z WIN XP. Ale optmalizacje na 64-bit nie działają. Najprawdopodobniej potrzebny jest system 64-bitowy. Ale jakaś optymalizacja działa. Z niecałych 9 h (SETI) zrobiło się 3h. Więc można powiedzieć że jest dobrze.

 

Jeszcze raz wszystkich pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą średnią faktycznie niezłe jaja, zwykle z 2-3 tygodnie powoli się rozwija, zanim jakiś ta rozsądny poziom osiągnie, a tu odwrotnie - tylko się cieszyć :lol2:

 

Co do optymalizacji - oczywiście żeby korzystać z 64-bitowych, potrzebny jest tez system, sam procek obsługujący je nie starczy. W tej chwili widać (np. TU), że masz poprawnie wrzuconą jedną z optymalek, tylko nie jestem pewien, która to :?. Pod Twój procesor najlepsze będą te:

* http://lunatics.at/index.php?module=Downlo...sa=dlview;id=64 - jeśli używasz wygarzacza ekranu SETI

* http://lunatics.at/index.php?module=Downlo...sa=dlview;id=59 - jeśli nie używasz wygaszaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dolaczylem do Waszego teamu. Mam nadzieje, ze troszke Wam pomoge :).

Optymalka: KWSN_2.4_SSE2-AMD_MB. Liczydlo z sygnaturki.

 

Za 25 minut powinienem skonczyc liczyc pierwsza jednostke :). Druga za ok 3h.

 

Niech moc bedzie z Wami ^^.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dolaczylem do Waszego teamu. Mam nadzieje, ze troszke Wam pomoge :).

Optymalka: KWSN_2.4_SSE2-AMD_MB. Liczydlo z sygnaturki.

 

Za 25 minut powinienem skonczyc liczyc pierwsza jednostke :). Druga za ok 3h.

 

Niech moc bedzie z Wami ^^.

 

Witamy witamy

 

Przyda się każdy komp. W tej chwili drużyna przeżywa głęboki kryzys :huh: . Jest cieniem tej z przed roku. Zwłaszcza po odejści Pipanola. Gość sam miał RAC 30000. Śmiało wciągaj gogo zdołasz. I nie gaś kompa :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Na laptopie? Przegrzeje sie :-P

 

BTW: Drużyna PPC ledwo zipie. Ja osobiście popieraz zrobić tak jak to jest w F@H - jedną polską drużynę !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...