Skocz do zawartości
pisarz

Lifting @ Chiefec Ba-01b-b-sl

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnego pochmurnego razu, gdy za oknem słońca brakowało, było smutno i szaro, patrząc na monotonny bok mojej wielgachnej obudowy postanowiłem zrobić coś, co będzie cieszylo oko gdy spojrzę na owy bok. Zatem wybrałem się do miasta w celu zakupienia kilku rzeczy, ktore przydały mi się do liftingu:

- 2x srebrny grill 80x80mm

- chrom w spray'u

- taśma malarska

 

Najmniej dzuibdziania było z grillami, ktore wystarczyło przykręcic do "siatek" wywierconych w boku. Z kolei większą "siatkę" starannie obkleiłem taśmą malarską i udałem się do piwnicy, by ładnie nanieść warstwę chromu. Po tej czynnosci bok obudowy wylądował na dworze, gdzie się dokładnie "wywietrzył" ;) . Następnie odkręciłem rączkę, rozebrałem ją doszczętnie i ZA POMOCĄ PĘDZELKA pomalowałem dość starannie. Nanoszenie chormu, by uzyskac dobry efekt, wymagało ok. 5-6 serii nanoszenia. Podobnie uczyniłem z obramowaniem rączki. Po kilku ładnych godzinach praca skonczona, wszstko zmontowane. Jednak nadal czegoś mi brakowało na tym boku. Wtem natrafiłem na ładną kartkę z wydrukowanym smokiem. Bez chwili namysłu zabrałem się do malowania. Do tej czynnosci użyłem także cienkiego pędzla oraz chromu. Malowanie zajęło mi ok. 3 godzin. Na koniec smoga obramowałem czarnym kolorem. Potem całe moje dzieło ogrzewałem jeszcze żarówką, by wszystko dobrze zastygło.

 

A oto efekty moich działań:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Na życzenie zrobię wiecej fotek, gdyż te robiłem na "szybcika" ;)

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez pisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kicha ! :sad: Wystaje jakaś folia spod siatki, uchwyt na zdjęciach wygląda jak pomaźgany a nie pomalowany. I jak można się męczyć nad takim smokiem 3h ?? Przecież wystarczy wyciąć z kartki wzór pociągnąć sprayem i już...ten marker do zarysowania kontur też niespecjalny. :huh:

 

Pomimo małej ilości pracy udało Ci się wszystko spie***yć. :mad: Następnym razem zrób coś porządnie. Pomalowałbyś chociaż bude na inny kolor.

 

Ale nie martw się są jeszcze gorsze "mody".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kicha ! :sad: Wystaje jakaś folia spod siatki, uchwyt na zdjęciach wygląda jak pomaźgany a nie pomalowany. I jak można się męczyć nad takim smokiem 3h ?? Przecież wystarczy wyciąć z kartki wzór pociągnąć sprayem i już...ten marker do zarysowania kontur też niespecjalny. :huh:

 

Pomimo małej ilości pracy udało Ci się wszystko spie***yć. :mad: Następnym razem zrób coś porządnie. Pomalowałbyś chociaż bude na inny kolor.

 

Ale nie martw się są jeszcze gorsze "mody".

no fakt, mogłem zaznaczyc ze jeszcze nie jest to "wersja" finalna. Po prostu chcialem zaprezentować coś nad czym spedzilem troche czasu, jednak nie starczyło mi już go by wszystko do konca ladnie obrobic :) W tym tygodniu mam nadzieje ze to skoncze i wtedy dam update wątku ;)

 

BTW. Ten efekt "pomaźgania" wynika chyba raczej ze struktury rączki, niż braku zrecznosci manualnych.

 

BTW.2 tak przegladam te fotki i faktycznie ten smok moze sie wydawac taki "niedorobiony". Wynika to z gry świateł, postaram sie popracowac aparatem tak aby wygladalo to mniej wiecej tak jak w rzeczywistosci, bo jednak smok na fotce odbiega troche temu co mozna zobacyzc z bliska <_<

Edytowane przez pisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to błyszczące alu perforowane pasuje tam jak pięść do oka

grille założone na kratkach wentylacyjnych szpecą i są tam zbędne

smoczek wyszedł niestety brzydko (to chyba przez te kontury zrobione pisakiem)

czy wyciągniesz z tego wnioski; zobaczymy....

Edytowane przez RadeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja.

 

Nigdy nie zrozumiem tej przedziwnej fascynacji smokami. Sennik egipski milczy na ten temat, Freud również nie powiązał w żaden sposób symbolu smoka z vaginą dentis albo kompleksem Jokasty. Strange, no? I żeby to jeszcze naprawdę jak smok wyglądało, a nie ciężarny konik morski :>

 

Kratki na kratkach - jesteś moim idolem, ziom. Ja wiem, że estetyka, sam chyba do kratek powrócę, jak tylko znajdę czas na zesmarkanie ściszałki do dmuchaczy, ale prezentowany tu pomysł jest nonsensowny i z punktu widzenia ciszy samobójczy. Acz jeśli to wersja rozwojowa, jak twierdzisz, OK, łi szal si.

 

Dziurkowana paciajka chromowa zacnie ci wyszła, mast aj sej. Umieszczenie już mocno dyskusyjne, mogłeś chociaż wymierzyć tak, żeby było równo w linii z tym prostokątem na przodzie. Wystarczyło dać to lekko niżej, ale teraz to jużeśmy se poszaleli.

 

Paciajka niedziurkowana ... cóż, jeśli zamierzałeś uzyskać "braszed alu", to brawo. Jeśli nie - wstyd, hańba i srom. Hmmm, srom :>

 

Coś z tego może być, ale, mówiąc metaforycznie, wiele tarczek do dremela musisz jeszcze połamać :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Orac3 to "Aria na strunie G" Bacha, to twoja obudowa to "Majteczki w Kropeczki" Bayer Full. Grile na grilach - pomysł roku. Pomalowanie kratki chromem dekoracyjnym - wiesz że Ci to odpadnie? Namalowanie kleksa jeszcze pogłębiło mój szok pourazowy. Ja sobie przyczepiłem sticker na mojego Dragona, też zaraz założe liftingowy temat. Litości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak lipny pomysł + żałosne wykonanie + obiektywna ocena z dozą krytyki w tym dziale

 

kocham to :twisted:

 

rozumiem, że niektórzy chcą się pochwalić jacy są "zdolni", ale takie rzeczy można pokazywać co najwyżej kolegom z klasy. Jeżeli ma się zamiar to upublicznić to trzeba się zastanowić czy to, co zrobiliśmy jest na prawdę tak wyjątkowe, jak nam się na początku wydawało...

 

 

pozdro, msn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CO prawda to moje początki z tego typu "moddingiem" także przyjme kaza doze krytyki na siebie. Choc bardziej liczyłbym na jakieś wskazowki co do tego, co mozna jeszcze z tym zrobic ;) Nie musicie mnie aż tak dusić na dzien dobry :D W koncu nikt nie jest we wszystkim idealny, ale probowac zawsze mozna.

Edytowane przez pisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zauważyłem, że Wy sie wszyscy robicie coraz bardziej zgredziali (without pictures), jak pamiętam mojego "moda", to nikt nie krytykował tak strasznie, a jak tak teraz myslę, to sam nie jest zadowolony. Uspokójcie sie trochę :lol2:. Każdy robi jak potrafi, może mu sie to podobać i tyle. A chyba po to jest ten dział, żeby coś pokazać. Każdy ma do pokazania takie inne "coś". I ma do tego prawo B). Gdybym miał taką nudna budę i musiałbym oglądać ją codziennie, też pewnie cos bym jej "odwalił". I nie mowię tu o modowaniu, takim jak pokazują nam PelzaK, msn, Carl0s, Grzechu i wielu innych. Tu chodzi raczej o małe co nieco, by pokolorować sobie obudowę :lol2:

Edytowane przez Mayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co mozna jeszcze z tym zrobic ;) Nie musicie mnie aż tak dusić na dzien dobry :D W koncu nikt nie jest we wszystkim idealny, ale probowac zawsze mozna.

co jeszcze? pytanie... :).. Przyprowadź to do mnie, zostaw 400pln w kasie, podaj mi temat przewodni, wróć za miesiąc*... obawiam się ze nie poznasz budy :twisted:

 

Każdy robi jak potrafi, może mu sie to podobać i tyle. A chyba po to jest ten dział, żeby coś pokazać. Każdy ma do pokazania takie inne "coś". I ma do tego prawo B).

 

I nie mowię tu o modowaniu, takim jak pokazują nam PelzaK, msn, Carl0s, Grzechu i wielu innych. Tu chodzi raczej o małe co nieco, by pokolorować sobie obudowę :lol2:

o kurde, zostałem wymieniony w wielkiej czwórcy :), e no jestem pod wrazeniem :)

 

no pewnie, że ma prawo :), ale jak już nas uraczono razy kilka modami na wyższym poziomie, to czego sie spodziewać... czekamy na więcej :). Gdybym np ja chciał sie chwalić na poziomie tego tematu, no to bym musiał co pare dni zakładać temat, bo akurat prysnąłem farbą na tu takie coś i fajnie wyszło... :). Jak dla mnie i zapewne wielu innych, takie zabawy to jeden z malutkich kroczków do ostatecznego m jak Moda przez duże M, więc co mam innego powiedzieć.. Tak, fajnie Ci wyszło, możesz stawać w szranki z innymi modami na targach... wiadomo że nie o to chodzi... więc jeśli już coś rzec, to pozostaje jedynie krytyka :)

 

 

* ewentualnie za 2 lata (taa śmiejcie się, śmiejcie :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zobaczyłem tego smoka to też pierwsze co pomyślałem to konik morski...ale co bym się nie powtarzał to przytoczę rysunki pewnego artysty pod pseudonimem Śledziu (może ktoś kojarzy)...przypomniał mi się taki jego rysunek na którym widać było takiego brzuchatego smoka w podeszłym wieku, obok którego stoi król i panna lekkich obyczajów delikatnie mówiąc podstarzała - i smok na to "Co jest król? Jaja se robicie? Miała być dziewica..." - mina króla - bezcenna :wink:

 

tak samo ja mogę powiedzieć

 

"Jaja se panie robisz? To ma być mod...?" :-|

 

Grill+kratka = pomysł roku... :lol:

 

A reszta też kicha...narzędzia w łapę i rób coś z tym

 

P.S. a jak już jesteśmy przy malowniczych porównaniach to to perforowane tak pasuje do budy jak świnia i siodło...

 

P.S.2 zadałem sobie ten trud ^^ smoku

Edytowane przez simic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zauważyłem, że Wy sie wszyscy robicie coraz bardziej zgredziali (without pictures), jak pamiętam mojego "moda", to nikt nie krytykował tak strasznie, a jak tak teraz myslę, to sam nie jest zadowolony. Uspokójcie sie trochę :lol2:.

Zawsze tu była taka krytyka, miesiąc, rok, czy dwa lata temu. I tak jest na razie w miarę spokojnie bo nie ma...Carl0sa

 

 

 

Dam Ci jedna radę pisarz. Nie zaczynaj się bawić w modding na obudowie za 300zł. Wiem jak to jest, też to kiedyś przechodziłem. Byłem dumny z każdej nowo przyczepionej diody, z gelneonka, potem kupiłem dremela powycinałem dziurki (krzywo z resztą, bo jak wycinałem otwór na szybę z boku to pierwszy raz miałem szlifierkę w rękach), potem było malowanie, zabawy plexi itd. Jak to wszystko zrobiłem i tak popatrzyłem na tego kompa, to zastanowiłem się co ja #$@^&% właściwie z nim zrobiłem? to był całkowity miszmasz, choinka z kupą niedoróbek i totalnie bez tematu i ogólnego pomysłu. Więc jak juz bierzesz się za modyfikowanie obudowy, to najpierw zastanów się jak to wszystko ma wyglądać, zrób sobie projekty, zastanów się jak to wszystko ma być zrobione i jeżeli będziesz pewny, ze jesteś w stanie to zrobić tak, jak to sobie wyobrażasz weź się za modowanie. W przeciwnym razie - szkoda obudowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt zgadzam sie ztoba, terz juz kiedys miałem przerabiac moja bude jak to jakis czas temu bylo modne, ale stwierdziłem ze szkoda mi jej, moze niejest super droga bo to stara maxdata, ale pozadna gr. blachy itp. :) ale okno ciagle mnie kusi, ale zastanawiam sie czy wyciszyc mata wygłuszajaca czy okno wstawic:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt zgadzam sie ztoba, terz juz kiedys miałem przerabiac moja bude jak to jakis czas temu bylo modne, ale stwierdziłem ze szkoda mi jej, moze niejest super droga bo to stara maxdata, ale pozadna gr. blachy itp. :) ale okno ciagle mnie kusi, ale zastanawiam sie czy wyciszyc mata wygłuszajaca czy okno wstawic:)

 

okno! :D

 

nie no żart :-P ostatnio spodobały mi się siatki zamiast szyb. Najfajniej wygląda taka gęsta siatka jak mam w gta case + białe albo niebieskie podświetlenie + biała buda mmm... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze tu była taka krytyka, miesiąc, rok, czy dwa lata temu. I tak jest na razie w miarę spokojnie bo nie ma...Carl0sa

Dam Ci jedna radę pisarz. Nie zaczynaj się bawić w modding na obudowie za 300zł. Wiem jak to jest, też to kiedyś przechodziłem. Byłem dumny z każdej nowo przyczepionej diody, z gelneonka, potem kupiłem dremela powycinałem dziurki (krzywo z resztą, bo jak wycinałem otwór na szybę z boku to pierwszy raz miałem szlifierkę w rękach), potem było malowanie, zabawy plexi itd. Jak to wszystko zrobiłem i tak popatrzyłem na tego kompa, to zastanowiłem się co ja #$@^&% właściwie z nim zrobiłem? to był całkowity miszmasz, choinka z kupą niedoróbek i totalnie bez tematu i ogólnego pomysłu. Więc jak juz bierzesz się za modyfikowanie obudowy, to najpierw zastanów się jak to wszystko ma wyglądać, zrób sobie projekty, zastanów się jak to wszystko ma być zrobione i jeżeli będziesz pewny, ze jesteś w stanie to zrobić tak, jak to sobie wyobrażasz weź się za modowanie. W przeciwnym razie - szkoda obudowy...

wiec daj pisarzowi samemu przez to przejsc ;) jedni sie ucza na bledach innych "osobnikow" a niektorzy tylko i wylacznie na swoich bledach :wink:

 

ps. Sarkazz z tego co zauwazylem to masz chyba nad lozkiem plakat z Orac3. wiesz ile ten mod zezarl kasy? a robisz porownanie z modem gdzie pomalowano troche rzeczy. no litosci...

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec daj pisarzowi samemu przez to przejsc ;) jedni sie ucza na bledach innych "osobnikow" a niektorzy tylko i wylacznie na swoich bledach :wink:

 

 

mam nadzieje, że kolega teraz wyciągnie wnioski i za pół roku pojawi się temat o prawdziwym modzie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale go zglanowaliscie, chyba uciekl na pclaba. :-P

No faktycznie, nie ma sie czym pochwalic, wrecz przeciwnie... tak to jest, jak ktos zaczyna cos modowac, zrobi byle co, byle jak i juz mysli, ze to mod, ktory trzeba przedstawic calemu swiatu. No offence pisarz, ale na prawde wyciagnij wnioski i zrob to na powaznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale go zglanowaliscie, chyba uciekl na pclaba. :-P

No faktycznie, nie ma sie czym pochwalic, wrecz przeciwnie... tak to jest, jak ktos zaczyna cos modowac, zrobi byle co, byle jak i juz mysli, ze to mod, ktory trzeba przedstawic calemu swiatu. No offence pisarz, ale na prawde wyciagnij wnioski i zrob to na powaznie.

nie no nie uciekł, siedzi u nas :P może po prostu zapomniał o temacie, albo boi się zajrzeć :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. Sarkazz z tego co zauwazylem to masz chyba nad lozkiem plakat z Orac3. wiesz ile ten mod zezarl kasy? a robisz porownanie z modem gdzie pomalowano troche rzeczy. no litosci...

Porównanie z modem? To jest mod? Ja myślałem że to jest kleks i jakaś odpadająca farba. Doskonale rozumiesz chyba że chodzi o efekt końcowy. Takie gadanie przypomina mi coś w stylu "A co to za sztuka podkręcić x6800 na azocie, jakbym miał kasę...". Błąd! Albo masz kasę i robisz genialne i bajeranckie rzeczy (tak jak najlepszy moim zdaniem mod na świecie czyli Orac, dlatego użyłem go jako wzorca do analogii muzycznej), albo nie masz kasy, i używasz głowy! Kitu, farbek plakatowych i czego jeszcze dusza zapragnie. Ale na litość boską, nie miej pretensji do mnie że porównuję do pewnego "wzorca metra" który pokazał co się da z komputerem zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMFG.

Po pierwsze primo:

To nie jest nawet marna proba modowania.

Po drugie primo:

To nie jest nawet marna proba marnej proby modowania.

Po trzecie primo:

To nie jest nawet marna proba marnej proby marnego modowania.

A teraz od serca:

Powiedz mi, co probowales osiagnac, mazac po klamce biednego Chiefa jakims srebrnym gownem, ktore jeszcze nazwales CHROMEM?

Przeciez to nijak sie ma do niczego. A pasuje jak swini kamizelka.

Ponadto - czy to taki problem wziac i odkrecic grille od wentyli, wyciaz kratki firmowe w boku budy, lub zrobic cos zeby to mialo rece i nogi? Nic nie kumam, boisz sie ze jednak ta kratka chiefa ma za duze oczka, i sila huraganu wciagnie Cie w wentyl i po to wlasnie zamontowales kratke na kratce?

Dalej idac tym tropem - zauwaz, ze sam sobnie zaprzeczas - mowisz o MODOWANIU. A szkoda Ci pociac obudowe...No to po jaki [ciach!] sie wogole brac za cokolwiek? jestes niewolnikiem rzeczy ktore posiadasz? Czy bedzie tlumaczyl sie ze to za duzo kasy Cie kosztowale zeby zniszczyc? wiec skoro boisz sie zniszczyc (pomijajac to ze juz sa tego poczatki), to po co sie wogole zlapales pedzla?

Kup pan z allegro starego BT za 2 PLN i moduj pan ile dusza zapragnie.

Wtedy pokazesz co potrafisz (albo czego nie potrafisz - zalezy od punktu widzenia).

 

No i ten el0 smok.

Normalnie Shrek 2...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...