Skocz do zawartości
anonim112

Problem Z Założeniem Serwera

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z przekierowaniem portów (przynajmniej tak mi się wydaje) w routerze Request ARC514CX. Otóż działa on dobrze, bo na każdym z 3 komputerów mogę się łaczyć bez problemu do internetu. Problem zaczyna się wtedy gdy chcę założyć serwer do jakiejś gry np. Netsoccera (Pobierz gre - 5MB) czy Queaka 3. Oto paramentry mojego łącza:

- Neostrada 512 kb (dynamiczne IP)

- router Request ARC514CX

- włączony serwer DHCP

- Windows XP

- wyłączony firewall

 

Adres IP: 10.0.0.5

Maska podsieci: 255.0.0.0

Bramka domyślna: 10.0.0.2

 

 

Dołączona grafika

 

 

Link

 

 

Okno Quake 3 (dałem Dedicated na: Internet)

 

 

 

Ponadto na dole konsoli co kilka minut pojawiają sie napisy że niby wysyła informacje, ale nie otrzymuje odpowiedzi

 

 

Dołączona grafika

 

 

Link 2

 

 

Wiem co to jest dynamiczne IP i jakie są jego wady w porównaniu do statycznego, którego nie mam w Nesotradzie. Może jednak ktoś wie jak moge założyć na niej serwer by był widoczny dla wszytskich. Mam jeszcze inny problem bo programy p2p też mi niezbyt dobrze działają np. na uTorrencie pojawia mi się "Ograniczenie lub brak łączności" przez co mam słabą szybkosć pobierania. (Wyłączyłem firewalla w Windowsie)

 

 

Dołączona grafika

 

Powiększenie

 

Probowałem otwierać porty na routerze jednak to nic nie pomagało. Zarejestrowałem również się na dyndns.org, próbując ustawić stały adres ale też bez efektów. Jakieś pomysły ??

 

Gdyby ktoś inny miał neostrade to niech pobierze sobie Netsoccera lub inną grę, spróbuje stworzyć serwer i powie czy był on widiczny przez innych.

Edytowane przez anonim112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w czym tu masz problem? Nikt nie moze sie do Ciebie podlaczyc czy jak...

Konsola q3 poprostu podaje Twoje IP z sieci lokalnej ale nie znaczy ze IP zewnetrzne czyli neostrady tutaj nie zadziala. Jesli ktos z zewnacz czyli Internetu wpisze connect twoje_IP_neostrady to powinien sie polaczyc bez problemu. No chyba ze jeszcze blokuje go firewall. Wtedy wystarczy ze odblokujesz port 27960 na routerze i juz bedzie cacy.

A do sprawdzenia swojego IP zewnetrznego sluzy np taka strona: http://www.whatismyip.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...