Skocz do zawartości
nrl

Razer Deathadder

Rekomendowane odpowiedzi

Jako przyszłego użytkownika DA ciekawi mnie, czy jest możliwosć programowania ilości strzałów po jednorazowym naciśnięciu LPM?

Popracujesz na niej z roczek to będziesz z automatu miał 2-3 klik bez programowania. :lol2:

Sorki, nie mogłem sie powstrzymać. :wink:

 

też mam plan ją kupić , lecz po przeczytaniu tych opinii już sam nie wiem :o

Szczerze, zastanów się nad czymś innym. Mój ponad 7 letnie MS, najprostsza konstrukcja z możliwych do dzisiaj działa bez zająknięcia ( a łatwego życia nie miała ) a roczny Krait świruje.

Możesz też trafić na egzemplarz który będzie Ci długo służył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh.. czyli nie jestem jedynym który ma problemy z tym gryzoniem. Również ten sam ból dopadł mego Deathaddera (patrz 2-3 kliknięcia na lewym i bocznych klawiszach, a co lepsze są losowe). Mam również pytanie do osób które wysłały myszkę z tą przypadłością do serwisu MMV poprzez tryb S.O.S gdyż licząc dni robocze mój gryzoń leży u nich 5 dni i jak na razie zero info z ich strony o stanie reklamacji:

1. Czy reklamacja została uznana i egzemplarz został naprawiony czy wymieniony na nowy.

2. Czy w przypadku nie uznania reklamacji obciążyli was kosztami przesyłki (maja wzmiankę w regulaminie odnośnie opłat w przypadku jak to ujęli: "Jeżeli reklamowane urządzenie jest sprawne lub zaistniałe uszkodzenia nie podlegają gwarancji, Serwis może obciążyć Użytkownika kosztami związanymi ze sprawdzaniem urządzenia oraz kosztami transportu".

3. Ile czekaliście średnio na czas odpowiedź z ich strony odnośnie reklamacji oraz czas po którym myszka wróciła do was po reklamacji.

Z góry dzięki za pomoc jak i odpowiedź na pytania.

Edytowane przez SiX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj tą myche. Pierwsze wrażenie po wyjęciu z pudełka bardzo pozytywne, myszka wykonana na wysokim poziomie. Podświetlenie też wygląda przyjemnie, dużo lepiej niż na zdjęciach. Rolka bardzo cicha i chodzi płynnie. Trochę sie namęczyłem zanim odpowiednio skonfigurowałem prędkość wskaźnika, czułość itp, ale w końcu sie udało. Niestety problem zaczął sie podczas grania. Nie wiem czemu, ale decydując sie na tą myszke nie brałem pod uwage faktu, że może być za duża :) Należe do osób, które trzymają mysz palcami a nie całą dłonią i tu pojawia się problem, bo DeathAdder jest nieco za długi. Za bardzo przywykłem przez dwa lata do MX310. No i niestety rozważam sprzedaż tego gryzonia, chociaż bardzo mi sie spodobał. Do samej pracy w windowsie jest ok, ale podczas grania ogranicza ruchy mojej dłoni.

Edytowane przez czokapik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Otóż mam problem z rolką jak ktoś kto pisał wcześniej(skrzypi/klekoce podczas rollowania do góry, a nawet daje wrażenie "haczenia" się rolki). Dokuczliwy też jest dźwięk(skrzypienie?) podczas szybkiego ruchu myszką np. na ukos w dół. Warto jest rozpatrywać taką reklamację? Napisałem do sklepu i ten skierował mnie do specjalnego serwisu, który ktoś już tu wspominał. Nie wiem czy jest sens tracić czas i pieniądze(na opakowanie towaru- za to chyba nie ma zwrotu kasy?), gdy otrzymam towar z wnioskiem, że jest sprawny. Kto jeszcze wie co oni z nim tam mogli jeszcze robić.

Edytowane przez Gazi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pewnym czasie użytkowania, nie wiem dokładnie jakim(pół roku?), pojawił się magiczny dwuklik - nie wiem jak to jest że przez 10 lat miałem cztery myszki i tylko razer - najdroższa z nich wszystkich, nawet razem wziętych - zafundował mi coś takiego, na razie lecę na szybkiej prowizorce - kilka kropel oleju maszynowego na i do przełącznika załatwiło sprawę dwukliku, ale olej jak to olej, jest śliski... czyli przełącznik stracił słyszalne kliknięcie, jest trochę miękki, ale działa, więc metoda tylko dla desperatów na parę przejściowych dni, aktualnie wygrzebałem starą myszkę z szafy i myślę jak by tu podmienić ten nieszczęsny przełącznik :]

 

podsumowując myszka jest urocza, ale tylko wtedy gdy działa, więc kupując radzę uzbroić się w cierpliwość (dla tych co wierzą w sprawność gwarantów) lub lutownicę.

Edytowane przez 4rch0n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pewnym czasie użytkowania, nie wiem dokładnie jakim(pół roku?), pojawił się magiczny dwuklik - nie wiem jak to jest że przez 10 lat miałem cztery myszki i tylko razer - najdroższa z nich wszystkich, nawet razem wziętych - zafundował mi coś takiego, na razie lecę na szybkiej prowizorce - kilka kropel oleju maszynowego na i do przełącznika załatwiło sprawę dwukliku, ale olej jak to olej, jest śliski... czyli przełącznik stracił słyszalne kliknięcie, jest trochę miękki, ale działa, więc metoda tylko dla desperatów na parę przejściowych dni, aktualnie wygrzebałem starą myszkę z szafy i myślę jak by tu podmienić ten nieszczęsny przełącznik :]

 

podsumowując myszka jest urocza, ale tylko wtedy gdy działa, więc kupując radzę uzbroić się w cierpliwość (dla tych co wierzą w sprawność gwarantów) lub lutownicę.

 

daj jej szansę :D miałem już kilka DA i po jakimś czasie 2xlp mija sam:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich chętnych i niezdecydowanych :

Posiadam ową myszkę 3 miechy i jak na razie sprawuję się świetnie.

 

[*] Zalety :

+2 dodatkowe przydatne klawisze szczególnie do gier FPS.

+Scroll "antypoślizgowy" ma małe "nacięcia" dzięki czemu posiada większą precyzję.

+Czujnik laserowy z ogromną precyzją.

+Ładnie się prezentuje , logo i scroll podświetlane.

+Przyciski wygodne oraz z ogromną precyzją , lekkie kliknięcie załatwia sprawę.

+Mysz idealnie leży w dłoni.

+Idealne rozmiary , nie za duże nie za małe , przystosowane dla młodszych i starszych graczy.

+1800 DPI

+Możliwość ustawienia [1000Hz] co daje tylko 1ms opóźnienia , różnicy nie odczujesz za nic na świecie.

+Doskonale wszystko opisane oraz ogromne możliwości w ustawieniach.

 

[*] Wady:

Jedna , jedyna , tylko dla praworęcznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość DancingShadow

Dla wszystkich chętnych i niezdecydowanych :

Posiadam ową myszkę 3 miechy i jak na razie sprawuję się świetnie.

 

[*] Zalety :

+2 dodatkowe przydatne klawisze szczególnie do gier FPS. [co jak co ale do gier FPS są jak kula u nogi i bardziej przeszkadzają jak pomagają]

+Scroll "antypoślizgowy" ma małe "nacięcia" dzięki czemu posiada większą precyzję. [ mechanizm się wyciera po jakimś czasie i przestaje prawidłowo działać]

+Czujnik laserowy z ogromną precyzją. [nie laserowy tylko infrared]

+Ładnie się prezentuje , logo i scroll podświetlane. [tylko przeszkadza a dodatkowo zwiększa ciężar myszki]

+Przyciski wygodne oraz z ogromną precyzją , lekkie kliknięcie załatwia sprawę. [ogromna precyzja w kliknięciu, dość ciekawe określenie ;)]

+Mysz idealnie leży w dłoni. [zależy od rozmiaru i sposobu chwytu, w większości przypadków wcale wygodna nie jest a do tego chwyt nie pozwala jej efektownie używać]

+Idealne rozmiary , nie za duże nie za małe , przystosowane dla młodszych i starszych graczy. [rozmiar jest dobry dla kogoś z średnią wielkością dłoni]

+1800 DPI

+Możliwość ustawienia [1000Hz] co daje tylko 1ms opóźnienia , różnicy nie odczujesz za nic na świecie. [jak nie czujesz różnicy, to degraduje to Ciebie do poziomu nuba]

+Doskonale wszystko opisane oraz ogromne możliwości w ustawieniach. [do gier FPS jak sugerowałeś wcześniej wszystkie te bajery kompletnie do niczego się nie przydają]

 

[*] Wady:

Jedna , jedyna , tylko dla praworęcznych.

wybacz, że tak ostro, ale rzeczy które wymieniłeś jako zalety są mocno naciągana a do tego w praktyce wygląda to zupełnie inaczej, i w zasadzie jedna bezapelacyjna zaleta to bardzo szybki i precyzyjny sensor a reszta rzeczy to bardzo długa lista wad

Edytowane przez DancingShadow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że właśnie bawię się Deathadderem. Obok leży Icon7 Z300 iZ500, A4Tech X730k oraz Razer Salmosa i Logitech LS1. Porównanie jakieś jest i murze przyznać, że DA zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Pomijam już kwestie atrakcyjności wizualnej, ta jest jak dla mnie bardzo wysoka. Gryzoń jak na swoje wymiary jest lekki i działa gładko. Idealnie pasuje do mojej dłoni. Generalnie precyzja bardzo wysoka i ergonomia tez, ale zobaczymy za parę miechów. Salmosa zaczęła nieco skrzypiec po 2 mcach... Dodatkowych przycisków w zasadzie nie używam, więc mi tam ryba. Ale materiał po bokach mychy jest nieco zbyt śliski, przydałaby się tu jakaś gumowa wkładka lub hmm .. garb? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywam DA juz 1,5 roku,wiec mozna powiedziec,ze swoje juz przezyla.Wyglad po tym czasie:prawie ze idealna,skrzypien nie ma zadnych,dwuklik nie wystepuje.Jedynie tak jak Caleb napisal,po bokach przydalby sie inny material.Dla mnie mycha super.

Edytowane przez grzeg255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fw 1.28 NDC usuwa tzw. predykcję myszy. Predykcję najlepiej przedstawia poniższy obrazek:

Dołączona grafika

 

U góry predykcja wyłączona, u dołu włączona.

Edytowane przez FsH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. ostatnio przestał mi działać przycisk w scrollu. zgłosiłem do dystrybutora i dostałem kod który musze napisać na paczce. teraz moje pytanie: czy po prostu muszę ją zapakować, zadzwonić po kuriera i nie biorąc ode mnie pieniędzy zawiezie do serwisu? i jeszcze czy takie uszkodzenie kwalifikuje się rownież na wymiane myszki na nową? jakie mieliście problemy, że wymieniali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich chętnych i niezdecydowanych :

Posiadam ową myszkę 3 miechy i jak na razie sprawuję się świetnie.

 

[*] Zalety :

+2 dodatkowe przydatne klawisze szczególnie do gier FPS.

+Scroll "antypoślizgowy" ma małe "nacięcia" dzięki czemu posiada większą precyzję.

+Czujnik laserowy z ogromną precyzją.

+Ładnie się prezentuje , logo i scroll podświetlane.

+Przyciski wygodne oraz z ogromną precyzją , lekkie kliknięcie załatwia sprawę.

+Mysz idealnie leży w dłoni.

+Idealne rozmiary , nie za duże nie za małe , przystosowane dla młodszych i starszych graczy.

+1800 DPI

+Możliwość ustawienia [1000Hz] co daje tylko 1ms opóźnienia , różnicy nie odczujesz za nic na świecie.

+Doskonale wszystko opisane oraz ogromne możliwości w ustawieniach.

 

[*] Wady:

Jedna , jedyna , tylko dla praworęcznych.

mimo wielkich zalet, ta myszka odpadłaby, gdyby nie fakt, że będąc leworęczny, z myszki korzystam prawą ręką. Możliwe że dlatego, że WSAD w csie jest po lewej stronie klawiatury więc ni jak obsługiwać mogę inne klawisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niestety także w moim DA zauważam magiczny problem ze stykami a konkretnie lewy klawisz znacznie gorzej łapie w stosunku do prawego. Trzeba go mocniej nacisnąć i idealnie w wyprofilowaniu bo inaczej potrafi nie zadziałać.

Czy jak u was pojawił się dwu, trzy-klik to też zauważyliście że styki chodzą wam ciężej?

Czy może wszystko było normalnie poza efektem dwu-kliku?

Ps: Swojego DA mam 19 miesięcy i problem zauważyłem niedawno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niestety także w moim DA zauważam magiczny problem ze stykami a konkretnie lewy klawisz znacznie gorzej łapie w stosunku do prawego. Trzeba go mocniej nacisnąć i idealnie w wyprofilowaniu bo inaczej potrafi nie zadziałać.

Czy jak u was pojawił się dwu, trzy-klik to też zauważyliście że styki chodzą wam ciężej?

Czy może wszystko było normalnie poza efektem dwu-kliku?

Ps: Swojego DA mam 19 miesięcy i problem zauważyłem niedawno.

 

Co prawda nie mam DA, ale Kraita i najpierw miałem sławetny dwuklik, przeszło po jakimś tygodniu, a po kilku miesiącach miałem z kolei problem z trzymaniem klawisza. Wyglądało to tak, że przyciśnięty LPM puszczał i łapał, najgorzej jak się okna przenosiło, ciągle puszczał. Lekko wkurzające. :lol: Znowu po tygodniu przeszło. Styki raczej chodzą tak samo, nie jest ciężej.

 

Imo, daj z tydzień czasu, jest duża szansa, że samo minie. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś powie czy głośno działająca rolka nadaje się na gwarancję? Bo od pewnego czasu chodzi trochę głośniej, myszka w 100% sprawna.

Chyba że jestem przewrażliwiony i ma tak chodzić, dodam że nie ma efektu "haczenia".

 

Tak wogóle to myszka bardzo dobra, jeden minus -po dłuższej zabawie np. w grze, bez odrywania dłoni, trochę się ręka poci, ale myszka nadal pewnie i stabilnie leży, dokładniej to w miejscu loga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie mam DA, ale Kraita i najpierw miałem sławetny dwuklik, przeszło po jakimś tygodniu, a po kilku miesiącach miałem z kolei problem z trzymaniem klawisza. Wyglądało to tak, że przyciśnięty LPM puszczał i łapał, najgorzej jak się okna przenosiło, ciągle puszczał. Lekko wkurzające. :lol: Znowu po tygodniu przeszło. Styki raczej chodzą tak samo, nie jest ciężej.

 

Imo, daj z tydzień czasu, jest duża szansa, że samo minie. :wink:

Ok dzięki za dokładne info.

U mnie na dzień dzisiejszy jest tak że nie każde wciśnięcie LPM gwarantuje klik+reakcje. Zdarza się to bardzo sporadycznie ale jednak zdarza.

Na razie dam jej jeszcze trochę czasu bo serwis jak się uprze to może nie uznać usterki bo akurat taka sytuacja się nie wydarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diamondback to to samo ma ten sam sensor a ladniej wyglada wiec mysle ze db to lepszy wybor niz deathadder

diamondback nie dość że nie obsługuje większych taktowań USB w sterowniku to dodatkowo nawet nie jest w stanie osiągnąć z patchem portu 1000Hz, co sprawia że jednak sensor nie zachowuje się tak dobrze jak w DA, poza tym to jest zupełnie inny kształt i moim skromnym zdaniem choć bardziej efektywny to znacznie mniej ergonomiczny jak DA. Dodatkowo działa tylko w 2 trybach 800dpi i 1800dpi gdzie w 1800dpi DB ma wsteczną akceleracje, która na DA nie występuje wcale! DA działa w 3 trybach 450dpi, 900dpi i 1800dpi a zachowanie sensora w przeciwieństwie do DB jest ostre jak brzytwa.

 

więc ja bym nie był taki pewien jaki wybór jest lepszy ;)

Edytowane przez f4l4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

Kupiłem DA w marcu 08, w czerwcu dopadł mnie 2klik LPM, tak co 30-70 kliknięć. Miesiąc się tak męczyłem w końcu zgłosiłem usterkę do serwisu i wysłałem chyba 1 lub 2 sierpnia. Po tygodniu zapytałem co z myszą. Okazało się że jest do wymiany, nie maja na stanie i czekają na dostawę. Parę dni temu pytałem kiedy ta dostawa, dostałem odpowiedz że najprawdopodobniej na początku września. Jak ktoś ma zamiar wysyłać teraz to niech lepiej się chwile wstrzyma. DA wydawał mi się zwykłą myszą, dopiero teraz po przesiadce na jakiegoś gryzonia za 20 pln widzę jak znakomity to sprzęt, szkoda tylko że mocno awaryjny.

 

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj chciałem wgrać nowe firmware do myszki. Wszystko niby cacy się wgrało ale myszka przestała się świecić i się ruszać więc po chwili odłączyłem ją i podłączyłem ponownie a tu komunikat 'nie rozpoznano urządzenia USB' no to chciałem zainstalować jakieś starsze ale myszka nie odpowiada, próbowałem podpiąć ją do innego komputera i ten sam efekt, moze wy macie jakieś pomysły żeby ją reanimować. mysz juz po gwarancji :/

Edytowane przez Poxy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...