Skocz do zawartości
SGJ

[artykuł] Foxconn - Czarny Koń Am2

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawienie się na rynku procesorów z rodziny Core 2 Duo spowodowało znaczne obniżenie zainteresowania produktami spod znaku AMD, jak również ich cen :) Najtańsze modele możemy kupić już za 300-400 zł, a dwurdzeniowe procesory za ok. 600zł, co stanowi bardzo dobrą propozycję dla graczy, jak i domowego użytkownika. Dzięki firmie Foxconn przetestujemy dwie płyty dla platformy opartej o podstawkę AM2. Zapraszamy do leORT: ORT: ORT: ktury.


Dołączona grafika


Czytaj dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny fajny art, oby tak dalej :)

 

Sama płyta nie jest przeznaczona dla zaawansowanych użytkowników, więc nie możemy oczekiwać bardzo rozbudowanego biosu i tysięcy opcji overclockingu.

Rozumiem ze to przenosnia ale jakos mi to tu nie pasuje. Wole jakies tradycyjne sformuowania :)

 

Ale i tak jest oki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artykuł zasługuje na pochwałe, jedynie testy procka 1mb cache vs 512kb to niezbyt dobry pomysł ;) BTW, są jakies szanse na to, że pojawi się kiedys art o extremalnym oc na AM2? Jakies DFI, może troche lodu...hm? :twisted:

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały kruczek ;]

5.1 channel, Realtek ALC653(AC'97 inerface)

(koniec 1 strony)

Brakło "t" ;>

Brawa rybek za kolejny ciekawy i dobrze napisany art ;]]

 

W końcu ładne fotki. Bardzo przyjemnie się je oglądało i czytało się fajnie ten artykuł :)

Dobra panowie, ale moze troche krytyki, bo ja zadowolony do konca nie jestem B-) .Ttrzeba windowac caly czas poziom do gory... nie mozna stac w miejscu bo zaczniemy sie cofac :]

 

Edit: tytul recki zostal zmieniony, wczesniej zostal opublikowany tytul roboczy, teraz jest ok

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny art i brak info o dostawcy, cena tez by sie przydala. czemu nie ma testow wbudowanego ukladu dzwiekowego, pewnie jakis soft sie do tego znajdzie. test usb, kontrolera dyskow tez jest wskazany. czemu same syntetyki a brak jakiegos softu bardziej przydatnego ludziom jak np winrar?

 

wiecej mi sie nie chce szukac, dam innym ;]

Edytowane przez Niemiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O przydała by się jeszcze fotka jak wygląda mobo od tyłu ;) do tego taki fajny opis całej platformy (dostawca, producent, zdjęcie o zdjęcie ładnie wygląda) jak dają w innych serwisach (chodzi mi o takie wyszczególnienie w tabeli)

Edytowane przez misiek175

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny art i brak info o dostawcy, cena tez by sie przydala. czemu nie ma testow wbudowanego ukladu dzwiekowego, pewnie jakis soft sie do tego znajdzie. test usb, kontrolera dyskow tez jest wskazany. czemu same syntetyki a brak jakiegos softu bardziej przydatnego ludziom jak np winrar?

 

wiecej mi sie nie chce szukac, dam innym ;]

co do testow bardziej uzytkowych, masz racje, powinny byc, w nastepnych testach sie pojawia

Kamil powiedz mi, czy jezeli masz do wyboru plyty x, y, z, to co bedzie glownym kryterium wyboru, watpie zeby to byl kontroler usb/dyskow, w najnowszych plytach roznice w wynikach masz marginalne, takze testowanie tego jest bez sensu

 

cena i info o dostawcy pojawilo sie na ostatniej stronie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ryba, a w przypadku procesora nie byly marginalne? ;-)

 

Jak testowac to testowac.

a widziales zeby ktos testowal kiedy plyte bez procesora :]

 

ale przemysl fakt... czy 1-2% roznicy w wydajnosci usb/dysku robi tobie jakakolwiek roznice i jest kryterium wyboru plyty podczas zakupu? Pominmy fakt bledu pomiarowego, bo to zawsze trzeba uwzglednic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do testow bardziej uzytkowych, masz racje, powinny byc, w nastepnych testach sie pojawia

ciesze sie :)

 

Kamil powiedz mi, czy jezeli masz do wyboru plyty x, y, z, to co bedzie glownym kryterium wyboru,

mozliwosci oc poparte doswiadczeniami ludzi z forum, XS itp a nie recka w serwisie, choc przy bardzo zblizonych mozliwosciach zawazyc moze jeszcze dlugosc gwarki i to co dostaje w komplecie, ale ja tak jak i wiekszosc ludzi tu to dosc specyficzna grupa.

 

watpie zeby to byl kontroler usb/dyskow, w najnowszych plytach roznice w wynikach masz marginalne, takze testowanie tego jest bez sensu

watpisz, ale nie sprawdziles, moze to byc roznica kulku albo kilkunastu MB/s, pamietamy jak to w pierwszym RDX od DFI kulalo usb, byl brak sata2 itp. np. mnie ciekawi jak sie ma wydajnosc kontrolera hdd w nf4 a w nf5, poza tym bedziesz mial juz baze do porownani z uli czy ati przy innych reckach. detale, szczegoly, ale czesto to wlasnie one decyduja o zakupie.

 

cena i info o dostawcy pojawilo sie na ostatniej stronie

nie chodzilo o czepialstwo, ale ktos daje Wam sprzet i oczekuje za to wzmianki o nim a sugerowana cena pokazuje to co cena ;)

 

 

zeby nie bylo, ze sie tylko czepiam to powiem, ze fotki sa ladne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a widziales zeby ktos testowal kiedy plyte bez procesora :]

 

ale przemysl fakt... czy 1-2% roznicy w wydajnosci usb/dysku robi tobie jakakolwiek roznice i jest kryterium wyboru plyty podczas zakupu? Pominmy fakt bledu pomiarowego, bo to zawsze trzeba uwzglednic

No zaraz, ale skoro roznice w wydajnosci procesora na plycie tez byly w granicach 1-2% to moze w ogole opiszmy tylko jak plyta wyglada? :) IMO testowac warto wszystko co sie da i najwyzej napisac "roznic nie stwierdzono", a czasem moze trafic na jakas niedorobke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozliwosci oc poparte doswiadczeniami ludzi z forum, XS itp a nie recka w serwisie, choc przy bardzo zblizonych mozliwosciach zawazyc moze jeszcze dlugosc gwarki i to co dostaje w komplecie, ale ja tak jak i wiekszosc ludzi tu to dosc specyficzna grupa.

no widzisz, brak w twoim wyborze wydajnosci dysku/usb, a gadacie tak jakby bez tego recka nie moglaby sie obejsc, ale ok, nastepnym razem rozszerze zakres testow :)

 

nie chodzilo o czepialstwo, ale ktos daje Wam sprzet i oczekuje za to wzmianki o nim a sugerowana cena pokazuje to co cena ;)

zeby nie bylo, ze sie tylko czepiam to powiem, ze fotki sa ladne :)

wiem ze to nie jest czepialstwo, tylko twoja dobra wola i dbalosc o szczegoly :) nastepnym razem mam nadzieje ze nie pominiemy nic przy dodawaniu recenzji na portal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę podziękowania dla foxconnchanel, ale kto jest dydtrybutorem na Polskę?

Action, Pronox i jeszcze jedna firma. Podziekowania sa dla foxconnchanel, bo to PR foxconna dostarcza sprzet do testu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako porównanie do testów dołączyła jeszcze jedna platforma zbudowana na bardzo popularnej do niedawna podstawce Socket 939.

... chyba, "wciąż bardzo popularnej" ??

 

Co do dźwięku oczywiście jest Rightmark Audio Analyzer b. dobry i dokładny program. To z niego testy chciałbym widzieć na naszym portalu przy okazji następnych testów. Co do kontrolera Sata Ide oraz USB także mile widziane wyniki, gdyż te wbrew pozorom mogą być zaskakujące.

Edytowane przez toman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żona ma, posiada takiego czarnego foxconika :]

i faktycznie bardzo fajna maszynka... podkręca się bez żadnego problemu i faktycznie jest cicha ...

Cena spora ale jak zobaczyłem piękne, czarne, kontowe kable SATA i reszte ustrojstwa dodawanego to aż mnie zwaliło z nóg :]

jedyne co mnie drażni w niej to to co we wszystkich nowych mobo:

2 x PCI !!!!!! <-- TO JEST KPINA !!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No troszku mnie zawiodłeś Rybciu.

 

Po pierwsze, wykresy powinny być ułożone rosnąco lub malejąco, żeby czytelnik miał lepszy wgląd w ich zawartość.

 

Po drugie, jeśli nie ma się solidnych pamięci to po co zabierać się za OC jeśli wiadomo, że efekt będzie mizerny.

 

Po trzecie, macie byka w opisie sieciówki na jednej z płyt, jak wnioskowałem powinien być tryb 10/100/1000 a nie 10/100/100.

 

Po czwarte, popraw opis możliwości podnoszenia vcore na tańszym Foxconnie, bo wygląda nieprzejrzyście, przynajmniej dla mnie.

 

Po piąte, znaczki typu opłacalność, wydajność czy inne powinno się przyznawać w testach wielu płyt, a nie w przypadku opisywania modeli jednej firmy, gdyż cuchnie to na odległość subiektywizmem i sponsorowanym artykułem.

 

Użytkownik powinien mieć możliwość zobaczenia tej płyty na tle innych, a ty w artykule mówisz bo jest fajna i tyle i nie popierasz tu swoich twierdzeń żadnymi argumentami w postaci wyników innych płyt pod tę samą platformę. Porównanie z DFI jest tu dalece niewystarczające, gdyż:

jest to tylko 1 płyta;

jest to inna platforma

jeśli mnie pamięć nie myli jest też inny procesor.

 

Poza tym brakuje wyraźnych kryteriów, które stosujecie przy ocenianiu płyt. Po prostu znaczki przyznajecie tak sobie wg. waszego widzimisię, niezbyt fajnie to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benito ty jak zawsze na nie, nie rozumiem nieraz ciebie. Art większości się podoba, tobie nie. Test pfc się podobał, tobie nie. Art o zasilaczach był ok tobie znów nie. Rozumiem konstruktywną krytykę ale bez przesady

Edytowane przez romek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No troszku mnie zawiodłeś Rybciu.

 

Po pierwsze, wykresy powinny być ułożone rosnąco lub malejąco, żeby czytelnik miał lepszy wgląd w ich zawartość.

 

Po drugie, jeśli nie ma się solidnych pamięci to po co zabierać się za OC jeśli wiadomo, że efekt będzie mizerny.

 

Po trzecie, macie byka w opisie sieciówki na jednej z płyt, jak wnioskowałem powinien być tryb 10/100/1000 a nie 10/100/100.

 

Po czwarte, popraw opis możliwości podnoszenia vcore na tańszym Foxconnie, bo wygląda nieprzejrzyście, przynajmniej dla mnie.

 

Po piąte, znaczki typu opłacalność, wydajność czy inne powinno się przyznawać w testach wielu płyt, a nie w przypadku opisywania modeli jednej firmy, gdyż cuchnie to na odległość subiektywizmem i sponsorowanym artykułem.

 

Użytkownik powinien mieć możliwość zobaczenia tej płyty na tle innych, a ty w artykule mówisz bo jest fajna i tyle i nie popierasz tu swoich twierdzeń żadnymi argumentami w postaci wyników innych płyt pod tę samą platformę. Porównanie z DFI jest tu dalece niewystarczające, gdyż:

jest to tylko 1 płyta;

jest to inna platforma

jeśli mnie pamięć nie myli jest też inny procesor.

 

Poza tym brakuje wyraźnych kryteriów, które stosujecie przy ocenianiu płyt. Po prostu znaczki przyznajecie tak sobie wg. waszego widzimisię, niezbyt fajnie to wygląda.

Sprawdz sobie kiedys miernikiem czy nie masz za duzych oporow na lini czytanie <-> logiczne myslenie, bo to sie robi smieszne powoli.

 

 

1. Wykresy sa robione w ten sposob, zeby uzytkownik nie musial sprawdzac na kazdym kolejnosci sprzetu na nim

2. 500MHz 4-4-4-12 przy 2.2V to sa slabe pamieci? :mur:

3. Specyfikacje wzielem ze strony producenta, przy dodawaniu recki moze powstal blad

4. Dodawac nie umiesz ze masz problem z rozszyfrowaniem znaczka +?

5. brak2sensu

 

Recenzje bede robil tak jak ja uwazam, z tego wzgledu ze wiekszosci osob sie te testy podobaja. Jak ktos ma jakies "ale", bo zawsze mozna miec odmienne zdanie, ktore w zupelnosci szanuje, staram sie przemyslec jego propozycje o ile sa poparte mocnymi argumentami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...