Skocz do zawartości
Hanu

Koszmarne spalanie w Uno 1.0 Fire

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż, posiadam w/w autko i w sumie nie narzekałbym gdyby nie jedno "ale". Od jakiegoś czasu zauwazyłem, że spalanie w cyklu miejskim mocno wzrosło. Przy zatankowaniu do pełna ( 38 litrów) przejeżdzam góra 400 km co daje prawie 10l/100km. Nie jeżdżę delikatnie, ale mimo wszystko... Pytanie - co może być nie tak? Sonda Lambda? Skopany komputer? Coś nie tak z wtryskiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te autko jak miałem paliło mi średnio 7,5 l/100km i to... gazu.

Więc takie spalanie na pewno nie jest normą dla tego auta.

Sprawdż to co ci piszą, może też filtr powietrza się zamulił, to też może zwiększyć spalanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sejaku siostry (1.1 litra brat 1.0) powodem tak masakrycznego spalania byla sonda lambda w polaczeniu z MAP'em, dokladniej mowiac wezykiem doprowadzajacym do mapa ktory byl sparcialy.

 

W sierce 2.9 wezyk od mapa sie po prostu "splastikowal" i na laczaniu byl sztywny przez co podciekalo sobie do niego powietrze dajac falszywy odczyt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Straszycie Panowie :) . Zajade do serwisu to się okaże. Poprzednio spalał mi w mieście ok. 7,5l , więc ewidentnie coś jest nie tak.

bron Boze... tylko nie serwis fiata!!! zaplacisz jak za zboze a i tak prawdopodobnie nic nie naprawia! jedz lepiej do normalnego mechanika - zrob wywiad, ktory warsztat w okolicy jest solidny i niedrogi

mialem kiedys identycznego uniacza, palil 5 - 5,5 w trasie i kolo 6 w miescie - jak w pewnym momencie zaczal mi wiecej palic, to sie okazalo, ze zbiornik jest dziurawy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, to pewnie przez sondę lambda mi Uno palił 9-10 listrów po mieście. Choć nie jestem do konca pewien bo ja go cisnąłem dość mocno.

 

Serwisy fiata trzeba omijać - drogo, a oryginalne części są chyba jeszcze gorszej jakości niż zamienniki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, byłem w serwisie. Wzięli samochód na komputer i w zasadzie wszystko OK. Sonda lambda ok, elektryka też, przewody kontrolne to samo, wszystkie odczyty idealne. Elektryk pytał czy auto nowe, bo odczyty miał jak prosto z taśmy :). Jednym słowem dla nich OK, a że tyle pali to skutek jazdy , na krótkim dystansie , z dużą liczbą stop-startów, przy niskiej temp powietrza. Ameryki nie odkryli. Zaproponowali test na 100 km, na zimnym silniku po nocy, jakby się nic nie zmieniło- na ich koszt. Z Łodzi do Piotrkowa i nazad. Teraz jak cieplej jest zauważyłem, ze ajkby mniej pali. Ale czas pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem, mój uniak też nagle zaczął sporo chłeptać, z silnikiem było wszystko ok, tyle że samochód coś ciężko jechał do tego opony piszczały często prawie bez powodu. Szybko pojechałem na warsztat i się okazało że przy którejś wizycie w wyrwie których na wiosnę nigdy nie brakuje, zawieszenie straciło geometrię dokładnie poszła zbieżność kół przednich. Po ustawieniu czego trzeba i wymianie czego (mam nadzieję) trzeba wszystko wróciło do normy, 4,5-5l na trasie 6-8l w mieście.

 

EDIT: Mój unochód ma silnik 899

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej prawdopodobne przyczyny:

-Sonda lambda

-termostat

-czujnik temperatury(w bloku silnika)

-silnikczek krokowy

 

Mam puga 106 1.0, zaczol mi palic 10litrow.

Wymienilem wymienione czesci i nie dosc ze zaczol znacnzie zwawiej jezdzic to jeszcze pali prawi epolowe mniej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanu sprawdź jeszcze całą szynę paliwową czy ci gdzieś nie ucieka z wężyków paliwo jak auto ma trochę lat to czasami guma parcieje i puszcza

 

btw. przy waszym spalaniu mój 200sx nie wygląda tak tragicznie ze swoimi 11l/100 po miescie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja sie moze zapytam (tak przy okazji)

czy w BMW 535i (silnik M30B35) spalanie rzędu ok. 25 litrów na 100 kilometrów w miescie to wynik ok. czy tez szukac przyczyn w podanych przez Was miejscach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sądzę, że o kilka litrów za dużo - jeżeli mówimy oczywiście o raczej ekonomicznym stylu jazdy. Nie napisałeś też czy masz gaz, ale chyba z tego co pamietam to nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz zaczynam coraz delikatniej muskac gaz (na poczatku cisnałem oporowo - nowy nabytek, trzeba poszalec). Spalanie spada wg. komputera. Gaz mam zamontowany, ale ze nie mam zaufania do instalacji gazowych to wymontowałem mikser i klape wiec na benzynie mam pełna moc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uno, które mam w domu ma podobne objawy. Tyle, że w trasie jest ok - tam spokojnie 5l. Jednak gdy zacznę jeździć po mieście, wyprzedzać albo zaczną się dość strome podjazdy to skacze do 10l. Jest to za mały silnik do tego auta i przy takim momencie obrotowym nie radzi sobie przy większym obciążeniu - idzie wtedy w ilość. Filtry są wymieniony, więc zostaje to, co wymienił RS.

Co do 535, to też uważam, że trochę za dużo. Przy takim momencie samochód bez problemu jedzie nawet na najniższych obrotach. Poczytaj fora BMW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...