Jump to content
sobih

Patent Na Wymiane Wtyczki Atx Potrzebny :)

Recommended Posts

Bardzo bardzo trudne. Nie będę tłumaczył, ale załatw sobie stary zasilacz i popróbuj.

Nabierzesz wprawy to zacznij z zasilaczem który chcesz „opeszlować”

cos mi swita, ze gdzies byl do kupienia jakis taki ala "dlugopis" ktory sluzyl do obszabrowania atx'a...

a ja mam troche inna potrzebe :lol:

http://img193.imageshack.us/my.php?image=dscn08182lf.jpg

he? :).

Są ekstraktory (czy jak to się tam nazywało :D), ale koszt to jakieś ~30zł, więc na jeden raz nie bardzo się opłaca.

Ja sobie poradziłem w inny sposób. 2 igiełki (muszą dość ciasno wchodzić) wkładasz oczkami do wnętrza pinu we wtyczce, tak, aby naciskały na haczyki. Ja wkładałem 1 igłe tak do połowy, potem druga i obie na raz do końca, a potem pociągnąłem (oczywiście nie za mocno :wink:) za kabelek i zrobione :) Można też wypchnąć czymś małym pin z wtyczki, bezpieczniej chyba :wink:. Było ciężko, ale dałem rade - zajęło mi to razem z przeciągnięciem przez oplot nieco ponad godzinę (20 pin atx + 4 pin atx12v).

ja też miałem podobny problem z jaraniem się wtyczki od zasilacza zasilającej pł.główną [kable czerwone, 5v to chyba jest jak dobrze pamiętam [;] i rozwiązałem go dosłownym przeszczepem całej wtyczki z jakiegoś starego zasilacza [; i od tej pory jest wszystko okey! swoją drogą jakość wtyczek w chieftec'u mnie dość mocno rozczarowała ;/ no chyba, że winą tego jarania się wtyczki było gniazdo pł.gł. tylko dla czego na tej starej wtyczce jest wszystko okey?

W swoim modzie TIR zrobiłem przedłużacz kabla mombo, było trochę kłopotów, ale zrobiłem. Tylko, że działałem bez stresu jak nie ten kabel (wtyczka )to inny/a. Właściciel topiku raczej nie mam wyjścia musi coś z tym zrobić. Trzymam kciuki. Jak zrobisz to zapodaj fotkę jak wyszło :D

Tu jest do wymiany cała końcówka a nie tylko wtyczka. Jak zostawisz taki zaśniedziały styk wkrótce będziesz miał to samo.

calosc stala sie grubo ponad rok temu i wlasciwie do zeszlego miesiaca zasilator pracowal caly czas juz na a64 i wszystko z nim ok. pojdzie na allegro, ale z takim atx'em nikt go nie zechce :lol:. poszukam tego ekstraktora jeszcze gdzies.

mimo szczerych checi nie udalo mi sie dostac na tyle cienkich igiel/szpilek zeby cos udalo sie tym zdzialac. szukalem w googlach roznych patentow i ludziom jakos to wychodzilo :blink:. nie wiem :angry:. anyway, uznalem ze po prostu pokroje nozem tego atx'a (i tak nic z niego i tak) i po kolei kabelki powpinam w nowa wtyczke. widzialem na gieldzie niedawno za jakies grosze sam plastikowy atx :].

No chyba najlepiej będzie rozwalić ją po prostu :D

Hmm wtyczkę ATX można dostać w sklepie elektronicznym za niewielka suma (nie orientuje się, bo nigdy nie potrzebowałem atxa). Przynajmniej u mnie w Koszalinie mają :)