Skocz do zawartości
Kwiecień

Bloki z USA

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam sie z Thornem , skoro żądasz dowodów to gdzie takie są dla bloków z zachodu ? Nigdzie nie udowodniono że są lepsze od Polskich. 

A na zdrowy rozum znający podstawy fizyki to wydajność takego swiftecha MCW462-UH można by porównywać z CPC bo to ta sama lipa.

Tylko frezowane sie do czegoś nadają (maze) - ale tą wydajność łatwo można skopiować na każdej frezarce (sprawdziłem) ;).

No i widzisz. Okazało się łatwo, że nie wiesz o czym mówisz.

Jeśli mówisz, że Maze to tylko frezowanie (które łatwo skopiować) to pewnie nigdy w ręku nie miałeś Maze'a. Bardzo się mylę?

Mate po "konsylium" z kolegami w firmie doszedł do wniosku, że kanały są robione wypalaniem elektrodą co można zobaczyć jak się dokładnie przyjżysz (tylko najpierw trzeba go mieć w ręku). Jak sam stwierdził jest to jednak bardzo drogie i ciężko by było cenowo konkurować z DangerDenem, który to robi na masę.

 

Polskie bloki wyglądają w porywach jak Maze 1 i mają podobną konstrukcję. Skoro Maze 3>Maze 2>Maze 1 to jakim cudem coś co wygląda i jest zrobione (w porywach) jak Maze 1 może się równać z Maze3?

 

OK, nieważne. Też bym chciał, żeby Mate i inni robili super bloki, ale takim pieprzeniem się tego nie osiągnie.

Chcecie porównania to będziecie je mieli. Jak napisałem postaram się od Mate'a i z Discotechu pożyczyć ich bloki i porównać je z Maze'm 3.

Stawiam pudło Carlsberga temu, kto dostarczy mi POLSKI blok lepszy od Maze'a 3. Pasuje?

 

Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalej wole Polskie wszystkie bloki frezowane GPU, CPU, Chipset wloty 12mm do tego mała chłodnica + pompka i mieszcze się w 100$ spokojnie

Najpierw mówisz o wydajności a teraz nagle Ci przeszło i mówisz o kasie.

Dowodów dalej nie widzę. To się właśnie nazywa bicie piany. Koleś na samej górze zapytał się z myślą o poradzie jaki blok ze Stanów sobie ściągnąć, na co Ty nie mając za wiele o tym pojęcia, ale chcąc zabłyszczeć jako znawca tematu piszesz o tym, że amerykańskie bloki są shitowe, bo lepiej sobie kupić coś w Polsce. Nijak mu nie pomogłeś ale za to jaki efekt!

 

Mateusz

PS. Lepsze wersje bloków Mate'a kosztują 125zł a Maze 3 kosztuje $42 czyli jakieś 165zł. Koszty przesyłki są dużo wyższe, ale rozkładając to na parę osób (tak jak nam się udało zrobić) cała sprawa wychodzi stosunkowo przyzwoicie. Oczywiście udało się również wytargować rabat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wez pod uwage bloki od MIKO 

 

no i zobacze co z nowymi blokami MIKO ciekawe bo nowe i nie mówie tu o BlackBox mają być lada dzień w testach zobaczymy co będą te potrafić bo na BlackBox mam temp full stress 33-34*C

Co to za parametr "full stress"?

Napisz ile mocy wydziela Twój procesor, jaka jest temperatura w obudowie, wtedy się policzy C/W i zobaczymy jak bardzo masz wydajny system.

U mnie to jest 130W, 28C/55C, czyli jakieś 0,20-0,21C/W.

 

Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a jak wychodzą nowe bloki Mate w testach ? w stosunku do Maze

Hmmm, wydaje mi się, że nie przeczytałeś tego co napisałem. Trudno...

Otóż napisałem, że ZAMIERZAM zrobić porównanie jak wypożyczę bloki od Mate i z Discotechu. Dlateo pytanie "no a jak wychodzą nowe bloki..." uważam za przedwczesne. Po drugie z tego co wiem, to Mate dopiero zrobił wzór w plexi, ale tych chyba nie będę porównywał z Maze jeśli pozwolisz.

 

Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Thornem , skoro żądasz dowodów to gdzie takie są dla bloków z zachodu ? Nigdzie nie udowodniono że są lepsze od Polskich. 

A na zdrowy rozum znający podstawy fizyki to wydajność takego swiftecha MCW462-UH można by porównywać z CPC bo to ta sama lipa.

Tylko frezowane sie do czegoś nadają (maze) - ale tą wydajność łatwo można skopiować na każdej frezarce (sprawdziłem) ;).

No i widzisz. Okazało się łatwo, że nie wiesz o czym mówisz.

Jeśli mówisz, że Maze to tylko frezowanie (które łatwo skopiować) to pewnie nigdy w ręku nie miałeś Maze'a. Bardzo się mylę?

Mate po "konsylium" z kolegami w firmie doszedł do wniosku, że kanały są robione wypalaniem elektrodą co można zobaczyć jak się dokładnie przyjżysz (tylko najpierw trzeba go mieć w ręku). Jak sam stwierdził jest to jednak bardzo drogie i ciężko by było cenowo konkurować z DangerDenem, który to robi na masę.

 

Polskie bloki wyglądają w porywach jak Maze 1 i mają podobną konstrukcję. Skoro Maze 3>Maze 2>Maze 1 to jakim cudem coś co wygląda i jest zrobione (w porywach) jak Maze 1 może się równać z Maze3?

 

OK, nieważne. Też bym chciał, żeby Mate i inni robili super bloki, ale takim pieprzeniem się tego nie osiągnie.

Chcecie porównania to będziecie je mieli. Jak napisałem postaram się od Mate'a i z Discotechu pożyczyć ich bloki i porównać je z Maze'm 3.

Stawiam pudło Carlsberga temu, kto dostarczy mi POLSKI blok lepszy od Maze'a 3. Pasuje?

 

Mateusz

mate troche przesadzasz, gdyz bynajmniej taka technologia nie jest poza naszym zasiegiem nawet w polsce. Dla przykladu, White Water, ktory bije maze3 o ~5C jest zrobiony w 100% na frezarce, do tego nawet z tego co pamietam nawet nie numerycznej.

 

Jakkolwiek, problem jest wlasnie w kosztach, gdyz z tego co mi wiadomo, a wiadomo niestety nie za wiele, sa one straszne, jesli mowa o kopiowaniu takich konstrukcji jak white water, atlantis, tc-4 czy nawet maze3. Ale jak najbardziej da sie w polsce zbudowac blok, ktory maze3 pobije z latwoscia... jakkolwiek nie sadze, ze by ktos tutaj mial na to szanse, na to trzeba kupy czasu, materialow, maszyny i magisterki z hydrodynamiki :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, sorki za oftopic, ale ciekawi mnie jaki jest wzor na moc wydzielana przez procek. Moglbym wtedy ocenic skutecznosc mojego WC :)

Bardzo prosty

Moc nominalna (z dokumentacji procesora) * (V wykręcone/V normalne) * (Częstotliwość wykręcona/Częstotliwość normalna)^2

 

W nowej Sandrze w zakładce CPU/BIOS jest podana przybliżona moc i C/W, ale na nieobciążonym procesorze, więc moc maksymalną i tak trzeba sobie policzyć. C/W wskazuje raczej dobrze.

 

Mateusz

hmm

 

49,4*(1,95/1,6)*(2220/1470)^2=49,4*1,21875*(1,51)^2=49,4*1,21875*2,28=137W !!!

 

Troche sporo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm

 

49,4*(1,95/1,6)*(2220/1470)^2=49,4*1,21875*(1,51)^2=49,4*1,21875*2,28=137W !!!

 

Troche sporo ;)

Nie zwrocilem uwage, a w tym wzorze byl blad. Powinno byc:

 

Q = Qnom * (Vcore_oc/Vcore_nom)^2 * (Mhz_oc/Mhz_nom)

 

czyli wychodzi ci kolo 111W :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mate troche przesadzasz, gdyz bynajmniej taka technologia nie jest poza naszym zasiegiem nawet w polsce. Dla przykladu, White Water, ktory bije maze3 o ~5C jest zrobiony w 100% na frezarce, do tego nawet z tego co pamietam nawet nie numerycznej.

 

Jakkolwiek, problem jest wlasnie w kosztach, gdyz z tego co mi wiadomo, a wiadomo niestety nie za wiele, sa one straszne, jesli mowa o kopiowaniu takich konstrukcji jak white water, atlantis, tc-4 czy nawet maze3. Ale jak najbardziej da sie w polsce zbudowac blok, ktory maze3 pobije z latwoscia... jakkolwiek nie sadze, ze by ktos tutaj mial na to szanse, na to trzeba kupy czasu, materialow, maszyny i magisterki z hydrodynamiki :wink:

OK, pudło Carlsberga czeka. Prometeię też możemy zrobić, tylko, że nikt u nas tego nie kupi, bo przecież zawsze sam sobie zrobi coś 100x lepiej i 100x taniej tylko mu się nie chce. Zwykłe trucie bez efektów.

 

M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i zobacze co z nowymi blokami MIKO ciekawe bo nowe i nie mówie tu o BlackBox mają być lada dzień w testach zobaczymy co będą te potrafić bo na BlackBox mam temp full stress 33-34*C

W testach? Mam nadzieje, ze nie mowisz o swoich dotychczasowych przedsiewzieciach i tym razem na powaznie podejdziesz do tematu i przetestujesz ten blok jak nalezy. Widzisz, informacja, ze costam ma w full stress na czymstam ilestam warta jest absolutnie, dokladnie i niestety permanentnie: nic. Tak wiec za malo, zeby moc to porownac z czymkolwiek :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i zobacze co z nowymi blokami MIKO ciekawe bo nowe i nie mówie tu o BlackBox mają być lada dzień w testach zobaczymy co będą te potrafić bo na BlackBox mam temp full stress 33-34*C

W testach? Mam nadzieje, ze nie mowisz o swoich dotychczasowych przedsiewzieciach i tym razem na powaznie podejdziesz do tematu i przetestujesz ten blok jak nalezy. Widzisz, informacja, ze costam ma w full stress na czymstam ilestam warta jest absolutnie, dokladnie i niestety permanentnie: nic. Tak wiec za malo, zeby moc to porownac z czymkolwiek :cry:

powiedz jak to napiac by udowodnic że jest OK napisz pytanka ja na nie odpowiem na 100% pokazałem że BlackBox potrafi wiele ale co z tego jak zawsze jest cos nie tak bo ludziom brak jakis opisów ważny chyba jest rezultat jaka temp wiem wiem to za mało jak dla niektórych ale powiedz co ci opisać to ci powiem all pytania odnoścnie testu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moje wc (cpc) tez jest niezgorsze.

 

49.4W x (1.88/1.6) x (2000/1467)^2 = 108W i przy tym mam 24 temp otoczenia. Blok mam podlaczony do gpu i do cpu (a gpu tez swoje produkuje).

 

Temp w stresie mialem 51 stopni, teraz zalaczylem blok na chipset ktory sie kurew.sko grzeje no i proc dochodzi na tych ustawieniach do 54 stopni i sie wiesza.

 

Ale tak pro forma moze mi ktos podac wzor, albo po prostu mi obliczyc jaka jest wydajnosc mojego cpc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedz jak to napiac by udowodnic że jest OK napisz pytanka ja na nie odpowiem na 100% pokazałem że BlackBox potrafi wiele ale co z tego jak zawsze jest cos nie tak bo ludziom brak jakis opisów ważny chyba jest rezultat jaka temp wiem wiem to za mało jak dla niektórych ale powiedz co ci opisać to ci powiem all pytania odnoścnie testu

Odpisze ci na topicu o tym bloku, zeby zamieszania nie robic :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moje wc (cpc) tez jest niezgorsze.

 

49.4W x (1.88/1.6) x (2000/1467)^2 = 108W i przy tym mam 24 temp otoczenia. Blok mam podlaczony do gpu i do cpu (a gpu tez swoje produkuje).

 

Temp w stresie mialem 51 stopni, teraz zalaczylem blok na chipset ktory sie kurew.sko grzeje no i proc dochodzi na tych ustawieniach do 54 stopni i sie wiesza.

 

Ale tak pro forma moze mi ktos podac wzor, albo po prostu mi obliczyc jaka jest wydajnosc mojego cpc?

Puść 12h Prime'a to zobaczymy. Co do wydajności.

51C-24C=27C/108W=0,25C/W

U mnie jest 0,20C/W więc 0,20C/W*108W=21,6C+24C=45,6C

Jest różnica?

 

M.

PS. Muszę przyznać jednak, że jak na wynalazek za 99zł to jest super o ile oczywiście te wszystkie dane są prawdziwe. W końcu to nie ma chłodnicy! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zapominacie o 2 bardzo waznych rzeczach. Po pierwsze, kazda plyta = inny odczyt, malo tego, czesto inny bios = inny odczyt, czasem mniejszy czasem wiekszy, nawet w przypadku ondie bywaja roznice, a z czujnikiem w sockecie jest wrecz tragicznie.

A druga sprawa, dajcie sobie z sandra spokoj, to niepowazne :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zapominacie o 2 bardzo waznych rzeczach. Po pierwsze, kazda plyta = inny odczyt, malo tego, czesto inny bios = inny odczyt, czasem mniejszy czasem wiekszy, nawet w przypadku ondie bywaja roznice, a z czujnikiem w sockecie jest wrecz tragicznie. 

A druga sprawa, dajcie sobie z sandra spokoj, to niepowazne :wink:

Racja Racja po raz drugi.

Jednak co do Sandry uważam, że się mylisz. To jest oczywiście duże przybliżenie, ale daje jakiś pogląd na sprawę.

Przecież ten wynik wychodzi z prostego liczenia. W Sandrze jest baza dotycząca tego ile procesor wydziela mocy, zasilania itd. Dzieli, mnoży itd. i wychodzi wynik. Jedyna rzecz o której trzeba pamiętać, że wynik będzie jedynie prawdziwy dla procesora w IDLE, bo dla takowego podaje moc.

 

M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Thornem , skoro żądasz dowodów to gdzie takie są dla bloków z zachodu ? Nigdzie nie udowodniono że są lepsze od Polskich. 

A na zdrowy rozum znający podstawy fizyki to wydajność takego swiftecha MCW462-UH można by porównywać z CPC bo to ta sama lipa.

Tylko frezowane sie do czegoś nadają (maze) - ale tą wydajność łatwo można skopiować na każdej frezarce (sprawdziłem) ;).

No nie przesadzajmy, nie ma co porównywać Swiftech'a do CPC, kazdy wie ze CPC to chłam i jest niewiele wart, czy miałeś kiedyś w ręku blok Swiftech'a? Wiadomo, że frezowany lepszy... Ja miałem w ręce i Swiftech'a i CPC i jest ogromna różnica, nawet w wydajności, nie mówiąc już o samym wykonaniu, nie obraź sie ale taka jest moja opinia na ten temat!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja Racja po raz drugi.

Jednak co do Sandry uważam, że się mylisz. To jest oczywiście duże przybliżenie, ale daje jakiś pogląd na sprawę.

Przecież ten wynik wychodzi z prostego liczenia. W Sandrze jest baza dotycząca tego ile procesor wydziela mocy, zasilania itd. Dzieli, mnoży itd. i wychodzi wynik. Jedyna rzecz o której trzeba pamiętać, że wynik będzie jedynie prawdziwy dla procesora w IDLE, bo dla takowego podaje moc.

 

M.

Jakis poglad owszem, ale zaden scisly, wlasnie dlatego to jest niepowazne :wink:

Sandra bowiem bierze cieplo cpu z danych, temp z czujnikow na plycie (a temp otoczenie =/= temp w budzie, temp cpu natomiast niewiadomo kiedy jest pobierana -> load/stress), dzieli mnozy i podaje costam, co jest wartoscia przyblizona i nie stawialbym na nia zbyt wiele :wink:

 

Zeby dobrze policzyc C/W calego chlodzenia, trzeba znac poczatkowa temp powietrza przeplywajacego przez nagrzewnice (skad sandra to moze wiedziec), dokladna temp procesora (jak poprzednio) i dokladna ilosc ciepla z procesora (z tym najgorzej) i ew. innych komponentow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kto przetestuje cos co ja zrobie :) chetnie oddam na testy, moze nie pobije to mazze3 ale najgorsze tez nie bedzie

wyslij do mnie a przetestuje i porównam do innych może się okaże że robisz jeszcze lepsze niż inni co by było miłym zaskoczeniem dla innych i dla nas na rękę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kto przetestuje cos co ja zrobie :) chetnie oddam na testy, moze nie pobije to mazze3 ale najgorsze tez nie bedzie

wyslij do mnie a przetestuje i porównam do innych może się okaże że robisz jeszcze lepsze niż inni co by było miłym zaskoczeniem dla innych i dla nas na rękę

O jakich innych mówisz?

I tak pewnie wygra produkt firmy MIKO, która przez przypadek ma sklep na Twojej stronie.

BTW: Agregat Chłodzący AC1 jest BOMBA. Nigdy nie przypuszczałem, że za pudełko na kanapki, pompkę 600l/h, mikroskopijną aluminiową chłodnicę i wentylatorek można żądać 250zł, ale widać czasy się zmieniają.

Wliczając w to jednak kasę dla strony która reklamuje produkty firmy, to można to jednak zrozumieć.

 

M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakis poglad owszem, ale zaden scisly, wlasnie dlatego to jest niepowazne :wink: 

Sandra bowiem bierze cieplo cpu z danych, temp z czujnikow na plycie (a temp otoczenie =/= temp w budzie, temp cpu natomiast niewiadomo kiedy jest pobierana -> load/stress), dzieli mnozy i podaje costam, co jest wartoscia przyblizona i nie stawialbym na nia zbyt wiele :wink:

 

Zeby dobrze policzyc C/W calego chlodzenia, trzeba znac poczatkowa temp powietrza przeplywajacego przez nagrzewnice (skad sandra to moze wiedziec), dokladna temp procesora (jak poprzednio) i dokladna ilosc ciepla z procesora (z tym najgorzej) i ew. innych komponentow.

- C/W jest mierzone z różnicy temperatury procesora i otoczenia.

Dla procesora otoczeniem jest wnętrze obudowy a nie powietrze wpadające do chłodnicy.

- Oczywiście, wiadomo, że nie cała moc jest wydzielana przez czoło core'a. Dlatego np. tył płyty jest gorący itd. Żaden program nie obciąży procesora na faktyczne 100% Dlatego nic oprócz symulatora core'a (grzałki o znanej mocy) nie pozwoli na "naukowe" podejście do sprawy.

Jedyny tego minus, że nie da się porównywać wyników z różnych systemów, ale wymieniając w tym samym komputerze same bloki bez zmieniania innych elementów chyba będzie wiarygodne?

 

Jeśli zakładać, że nie wierzymy czujnikom na płycie (po to wydałem kasę na Asusa, żeby jednak w coś wierzyć), to musimy dołożyć całą masę bajeranckich czujników za górę pieniędzy, które nijak się będą miały do przyspieszania komputera czyli będą wydatkiem bezcelowym i sztuką dla sztuki.

 

Tak naprawdę to ani mój sposób ani Twój sposób ma niewiele wspólnego z prawdziwymi pomiarami. Metodologia mierzenia wydajności WC i bloków jest dokładnie opisana na

http://www.overclockers.com/tips263/

http://www.overclockers.com/articles654/

Tam mają grzałkę o znanej mocy, czujniki i inne wynalazki.

 

M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to smieszne, ale wedlug tych obliczen moje cpc ma 0.25 C/W

Temp otoczenia 24, temp procka 51 po 3 godzinach cpu hota. Procek 108 W = 49.4W x (1.88/1.6) x (2000/1467)^2

(51 - 24)C / 108W = 0.25 C/W

 

Czy dobrze wszystko policzylem, czy gdzies jest blad?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to smieszne, ale wedlug tych obliczen moje cpc ma 0.25 C/W

Temp otoczenia 24, temp procka 51 po 3 godzinach cpu hota. Procek 108 W = 49.4W x (1.88/1.6) x (2000/1467)^2 

(51 - 24)C / 108W = 0.25 C/W

 

Czy dobrze wszystko policzylem, czy gdzies jest blad?

Mniej więcej OK, ale użyj lepiej Prime95. CPU Hot robi dużo stronicowania tym samym zostawiając sporo wolnego czasu procesorowi, przez co procesor po mimo tego, że jest zajęty na 100% nie nagrzewa się tak jak powinien.

http://www.mersenne.org/freesoft.htm

 

M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...