Skocz do zawartości
Boxer Edward

Laptop Do 3ooo Zl - Momentami Do Gier ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszukałem juz wiele tematów na forum, zarówno o laptopach, jak i samych kartach graficznych w laptopach, jednak nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi. Sprawa przedstawia sie mniej wiecej tak: komputer ma być prezentem 18stkowym i w załozeniu ma słuzyc do nauki i surfowania po necie :D Jednak znając mnie powinien mi słuzyc tez do paru innych rzeczy, ale oczywiscie rodzice nic o tym nie wiedzą...Suma jaką mogę przeznaczyć na laptopa, to jest MAKSYMALNIE 3000 ZŁ :icon_exclaim: Najlepiej zeby oferty pochodziły gdzies z wrocławskich sklepów lub ewentualnie zaufanych i duzych sklepów internetowych, gdzie nie bedzie problemów z ewentualnym serwisem. Jak juz wspominałem laptop ma rzekomo słuzyc do nauki, ale chce go wykorzystac na kilka innych sposobów. Zależałoby mi na tym zeby w tej cenie, miał jak najwydajniejsza karte graficzna. Wiem, ze kwota jest nie duza, ale moze znajdzie sie cos na czym da sie pograc w HL2 i NFS MW :rolleyes: Nigdzie nie mogłem znaleźć zestawienia kart do laptopów - wszedzie tylko pojedyncze tematy. Z informacji tych moge wywnioskowac jedno - napewno nie Intel i SiS. Czytałem o ATI X200 - wychodzi na to, ze na minimalnych te gry pojda, ale moze sa w tej cenie dostepne jakies lepsze karty?! Sam znalazłem kilka laptopów w Arescie i ZNAK'u, gdzie pojawiają sie takie karty jak Radeon X1100 (do 256mb),Radeon X1100 (do 128mb), GeForce 7400 TC 128/224MB, ATI Radeon Xpress 1150. Wybór jest więc całkiem spory. Jeden z laptopów ma tez 1GB ramu, co według mnie jest duża zaletą, zwłaszcza przy cenie 2800zł. Przydałoby sie tez zeby laptop miał normalny dysk twardy, czyli minimum 80GB, bo troche muzyki ze stacjonarnego bym przerzucił. Systemu operacyjnego nie wymagam, bo to juz w pozniejszym czasie jakos wykombinuje. Matryca oczywiscie 15,4. Jesli chodzi o procka...no wlasnie nie znam sie na laptopowych procach, wiec polecajcie co lepiej wybrac. W tych laptopach, które sam wybrałem jest do wyboru kilka: Celerony M 1,6-1,83Ghz, Semprony 3200-3500, Turion(chyba 64 bitowy?!). Naprawde pod takim natłokiem informacji trace głowe i nie wiem co wybrac...Oczywiście jesli macie jakies lepsze oferty, to podawajcie linki :wink:

 

Podsumowując potrzebuje laptopa, który bedzie ładnie śmigał po internecie i arkuszach Worda, ale nadawał sie do popykania z kumplami na LAN'ie w jakies nowsze gry. Oczywiscie nie zaszkodzi jak bedzie miał dobra baterię, bo czesto jezdze w dosc dalekie podroze, wiec im dłuzej wytrzyma tym lepiej B-) Ja na laptopach sie nie znam, wiec bede polegał na was. Z gory dziekuje wszystkim za pomoc i pozdrawiam...

 

Laptop 1

Laptop 2

Laptop 3

Laptop 4

Laptop 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale wydawało mi sie, ze umieściłem temat w dziale: Laptopy->Co kupić. Byc moze sie pomyliłem, jeszcze raz sory. Wiec jak ktos ma jakies propozycje. Jeden z laptopów, który proponowałem to HP. Czytałem na forum, ze świetna firma. Wiekszosc to jednak Acer'y, ale chyba takie złe nie sa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do grafy ? Intel 950 nie rozni sie prawie wydajnosciowo od ATI X200 i x1100 :) wiec zastanow sie nad modelami z Inelem na pokladzie.

 

Co do twoich propozycji:

1. slaba grafa i do tego ACER

2. slaba grafa, slaba bateria (nawet godzinki nie wytrzymuje) i do tego ACER

3. Jak za to siano niezla grafa ( ja bym to kupil jak bym mial wybierac z tych modeli)

4. nie spelnie wymagan, bo to nie jest panorama

5. slaba grafa, slaba bateria (nawet godzinki nie wytrzymuje) i do tego ACER

 

Jesli chcesz lapka do gier to ten BENQ jest najlepszy B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O BenQ czytałem podobne opinie, jak o Acer'e :? Chociaz podobno niektórzy nie narzekają na te firmy <_< Własciwie duza strata byłaby, gdyby zamiast 15,4 panoramy kupić zwykłe 15'...w sumie to podstawowa roznica to rozdziałka...tak sie zastanawiam, bo ten HP ma 15 cali , a przeciez to chyba świetna firma...

 

Ma ktoś moze wyniki wydajności osiągane przez to 7400 ? Nie znam tej karty, ale nazwa sugeruje na bycie szybsza od 7300 Go...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde syntetyczny test poszedł jej całkiem nieźle. Jesli sie nie myle, to cos w okolicach GeForce 6600, ale zapewne w grach radzi sobie gorzej niz 6600...Jesli chodzi o pamiec na karcie to jesli dobrze rozumiem ma chyba 128MB na pokładzie, a dodatkowo moze miec kosztem ramu 224MB. Byłbym wdzieczny za jakies konkretniejsze informacje na temat jtej karty, jesli ktos cos wie...no i co sadzicie o tym BenQ, bo w sumie firma nie ma takiego prestiżu jak HP...Z dyskiem jakos sobie bym poradził, bo zawsze mozna dokupic nowy i zamienic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O BenQ czytałem podobne opinie, jak o Acer'e :? Chociaz podobno niektórzy nie narzekają na te firmy <_< Własciwie duza strata byłaby, gdyby zamiast 15,4 panoramy kupić zwykłe 15'...w sumie to podstawowa roznica to rozdziałka...tak sie zastanawiam, bo ten HP ma 15 cali , a przeciez to chyba świetna firma...

 

Ma ktoś moze wyniki wydajności osiągane przez to 7400 ? Nie znam tej karty, ale nazwa sugeruje na bycie szybsza od 7300 Go...

 

Prawda jest taka ze za to siano to Benq ma najlepsza grafe, jesli chcesz cos markowego to musisz sie liczyc z garafa pokroju Intel 950 lub ATI X200 :(

 

Jesli zalezy ci na pewnym sprzecie to polecam to :

 

- nx7400

- Lenovo n100

 

Za duzego wyboru nie masz :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam dylemat od dluzszego czasu wiec mam wiecej typow ;) Jezeli chodzi o wydajnosc to piersze skrzypce gra BenQ P52EG Za 2965 zl daje:

:arrow: Semprona 3200+

:arrow: Radeon X1600

:arrow: 512MB DDR2 RAM

:arrow: dysk SATA 80GB

:arrow: brak Windowsa

ale ... ale to BenQ wiec za ladny nie jest i ma wyjscia od AC97 na przodzie . Dalej sa lapki z Gf Go 7400 i 7300 . Wytypowalem sobie dwa , tego BenQ R55EG oraz ASUSa A6KM . BenQ znacie a ASUS ma :

:arrow: Turion ML32

:arrow: GeForce 7300

:arrow: 512MB DDR

:arrow: dysk 60GB PATA ;(

:arrow: Windows XPH + torba + mysz

na skompcu chodzi za jakies 2900 . Teoretycznie odpowiedz jest oczywista , P52EG ale ... nie ma go w Polsce , Pronox sprowadzil kilka sztuk i sprzedaly sie na pienku . Niewiadomo kiedy beda nowe dostawy . Ja musze miec kompa na wczoraj i wezme niedlugo tego ASUSa bo jest wygodniejszy niz R55 ale ty mozesz poczekac na P52EG .

BTW R55 i A6KM Maja te same grafiki wg testow na egieldzie . Obie maja pamieci 700MHz wiec BenQ oszukuje , widac to zreszta na testach w recce ASUSa .

Edytowane przez viod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BenQ P52EG

Wow! Za tą cenę to jest naprawde hit B-) Trzeba przyznać, ze X1600 to juz porządna karta. Poza tym dysk 80Gb, DDR2, Sempron 3200+ chyba tez jest nie najgorszy :) Powiem tak mam urodziny 18 grudnia, a laptopa mam dostac koło 10-15 stycznia. Zapytam w kilku sklepach we Wrocku, poszukam po internecie...moze akurat trafie na ten model :D Jeśli nie ten, to chyba ten twój Asus wydaje sie być dobra propozycją :rolleyes: Porządna firma i w dodatku całkiem przyzwoite parametry...Jak ktoś znajdzie jeszcze lepsze oferty, to prosze jeszcze o linki, bo mam troche czasu na zastanowienie sie :D

 

Edytowano:

 

A jednak mozna go dostać :D Jesli jeszcze masz mozliwość, to mozesz złozyc zamówienie w Areście na niego!!! Prosze to link, a cena tylko 2995zł B-)

 

BenQ P52EG

Edytowane przez Boxer Edward

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie gadałem, tylko sprawdziłem stronke Arestu, ale myslisz, ze moga byc z nim problemy?! Ja moge zamowic tak koło 15 grudnia, ale chciałbym go dostac max. na 15 stycznia...moze w miesiac uda im sie sprowadzic :|

 

P.S Szukałem juz tego notebook'a po internecie i okres oczekiwania wynosi od 7-14 dni :D Czyli w Arescie pewnie jest podobnie. Myślę, ze zdecyduje sie na niego z uwagi na grafikie i procesor...potem jeszcze pewnie dorzuce ramu zeby było 1Gb. Zastanowie sie jeszcze jednak 3 razy przed zakupem ;) Wydajnośc tego procesora w połączeniu z X1600, da mi mam nadzieje mozliwosc popykania w nowe gry, chociaz na słabszych detalach B-) Ja mam jeszcze 3 tygodnie, wiec bede myślał, ale jesli go kupie(co jest raczej pewne), to oczywiście wrzucam recenzje na forum. Tymczasem mozna prosic o opinie uzytkowników laptopów BenQ. Jak sie sprawuja, jakie maja wady, a jakie zalety...Dzieki z gory :wink:

Edytowane przez Boxer Edward

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten BenQ jest interesujący.. Czy ma on nagrywarke DVD/CD? Bo jesli nie to torche lipa...

Oczywiście, ze ma nagrywarke DVD+/-RW Super Multi (DL) B-) Chyba nie ma dzisiaj notebook'a bez takiej zabawki, nawet w nizszych segmentach :unsure:

 

Bylem w wiekszym sklepie w Olsztynie i powiedzieli mi ze nie ma ich w hurtowniach . To samo napisali mi z Arestu . Zostaje mi ASUS icon_wink2.gif

Kurde myślałem, ze nie bedzie takiego problemu :huh: Przejde sie osobiście za pare dni, to moze postarają sie troche...czas mnie nie goni, wiec moze cos skombinują do tego czasu...A ciekawe jak tutaj z dostępem, bo w przypadku innych sprzetów jest czas oczekiwania 1-2 dni, a tutaj 7-14 dni:

 

P52EG - w innym sklepie

 

Moze tutaj mają jakąś możliwość sprowadzenia, zawsze mozesz sprawdzic :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze sie zastanawiam i pewnie niedługo do Arestu sie wybiore...zobaczymy co beda w stanie zaoferowac. Pisz wrazie czego o swoim nowym nabytku, ja w najblizszym czasie napewno tez cos zakupie ;) Pozdrawiam

 

P.S A moze ktos wie gdzie mozna dostać tego BenQ P52EG od ręki, badz chociaz zamówic ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech troche mnie nie bylo ;) Sprowadzenie Asuska troche sie przedluzylo bo sklep nawalil . Za to obnizyli mi cene do 2,4k :D W tej cenie Turion 64 2,0Ghz Gf Go 7300 512MB RAM Dysk 80Gb nic lepszego nie dostaniecie . Przez Swieta napisze recke . Dodam , ze kupowalem go w elblaskim Leclerku :lol: Komputer z hipermarketu kto by pomyslal , ze tak nisko upadne :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich :P

 

Już od 4tyg przeszukuje internet w poszukiwaniu informacji na temat Notków bo sam chce sobie cos fajnego kupić nie przekraczając 2999zł i chce się podzielić z Wami moimi spostrzeżeniami.

 

Zaczynamy.

 

Po 1

i najważniejsze kieruje do ludzi z Wrocka i okolic – nie kupujcie Nootebookow w ARESCIE ani w PROLINE. Dlaczego? Ponieważ wcale nie są tanie oraz może się zdążyć, że dostaniecie popsutą rzecz, oczywiście można się z nimi sądzić ale czy chcecie latać po sądach itd. Mam świadomość, że są osoby zadowolone z tych sklepów, nawet ja sam byłem do czasu (dużo kupowałem jak na śmiertelnika, dla rodziny, znajomych) pierwszej awarii. Kupiłem pamięć, która była uszkodzona (komp się uruchamiał ale windows się wieszał) w sklepie powiedzieli mi że ja ją popsułem. Już więcej nie kupowałem w tych sklepach jednak to nie był koniec problemów ponieważ niedługo potem padł mi dysk i trzeba było do serwisu oddać. To był koszmar. Tu macie link do opinii na temat arestu http://www.opineo.pl/index.php?sklep=22

 

Bym bym zapomniał sklep Nootebooki.pl tez odradzam http://www.opineo.pl/index.php?sklep=360

 

Po 2

I wkońcu na temat Nootebookow. Więc 2 tygodnie temu wpadłem na tego laptopa A6KM-Q097 http://www.gvcnet.pl/?mod=5&id=797 i jak na razie to jest mój wybór. Nie znalazłem niczego w tej cenie o takich parametrach z dobrym wyposażeniem, z 2 letnią gwarancja. Laptop ma naprawdę bardzo dobrą grafikę, około 12000ptk w 3Dmark 2001. Dlaczego pisze że jest dobra? Miesiąc temu wybierałem laptopa mojej mamie (praca w excell, word, internet, karty pasjans :P) mój wybór padł na HP nx7400 za 2999zł z WinXP. Oczywiście zrobiłem mnóstwo testów, instalowałem gierki, chciałem zobaczyć jak to chodzi i jestem w szoku, mianowicie

 

ProEvolution Soccer 6 (gra z tego roku) na maksymalnej rozdzielczości, na średnich detalach bez żadnego zacięcia,

 

Evolution GT (gra z tego roku) na średnich detalach, rozdzielczość 1024x768 bez zacięcia

 

Q3 wiadomo, wszystko na maks

 

Toca3 tak jak w Evolution GT

 

No i jeszcze programy CAD/CAM do komputerowego wspomagania wytwarzania CATIA v14, Solid Works, AutoCAD 2006 wszystkie chodzą aż miło. Nie sprawdzałem ProEngeenera ale na bank będzie chodzić, nie ma dużych wymagań.

 

Co dziwne w 3Dmark 2001 nie ma dużej ilości ptk zaledwie 4558 !! Myślę, że płynne działanie gierek to zasługa DDR2 i 1MB pamieci cach w procku celeronie 1,6

 

Dlatego asus A6KM-Q097 będzie dobrym wyborem, wiele opinii pozytywnych na jego temat zadecyduje o jego zakupie. No i cena w 2859zł w sklepie we Wrocławiu, linka podałem wyżej. Oczywiście laptop ma kilka wad (marne głośniczki, DDR 333Mh, brak Bluetooth) ale zato jest torba i mysza oraz kamerka na pewno się przyda. Ja zamierzam dokupić do tego Nootebooka od razu drugą kość ramu, myślę że 1GB to będzie to co tygrysy lubią najbardziej i to za mniej niż 3tys zł. Macie tu jeszcze link do recenzji Asusa http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2278

 

 

Co do Benq-a to faktycznie kusi grafika ale byłem w media go pomacać (tylko pomacać bo w sklepie dla idiotów nie kupuje J) i nie podobał mi się wizualnie, jakość plastików mnie jakoś odstrasza, przy tej grafice to może się roztopić :P, a tak na serio to Asus się nie grzeje zbytnio i jest ciiiichy, a Benq to raczej jest lekko gorący, jaja będzie można smażyć. Nie wyobrażam sobie pracy na nim wieczorem gdy się leży pod kołderka a na kolanach leży Benq.

 

Dobra to na razie tyle, mam nadzieje że Was nie zanudziłem na śmierć, jak macie jakieś sugestie to pisać. Pozdrawiam

 

P.S porownanie kart graficznych w notkach http://www.notebookcheck.pl/Zestawienie-mo...ych.1166.0.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dac 1GB i to DDR400 to mus na A6KM . Po kilku dniach uzytkowania widze ,ze strasznie cierpi z powodu sklabych pamieci . Pozatym lapek robi bardzo pozytywne wrazenie : nie grzeje sie przy pracy biorowej , da sie pograc (MOH PA w natywnej i High Details ) . Jednak podczas grania to juz nie da sie go trzymac na kolanach :) Mozna sobie jajecznice zrobic ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, mozesz powiedziec czym objawia sie to ze sa slabe pamieci, co mam rozumiec przez slowo "slabe" ? spadly ci z wysokosci 1m i sie polamaly czo moze gry skacza z powodu pamieci, a moze zrobiles im testy wytrzymalosciowe :) . Wiec tak na powaznie mozesz troszke wiecej napisac o laptopie, moze jakis test w 3Dmark 2001 i sandra oraz everest, Super PI (2M). Bylo by milo i pozwolilo wielu uzytkownikom na łatwiejsze wybranie odpowiedniego Nootebooka. Napisz jeszcze ile trzyma bateria. Z góry dzieki. No i gdzie kupiles za taka cene tego Nootka?

Edytowane przez Jacobson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slabe czyli DDR333 a moze byc DDR400 , do tego tylko 512MB . W styczniu kupuje kostke 1GB DDR400 i wtedy szaleje :) Kupilem go w markecie , po prostu szef podszedl do mnie i zapytal czego potrzebuje i zaoferowal swoja cene 400 zl mniej niz na skapiec.pl :) Ot taki prezent na gwiazdke . Zreszta nawet za 2800 ten lapek to dobry wybor . Niedlugo napisze recke .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i postanowione ;) W przyszly weekend bede mial A6KM Q097 .

Fajny lapek ale mnie jednak SIS przeraża....

 

Dac 1GB i to DDR400 to mus na A6KM . Po kilku dniach uzytkowania widze ,ze strasznie cierpi z powodu sklabych pamieci . Pozatym lapek robi bardzo pozytywne wrazenie : nie grzeje sie przy pracy biorowej , da sie pograc (MOH PA w natywnej i High Details ) . Jednak podczas grania to juz nie da sie go trzymac na kolanach :) Mozna sobie jajecznice zrobic ;]

Tak ale w notebook'ach widać często zjawisko zamulenia poprzez wolny dysk - i tu pamięci nie pomogą ;) Chyba że chodzi o same gry :)

 

Chyba sie jednak niedoczekamy tej recezji, minelo juz 2tyg i lipa, a szkoda bo ja doczekac sie nie moge jakichś fachowych opinii. Pozdro

Nie każdy siedzi 24h przed kompem - cierpliwości...

 

 

Ogólnie rzecz biorąc do 3k ciężko coś sensownego do GRANIA wybrać :) Aczkolwiek do pracy codziennej jak najbardziej. Co prawda, 2 jajka stają się powoli podstawowym składnikiem komputera - czy to stacjonarnego czy też przenośnego ;)

 

 

Pozdrawiam

Poznaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...