Skocz do zawartości
Seriel

Nowy Zestaw "na Szybko" Max 7k

Rekomendowane odpowiedzi

Poprzedni sprzet zmarl smiercia tragiczna po 2 miesiacach uzytkowania.Niestety gwarancja nie obejmuje tak ekstremalnych spraw jak wypadek samochodowy.Przezyl tylko jeden dysk twardy i obudowa ktora mialem w zapasie,plus flopp.

W tej chwili pracuje na komputerze, ktory nie nadaje sie w zasadzie do niczego procz gry w sapera.

Zmuszony jestem zlozyc komputer od nowa.Czesci jak plyta gl czy procesor mam juz w domu ( moge jednak wymienic w razie potrzeby).Wyglada to mniej wiecej tak:

 

Asus P5WDG2-WS Professional (Intel 975X) [DDR2, 2xPCI-E, FW]

Intel Core2 Duo E6600 2.40 GHz BOX (LGA775, 64bit)

Scythe Ninja SCNJ-1000 PLUS

DDR2 2x1024MB PC-800 Dual PDP Patriot Extreme Performance LLK CL 4

Samsung SpinPoint 250 GB (ATA/300, 8MB, 7200, NCQ) SP2504C

GeForce PCI-E 8800GTX Asus EN8800GTX 768 MB TV-out / 2xDVI BOX (384-bit)

Creative Sound Blaster Audigy SE bulk

Lite-ON DVD+/-RW LH-18A1P

Alps 1.44MB 3,5´´

Tracer TRO-272 Extractor (bez zasilacza)

Chieftec AF-12-25S (120 mm)

Tagan Dual Engine TG700-U25 (700W), aktywne PFC

 

Pogrubiona czcionka zaznaczylem czesci ktore juz mam mam i ktore moge wymienic na inne w kazdej chwili.

 

Wszystko by bylo pieknie gdybym nie zdecydowal sie na zmiane karty graficznej.Musialem zmienic zasilacz do tego obudowa ktora nie bedzie prawdopodobnie pasowac do karty.

Najwazniejsza sprawa tyczy sie pamieci,chcialbym dobra i wydajna pamiec ale jesli byloby to mozliwe w nizszej cenie.Powiedzmy o 100-200 zl tansza.

Chlodzenie mam nadzieje jest odpowiednie?Mam zamiar pobawic sie w O/C ale nie w extremalne.

Nie bede modernizowal sprzetu przez ok rok gdyz mam potem wazniejsze wydatki.

Z gory dzieki za kazda podpowiedz.

PS:Uwazajcie jak przewozicie komputery...

Edytowane przez Seriel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Po co płacić za E6600, nie lepiej zaoszczędzić i wziąć E6300/6400?? Dysk brał bym seagate 7200.10 (prostopadły zapis). Ogólnie sprzęt dobry :)

 

BTW: Współczuje zniszczenia sprzętu.

 

EDIT: Nagrywarka-słusznie powiedział ShaDiQ, do zmiany i ram też.

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień memki bo teraz do llk jakieś g00wna wsadzają. Może Crucial (obojętnie które - Ballistix albo te na rocznice Crucial - nie pamiętam nazwy, ale wiem że po ang. to oznacza 'rocznica' :D ) lub Geil'e ultra (bo sa na D9). Cooler zmień na infinity. Na a64 lepiej sobie radzi ninja ale pod c2d to pierwsze będzie lepsze. Dysk zmień na Seagate 250gb - 16mb cache, NCQ. Wypalare to może Pioniera 111D. Reszta zestawu jak najbardziej Si.

 

Edit: Jednak te 4mb cachu i większy mnożnik robi swoje.

Edytowane przez ShaDiQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pamieciach sie nie znam wiec jestem wdzieczny za kazda pomoc.Co do wypalarki to...ktos sie uparl by byla wlasnie ta -kobiety to jednak zawziete stworzenia :)

Pamieci dual 800 sa lepsze niz zwykle 800 w 2 kosciach?Co do dysku to nie mialem pojecia jaki wybrac, po prostu zapisalem taki jaki mialem poprzednio i jaki mam w tej chwili w domu.

grzechu - 6300/6400? Wiesz, nie znam sie na o/c a budy otwierac nie bede wiec myslalem ze 6600 bedzie mialo lepsze wyniki na chlodzeniu typu ninja czy infinity.

Sprzet sie zniszczyl przez moja nieuwage i roztargnienie ale na szczescie autko ubezpieczone i troche pieniazkow zostalo.Musze sie zamknac w 7000 k bo przed swietami mam jeszcze troche wydatkow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Na Twoim miejscu poczekał bym aż miną święta, teraz ceny lecą do góry jak mogą. Jak wolisz E6600 to Twój wybór, ja tylko radze ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem nad tym zeby poczekac do nowego roku ale niestety musze zakupic komputer juz teraz.Po nowym roku czeka mnie remont kapitalny,wyjazd,zakup kilku duperelek i zakopie sie finansowo na amen.Mnie sie pieniazki nie trzymaja wiec jak mam teraz to chce to wykozystac.Przez 3 lata nie moglem zmienic kompa bo zawsze jakis wydatek wyskakiwal.

E6400 podkrecony bez zadnych modow( na samym chlodzeniu typu ninja czy inf) jest duzo wolniejszy od tak samo podkreconego E6600?Widzialem rozne arty o podkrecaniu ale zazwyczaj byly to mody lub WC a w cos takiego nie bede sie w tej chwili bawic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę sprzedać mojego e63 @ 2.8Ghz + ds3 + 2x 512mb llk (na d9) 800Mhz @ 900Mhz cl4, więc jak będziesz zainteresowany to odezwij się na PW :wink: .

 

EOT

Dzieki ale nie jestem zainteresowany.

Pomogliscie mi rozwiac kilka watpliwosci.Pozostal mi tylko do wyboru dobry ram ale mam nadzieje ze jeszcze ktos mi lopatologicznie wyjasni jaki dobrac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz llk, bo teraz trudno trafić na kości d9. Geil'e ultra 800Mhz cl4 z pomarańczowymi radiatorami i wszelkiej maści Crucial są na d9. Na tych kostkach można do 1000Mhz przy dobrych timingach dojść i to bez znacznego dodawania napięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzialbym tansza plyte np. Gigabyte DS3, procesor E6400, zasilacz S-12 500 Seasonic'a. Za zaoszczedzone pieniadze porzadna obudowe a nie jakies pudlo (tracer), x-fi, jakies fajne sluchawki (sprzet jest ewidentnie do gier) oraz drugi dysk (raid 0 albo 1).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu widzę głupoty gada o procku. Może e6300 pokręci się ładnie ale e 6600 ma 4 mg pamięci l2. Bierz e 6600. Ramy to geile są dobre. Sam mam i polecam. Zasilacza też nie musisz takiego mocnego brać. Ostatnio łączyli 2x8800gtx 6800 4gb ramu, zmierzyli i całość ciągnęła 580W, a karta ciągnie około 100 więc nie ma p[otrzeby brać tak mocnego zasilacza. 600W styknie spokojnie chyba, że będziesz w przyszłości w sli łączył...

Edytowane przez Misioman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka slow odnosnie pamieci....Shadiq te ktore poleciles podobno nie poleca 1000 a na tym mi zalezy.Dobre pamieci do OC by dalo sie osiagnac 1000.Niestety jestem ograniczony do sklepu znak.pl wiec jesli ktos sie orientuje jakie z tamtejszych pamieci beda najlepsze pod wzgledem oc to bede wdzieczny.Reszta kompa juz zlozona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie planujesz SLI w przyszłości, to proponuję:

Intel Core2 Duo E6600 - ok. 1200 zł

Asus P5W64 WS PRO - ok. 800 zł

Geil Ultra 2x1GB PC2-6400 CL4 - ok. 1000 zł

Asus 8800GTX - ok. 2300 zł

Seagate Barracuda 7200.10 250GB - ok. 300 zł

Pioneer 111D - ok. 140 zł

Creative SB Audigy 4 - ok. 190 zł

Scythe Ninja Plus - ok. 140 zł

Chieftec LBX-01B-B-B bez zasilacza - ok. 270 zł

Chieftec CFT 560 A12S - ok. 340 zł

Razem ok. 6700 zł

Jeśli planujesz SLI, to proponuję:

Intel Core2 Duo E6600 - ok. 1200 zł

EVGA nForce 680i SLI - ok. 1000 zł

Geil Ultra 2x1GB PC2-6400 CL4 - ok. 1000 zł

Asus 8800GTX - ok. 2300 zł

Seagate Barracuda 7200.10 250GB - ok. 300 zł

Pioneer 111D - ok. 140 zł

Creative SB Audigy 4 - ok. 190 zł

Scythe Ninja Plus - ok. 140 zł

Chieftec LBX-01B-B-B bez zasilacza - ok. 270 zł

Chieftec CFT 620 A12S - ok. 390 zł

Razem ok. 7000 zł

Edytowane przez lukmek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...