Skocz do zawartości
kusztyk

Neostrada Wi Fi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam juz wszystko podlaczone itp i chodzi ale ta antena nie starcza na tak daleko:( Czy w routerze moge poprawic jakos sygnal ? Wgrany mam soft tomato. A jak nie to jaka kupic kierunkowa i czy napewno na kierunkowej pojdzie? I czy trzeba ja bardzo precyzyjnie ustawiac?

 

Chce to ustawic w takim celu zeby mi sie IP resetowalo bo mam neo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do resetowania IP nie trzeba resetowac routera - wystarczy ustawic w nim automatycznie wznawianie polaczenia po rozlaczeniu :)

 

Do routera jednak lepiej kupic antene dookolna. Antene kierunkowa trzeba precyzyjnie ustawic (jak sama nazwa wskazuje) i nadaje ona tylko w jednym kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W routerze masz standardową dookólną 2dbi czy jakąś porządną z większym zyskiem ?

 

Jak masz standardową to lepiej będzie zmienić ją na jakąś o dużym zysku (12-18 dbi), a jeżeli masz już taką przy routerze to do karty lepiej kupić kierunkową i wycelować w antenę routera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz teraz dokładnie poziom i jakość sygnału ? Możesz spróbowac podbić trochę moc nadajnika (ale uważaj, żeby nie spalić AP). ADVENCED>WIRELESS>TRANSMIT POWER. Jeżeli to nic nie pomoże, to musisz kupić jakaś antenę do karty sieciowej > najlepiej kierunkową i wycelować w antenę dookólną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam juz taka duza jak podales kupilem. 19dbi. Wiec do sieciowki musze jeszcze cos... :( Tylko co ?

Pokaz dokladnie co kupiles. Jesli antene szczelinowa, to zwroc uwage, ze charakterystyke dookolna maja one tylko w plaszczyznie poziomej - w plaszczyznie pionowej maja raptem kilka stopni - jesli kompy sa na roznych pietrach, to bardzo mozliwe, ze taka antena po prostu nie pokrywa takiego obszaru. Mozesz sprobowac ja przechilic troche i zobaczyc czy pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy [; Zastanawiam sie nad WiFi w skali micro - 2 kompy w dwoch pokojach (jeden nad drugim) a gniazdko na parterze jakies 10 metrow od pierwszego kompa. Koszty - heh male [; Wymagania - mocny sygnal na pietro [; I teraz - jaki router i karty sieciowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtórze pytanie ;] Jakie masz łącze internetowe ? Neostrada (lub podobne) czy jakiś net z kabla RJ-45 (zwykły kabel sieciowy) ?

 

Absolutne minimum:

 

1. Neo lub podobne (Netgear WGR614)

2. "łącze z kabla sieciowego" (MOTOROLA WR850G)

 

Karty TP-LINK WN-551G.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:-| Źle podałem - on nie ma wbudowanego modemu :/

 

Jaki masz modem ? Z wyjściem USB czy RJ-45 ? Jeżeli masz z wyjściem ethernetowym to będzie go można podłączyć do tego Netgeara. Jeżeli masz na USB to nie da się wykorzystać takiego modemu i trzeba kupić kombajn (router/AP/modem)

 

np.

 

Edimax AR-7064g+

 

PS Sorry, że może trochę nieskładnie piszę, ale mam potworną grypę i ledwo myślę ;]

 

Co do kart WLAN USB, to mają małą moc (słaby sygnał), nieduże możliwości konfiguracji oraz brak złącza, do którego by mozna dołączyć jakąś inną antenę. Ogólnie nie polecam.

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Jak ja jestem chory to ledwo oddycham nie mowiac o bardziej skomplikowanych czynnosciach ;]

Czyli potrzebuje kombajn. :| G604T moge rozbic o kant gluteus maximus czy od biedy da rade? 300PLN na caly osprzet to taka gorna granica...

 

Czyli do siebie nie mam wyjscia i musze kupic wewnetrzna a do kompa na parterze usb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Dlink od biedy styknie, ale szału nie robi. Jeżeli masz 300 pln to lepiej zainwestuj raz, ale w jakieś porządne rozwiązanie i będzie spokój na lata.

 

Proponuję taki zestaw:

 

Siemens ADSL 5861 (pracujący jako most - potrzebny do konwersji sygnału ethernet na ADSL)

MOTOROLA WR850G (jako router i AP)

 

Mieścisz się spokojnie w 300 zł i masz bardzo dobry router (full możliwości, od niedawna można wgrywać na motke soft Tomato). Co do możliwości Tomato to poczytaj sobie na openlinksys.info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...