Skocz do zawartości
Jarek_135

A64, Box I 939...

Rekomendowane odpowiedzi

Rozbierałem wczoraj graty z mojej płyty bo dawałem ją na gwarę, i przy zdejmowaniu chłodzenia miłem zonka:

Najpierw z trudem ( brak dobrego śrubokręta pod ręką ) odhaczyłem samo mocowanie radiatora box'owego. Wtedy moje wielkie zdziwienie, bo radiator nadal siedział w gnieździe i nie chciał póścić za żadną cholerę. Myśle sobie, przyssał się *******. Zdjemowałem CPU z zamontowanej jeszcze płyty i cała operacja odbywała się w pionie, ale myślę, że w takiej pozycji radiator nawet śmielej powinnien schodzić z CPU. W końcu po prostu "oderwał" się radiator, ale patrzę na płytę.... CPU brak... a ja strach w oczach... Patrzę na spód radiatora a tam piękne nóżki Venica... Diabeł tak się przyssał, że nawet ciężko było go ześlizgnąć z radiatora... ( Dodam że sam radiator tuż przed założeniem szlifowałem papierem 500-1000-2000... ) Pasta delikatnie wystawała z powierzchni łączenia CPU-radiator. Tak czy owak na moim poprzednim Athlonie XP nie było shima i nie było takich jaj...

 

Bynajmniej nóźki są proste a CPU w końcu się ześlizgnął z Box'a, CPU na 939 wchodzi spokojnie...

 

Jednak nie składałem tego spowrotem do kupy i nie sprawdzałem tego wszystkiego, mogłem w ten sposób uszkodzić Płytę lub CPU?

 

Z 939 to moja pierwsza przygoda i w sumie to przez shima, bo gdyby nie on, to by nie było tak dużej powierzchni i by się nie zassało... Ale shim z tego co wiem, musi być w razie gwarancji?

Czy miał ktoś już podobną sytuację? Pastę z boxa seryjną od AMD zdjąłem przy jego szlifowaniu i nałożyłem Ceramique tak samo, jak była na radiatorze boxa, czyli na całej powierzchni shima.

 

Z drugiej strony można by jeszcze powiedzieć, że byłaby za gróba warstwa Pasty, ale ten BOX jest potwornie mocno przyciskany do CPU ( w porównaniu do starych Athlonów XP - one nawet jeździły na CPU a tu nie ma mowy... ) i po takim dociśnięciu nadmiar pasty "wyskoczyłby" w każdą ze stron CPU a pasta tylko delikatnie wystawała z każdej strony...

 

Jak to jest u was przy ściąganiu Radiatora? Czy przy większych klockach typu Infinity itp też zdarzają się takie numery, czy tylko ja jestem taki "zdolny" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie mnie pocieszyliście, ale ogólnie mnie to nie cieszy. Ceramiqe i tak się skończyło już a teraz chciałem się na Arctic silver 5 albo OCZ przesiąś, z nimi też takie "awarie" sie zdarzają, czy na to nie ma reguły i ze wszystkim tak może być? Ps. Komputer u mnie chodzi praktycznie cały czas, więc wyłączam go tylko, jak coś przełączam, itp, w skrócie wygrzany jest non stop.

 

Dzięki za poprawę.

Edytowane przez Jarek_135

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie rozumiesz, nie da się kręcić radiatora boxowego na DFi... Tam jest koszyk a sam radiator siedzi w tym koszyku tak, że ani w prawo, ani w lewo go nie przekręcisz a już na pewno nie zrobisz 360*... Pewnie Tobie chodziło o samo rozruszanie radiatora na CPU, rozumiem, ale po prostu nie ma na to miejsca.

 

Ale jeśli ma się inny radiator to jest to najlepsze rozwiązanie, ale to chyba większośc wie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez kiedyś wyrwałem mojego starego P4 2,53ghz, co ciekawe pod radiatorem siedziała Ceramiqe, ta pasta lubi sie przysysać, dlatego przed ściągnięciem radiatora warto dobrze rozgrzać CPU i kręcić na boki bo ciągnąc do góry właśnie wyrywasz procka z gniazda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazda pasta ma podobna konsystencję, duza powierzchnia styki i sie tak to zasysa :) mi tez kiedys zdarzyło sie cos podobnego i wylazł radiator z CPU :) Ale nic sie nie uszkodzilo, nie mialo prawa. Tak jak juz ktos napisal, lepiej mocno wtgrzac procka przed taka operacja, zatrzymac wentylator, poczekac az sie nagrzeje do 50-60C i powinien latwo radiator zejsc :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...